به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 شهریور 94 [ 23:22]
    سطح
    46
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    588

تشکرشده 383 در 141 پست

Array

آيا از كسى كه قرار است با او ازدواج كنم سرترم؟

سلام
    يك راست برم سر اصل مطلب، بعد از اون جريان رد كردن خواستگار ثروتمندى كه ازم كوچيك تر بود يه چندتا مورد ديگه پشت سر هم برام خواستگار پيش اومد يكى از خارج از كشور كه مادرش منو براى پسرش پسنديد، كه بعد از چندبار چت كردن و صحبت با پسرش فهميديم رابطه از راه دور اشتباهه و نديده نميشه تصميم گرفت، قبل از اين كه وارد وابستگى مجازى بشيم زود ارتباط رو قطع كرديم و قرار شد وقتى ايشون ايران تشريف آوردند همديگه رو ببينيم و صحبت كنيم و از رابطه چتى و مجازى فاصله گرفتيم، ايشون ٢٧ ساله، دكتراى رشته مهندسى، بسيار بسيار باهوش (شاگرد اول دانشكده) اما تقريبا از نظر ظاهر و اندام به من نميخورند و من راستش ايشون رو از اين نظر فعلا (با توجه به عكسها و ويديو چت) نپسنديدم، و از بقيه جهات هم نميشناسمشون

يك خواستگار ديگه هم تو شركتى كه درش استخدام هستم برام پيش اومد، ايشون رو ميشناسم، بسيار بسيار پسر خوبى هستند و مورد تاييد همه، فوق العاده پسر زرنگ و كارى، تحصيلاتشون ليسانس، (من فوق دارم) قصد ادامه تحصيل ندارند، سربازى معاف شدند به دليل اين كه پدرشون مجروح جنگ هست، خانواده مذهبى، مثل خانواده من. خودشون هم مذهبى (اهل نماز اول وقت و روزه) من ولى خودم مذهبى نيستم، ايشون تفاوتش با اون خواستگار قبلى در اينه كه من از نظر ظاهر و اندام هم ايشون رو پسنديدم، قدشون ١٩٠ سانت و هيكل ورزيده و فوق العاده پسر خوش قيافه و خوش لباس، مشكلم با ايشون اينه كه به هيچ وجه قصد ادامه تحصيل ندارند و ميخوان كار كنند، وضع مالى نسبتا متوسط دارند، حقوق من تو شركت از ايشون بالاتره، ايشون مذهبى هستند، از من خواستند توى نوع پوششم تجديد نظر كنم، (مثلا با عكس بى حجاب براى وايبر مشكل داره) من ولى اصلا اعتقادى به حجاب ندارم، از نظر ريخت و پاش و خرج و مخارج ما از اونها بسيار بالاتريم (ثروتمند نيستيم ولى خوب خرج مى كنيم)... براى مهمونى توى خونه من حجاب نميذارم، با وجودى كه مادر من چادرى هست، ازش پرسيدم براى روز خواستگارى من حجاب ندارم، ايشون گفت اصلا و ابدا، ما سنتى هستيم و بايد شما لباس پوشيده بپوشى با روسرى (با اين حرفها قلبم به درد مياد و نميدونم ميتونم بپذيرم اين تغيير رو يا نه) ميگن حتى خارج از كشور رفتيم شما بايد حجاب بذارى، در صورتى كه خودشون ديدن من چطور لباس مى پوشم و اهل آرايشم، عكس وايبر عوض كردم ايشون بلافاصله تماس گرفت كه فلانى خانوم من خوشم نمياد شما از اين عكسها ميگذارين ( قبلا كه بحث خواستگارى نبود من هميشه اين نوع عكس ميذاشتم و ايشون شماره منو داشت و ديده بود) من عكس رو پاك نكردم چون هنوز مرددم و گفتم من خوشم مياد و اكثر دوستان من خانم هستند و دوست دارم عكس زيبا از خودم بگذارم، ايشون هم جواب داد خود دانى
    شبش ما مهمون داشتيم و من به ايشون گفتم كه سرم شلوغه، ايشون بلافاصله از من پرسيد شما چه لباسى براى امشب در نظر گرفتين كه بپوشين! مى خواست بدونه جلوى دامادهاى عموم من حجاب دارم يا نه! كلا گير شده رو مساله حجاب من و با توجه به گير دادن هاى اون خواستگار قبليمم كه تو تاپيك هاى گذشته نوشتم من الان هر حرفى در مورد ظاهرم كسى مى زنه انگار بهم فحش داده خونم به جوش مياد.
    بعد توى صحبتها من به ايشون گفتم كه شوهر دختر عموى من براى زنش سيصد ميليون داده و فلان ماشين شاسى بلند رو خريده، ولى خودش مگان سوار ميشه، (منظورم اين بود كه چنين داماد هاى لارج و دست و دلبازى داريم) ايشون سه ثانيه هم صبر نكرد و بلافاصله گفت از نظر من حماقت كرده و من اگر صدبرابر اون آقا پول داشته باشم نمى كنم، چون براش دردسر درست ميشه
    مرددم و اين حرفها علاوه بر مساله حقوق و تحصيلات باعث ميشه فكر كنم خيلى ازش سرترم و بهتره بهش جواب رد بدم، از طرف ديگه ايشون مورد تاييد همه و بسيار بسيار آدم پاك و اهل حلال و حرام (واقعا يه تيكه جواهر كه نمونه ش تو پسرهاى امروز حكم كيميا) كه مادر من يك ساعت با ايشون ملاقات داشت بسيار بسيار ازش خوشش اومده، اما حرفش در مورد ماشين با وجودى كه اصلا نداره كه همچين ماشينى بخره مثل آب يخ بود برام، من آدم مادى نيستم كه چه بسا اگر بودم پدر اون خواستگار قبليم يكى از بزرگترين ملاكين و تيلياردر هاى تهران بود و پول ماشين براشون واقعا پول خرد، من ديدم اخلاقم با اون خانواده سازگار نيست ردش كردم، ولى كسى كه نداره و معلوم هم نيست كى بتونه بخره چرا بايد اين حرفو بزنه؟
    كلا مردد شدم، و نميدونم زيادى مته به خشخاش ميذارم، يا واقعا تناسبى نيست باز بين من و ايشون

