به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array

سوء تفاهم های کوچک اما تاثیر گذار

سلام دوستان.
    سال کم کم داره به اتمام میرسه. امیدوارم یادآوری کارهایی که امسال انجام دادید و اتفاقاتی که در زندگیتون افتاده یه لبخند گوشه لبتون بنشونه.
    امسال برای من تغییرات خیلی بزرگی به همراه داشت. جدای پیشرفتهایی که در کارم داشتم و تونستم کارگاهی تاسیس کنم یه کار خیلی بزرگ انجام دادم و اون اینکه حالا من نامزد دارم.
    درست زمانی که فکر می کردم که هیچ وقت نباید ازدواج کنم. زمانی که از آشنایی با افراد جدید سر باز میزدم. اول پاییز یه آشنایی شکل گرفت. و کارمون بعد از چهار ماه به مراسم نامزدی کشید.
    حالا بگم چرا اینجام: در این مدت چند بار پیش آمده که هنگامی که با هم صحبت می کردیم بخاطر نوع بیان کردن برخی مسائل ایشون از من دلخور شدن. به طریقه دیگه برداشتی متفاوت از منظور من داشته.
    این مسئله باعث شده که نوعی هراس برای من به وجود بیاد که چطور با ایشون صحبت کنم که دچار اشتباه نشه . یا اینکه چی بگم که براش احساس تلخی به همراه نداشته باشه.
    البته توضیح بدم که این موارد اصلا مربوط به مسائل مهم زندگی نبوده. مسائل معمولی و عادی رو شامل می شده. مثلا وقتی به ایشون گفتم : با وجود اینکه در دامنه البرز زندگی کردی چطور تا حالا قله توچال رو ندیدی؟ میگه نباید منو بخاطر گذشته ام سرزنش کنی.
    در حالی که من چنین قصدی نداشتم. و سوالم تنها از روی کنجکاوی و تعجب بوده.
    خلاصه به عقیده من مشکل از اونجا شکل می گیره که من نگاهی مردونه و خیلی معمولی به مسائل پیرامونی دارم و ایشون روحیه ای بسیار شکننده و نکته بین.
    حالا بنا به سفارش خودش آمدم اینجا تا از کاربرهای خوب اینجا بپرسم برای اینکه بتونم جلوی اتفاقات این چنینی رو بگیریم یا حداقل کمترش کنیم چکار کنیم؟
    چطور باید رفتار کنم که در عین اینکه متوجه تاثیر گفته خودم روی روحیه طرف مقابل باشم احساس در تنگنا قرار گرفتن برای انتخاب جملات نیز نکنم.
    لازم به ذکره که این نوشته ها احتمالا توسط خودشون هم خونده میشه.
    پیشاپیش سالی خوب و سرشار از شادی و عشق برای همگی دوستانم آرزو میکنم.
    با احترام
    مجید
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک
    ویرایش توسط majid_k : جمعه 29 اسفند 93 در ساعت 02:12

2. 3 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

میشل (شنبه 01 فروردین 94), آنیتا123 (یکشنبه 09 فروردین 94), اقای نجار (جمعه 29 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام

خب این سوتفاهم ها تو اوایل نامزدی و ازدواج کاملا طبیعیه چون دو تا آدم از دو جنس مخالف با دو تا تربیت مختلف و روحیات متفاوت حالا کنار هم قرار گرفتن.خانم ها هم که حساس تر هستن و این یکم کار آقایون رو سخت تر میکنه.

ولی کم کم که از دوره نامزدی میگذره تا حد زیادی طرفین با روحیات هم آشنا میشن و دیگه بابت سوتفاهم های کوچیک دلخور نمیشن.

شما هم همین رو به نامزدتون بگید بهشون بگید که این سوتفاهم ها بینمون طبیعیه و فرصت بده که با شناخت بیشتر به رفع اونا کمک کنیم.

شما که عضو پیشکسوت هستید حتما کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی رو مطالعه کردید اونم خیلی کمک میکنه.یا حتی اگه قبلا خوندید هر روز با نامزدتون چند صفحشو با هم مطالعه کنید مثلا شما یه روز چند صفحشو واسه نامزدتون بخونید روز بعد برعکس.

میتونید یه دفتر یادداشت بردارید و دلخوری ها و خواسته هایی که از هم دارید و روتون نمیشه به هم بگید رو توش بنویسید و بعد سعی کنید برطرفش کنید یا اگه شد در موردش با هم به توافق برسید.

