به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 بهمن 96 [ 22:55]
    سطح
    31
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

اصرار بر خواستگاري از همكار با وجود جواب منفي

سلام به دوستان همدردي
    سعي ميكنم مشكلمو مختصر و مفيد مطرح كنم؛ در محيط كار از يكي از خانمهاي همكار خواستگاري كردم؛ بار اول رو مستقيم با خودشون مطرح كردم كه بعد دو روز جواب دادن كه من فعلا قصد ازدواج ندارم و ميخام ادامه تحصيل بدم.
    بار دوم با واسطه يكي از همكاران خانوم و حدودا ٥ ماه بعد از مرتبه اول كه اينبار بازم گفتن ميخام درس بخونم( ايشون امسال كارشناسي ارشد قبول شده و الان مشغىل تحصيلن)
    ايشون قصد دارن كه بعد از عيد ديگه سركار نيان ( بدليل بعد مسافت منزل تا شركت ميگن كه ميخان محل كارشون رو عوض كنن)، از اونموقعي كه فهميدم ايشون ميخان از شركت برن، فكر خواستگاري سه باره اومده تو ذهنم و ميگم شايد دوري از محل كار و همكار نبودن تو نظرشون تاثير گذار باشه.
    ميخام از همفكري دوستان استفاده كنم كه ايا اصلا اقدام به مطرح كردن موضوع بعد از دو جواب منفي پيشين درسته؟
    ممكنه اينكه ديگه قرار نيست همكار باشيم در تغيير نظر ايشون موثر باشه؟
    يا نه بهتره بيخيال ايشون بشم و خودمو مثل دو دفعه قبل دركير نكنم؟
    بنده ٣٣ ساله ايشون ٢٥ ساله - بنده كارشناس ارشد مهندسي و ايشونم دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي
    پيشاپيش از همه دوستاني كه منت ميزارن و نظراتشون را با بنده به اشتراك ميذارن صميمانه ممنونم.

2. کاربر روبرو از پست مفید alimohz تشکرکرده است .

e.v (شنبه 16 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 فروردین 94 [ 03:20]
    سطح
    3
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 23
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    10

تشکرشده 18 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط leo نمایش پست ها
    ميخام از همفكري دوستان استفاده كنم كه ايا اصلا اقدام به مطرح كردن موضوع بعد از دو جواب منفي پيشين درسته؟
    ممكنه اينكه ديگه قرار نيست همكار باشيم در تغيير نظر ايشون موثر باشه؟
    يا نه بهتره بيخيال ايشون بشم و خودمو مثل دو دفعه قبل دركير نكنم؟
    بنده ٣٣ ساله ايشون ٢٥ ساله - بنده كارشناس ارشد مهندسي و ايشونم دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي
    پيشاپيش از همه دوستاني كه منت ميزارن و نظراتشون را با بنده به اشتراك ميذارن صميمانه ممنونم.
    سلام خوشحل میشم بتونم کمکی بکنم
    سوالاتت رو دونه به دونه برسی می کنم:

1- این فکر اشتباهه که چون شما دو بار جواب نه شنیدید پس دفعه بعدی هم همین طور خواهد بود، پیشنهادم اینه که یک بار دیگه اقدام کنی اون هم به صورت حضوری و بدون واسطه. خواستگاری جدیدتون باید متفاوت با دو تای قبلی باشه. بهتره روی موضوع ادامه تحصیل خانوم بحث بشه و اینکه شما با ادامه تحصیل ایشون مشکلی ندارید و حتی مشوق ایشون هم خواهید بود (البته اگه هستید)
    2- میتونه موثر باشه ولی باید در اینباره صحبت بشه چون اطلاعات کافی برای نتیجه گیری به دست نیومده.
    3-این کاملا بستگی به خودت داره که چقدر برای ازدواج با این شخص مصمم هستید. ولی اگر هم اقدام کنید بهتره چون در آینده پشیمون نخواهید شد که چرا اقدام نکردید.
    هر چه زودتر شرایط مناسب صحبت با اون خانوم رو محیا کنید، مطمئنا شما با صحبت کردن میتونید تصمیم قطعی بگیرید.
    خوشحال میشم بتونم کمکی کنم : )

4. 2 کاربر از پست مفید e.v تشکرکرده اند .