به نظر شما چه برخوردى داشته باشم و اون خواستگارى كه گفتم از كشور استراليا هست، تابستون مياد ايران، به نظرتون كلا ردش كنم و قضيه اين خواستگارمو جدى پيگيرى كنم، يا صبر كنم؟ كه ممكنه اين دومى رو از دست بدم، (مادر اون خواستگار اول هنوز با من در ارتباط هست و جدا عاشقمه)

2. کاربر روبرو از پست مفید sasha تشکرکرده است .

شمیم الزهرا (شنبه 23 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 اردیبهشت 97 [ 07:43]
    سطح
    35
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    194

تشکرشده 70 در 17 پست

Array
    سلام عزیزم.فقط یه توصیه :روی خودت کار کن.یکم انعطاف لازمه واسه زندگی.شما میگی من اینم بدون هیچ تغیری حالا باید یکی پیدا بشه که خودشو با من سازگار کنه.و این یکم سخته...حتی فکر کردن به سر بودن یه زنگ خطره و کاملا بی معنی.ایشون شما رو مجبور به پذیرش نکرده که .
    ویرایش توسط andrya : شنبه 23 اسفند 93 در ساعت 08:11

4. 2 کاربر از پست مفید andrya تشکرکرده اند .

sasha (شنبه 23 اسفند 93), بارن (شنبه 23 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 96 [ 10:17]
    سطح
    32
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 125 در 37 پست

