به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اسفند 93 [ 19:14]
    سطح
    1
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

خاستگارم بعد از گذشت یکسال هنوز بیکار است

سلام

بنده دختری 26 ساله هستم، دانشجوی دکتری مهندسی عمران
    تقریبا یک سال و نیم پیش بود که یکی از آقایون هم دانشگاهیم که 30 سالشون بود و چند سال قبل کارشناسی ارشدشون رو گرفته بودن بهم ابراز علاقه کردند و دو سه ماهی طول کشید تا بتونم با ایشون ارتباط برقرار کنم و بشناسمشون. اون موقع ایشون سرباز بودند و جایی مشغول به کار نبودن ولی با توجه به شناختی که من در این چندوقت ازشون پیدا کردم تشخیص دادم باید آدم کاری و زرنگی باشن. تقریبا 4 ماه بعد از آشنایی مون ایشون با خانواده تشریف آوردن منزل ما و آشنایی اولیه صورت گرفت. جلسه اول صحبت و بحثی نشد فقط یک آشنایی اولیه بود و دو طرف راضی بودن. یک ماهی طول کشید تا سربازی ایشون تموم شد و جلسه دوم ایشون با مادرشون تشریف آوردن تا بحثای مهمتری رو مطرح کنن. مادرشون در اون جلسه گفتن که میتونن یک خونه به پسرشون بدن که تا هروقت خواست توش زندگی کنه ولی این آقا هنوز تکلیف کارشون مشخص نبود.
    الان یک سالی هست که از اون جریانات میگذره ولی هنوز ایشون جایی مشغول به کار نشدن و میگن که دارن پیگیری میکنن. چندباری چندتا کار براشون جور شده و من در جریان بودم ولی نرفتن و در این مدت خانواده ایشون هیچ پیگیری نکردن و الان رابطه من با ایشون در حالت دوستی باقی مونده. علاوه بر همه اینها خیلی بهونه گیر هستن و خیلی اهل قهر و گله و شکایت هستن. از هر حرف من بدترین منظور رو برداشت میکنن و تاحالا بارها شده که تصمیم گرفتم رابطه م رو باهاشون قطع کنم ولی هم خودم بهشون علاقه دارم و وابسته شدم و هم اینکه میدونم خیلی دوستم داره و از طرفی پسر خوب و نجیب و صادقی هستن، نگرانم شاید موارد دیگه ای که سر راهم قرار میگیرن این صداقت رو نداشته باشن و یا بعضا این نگرانی برام پیش میاد که نکنه دیگه شرایط ازدواج برام مهیا نشه. در کنار همه اینها ایشون تقریبا هر هفته یکبار با من قهر میکنن سر موضوعات پوچ و من چشمامو میبندم. الان این قهر کردنا خیلی آزارم میده و تقریبا تمام انرژی م رو میگیره و هم اینکه پیش خودم میگم بخاطر چی دارم تحمل میکنم؟ ایشون بعد از یکسال هیچ قدمی برنداشتن و واقعا شک دارم که ایشون بتونه تکیه گاه خوبی برام باشه. من دختر پر تلاش و با پتانسیلی بودم در زندگیم و با وجود مشکلات زیادی که داشتم مثلا اعتیاد پدرم، همیشه به تلاشم ادامه دادم و تنها هدفم از ازدواج، رفتن به خونه ای با آرامش هست و الان اینکه بخوام با یه مرد بی عرضه طرف بشم از حوصله م خارجه، چون یک عمر بی تفاوتی های پدر خودمو نسبت به زندگی دیدم. پیش خودم میگم که حق منی که اینهمه زحمت کشیدم برای زندگیم این نیست که الان هم بخوام یه زندگیه سخته دیگه رو شروع کنم.
    واقعا نمیدونم چیکار کنم، از یک طرف ایشون اولین خاستگار رسمی بنده بودن و همونطور که گفتم از نظر اخلاقیات تقریبا پذیرفتمشون ولی با موضوع کار و سرمایه ای که ندارن شدیدا به مشکل برخوردم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

2. کاربر روبرو از پست مفید بانو86 تشکرکرده است .

بارن (یکشنبه 24 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    عزیزم شما سن کمی ندارید که بگیم هنوز وقت دارید و میتونید به پای این آقا بمونید تا بلکه کار پیدا کنه و ازدواج بکنید.البته قبول دارم که شرایط کار تو جامعه افتضاح شده و خیلی از پسرای تحصیلکرده، بیکار هستند ولی باید ببینی این آقا جربزه کار کردن داره و آیا میره سراغ کار یا منتظره کار بیاد سراغش و این رو هیچ کس نمی تونه تشخیص بده جز خود شما که یک و نیم ساله باهاش در ارتباطی. شما میتونی بگی آیا پسری هست که مسئولیت پذیر باشه یا تن پرور و نازک نارنجی و قهروئه.

من جای شما بودم اگه قهر کرد اصلا سمتش نمی رفتم.اگر هم اعتراضی میکرد صادقانه بهش میگفتم از این رابطه بی هدف خسته شدم و میخوام تکلیفم مشخص بشه.بشین سنگاتو با خودت وابکن.

بانو جان فکر نکن که من شرایط تو رو نمی فهمم و دارم رو هوا یه چیزی میگم.من خودم تجربه مشابهی داشتم با پسری آشنا شده بودم که ارشد مهندسی از یکی از بهترین دانشگاهها داشت فوق العاده باهوش بود ولی اصلا مسئولیت پذیر و کاری نبود و با 32 سال سن هنوز کار ثابتی نداشت منم عطای اون رو به لقاش بخشیدم چون دیدم با این سنی که من دارم نمی تونم صبر کنم ببینم که این آقا کی میخواد قبول کنه که خودش باید بره سراغ کار نه اینکه یه میز و صندلی بهش بدن بگن بیا بشین پشت میز.

امیدوارم تصمیم عاقلانه ای بگیری

4. 4 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

فدایی یار (دوشنبه 25 اسفند 93), بانو86 (دوشنبه 25 اسفند 93), بارن (دوشنبه 25 اسفند 93), شیدا. (یکشنبه 24 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اسفند 93 [ 19:14]
    سطح
    1
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    ممنونم آی تک جان بابت راهنمایی تون. من فکر می کنم این آقا فرصتی دیگه برای جبران ندارن. الان که نگاه میکنم میبینم همون یکسال و نیم هم که صبر کردم زیاد بوده و به اندازه کافی وقت تلف شده.
    برام دعا کنید

6. 2 کاربر از پست مفید بانو86 تشکرکرده اند .

بارن (دوشنبه 25 اسفند 93), شیدا. (دوشنبه 25 اسفند 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)