با آرزوی خوشبختی برای عروس خانم و شادوماد

4. 4 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

majid_k (جمعه 29 اسفند 93), واحد (یکشنبه 09 فروردین 94), میشل (شنبه 01 فروردین 94), شیدا. (جمعه 29 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    نگران نباشين اين مشكل كاملاااااااا عاديه! خب احتمالا بزرگترين علتش هم تفاوت طريقه حرف زدن و دريافت كردن بين خانم ها و آقايونه. كه توصيه مي كنم همون كتابي كه آي تك جان گفتن رو مطالعه كنين.
    راستش من خودم يه وقتايي دلم واسه طرف مقابل مي سوزه! خب آخه آقايون هم تقصيري ندارن ولي باور كنين ما هم بي گناهيم!
    يادمه يه جايي از زبون آقايون خطاب به همسرشون نوشته بودن كه: اگه ما يه وقت يه حرفي مي زنيم كه دو تا برداشت ميشه ازش كرد مطمئن باشين منظورمون اون برداشت بده نيست

اميدوارم با گذشت زمان به درك و شناخت بهتر از هم برسين و روزهاي خوبي رو پيش رو داشته باشين.
    ویرایش توسط setare_000 : جمعه 29 اسفند 93 در ساعت 09:59

6. 4 کاربر از پست مفید setare_000 تشکرکرده اند .

majid_k (جمعه 29 اسفند 93), واحد (یکشنبه 09 فروردین 94), میشل (شنبه 01 فروردین 94), شیدا. (جمعه 29 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با عرض سلام و آرزوی خوشبختی برای شما و همسرگرامیتان

خب مساله همان مساله همیشگیه تفاوت دنیای خانمها و آقایان. در زمانی که معمولا فعالیت شوهر خ مردانه وفعالیتهای خانم خ خانمانه باشد ممکن است این تفاوتها بیشتر هم بشود. البته این را هم بگویم که معمولا علی رغم این اختلاف میزان جذابیت طرفین برای هم نیز بیشتر می شود . همانطور که خود نیز اشاره کردین این مسایل مهم هستند و تاثیر گذار.

نمی دانم مثالی که شما زدید خ مثال خوبی نبود. چون برداشت من این بود که تا حدی حس میکنم حساسیت خانم شما نیز بالا است ( معمولا خانمهایی که برادر ندارند و یا همان طور که گفتم فعالیتهای خ ظریف و هنری دارند بخاطر نوع نگرش و شرایط و ارتباطات خ احساسی تر هستند. )

پس بهتر این است که هم شما هم ایشان شناختشان را از دنیای همدیگر بیشتر کنید. رازهایی در مورد مردان و رازهایی در مورد زنان، زن بودن، و کتابی که من در یکی از تاپیکهام معرفی کردم در این زمینه خ کمک کننده هست. خ خوب می شد که همسر گرامیتان همگام با شما تاپیکها و مقالات این تالار را مطالعه میکردند ( هر دو در کنار هم )

اما در همین تالار جناب اقای sci تکنیک XYZ را معرفی کردند برای بیان احساس ( گله انتقاد و ..) که من فکر میکنم واقعا مفید هست و باعث می شود که شخص مخاطب از لاک دفاعی خارج بشود و در جبهه شما قرار بگیرد.

در زیر نقل قولی از ایشان آورده ام.

نقل قول نوشته اصلی توسط sci نمایش پست ها
    2. استفاده تکنیک xyz در گفتگوها: از جملاتی استفاده کنید که با فرمول xyz باشند. هنگامی که در موقعیت x، عمل y را انجام دادی، احساس z کردم! دقت کنید که ترتیب مهم نیست، ادبیاتش مهم نیست... فقط ابراز کنید! من از شما خواهش می کنم ابراز کنید! مثال: وقتی با هم هستیم و باهات حرف می زنم ( موقعیت x) و تو به چشمام نگاه نمی کنی (رفتار y) احساس ناراحتی می کنم و رنجیده می شم (احساس z)

3. استفاده از جملات "من":

از جانب خودتون صحبت کنید! این نخستیم مهارت حرف زدن است! و در مقابل جملات "تو" قرار دارد. وقتی به کسی می گویید: تو اصلا گوش نمی کنی چی می گم! (این جمله "تو" است) جملات " تو" حالت دفاعی در دیگران ایجاد می کند و باعث می شود که آنها در مقابل حرفهای شما مقاومت کنند! جالبه؟ نه؟؟

استفاده از فرمول بالا xyz یکی از تکنیکهای جملات "من" هست. گاهی هم بیان افکار و احساسات شما باید ابراز شود:

مثالی از جملات "من" و شیوه صحیح بیان افکار و احساسات:

- در مورد خودتون: از وقتی پیاده روی می کنم ، احساس بهتری دارم

- در مورد رابطه: احساس می کنم از وقتی با هم صریح صحبت می کنیم، روابطتمون بهتر و گرم تره!

- در مورد همسر: احساس می کنم مدت زیادیه که کار می کنی و خسته می شی!
    و در انتها هم جمله ای از کسی که تجربه زیادی در زمینه مشاوره دارند و البته خود متاهل هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها

با سلام
    هر مردی فن منت کشی و ناز کشی را بلد نباشه کارش تمومه!!!