Array
    سلام
    نظر من صد البته که کارشناسی نیست, ولی مطمئنم که ازدواج با این شرایطی که فرمودید به صلاح شما نیست.به دو دلیل:
    1)اینکه شما در موضوع ازدواج هنوز به شناخت صحیحی از خودتون نرسیدید و مدام در حال مقایسه خودتان با طرف مقابل هستید که شما سر هستید یا نه.آنهم در مسائلی که به نظرم اصلا اهمیت انچنانی نداره مثلا" ما پولداریم,ما لارج هستیم,ظاهر من بهتره ,خانواده من بهترینه,مدرک من بالاتره و .....
    ملاک هایی که در مورد همکارتان گفتید مورد پسند هر دختری میباشد و بر مبنای گفته های شما ایشان ملاک های اصلی را به عنوان یک مرد کامل دارند.خودتان بهتر میدانید که1) زیبایی دائمی نیست !!!2)دانشگاه آزاد بدون کنکور در هر مقطعی پذیرش داره!!!! 3)هر کس از شکم مادر پولدار زاده نمیشه!!!
    2)شما از همین الان که هیچ گونه ارتباط رسمی بین شما بوجود نیامده ,دائما در حال مقایسه ایشان با افراد فامیل شده اید.خواهر گرامی: هر کس زندگی مختص به خودش را دارد و شاید شوهر دختر عمویتان به علت استتاعت مالی و یا کمک اطرافیانش هر کاری برای همسرش انجام دهد.این دلیل بر این موضوع نیست که همسر آینده شما نیز همان کار را برایتان انجام دهد.
    به نظرم بهتر است شما قبل از هرگونه تصمیم گیری برای ازدواج,ابتدا روی خودتان کار کنید و به شناخت صحیح تری از خودتون برسید چون ملاک های ازدواج چیزی غیر از موضوعات مورد نظر شماست.
    موفق و موید باشید

6. 7 کاربر از پست مفید کوهنورد تشکرکرده اند .

sasha (شنبه 23 اسفند 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 25 اسفند 93), نادیا-7777 (شنبه 23 اسفند 93), مصباح الهدی (شنبه 23 اسفند 93), بارن (شنبه 23 اسفند 93), داود.ت (شنبه 23 اسفند 93), شیدا. (شنبه 23 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام ساشای عزیزم.خوبی؟

در این موارد نمیشه از راه دور نظر قطعی داد.همه چیز فقط به خودت بستگی داره.منم مذهبی نیستم و همیشه در مورد خواستگارهای مذهبیم دچار این تردیدها میشدم.

ببین میتونی بپذیری اینقدر تغییر کنی؟

به خصوص تو قضیه حجاب و رفت و آمدهات.

بازم میگم این یه مساله کاملا شخصیه ولی من خودم همفکر بودن با طرفم رو به ظاهر و قد و هیکل خیلی خیلی ترجیح میدم.

ظاهر همونطور که خودت میدونی عادی میشه ولی این طرز فکر و رفتار همسرت هست که تو باید باهاش زندگی کنی.

راجع به حرفی هم که در مورد ماشین زده میتونستی بیشتر سوال کنی که چرا همچین طرز فکری داره؟

اون خواستگارت که استرالیاست ظاهرش چطوریه؟قدش کوتاهتر از تو هست؟اگه بخوای روش فکر کنی چقدر امکان شناخت هست برات؟چقدر میتونه ایران بمونه که

همو ببینید؟

8. 6 کاربر از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده اند .

sasha (شنبه 23 اسفند 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 25 اسفند 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 25 اسفند 93), بارن (شنبه 23 اسفند 93), شیدا. (شنبه 23 اسفند 93), شمیم الزهرا (شنبه 23 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام.
    تناسب اعتقادی بین دو نفر بیشتر از تناسب های دیگه لازمه.این تناسب یا عدم تناسب خودش رو تو بزرگترین مسایل(مثل تربیت فرزندان) تا کوچکترین مسایل نشون میده.

