به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array

مهريه كم بگيريم خوبه با بد؟

سلام
    نمي دونم اين موضوع بايد اينجا قرار بگيره يا نه.
    قبلا از همه دوستاني كه بهم تو رسيدن به يه نتيجه درست كمك مي كنن ممنونم.
    خب راستش ما تا به حال زياد در مورد مهريه بالا شنيديم و اينكه چقدر توي زندگي ها اثر منفي ميذاره ولي حالا من مي خوام بدونم مهريه پايين هم ممكنه مشكلاتي رو به دنبال داشته باشه يا نه؟
    خب خيلي مواقع ممكنه شرايطي پيش بياد كه دختر خانم ها به خاطر حس اعتمادي كه به طرف مقابلشون دارن و اينكه آقايون نسبت به مسئله مهريه ديدگاه بدي پيدا كردن، ميزان مهريه رو پايين مي گيرن. من هميشه توي ذهنم اين بوده "مهريه كم+حق طلاق" ولي خب گويا همين لفظ حق طلاق هم ديدگاه منفي رو توي آقايون ايجاد مي كنه.
    حالا اصلا آيا كم گرفتن مهريه بدون اين حق درسته؟ يعني اين ميزان اونقدري كم باشه كه از نظر مالي نه به چشم دختر و نه به چشم پسر بياد و با توجه به شرايط اون دو نفر به راحتي قابل پرداخت باشه.
    آيا اين قضيه روي زندگي تاثيرات مثبتي داره يا منفي؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 00 [ 03:07]
    سطح
    74
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,421

تشکرشده 552 در 189 پست

Array
    مساله مهم انتخاب صحیح مبلغ مهریه نیست بلکه انتخاب صحیح مردی است که قرار است مهریه را به گردن بگیرد.
    مثالهای بیرونی نمیزنم که از شمار خارج است و یک مثال مشهور از همین تالار را به یادتان می آورم، خانم نادیا-7777 که خیلی از ما از خواندن سرنوشت ایشان به گریه افتادیم آیا میدانید چه مهریه سنگینی داشتند؟ تا آنجا که خاطرم هست فقط بخشی از آن شامل دهها کیلوگرم طلای ساخته شده بود...
    اما با ورود به زندگی آن موجود (اسم مرد را روی او نمیگذارم چون موجودی که به هرررررر دلیلی حتی خیانت و بالاتر از خیانت دستش را بر روی زن بلند کند و از کرده خود تا عمق جان پشیمان نشده باشد و این کار را باز تکرار کند شایسته مرد شمرده شدن نیست)، آمد به سرشان آنچه آمد و در آخر در هنگام طلاق نه تنها حتی گوشه ای از آن مهریه سنگین به دستشان نرسید بلکه مبالغ زیادی را هم مجبور به پرداخت شدند.
    به همین ترتیب خانمی با نام کاربری (درست به خاطرم نیست ولی فکر میکنم) فائزه بودند که چنین موجودی نصیب ایشان هم شد و چنان بلاهایی به سرشان آورد و یا مورد دیگر خانم دختر 7 و.... که هیچکدام نصیبی از مهریه شان نبردند.
    پس توصیه من انتخاب مناسب همسری است که لایق شما باشد و هدف و توانایی خوشبخت کردن شما را از هر لحاظ داشته باشد یعنی صلاحیت مالی و اخلاقی و ... را حتما داشته باشد (یک موضوعی را هم در گوشی خدمتتان عرض کنم که چنین افرادی "معمولا" با مهریه های سنگین کنار نمی آیند و در موارد زیادی با مواجه شدن با پافشاری خانواده دختر به مبالغ کلان، عطای ازدواج با آن دختر را به لقای آن میبخشند و اگر مردی با هر مبلغی به عنوان مهریه موافقت کرد به نظر من کمی بیشتر روی شناخت ایشان باید وقت گذاشت تا بشود به عنوان همراه زندگی به او اعتماد کرد)
    یافتن چنین مردانی نه زیاد آسان است و نه زیاد مشکل، راه و روش خاصی دارد و در کنار آن "گاهی اوقات" مشاوره هم میتواند کمک کند ولی پرداختن به این راه و روشهای تشخیص، چون در راستای موضوع تاپیک نیست نمیشود در اینجا بررسی کرد.
    تنها باید حقیقت را بیان کرد، نه دروغی را که حقیقی انگاشتنش خوب است.

"بخشی از پیام برتراند راسل برای آیندگان"

3. 12 کاربر از پست مفید اثر راشومون تشکرکرده اند .

