به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 اسفند 93 [ 07:57]
    سطح
    1
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

همسرم بعد از 6 سال توافقات هنگام ازدواج را رعايت نمي كند

با سلام
    مردي 47 ساله ام و همسرم 35 ساله. 6 سال پيش ازدواح كرديم . يك دختر سه ساله داريم . من پولدار بودم و مذهبي او زيبا بود و معمولي.- حجاب او مانتو بود و مقنعه موافقت كردم . به او گفتم انجام واجبات از جمله نماز و روزه برايم مهم است او گفت مي خوانم . وااسطه هم كه از بستگان او بود تاييد كرد كه خانواده اش اهل واجبات هستند و تحقيق هم تاييد كرد . 2 - 3 سال دست و پا شكسته نماز خوند و بعد كلا " كنار گذاشت . حالا ميخواد شال بپوشه . ميگم شال حجاب خوبي نيست چون قابل كنترل نيست ميگه حالا رفت كنار آسمان به زمين مياد . ميگم من دوست دارم حداقل حجاب را رعايت كني ميگه شال كافيه .
    هميشه واجبات برايم خيلي مهم بوده خيلي ناراحتم كه همسرم نماز نمي خونه .هيچ وقت به اين دليل او را تحت فشار نگذاشتم و چيزي نگفتم مبادا اثر معكوس داشته باشه.
    به نظر شما راه درست برخورد براي منار گذاشتن شال و داشتن حجاب كامل چيه؟
    - هيچي نگم و رنج بخورم
    - بگم كه تغير حجاب را نوعي خيانت ميدانم ؟
    - بگم با شال هيچ جا عيد ديدني نميام؟
    - جدي حرف بزنم كه تو توافق را زير پا گذاشتي حتي اگه به خانوادش برسه يا دعوا يشه ؟
    ضمننا همسرم بسيار عصبي بددهن است و نگران بچه هستم

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    یک زن زمانیکه از لحاظ عاطفی از جانب همسرش تامین بشه حاضره بزرگ ترین کارها رو برای جلب رضایت همسرش انجام بده.

نمی گم شما کم گذاشتید اما اگه صمیمیت بین شما بیشتربشه و به ایشون بیشتر محبت کنید مطمئن باشید نتایج بهتری دریافت خواهید کرد.

یاد آوری قول و قرار ها و یا تهدید جز اینکه ایشون را وارد فاز دفاعی و لجبازی کنه نتیجه ای نخواهد داشت.

3. 7 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

mohi (دوشنبه 18 اسفند 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 18 اسفند 93), کیت کت (دوشنبه 18 اسفند 93), واحد (دوشنبه 18 اسفند 93), نیکیا (دوشنبه 18 اسفند 93), نادیا-7777 (دوشنبه 18 اسفند 93), محیا ناز (دوشنبه 18 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    اقای ایرانی اصل مطلب همونه که بینهایت عزیز گفتند . پیشنهاد من اینه که از راه همین تالار یا هر طور که خودتون میدونید . مهارتهای ارتباطی رو بیاموزید و تقویت کنید . زبان خانمها رو فرا بگیرید . مثل اغلب اقایون نباشید که فکر میکنند همه چیز رو در مورد خانمها میدونند . سخنرانی کلید زن رو حتما گوش بدید .تعهداتی که ایشون در اول ازدواج به شما دادند از روی علاقه ای که به شما داشتند بوده و الا کسی که قبلا نماز نمیخونده یا اعتقادی بهش نداشته خیلی سخته که یک مرتبه این کارها رو بکنه . ولی به مرور و با جذب ایشون با محبت میتونید اعتقاداتش رو تقویت کنید . با زور و اجبار پیچ چیزی رو نمیتونید تحمیل کنید . حتی ممکنه موجب لجبازی و بدتر شدن اوضاع بشه . تازه مگر شال با روسری چه فرقی داره که به نظر شما کامل نیست ؟ شما دوست داشتنتون رو نشون بدید . ایشون هم دوست داشتنش رو نشون خواهد داد . نگران نباشید . ایشون حواسش هست که با یک مرد مومن و مهربون و عاشق ازدواج کرده . ارزوی شادی و خوشبختی براتون دارم .