میتونی یه سری به تاپیک من بزنی که مشابه همین قضیه شماست.تاپیکم اینه:نقش تفاوت اعتقادی واسه منه مشکل پسند

10. 5 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

sasha (شنبه 23 اسفند 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 25 اسفند 93), کامران (یکشنبه 24 اسفند 93), بارن (شنبه 23 اسفند 93), شیدا. (شنبه 23 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    در مشاوره قبل از ازدواج 7 مورد باید بررسی شود:
    1- تیپ شخصیتی (درونگرا -برونگرا)
    2- مذهب (هم مذهب بودن و اعتقادات و انجام فرایض دینی)
    3- طبقه اجتماعی
    4- طبقه اقتصادی
    5- تحصیلات
    6- فرهنگ
    7- نحوه گذراندن اوقات فراغت
    عدم تناسب بین مذهب -تیپ شخصیتی و فرهنگ در زوجین به طور قطع مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که نهایتا موجب متارکه آنها خواهد شد ... اما کمتر دیده شده که اختلاف بین موارد دیگر فوق الذکر منجربه طلاق بین زوجین شود ... بنابراین حتما به مشغله های ذهنی که الان برای شما ایجاد شده دقت کنید تا بعدها دچار مشکل نشودید و بنظرم در صورتی که ایشون رو با این شرایط پذیرفتید نباید بعد از ازدواج دیگه اعتراضی بکنید ... و یه مسئله دیگه اینکه هرگز به خاطر دیگران خودتون رو تغییر ندید چون شما بجای تغییر دادن خودتون میتونید با شخصی دیگه ای ازدواج کنید که به شما شباهت بیشتری دارند

12. 6 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

hamed-kr (یکشنبه 24 اسفند 93), meysamm (شنبه 23 اسفند 93), sasha (شنبه 23 اسفند 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 25 اسفند 93), مصباح الهدی (شنبه 23 اسفند 93), شیدا. (شنبه 23 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 02 [ 03:26]
    سطح
    98
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 750
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    3,274

تشکرشده 2,351 در 551 پست

Array
    سلام ساشا جان.من تاحالا برای شما پست نذاشتم.

اول میخواستم از صمیم قلب بهت تبریک بگم که با شهامت خواستگار قبلیتو رد کردی (من خیلی مخالفش بودم به دلایلی اما نظرمو ندادم اون زمان) که به نظرم کار بزرگی کردی .
    در قبال خواستگارت که خارج کشور هم خیلی منطقی برخورد کردی که گفتی باید ایران بیان و ارتباط مجازی درست نیست. ان شاالله ایشونو وقتی اومدن ایران کامل بررسی کن چون ظاهرا که شرایط خوبی دارن.

اما درقبال همکارت.من کارشناس نیستم اما واقعا ازین موضوع رنج میبرم و نمیفهمم این چه کاریه آقایون میکنن؟

آقایون مجرد تالار خواهشا شما دیگه اینکارو نکنین. اگه اعتقاد واستون مهمه خب برین با همفکرتون ازدواج کنین. اگه هم مهم نیست چرا دختر مردمو اذیت میکنین؟ واسه ریا میخواین به زور حجاب بیارین سرش؟ خب برادر عزیز برو با همونی که میپسندی حجابشو ازدواج کن. البته برعکسش هم هست مثه همسر من که حجاب منو دوست نداشت اما چون بقیه مواردو میخواست با خودش گفت خب اونم درستش میکنم!!!

راستش من کلا با افرادی این ایده رو دارن خیلی مخالفم و به نظرم یه عمر جنگ اعصاب برای خودت خریدی اگه با این همکارت ازدواج کنی.
    وقتی تفاوت خواسته اقا با ظاهر خانم کمه میشه چشم پوشی کردو یک نفر کوتاه بیان. اما اینهمه فرقو اصلا نمیشه کاری کرد.

به نظر من اولویت عقیده بالاتر از مدرکه و آرامشی که حاصل ازدواج با یک همفکره به نظرم از بهترین دست آوردهای ازدواجه که نمیشه ازش گذشت.