Amir_23 (یکشنبه 02 فروردین 94), Ar@sh (دوشنبه 03 فروردین 94), bitabi man (یکشنبه 02 فروردین 94), maryam240 (شنبه 17 مرداد 94), meysamm (یکشنبه 02 فروردین 94), setare_000 (دوشنبه 03 فروردین 94), SHahr-Zad (دوشنبه 03 فروردین 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 02 فروردین 94), هم آوا (یکشنبه 02 فروردین 94), محیا ناز (یکشنبه 02 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 03 فروردین 94), آزرم (یکشنبه 02 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط اثر راشومون نمایش پست ها
    مساله مهم انتخاب صحیح مبلغ مهریه نیست بلکه انتخاب صحیح مردی است که قرار است مهریه را به گردن بگیرد.
    مثالهای بیرونی نمیزنم که از شمار خارج است و یک مثال مشهور از همین تالار را به یادتان می آورم، خانم نادیا-7777 که خیلی از ما از خواندن سرنوشت ایشان به گریه افتادیم آیا میدانید چه مهریه سنگینی داشتند؟ تا آنجا که خاطرم هست فقط بخشی از آن شامل دهها کیلوگرم طلای ساخته شده بود...
    اما با ورود به زندگی آن موجود (اسم مرد را روی او نمیگذارم چون موجودی که به هرررررر دلیلی حتی خیانت و بالاتر از خیانت دستش را بر روی زن بلند کند و از کرده خود تا عمق جان پشیمان نشده باشد و این کار را باز تکرار کند شایسته مرد شمرده شدن نیست)، آمد به سرشان آنچه آمد و در آخر در هنگام طلاق نه تنها حتی گوشه ای از آن مهریه سنگین به دستشان نرسید بلکه مبالغ زیادی را هم مجبور به پرداخت شدند.
    به همین ترتیب خانمی با نام کاربری (درست به خاطرم نیست ولی فکر میکنم) فائزه بودند که چنین موجودی نصیب ایشان هم شد و چنان بلاهایی به سرشان آورد و یا مورد دیگر خانم دختر 7 و.... که هیچکدام نصیبی از مهریه شان نبردند.
    پس توصیه من انتخاب مناسب همسری است که لایق شما باشد و هدف و توانایی خوشبخت کردن شما را از هر لحاظ داشته باشد یعنی صلاحیت مالی و اخلاقی و ... را حتما داشته باشد (یک موضوعی را هم در گوشی خدمتتان عرض کنم که چنین افرادی "معمولا" با مهریه های سنگین کنار نمی آیند و در موارد زیادی با مواجه شدن با پافشاری خانواده دختر به مبالغ کلان، عطای ازدواج با آن دختر را به لقای آن میبخشند و اگر مردی با هر مبلغی به عنوان مهریه موافقت کرد به نظر من کمی بیشتر روی شناخت ایشان باید وقت گذاشت تا بشود به عنوان همراه زندگی به او اعتماد کرد)
    یافتن چنین مردانی نه زیاد آسان است و نه زیاد مشکل، راه و روش خاصی دارد و در کنار آن "گاهی اوقات" مشاوره هم میتواند کمک کند ولی پرداختن به این راه و روشهای تشخیص، چون در راستای موضوع تاپیک نیست نمیشود در اینجا بررسی کرد.
    من كاملا با صحبت هاى شما موافقم و اصلا هيچ وقت نظر خوبي در مورد مهريه بالا نداشتم چون فكر مي كنم نسبت به خيلي از دخترهاي اطرافم اونقدر سر هستم كه هر مبلغي به عنوان مهر تعيين كنم نه تنها مورد شماتت قرار نمي گيرم بلكه الگويي ميشه براي نفرات بعد. و راستش يه جورهايي دوست دارم از اين نظر خاص باشم!
    اما بحث بر سر مهريه پايينه. يعني مهري كه به اندازه درآمد دو-سه ماهه من يا آقا باشه.
    حرفم اينه كه درسته من انقدر ميزان مهر رو پايين بگيرم يا اينكه در يه حد متوسطي بايد پيش رفت؟ اين مهريه پايين واقعا تاثيري توي زندگي و ديدگاه دو طرف داره يا نه؟
    راستش من خودم يه استدلالي داشتم و گفتم مهريه ديني هست به گردن مرده و اگه اين دنيا پرداخت نشه اون دنيا بايد جوابگو باشه. حالا وقتي من يك نفر رو چنان قبول دارم كه مي خوام بقيه عمرم رو باهاش سپري كنم، آيا درسته كه اينجوري مديون نگهش دارم؟ پس يه اندازه اي باشه كه به راحتي قابل پرداخت باشه.
    اما خب الان كمي نگرانم كه مبادا زيادي ساده انگارانه به قضيه نگاه كرده باشم و مسائلي وجود داشته باشه كه من اون ها رو در نظر نگرفتم. هرچند كه دوست داشتم اين قضيه با دريافت حق طلاق به يه حد درجه مساوات برسه. اما اين بحث حق طلاق رو شايد بگم از هر ده مرد نهايتا دو نفر قبول مي كنن.
    بنابراين مي خواستم نظرات دوستان رو در مورد اين قضيه بدونم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array