5. 4 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (دوشنبه 18 اسفند 93), نیکیا (دوشنبه 18 اسفند 93), نادیا-7777 (دوشنبه 18 اسفند 93), بی نهایت (دوشنبه 18 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 خرداد 95 [ 10:16]
    سطح
    31
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 67 در 45 پست

Array
    سلام منم تقریبا مشکل شما رو دارم .حتی چندین بار به زبان مهربونی و محبت بیش اندازه بهش گفتم نماز بخون ... اما هر دفعه یک بهونه اورد و نخوند.. تا الان همش میگفتم ماهواره بخریم میخونم ولی نخود.... گفت قلیون برم میخونم بازم نخوند.. نمیدونم شاید من رگ خواب همسرمو هنوز نتونستم بعد 4 سال به دست بیارم .... اما اعتقادات چیزی که آدما خودشون به تنش برسن و تلنگری براشون به وجود بیاد تا نماز بخونم همسر دوست من یک روز روزعاشورا وقتی رفته بود بیرون دیده بود خیلی دارن نماز میخونم به یاد امام حسین همون روز متحول شد و گفت وقتی امام حسین برام همه اینقدر عزیزه چرا من نخونم تا الان که 10 سالی میگذره هنوز نمازش قضا نشده ..... اما حجاب هم بهتر زبان نرمی و محبت و بگین که با حجاب بودن اون بیشتر براتون مهمه و بیشتر عاشقش میشید ..... نمیگم تندی کنید یا داد بزیند ولی بهتر یک موقع هم آدما مخالفت خودشون رو خیلی صریح و واضح اعلام کنند . خیلی محکم بگن نه.... کلید زن رو هم گوش کنید نمیگم بده ولی با واقعیت بعضی از آدما فرق داره ...
    ان شاله خانمتون یک روز متحول بشه و نمازشو بخونه چون تنها چیزی فکر میکنم توی زندگی به آدم آرامش میده نماز و صحبت با خداست

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 اسفند 93 [ 11:51]
    سطح
    28
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 111
    Overall activity: 45.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    213

تشکرشده 213 در 91 پست

Array
    شال که حجابش از مقنعه خیلی بیشتر برادر من چرا نمیذارید هرجور که دوست داره حجاب داشته باشه با این گیر هاتون از حجاب اسلام متنفرش نکنید براش تو اینترنت بگردید اینقدر مدل های بستن شال قشنگی هست که نگو نپرس این چادر های جدید هم خیلی قشنگه اینطوری هم حجابش کاملتر میشه هم این چادر ها شال داره براش هدیه بخر شما که پولداری قیمتش هم خیلی مناسبه تو رو خدا اذیتش نکنید پیشنهاد های خودتون هم واقعا بچه گونه است قهر تهمت خیانت دیگه چچیه فروشگاه آنلاين » چادر » چادر الهه
    مدل های متنوع و زیبای بستن شال با آموزش مرحله به مرحله

براش حتما چند تا شال از این چادر های زیبا بخر
    ما خانم هستید زیبای دوست دارید خدای ما هم زیبای ورنگ دوست داره تورو خدا شما که مذهبی هستید اون چیزی که خدا حلال کرده شما حروم نکنید

- - - Updated - - -

میدونید چی بیشتر از همه ادم عاشق اسلام میکنه وعاشق نماز که شما اقای مسعود یک مسلمون واقعی باشید اون وقت که اگر کافر هم شما رو ببینه عاشق دین خدای شما میشه اون چیزی که من ازمسلمونی فقط یکبار دیدم یک جوان زیبا وفوق العاده تمیز شیک پوش بود که بوی عطرش همیشه همه جای رو میگرفت توی نماز خونه دانشگاه نماز خوندش دیده بودم و وقتی یکی از دختر های کلاس بهش ابراز علاقه کرده بود بهش گفته بود من نمی تونم کسی به خودم وابسته کنم ایای اقای مسعود خودتون مسلمونید من خودم نیستم اما دلم میخواد شاد لباس بپوشم الهی شکر چند سالی دیگه رنگ های شاد توی خانم ها و جامعه عادی شده دلم می خواد مسلمونی از تمیزی شیک پوشیم بباره از تمیزی صورت مرد ونهببره نه ریش های که حتی مرتب نیستنداقای مسعود بهترین راهکار برای شما پیدا کردن مدلهای بستن شال برای خانمتون هست وبراش برید کلی شال حوشگل بخرید اون وقت من اگر جای خانمتون بودم عاشق خدای شما میشدم

خداییییییش این پستم لایک داره
    ویرایش توسط کیانا 93 : دوشنبه 18 اسفند 93 در ساعت 19:02

8. 2 کاربر از پست مفید کیانا 93 تشکرکرده اند .

نیکیا (سه شنبه 19 اسفند 93), بارن (دوشنبه 18 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 اسفند 93 [ 07:57]
    سطح
    1
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ضمن تشكر از پاسخ دوستان
    من با رنگ شاد و متنوع مخالف نيستم . اما شالي كه معمول شده كه نصف مو از جلو و نصفش از پشت بيرونه و گوشها و گردن رو به نمايش ميذاره مسخر ه كردن حجابه . حداقل حجاب اينه كه گردي صورت بيرون باشه - يا حجاب دارد يا ندارد بدحجاب يا كج حجاب واژه هاي بي معنايي است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)