هرچیزی که برای شما حیاتیه به نظر من تو زندگیت تاثیر داره هرچند برای مثلا من اصن مهم نباشه. شما میگین که اهل زیاد خرج کردینین درحالی که خیلی ثروتمند نیستین. خب این یه روشه زندگیه و در تنگنا قرار میگیرین وقتی با یک نفری که میخواد هرچیزی رو ارزونترشو بخره یا کلا خسیسه هرچند میگم برای یکی دیگه مهم نباشه اما تو ازدواج به اونی که هستیم باید رجوع کنیم نه اونی که خوبه که بشیم!

با این حساب تنها خوبی ایشون رعایت حلال حرومی و اخلاقه که شما باید بگی تفاوت اعتقادی که دارین مهمتر نیست از این دو مورد؟

ان شاالله تصمیم درستی بگیری

14. 11 کاربر از پست مفید شمیم الزهرا تشکرکرده اند .

Ar@sh (دوشنبه 25 اسفند 93), meysamm (شنبه 23 اسفند 93), sasha (شنبه 23 اسفند 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 25 اسفند 93), نینا26 (یکشنبه 24 اسفند 93), هم آوا (شنبه 23 اسفند 93), مصباح الهدی (شنبه 23 اسفند 93), آنیتا123 (شنبه 23 اسفند 93), سارا 2010 (یکشنبه 24 اسفند 93), شیدا. (شنبه 23 اسفند 93), صبا_2009 (شنبه 23 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام ساشا جان
    مساله شما اصلا سر بودن یا نبودن نیست.
    مساله داشتن تفاوتهای اساسی است. تفاوت های عقیدتی!!!
    ببین می خوای برای چی ازدواج کنی؟ فقط دور هم یه جشن عروسی بگیرین؟ خب معلومه نه...

آدم با کسی ازدواج می کنه که به معنی واقعی همسرش باشه! هم + سر = یعنی هم فکر
    وقتی با کسی هم فکر نباشی چه طوری می تونی به عنوان همسر بپذیریش؟

یه عده می گن عقاید شخصی برای خود آدمه و به همسر ربطی نداره(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...). مثلا به همسر ربطی نداره که طرفش با حجاب باشه یا نباشه. به همسر ربطی نداره طرفش نماز بخونه یا نخونه!!! نماز شخصیه........

من به اون یه عده می گم اگر در مورد دوستان و هم کلاسی و... بخوای صحبت کنید بله ربطی نداره! هر کسی عقیده شخصی خودش را داره و به ما چه!!!
    ولی همسر خیلی هم ربط داره!!! همسر یعنی کسی که بعد ازدواج محرمترین شخص به آدم میشه... با آدم یکی میشه! چه جوری با کسی که طرز فکرش با ما یکی نباشه بتونیم یکی بشیم؟!!!

و ساشا جان یه نکته مهم توجه کن:
    شما خودت به خاطر یه سری ارزش ها که برات مهمه مثل حرام و حلال بودن و نجیب بودن از این آقا خوشت اومده.خب؟
    حالا این آقا از چه ارزش هایی خوشش آمده؟
    این آقا براش حجاب مهم بوده.ایمان و مذهبی بودن مهم بوده..... یه آدم مذهبی طبیعتا این ها معیارهای مهمی هست براش. بدون تردید...
    حالا ببین منظورم خود این ها نیست ها... منظورم مهمتره...

دقت کن:
    این آدم از معیارهای مهمش به راحتی گذشته!!!!
    آیا میشه روی همچین آدمی که از معیارهای مهمش؛از ارزش هایش؛ از باورهایش (حالا هر باوری. کار به نوع باور ندارم) گذشته و می خواد ازدواج کنه ؛حساب کرد؟؟؟؟؟
    بعدا که شور اول خوابید می تونی بهش مطمئن باشی که از انتخاب تو پشیمون نشه؟ چون مسائل مهمتر اون موقع براش اهمیتش پیدا میشه...