اقای نجار (شنبه 16 اسفند 93), بارن (شنبه 16 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    دلایل ایشون به جز درس برای رد کردن چی بوده؟

ملاک های شما برای انتخاب ایشون چه بوده؟

از لحاظ فرهنگی و اعتقادی خانواده ها در چه سطحی هستند؟

6. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

maryam123 (شنبه 16 اسفند 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 28 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    ممنون از دوستاني كه نظراتشون مطرح كردن
    دوست ناديده عزيزم"بي نهايت" ، ايشون هم از لحاظ تحصيلات، رفتار و كردار ، ظاهر نظر بنده رو جلب كردند، البته در حد شناخت يك همكار از همكارش در محيط كاري، مخصوصا رفتار ايشون در محيط كار كاملا موجه و مناسب بود از نظر بنده، حتي بعد از اولين باري كه ايشون به بنده پاسخ منفي دادند، براي يه ماموريت كاري ٤ روزه به همراه يكي ديگه از خانوماي همكار براي شركت در نمايشگاه سفر رفتيم ،كه طي اين سفر هم رفتار و عملكرد ايشون بيشتر بنده رو مجذوب كرد.[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]البته بنده موارد فوق رو بعنوان نمونه گفتم و قاعدتا معياري ديگه اي هم هست كه وارد بحثشون نميشم.[/COLOR]
    علي ايحال اينكه ايشون ايا فقط به خاطر ادامه تحصيل پاسخ منفي دادن، يا كس ديگه اي تو زندگيشون هست يا شرايط ازدواج ندارن و ... و بهمين دلايل ادامه تحصيل رو بهانه كردن و محترمانه منو رد كردن بر من خيلي روشن نيست. قصد منم از زدن اين تاپيك اين بود كه ببينم حالا كه ايشون قراره ديگه همكارم نباشن و قاعدتا محذوريتهاي قبلي رو نداشته باشن، شايد نظرشونم عوض شده باشه، البته شايد.
    ولي يه موردي هم كه اذيتم ميكنه اينه كه نكنه ايشون ديگه نميتونستن تو محيطي كه من هستم كار كنن، مجبور شده باشن كارشون رو تو اين بازار كار رها كنن، اين موضوع واقعا اذيتم ميكنه و

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 مرداد 94 [ 22:07]
    سطح
    7
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 27 در 12 پست

Array
    من اگر جای شما بودم باز هم خواستگاری می کردم
    و خیلی هم کاری به این نداشتم که برای چی داره شرکت رو ترک میکنه چون حتی شما از ایشون هم بپرسین جوابی نمی گیرین معمولاً توی این مسأله کسی از خودش ضعف نشون نمیده که... آره مثلاً من از شما بابت خواستگاری هاتون ناراحت شدم دارم از اینجا میرم...
    راستش جواب منفی از نظر برخی خانم ها 2 تا دلیل بیشتر نداره
    1. ایشون تمایلی نسبت به شما ندارن(که کاملاً شخصی هست و شاید شما بتونی توی بهترین حالت از ایشون یه فرصی بگیری برای اینکه بیشتر آشنا بشین)
    2. هر دلیل دیگه ای که توی زندگی شخصی ایشون هست و دلیلی هم برای باز کردن مسأله پیش شما نمی بینه.

راستش من خودم خیلی بابت مجهول پاسخ دادن برخی از خانم ها متعجب میشم اما کاریش نمیشه کرد اگر جواب نداد زیاد ذهنت رو مشغول نکن، دیگه التماس که نمیشه کرد نمی خواد... الان که دیگه دوران قدیم نیست بگیم شاید ایشون دارن ناز می کنن یا دودل هستن...

مطلالب بالا یک راهکار قطعی نیست و تمام این صحبتها در شرایطی بود که من جای شما باشم در هر صورت تصمیم گیرنده خود شما هستی.