با آرزوی بهترینها برای شما زوج عزیز

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

ویرایش توسط مهرااد : جمعه 29 اسفند 93 در ساعت 18:55

8. 7 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

majid_k (شنبه 01 فروردین 94), meinoush (یکشنبه 09 فروردین 94), setare_000 (جمعه 29 اسفند 93), میشل (شنبه 01 فروردین 94), محیا ناز (شنبه 01 فروردین 94), آنیتا123 (یکشنبه 09 فروردین 94), اقای نجار (یکشنبه 09 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 فروردین 94 [ 03:32]
    سطح
    1
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    7 days registered
    تشکرها
    0
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_k نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سال کم کم داره به اتمام میرسه. امیدوارم یادآوری کارهایی که امسال انجام دادید و اتفاقاتی که در زندگیتون افتاده یه لبخند گوشه لبتون بنشونه.
    امسال برای من تغییرات خیلی بزرگی به همراه داشت. جدای پیشرفتهایی که در کارم داشتم و تونستم کارگاهی تاسیس کنم یه کار خیلی بزرگ انجام دادم و اون اینکه حالا من نامزد دارم.
    درست زمانی که فکر می کردم که هیچ وقت نباید ازدواج کنم. زمانی که از آشنایی با افراد جدید سر باز میزدم. اول پاییز یه آشنایی شکل گرفت. و کارمون بعد از چهار ماه به مراسم نامزدی کشید.
    حالا بگم چرا اینجام: در این مدت چند بار پیش آمده که هنگامی که با هم صحبت می کردیم بخاطر نوع بیان کردن برخی مسائل ایشون از من دلخور شدن. به طریقه دیگه برداشتی متفاوت از منظور من داشته.
    این مسئله باعث شده که نوعی هراس برای من به وجود بیاد که چطور با ایشون صحبت کنم که دچار اشتباه نشه . یا اینکه چی بگم که براش احساس تلخی به همراه نداشته باشه.
    البته توضیح بدم که این موارد اصلا مربوط به مسائل مهم زندگی نبوده. مسائل معمولی و عادی رو شامل می شده. مثلا وقتی به ایشون گفتم : با وجود اینکه در دامنه البرز زندگی کردی چطور تا حالا قله توچال رو ندیدی؟ میگه نباید منو بخاطر گذشته ام سرزنش کنی.
    در حالی که من چنین قصدی نداشتم. و سوالم تنها از روی کنجکاوی و تعجب بوده.
    خلاصه به عقیده من مشکل از اونجا شکل می گیره که من نگاهی مردونه و خیلی معمولی به مسائل پیرامونی دارم و ایشون روحیه ای بسیار شکننده و نکته بین.
    حالا بنا به سفارش خودش آمدم اینجا تا از کاربرهای خوب اینجا بپرسم برای اینکه بتونم جلوی اتفاقات این چنینی رو بگیریم یا حداقل کمترش کنیم چکار کنیم؟
    چطور باید رفتار کنم که در عین اینکه متوجه تاثیر گفته خودم روی روحیه طرف مقابل باشم احساس در تنگنا قرار گرفتن برای انتخاب جملات نیز نکنم.
    لازم به ذکره که این نوشته ها احتمالا توسط خودشون هم خونده میشه.
    پیشاپیش سالی خوب و سرشار از شادی و عشق برای همگی دوستانم آرزو میکنم.
    با احترام
    مجید
    ازدواج هم مثل تمام کارايى که تو زندگى انجام مى ديم نيازمند کسب مهارت و اگر قرار باشه با مهارت کم کار بزرگى رو انجام بديم قطعا نتيجه دلخواهى نصيب ما نمى شه و البته نتيجه خوب و راضى کننده زحمت کسب اين مهارت رو به کام ما شيرين مى کنه.

10. 2 کاربر از پست مفید سلام زندگى تشکرکرده اند .

majid_k (شنبه 16 خرداد 94), واحد (یکشنبه 09 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 14 شهریور 94 [ 13:46]
    سطح
    11
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 22
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 10 پست

Array
    سلام
    خیلی از اشنایی شما نگذشته و طبیعی هست که ممکنه ایشون فکر دیگه ای کنند ، من خودم همچین روحیه ای دارم و دوست دارم طرف مقابلم خیلی محترمانه تر برخورد کنند
    درسته که شما منظوری نداشتین ولی سعی کنید بهتر باهوشون صحبت کنید هم اینکه بهشون توضیح بدین که واقعا منظور شما چیزی که فکر میکرده نبوده
    با صحبتهاتون از روحیه خودتون اجازه بدین شما رو راحتر بشناسه تا سو تفاهمی پیش نیاد

12. کاربر روبرو از پست مفید khodam128 تشکرکرده است .

majid_k (شنبه 16 خرداد 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    علاوه بر اینکه راجع به تفاوت زنان و مردان مظالعه می کنید و فایلهای صوتی رو گوش میدین به نظر من از همین اول زندگی مشاور ازدواج و خانواده خوب پیدا کنین و ازش راهنمایی بگیرین که همه چیز قدم به قدم و درست پیش بره. مخصوصا برای یک سال اول. امیدوارم روزهایی خوبی داشته باشید.

14. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

majid_k (شنبه 16 خرداد 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)