بنظر من فارغ از میزان مهریه، گرفتن حق طلاق برای زن، حماقت محضه.
    فکر کن مهریه ات کم باشه، حق طلاق هم مال خودت باشه،
    با کوچکترین تنشی که توی زندگیتون به وجود میاد،
    با کوچکترین ناز کردن شما یا قهر کردن شما یا رفتن به خونه پدرت یا هر چیز دیگه،
    بهت میگه حق طلاق که با خودته، برو حقتو بگیر!
    در صورتی که اگر این حق منحصر به خودش باشه، هیچوقت اینقدر راحت از حقش استفاده نمیکنه،
    همه این تدابیر برای اینه که طلاق آخرین گزینه ممکن باشه.

جدای از اینها درخواست این حق از جانب زن، اون هم در شروع ازدواج، خیلی زننده و نچسبه!
    بنابراین اگر مردی این حق رو بهتون داد بهش شک کنید
    همونطور که اگر مردی با مهریه بسیار بالای شما موافقت کرد باید بهش شک کنید (همونطور که دوستمون گفتن)
    بعضیا بیمارن، مهریه ات کم باشه میگن حتما یه مشکلی داشتی، زیاد باشه، میگن پرتوقع و سطحی هستی.
    بنابراین رسم و رسوم عاقلانه خونواده خودت رو در نظر بگیر.
    بنظر من مهریه باید معقول و مطابق عرف عقلا باشه.
    مطمئن نیستم ولی فکر میکنم 100 سکه معقوله،
    البته برای مردی که مطمئنی شعور و انصاف کافی داره.

وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

6. 6 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

Ar@sh (دوشنبه 03 فروردین 94), setare_000 (دوشنبه 03 فروردین 94), نیکیا (پنجشنبه 10 تیر 95), مصباح الهدی (دوشنبه 03 فروردین 94), آزرم (یکشنبه 02 فروردین 94), اثر راشومون (یکشنبه 02 فروردین 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام به ستاره جان و سایر دوستان،

حق طلاق دادنیه؟ یا گرفتنی؟

منظورم اینه که جزء حقوقی هست که زن با امضای عقدنامه (و تیک نزدن اون مورد) از خودش سلب، و به مرد واگذار می کنه؟ یا اینکه زن قانونا حق تصمیم گیری در مورد طلاق رو نداره، مگر اینکه قبلا این حق رو گرفته باشه؟

البته اینطور که یکی از دوستان من (که جدا شده) میگفت، این حق چیز بدرد بخوری برای زن نیست، و در صورت داشتنش هم اینطور نیست که هر وقت اراده کنه، بتونه طلاق بگیره. و باید الزام جداییش رو برای دادگاه اثبات کنه. اینم درسته؟

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : یکشنبه 02 فروردین 94 در ساعت 15:14

8. کاربر روبرو از پست مفید میشل تشکرکرده است .

setare_000 (دوشنبه 03 فروردین 94)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط setare_000 نمایش پست ها
    چون فكر مي كنم نسبت به خيلي از دخترهاي اطرافم اونقدر سر هستم كه هر مبلغي به عنوان مهر تعيين كنم نه تنها مورد شماتت قرار نمي گيرم بلكه الگويي ميشه براي نفرات بعد. و راستش يه جورهايي دوست دارم از اين نظر خاص باشم!
    سلام

تبریک بابت پستهای خوبی که در تاپیک شمیم الزهرا گذاشتید

برای تصمیمات شخصی و جدی زندگیت به فکر الگو و قهرمان زندگی دیگران بودن نباش.
    با هدف الگو شدن تصمیم نگیر. تصمیم درست را بگیر (منظورم را رسوندم؟)
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