9. کاربر روبرو از پست مفید مُحَـمَّدرِضـا تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (پنجشنبه 28 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    با توجه به حجم بالای کارم تو ماه آخر سال، نتونستم تو این مدت اخیر فرصت مناسبی واسه مطرح کردن سه باره پیشنهادم با همکارم پیدا کنم.امروزم آخرین روز کاری بود و این خانوم هم بعد از ناهار دسته جمعی کارمندای شرکت، خداحافظی کرد و رفت.حالا علی موند و حوضش
    یه موضوعی که ذهنمو درگیر کرده و دوست دارم نظر دوستان را راجبش بدونم اینه که:اساسا ایا رفتار و نحوه برخورد این خانوم بعد از مطرح کردن پیشنهادم، روی مطرح کردن مجدد پیشنهادم میتونه موثر باشه؟
    منظورم اینه وقتی یه خانوم تو همچین موقعیتی جواب منفی میده، رفتار بعدیش چه جوری قابل تفسیره؟ایا رفتار خانوم با خواستگارش سردتر از قبل میشه یا بدون تغییر میمونه و هر کدوم از اینا چجوری قابل تفسیرند؟ در مورد خودم ، رفتار ایشون میشه گفت بدون تغییر موند و تقریبا مثل قبل بود توام با احترام و البته در چارچوب رسمی و همکار بودن.
    ایا نشونه ای تو این موارد هست که با دیدن اون امیدوار به اصرار بر انتخابم بشم؟
    ممنون میشم اگه هر کدوم از دوستان نظرشون رو بگن.
    پیشاپیش سال نو همگی هم مبارک باشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 فروردین 94 [ 01:39]
    سطح
    11
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 52 در 22 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط leo نمایش پست ها
    با توجه به حجم بالاي کارم تو ماه آخر سال، نتونستم تو اين مدت اخير فرصت مناسبي واسه مطرح کردن سه باره پيشنهادم با همکارم پيدا کنم.امروزم آخرين روز کاري بود و اين خانوم هم بعد از ناهار دسته جمعي کارمنداي شرکت، خداحافظي کرد و رفت.حالا علي موند و حوضش
    يه موضوعي که ذهنمو درگير کرده و دوست دارم نظر دوستان را راجبش بدونم اينه که:اساسا ايا رفتار و نحوه برخورد اين خانوم بعد از مطرح کردن پيشنهادم، روي مطرح کردن مجدد پيشنهادم ميتونه موثر باشه؟
    منظورم اينه وقتي يه خانوم تو همچين موقعيتي جواب منفي ميده، رفتار بعديش چه جوري قابل تفسيره؟ايا رفتار خانوم با خواستگارش سردتر از قبل ميشه يا بدون تغيير ميمونه و هر کدوم از اينا چجوري قابل تفسيرند؟ در مورد خودم ، رفتار ايشون ميشه گفت بدون تغيير موند و تقريبا مثل قبل بود توام با احترام و البته در چارچوب رسمي و همکار بودن.
    ايا نشونه اي تو اين موارد هست که با ديدن اون اميدوار به اصرار بر انتخابم بشم؟
    ممنون ميشم اگه هر کدوم از دوستان نظرشون رو بگن.
    پيشاپيش سال نو همگي هم مبارک باشه.
    دوست گرامي منم مشکل شبيه به تو رو تقریبا دارم خواستگاري کردم و حواب رد شنيدم با شنیدن جواب منفی انتظار داشتم دختر خانم ازمن دوری کنه و رفتارش سرد بشه ولي دختر خانم رفتارش هيچ تغيير نکرده و همونجور در محل کار برخورد قديم رو داره .با این حساب دو بار دیگه هم خواستگاري کردم و جواب رد رو شنيدم. این نوع جوابهای منفی خیلی خیلی بیشتر از جواب منفی با یه دلیل واضح (مثلا حتی بگه خوشم از قیافت نمیاد!!) آدمو اذیت میکنه چون آدم همش دو دل میمونه که باید بیخیال بشه یا دوباره سعی کنه . از من به تو نصيحت هزار دفعه ديگه هم بگي بهش حتي اگر نظرش عوض هم بشه باز به خاطر غرورش توي محيط کار چوابش منفي هست .يه بار مادرت يا خواهرت رو بفرست در خونشون از طريق خانواده محکمتر درخواست کنن اونوقت جواب واقعيشو ميده چه مثبت چه منفي ديگه هم نيازي به تفسير رفتارهاي ایشون نیست.