به نظر من این آقا ارزش فکر کردن هم نداره. با اینکه من مذهبیم ولی مثلا بدونم همچین آدمی بیاد خواستگاریم بهش جواب منفی می دم. می دونی چرا؟
    چون هنوز بچه گانه فکر می کنه و اینکه ببخشید ساشا جان احتمالا به دلیل ظاهر پسندیده شده باشی... و وقتی به این دلیل پسندیده شده باشی... خیلی بترس! چون همیشه فرد زیباتر هم پیدا میشه و مردی که از رو ظاهر بخواد ازدواج کنه..........

من می خوام دو کلام با آقایون "به اصطلاح" مذهبی حرف بزنم:

آخه برادر عزیز که مثلا مومنی!!! و می گی برای من ایمان مهمه... و معیار اولمه (مثلا!!!) وقتی خودت می ری خواستگاری یه دختری می بینی خیلی زیبا و اون معیار اولت را نداره بعد خواستگاری یه دختری می ری که معیار اولت را خیلی خوب داره و واقعا باایمان و با حیاست ولی قیافه متوسط داره.... تو کدوم را ترجیح می دی؟

من می گم بیشتر شما ها همون دختری که زیباتره را ترجیح می دین!!! (دروغ می گم؟)
    غافل از اینکه اون دختری که الان آرایش نداره شما نمی دونید بعد ازدواج چه تغییری می کنه و چقدر خوشگل تر میشه.....

از آدم هایی که همیشه ادعای مذهبی بودنشون میشه و اصلا بهش عمل نمی کنند بیشتر می ترسم.... چون این ها منافقند! دروغ گو هستند! الکی می گن مومنیم... زیر ظاهر مذهبی معلوم نیست می توانند چه کنند... اون آدمی که صاف و روراست مشخصه مذهبی نیست ارزشش خیلی خیلی بیشتره به نظر من.چون منافق نیست! تا آدمی که فقط هی ادعای ایمان می کنه و تو عمل هم معلوم نیست.....

من خودم اگر یه خواستگار برام بیاد برام واقعا مهمه منو به خاطر "خودم" بخواد. این خودم یعنی باورهایم؛اخلاقم؛مذهبم؛عقا یدم؛ خصوصیاتم؛روحیاتم ووو
    نه فقط ظاهرم........
    و خودم را هم تغییر نمی دم... روی این خودم کلی زحمت کشده ام..کلی خانواده برای تربیت این "خودم" زحمت کشیده اند...
    چقدر برام سخت میشه بعدا بفهمم همسرم به خاطر زیباییم بوده هی کوتاه میومده ومنو پسندیده و یا مثلا اگر یه دختر خوشگل تر می دیده اونو می پسندیده!!! و مقایسه هایش را بر این اساس انجام می داده!!! و "خودم" را نمی خواسته...اگر یه همچین اتفاقی برام میفتاد از همون لحظه حتما ارزش شوهرم پیشم صفر می شد... خدا نکنه چنین مردی نصیبم بشه!

پس با یه فردی که خودت را می خواد ازدواج کن.همین جور که هستی...

که به این می گن عشق واقعی... در غیر این صورت هوسه!!! و زودگذر

خوشبخت باشی عزیزم
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه
    ویرایش توسط مصباح الهدی : شنبه 23 اسفند 93 در ساعت 15:16