10. 6 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Ar@sh (دوشنبه 03 فروردین 94), rechtfertigung (دوشنبه 03 فروردین 94), setare_000 (دوشنبه 03 فروردین 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 02 فروردین 94), میشل (یکشنبه 02 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 03 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    سلام دوست خوبم
    حق طلاق اون چیزی نیست که عامه مردم فکر میکنن ... حق طلاق یعنی اینکه زن هم میتونه هر زمان که خواست طلاق بگیره ولی در نهایت این مرد هست که طلاق میده و این حق از مرد سلب نمیشه خیلی از مردم فکر میکنن که اگه حق طلاق داشته باشن دیگه شوهرشون نمیتونه طلاقشون بده درحالیکه اصلا اینطور نیست ... باز هم این به اون معنا نیست که زن هر زمان و به هر دلیل که خواست می تونه طلاق بگیره به قول دوستمون میشل کلا داشتن یا نداشتنش هم فرقی نمیکنه و چیز بدرد بخوری نیست

12. 2 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

setare_000 (دوشنبه 03 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 03 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    میشل جان در قانون مدنی حق طلاق با مرد هست و همیشه هم با مرد باقی میمونه.
    این اصطلاح مرسوم گرفتن حق طلاق توسط خانوم ها اصطلاح غلطی هست. واقعیت اینه که مرد میتونه در زمان عقد به همسرش وکالت در طلاق بده. یعنی همسرش رو از جانب خودش وکیل قرار میده و زن وکیل مرد در طلاق میشه و هر وقت که خواست میتونه به وکالت از شوهرش خودش رو طلاق بده.
    طبق ماده 1133 قانون مدنی مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون ، با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید.
    منظور از شرایط مقرر در قانون رجوع به دادگاه مدنی خاص، اقامه ی دعوا و گرفتن گواهی عدم امکان سازش توسط قاضی و بردن این گواهی به دفاتر رسمی طلاق هست.
    اصولا دادگاه ها قبل از صدور گواهی عدم امکان سازش زوجین رو میفرستن بهزیستی برای صلح و سازش و در صورت عدم نتیجه، گواهی عدم امکان سازش رو صادر میکنند. برای اجرای صیغه طلاق و ثبتش در دفتر اسناد رسمی لازمه که در مورد مهریه و نفقه و جهیز زن تعیین تکلیف شده باشه. اینها مراحلیه که یک مرد برای طلاق همسرش باید طی بکنه.
    وکالتی که برای طلاق به زن داده میشود ممکن است مطلق باشد تا او بتواند هر گاه بخواهد خود را طلاق دهد منتها وکیل شوهر نیز مانند خود او نمیتواند پیش از رجوع به دادگاه مدنی خاص و تحصیل گواهی عدم امکان سازش مبادرت به طلاق کند...

- - - Updated - - -

و اما در خصوص کم یا زیاد بودن مهریه من فقط از لحاظ حقوقی به این سوال جواب میدم و از نظر روانشناسی یا جامعه شناسی اطلاعات خاصی ندارم
    ستاره جان وقتی مردی فوت میکنه اگر پدر و مادر اون مرد زنده باشند و یا اون مرد فرزند داشته باشه ارث بسیار ناچیزی به همسرش میرسه اونوقت اگر مرد در زمان زنده بودنش چیزی به نام زنش نکرده باشه و پدر و مادر شوهر اگر آدمهای منصفی نباشند یا زن بچه های خلفی نداشته باشه عملا بی پناه میمونه و دستش به هیچ جا بند نیست. اما مهریه جزو دیون ممتازه هست یعنی اگر مردی فوت کنه و همسرش بره مهریه اش رو به اجرا بذاره اول مهریه ی زن به طور کامل باید پرداخت بشه و در باقی اگر چیزی باقی موند بین وراث تقسیم میشه( چیزی که عموم زن ها ازش اطلاع ندارند)
    به نظر من مهریه در این شرایط خیلی به درد زن میخوره و اون رو از بی پناهی نجات میده

14. 8 کاربر از پست مفید نیکیا تشکرکرده اند .

meysamm (یکشنبه 02 فروردین 94), rechtfertigung (دوشنبه 03 فروردین 94), setare_000 (یکشنبه 02 فروردین 94), هم آوا (دوشنبه 03 فروردین 94), میشل (یکشنبه 02 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 03 فروردین 94), آزرم (دوشنبه 03 فروردین 94), بارن (دوشنبه 03 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 08:10]
    سطح
    46
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 449 در 170 پست

Array
    هر چیزی معقول.سکه الان عرفش ۱۱۰ هست .الان دیگه همه میدونن که باید یه وصیت نامه محضری داشته باشن و همه اینکارو میکنن.اکثر آقایون هم حق فروش اموال رو نمیدن ولی معمولن بسته به دارایی محل سکونت رو برا خانمشون میزارن بعلاوه حقوق.مگر اینکه مردی داغ باشه اول زندگی که هر چی بگین قبول کنن که وقتی اثرش پرید...
    حق طلاق هم مرد به مرد فرق میکنه.من بعنوان مرد بد قلق اگه جایی برم و بگن حق طلاق بی معطلی پامیشم میام بیرون.این چیزارو واقعا زشت میدونم.ولی بعضی آقایون قبول میکنن که دوستان گفتن دیگه...