12. کاربر روبرو از پست مفید Maxpayne تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (پنجشنبه 28 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط dearvahab نمایش پست ها
    دوست گرامي منم مشکل شبيه به تو رو تقریبا دارم خواستگاري کردم و حواب رد شنيدم با شنیدن جواب منفی انتظار داشتم دختر خانم ازمن دوری کنه و رفتارش سرد بشه ولي دختر خانم رفتارش هيچ تغيير نکرده و همونجور در محل کار برخورد قديم رو داره .با این حساب دو بار دیگه هم خواستگاري کردم و جواب رد رو شنيدم. این نوع جوابهای منفی خیلی خیلی بیشتر از جواب منفی با یه دلیل واضح (مثلا حتی بگه خوشم از قیافت نمیاد!!) آدمو اذیت میکنه چون آدم همش دو دل میمونه که باید بیخیال بشه یا دوباره سعی کنه . از من به تو نصيحت هزار دفعه ديگه هم بگي بهش حتي اگر نظرش عوض هم بشه باز به خاطر غرورش توي محيط کار چوابش منفي هست .يه بار مادرت يا خواهرت رو بفرست در خونشون از طريق خانواده محکمتر درخواست کنن اونوقت جواب واقعيشو ميده چه مثبت چه منفي ديگه هم نيازي به تفسير رفتارهاي ایشون نیست.

اقای وهاب عزیز دقیقا این چند هفته من هم موضوعی شبیه شما داشتم اما در جایگاه طرف مقابلتون

وقتی من جواب رد می دم این همکارمان فکر میکنند من در حال "ناز کردن"!!!!! هستم. از ان طرف خانمها سعی میکنند که رفتار طبیعی مثل همیشه را داشته باشند. این به این معنا نیست که احساساتشان تغییر کرده. و متمایل هستند. الان من به هر زبانی به ایشان میگویم که مایل نیستم علاقه ایشان به من بیشتر می شود

توصیه ای که می توانم داشته باشم

اینکه رسما با خانواده بررسی کنید. اقای لیو اگر تکلیف این قضیه را روشن نکنید برای همیشه این دغدغه را خواهید داشت که اگر یکبار دیگر تلاش کرده بودم الان از زندگیم خ لذ ت می بردم
    خواهشا از پیام و تلفن مکرر و .. استفاده نکنید . رسمی و گفتگوی رودر رو خ بهتر هست. شما مستقیم اقدام کردید الان خانواده را امتحان کنید

قطعا خانم متمایل باشند اقدام خواهند کرد

خواهشا خواهشا خ اصرار نکنید. اینکه شما ابهت و قاطعانه بودن خودتان را حفظ کنید ارزش شما را در دید دختر خ تغییر خواهد داد

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

ویرایش توسط مهرااد : پنجشنبه 28 اسفند 93 در ساعت 01:02

14. 2 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

parsa1400 (پنجشنبه 28 اسفند 93), پژمان (جمعه 07 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 شهریور 95 [ 16:52]
    سطح
    23
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    خب شاید ایشون از شما خوشش نمیاد به زور میخوان از دختر مردم بله بگیرن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    برادر عزیز، جناب وهاب، ممنون از نظرت. فرق من با شما شاید این باشه که دیگه این خانوم همکار من نیستند.امیدوارم شما هم به اونچه که دوست داری، اگه به صلاحته، برسی رفیق.

dashali عزیز، حق با شماست، شاید اصلا این خانوم از من خوشش نمیاد، اما ایا راهی هست که بتونم در این مورد مطمین شم؟ قاعدتا من نه میتونم و نه میخام به زور بله بگیرم.ممنون از نظر گذاشتنت.

مهراد خانوم ممنون از نظرتون،اینکه شما میگین از طریق خانواده اقدام کنم، قبول اما تا وقتیکه این خانوم نظر خودشون منفیه حالا خواستگاری رسمی با خانواده هم برم ، جوابش منفیه.نه؟
    به نظرتون بهتر نیست یه بار دیگه با خودش به صورت رو در رو مطرح کنم؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)