16. 13 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 23 اسفند 93), Amir_23 (شنبه 23 اسفند 93), Deldar (یکشنبه 24 اسفند 93), hamed-kr (یکشنبه 24 اسفند 93), ida bahrami (شنبه 23 اسفند 93), meysamm (شنبه 23 اسفند 93), sasha (شنبه 23 اسفند 93), کامران (یکشنبه 24 اسفند 93), هم آوا (شنبه 23 اسفند 93), سارا 2010 (یکشنبه 24 اسفند 93), شیدا. (شنبه 23 اسفند 93), شمیم الزهرا (شنبه 23 اسفند 93), صبا_2009 (شنبه 23 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    به نظر منم شما بیشتر سعی کنید فکر کنید.. در واقع وقتی انقدر پوشش برای ایشون اهمیت داره باید با دختر محجبه ازدواج کنند تا زندگی پر تنشی نداشته باشند.. فقط بحث حجاب داشتن نیست.. شما یا باید از موضع خودتون کوتاه بیاید یا ایشون... که مطمئنن شما باید این کارو کنید.. و ببینید میتونین یا نه... شما از گفته هاتون مشخصه دامنه روابط اجتماعیتون بالاست.. ایشون شاید نپذیرن این مسئلرو یا شرکت کردن تو مهمونی ها و عروسی ها... همه اینا رو باید دقت کنید...در واقع این سطح تحصیلات نیست که شما نگرانش باید باشید چون احتمالا مشکلی ایجاد نمیکنه.. اما تفاوت اعتقادی چرا..
    مسئله دیگه این که شما باید اینو متوجه بشید نگاه ایشون به ازدواج و همسر به چه صورته؟ شاید نشه با یه جواب اینو نتیجه گرفت..پس سعی کنید این موضوع رو بیشتر بررسی کنید..
    موفق باشد

18. 6 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

hamed-kr (یکشنبه 24 اسفند 93), sasha (شنبه 23 اسفند 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 25 اسفند 93), کامران (یکشنبه 24 اسفند 93), هم آوا (شنبه 23 اسفند 93), شیدا. (شنبه 23 اسفند 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    1- گفتی یک راست برم سر اصل مطلب. ولی کلی مطلب نوشتی از خواستگار قبلی و خواستگارهای بالقوه آتی تا خواستگار کنونی.

2- اسم پست را گذاشتی "آیا کسی که قرار است با او ازدواج کنم ..." زمانی این عنوان را می شه گذاشت که حداقل نامزد باشید. ایشون حتی خواستگاری رسمی هم نیامده شما می گی قراره باهاش ازدواج کنم.

3- عنوان تاپیک با محتواش تفاوت زیادی داره. یا بهتره بگم شما تفاوت مذهبی و اعتقادی را که خیلی مهم هست و حاصل یک عمر زندگی و تربیت و فرهنگ و تاثیر خانواده و ... گذاشتی کتار، می گی من صد تومن حقوقم بیشتره، به نظرتون من سر نیستم

در حالی که فوق لیسانس را می شه در کمتر از دو سال گرفت و حقوق هم صد تومن بالا پایینش اونقدر مهم نیست. تقاوت میلیونی که ندارید. ایشون هم متاهل می شه و حق عائله مندی و بچه و ... بهش اضافه می شه ایشالا حقوقش می ره بالا .

جدای از شوخی، واقعا موضوع مهم اعتقادی را کنار گذاشتی و می گی من سرترم یا نه؟
    این سر بودن باید برای خودت حل شده باشه. اگر این چیزها را باعث سرتر بودن می دونی، توی رفتارهات و زندگیت تحقیرش می کنی و حس برتری داری.
    نظر من را خواسته باشی، نه. سر نیستی. ولی من که قرار نیست با اون آقا زندگی کنم. مهم اینه که خودت چی فکر میکنی.

4- برداشت کلی من از تاپیکهات این هست که آمادگی لازم برای ازدواج را نداری.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

20. 9 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 23 اسفند 93), hamed-kr (یکشنبه 24 اسفند 93), sasha (شنبه 23 اسفند 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 25 اسفند 93), کامران (یکشنبه 24 اسفند 93), هم آوا (شنبه 23 اسفند 93), مصباح الهدی (یکشنبه 24 اسفند 93), سارا 2010 (یکشنبه 24 اسفند 93), صبا_2009 (شنبه 23 اسفند 93)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)