16. 3 کاربر از پست مفید Mr DaNi تشکرکرده اند .

setare_000 (دوشنبه 03 فروردین 94), هم آوا (دوشنبه 03 فروردین 94), اثر راشومون (یکشنبه 02 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 شهریور 94 [ 23:22]
    سطح
    46
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    588

تشکرشده 383 در 141 پست

Array
    ميشل جان و دوستان عزيز ديگه، در مورد حق طلاق اصولا عامه با اين اشتباه مواجه ميشن كه با دادن حق طلاق اين حق از مرد سلب ميشه، در حالى كه اينطور نيست، در قانون جمهورى اسلامى ايران، حق طلاق به صورت كلى با مرد هست، و زن هيچ حقى (مگر در شرايط خاص) براى تسليم كردن درخواست طلاق به قانون نداره.
    خوشبختانه در سال ١٣٦٠ بندى تصويب شده كه به موجب اون شروطى به عنوان شروط ضمن عقد در سند ازدواج قيد ميشه، اين شروط شامل دو بند هست. اولين بند كه بند الف هست ميگه ( اگر طلاق از جانب مرد باشه، بدون هيچ دليل و ادله خاصى مبنى بر كوتاهى كردن زن از وظايف زناشويى و پايبند نبودن به اخلاقيات و ... مرد مكلف هست نصف دارايى خودشو كه بعد از ازدواج به نام زن كرده، بعد از طلاق در اختيار زن قرار بده)
    بند دوم هم كه بند ب هست ميگه زن در صورت داشتن شرايط خاص! (تاكيد مى كنم شرايط خاص يعنى نه هر زمان كه خوشى زير دلش زد و همسرش براش كهنه شد) ميتونه خودشو از جانب مرد وكيل قرار بده براى تسليم كردن دادخواست طلاق به دادگاه، يعنى حق طلاق همچنان با مرد! يعنى همون حق طلاق كه عوام ازش فرارى هستند و مى ترسند، اون شرايط خاص چي هست؟ به تعدادى از اونها اشاره مى كنم... خرجى ندادن مرد به زن به مدت بيش از شش ماه، بدرفتارى غيرقابل تحمل مثل ناسزا گفتن و كتك زدن، بيمارى خطرناك و لاعلاج و واگيردار مرد، ديوانه بودن در صورت محرظ شدن توسط پزشكى قانونى، اشتغال به كارهاى حرام و فاسد، بچه دار نشدن بيش از پنج سال، زندانى شدن بيش از پنج سال، ترك زن به مدت بيش از شش ماه و انجام ندادن وظايف زناشويى، ازدواج مجدد بدون اجازه زن، انجام دادن كارهايى كه به آبرو و حيثيت زن لطمه بزنه

خب تا اينجاش كه هيچى، ولى اين بند ب بزرگترين حسنى كه داره اينه كه ميگه، زن و شوهر به موجب توافق ميتونن شروطى رو به اين شروط اضافه كنن، مثلا حق تعيين محل سكونت، حق حضانت فرزند، حق سفر به خارج بدون كسب اجازه شوهر، حق بردن فرزندان به خارج و هر شرط و شروط ديگه كه به بنياد و اساس ازدواج لطمه نزنه و از نظر قانون معقول باشه و با توافق طرفين صورت بگيره و همچنين حق طلاق مطلق كه تو اين بند قيد ميشه زن هر زمان خواست ميتونه از جانب مرد وكيل باشه براى طلاق
    اميدوارم تونسته باشم توضيح لازم و كافى بدم، كه عزيزان اينقدر اين حق طلاق زن رو گنده و غيرعقلانى جلوه ندن
    ویرایش توسط sasha : دوشنبه 03 فروردین 94 در ساعت 02:27

18. 6 کاربر از پست مفید sasha تشکرکرده اند .

Ar@sh (دوشنبه 03 فروردین 94), SHahr-Zad (دوشنبه 03 فروردین 94), هم آوا (دوشنبه 03 فروردین 94), میشل (دوشنبه 03 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 03 فروردین 94), بارن (دوشنبه 03 فروردین 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)