به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 شهریور 96 [ 19:44]
    سطح
    38
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

عدم رعایت آداب از طرف همسرم

(ببخشید طولانیه)سلام.من یه خانم متاهل حدودا 35 ساله هستم.من شخصیتی تا حدی جدی و تا حدی درونگرا دارم.پایبند به اصول و آداب هستم و با همه با ادب و احترام برخورد می کنم.مگر اینکه بی احترامی ببینم که در اینصورت رفتارمو تغییر میدم.از دوستیهای عجولانه و صمیمیت های بی منطق هم خوشم نمیاد و استقبالی نمی کنم.اما متاسفانه همسرم رفتاری تقریبا برعکس من داره و با رفتاراش مستقیم یا غیر مستقیم به من بی احترامی میشه و باعث میشه که دیگران در مورد من بد فکر کنن یا بد رفتار کنن. مثلاما در یک مجتمع آپارتمانی زندگی می کنیم که 4 واحد آن زوج های جوان هستن و یک واحد زن و شوهر کامل و پا به سن گذاشته ای هستن.چند تایی هم تقریبا خالی هستن.در کل این همسایه ها اون آقایی که پا به سن گذاشته هستن با من سلام و علیک و احوالپرسی می کنن.من خودم هر وقت می بینمشون سلام می کنم ولی اگر حواسم نباشه یا ..ایشون خودشون اول سلام هست معمولا با وجودیکه از نظر سن جای پدر من هست و 60 رو رد کرده.اما بقیه که جوون هستن هیچکدوم به من سلام نمی کنن.من حتی چند بار رو حساب همسایگی بهشون سلام کردم اما با اخم و خیلی سرد جواب دادن و اگر من سلام نکنم اونا امکان نداره سلام کنن.(در حالی که از من هم بعضیاشون کوچکترن).اونا حتی وقتی منو شوهرم با هم هستیم هم سلام نمیدن ولی شوهرم با اشتیاق باشون سلام و احوالپرسی می کنه.حتی می ایسته و باشون حرف میزنه.من بهش گفتم وقتی ما با همیم نرو جلو سلام کن.اونا باید به احترام خانمت که همراهته حداقل یه سر تکون بدن وی اصلا گوشش نمیده.و گفتم تو هم وقتی خانماشونو می بینی سلام و احوالپرسی نکن ولی همیشه باشون گرم می گیره و سلام و احوالپرسی می کنه.این رفتار همسرم انتظار ایجاد کرده یعنی اونا فکر می کنن چقدر آفای فلانی(همسر من) آدم خوبیه ولی خانمش بد اخلاق و...که رد میشه و سلام نمی کنه.وقتی به همسرم اعتراض می کنم میگه فرهنگشون همینه.فکر می کنن در هر حال زنا باید به مردها سلام کنن منم میگم اگه فرهنگشون در این حده دوست ندارم باشون صمیمی بشی ولی باز خودشو بهشون می جسبونه.یا مثلا از توی بالکن وقتی اونا رو توی حیاط می بینه با صدای بلند صداشون میکنه و باشون شوخی می کنه.من خودم شنیدم که اونا چقدر تو حرفاشون از خانمشون و خانواده خانمشون تعریف می کنن و پز میدن.مثلا یبار توی راهرو یکیشون داشت در مورد پدر خانمش حرف میزد و پز میداد ولی همسر من اصلا پیش اونا اسمی از من نمی بره در حالیکه من از بسیاری جهات از خانمهای اونا کم که ندارم زیاد هم دارم.مثلا افعال رو مفرد بکار می بره.نمی گه ما رفتیم فلان جا میگه من رفتم.یا میگه من مهمون دارم و...کل در مکالمه هاش با همه افعال رو(در مورد من و خودش) مفرد بکار می بره .یبار که داشتیم می رفتیم خونه یه دوستش و توی راه بودیم که دوستش تاس گرفت همسرم گفت من تو راهم و تا 5 دقیقه دیگه میرسم و دوستش بهش تیکه انداخت در همین مورد.یا موقع ورود و خروج همیشه خودش جلوتر از من میره و وارد یا خارج میشه .یبار یکی از دوستاش که مجرد و کوچکتر از خودشه بهش فت "خانما مقدمن" حداقل جلوی من به خانمت تعارف کن .یا وقتی سوار ماشین میشیم اگر کسی همراهمون باشه و عقب میشینه،به اون شخص اصرار می کنه که بیاد جلو و بجای من بشینه.یبار پسر خالش که هم مجرده و هم 6 سال کوچکتر از ما اومد شهرمون و قرار بود بریم بیرون.اون خودش رفت نشست عقب و منم بهش جلو رو تعارف کردم ولی وقتی شوهرم اومد نشست تو ماشین کلی تعارف و اصرار کرد بهش.خب این یجور توهینه دیگه.هزار رفتار دیگه....ولی وقتی بهش میگم بدش میاد و میگه تو سخت می گیری.مثل پیرزنا نباش و...

2. کاربر روبرو از پست مفید یاس 555 تشکرکرده است .

بارن (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    یاس عزیزم
    فکر نمیکنی میخوای نقش مربی و معلم و مادر برای شوهرت بازی کنی و کنترلش کنی و بهش یاد بدی چیکار بکن چیکار نکن؟؟

شوهرت خیلی مرد خوب و اجتماعی هست و دوست داره توی جمع باشه
    شما زیادی حساسی عزیزم

اینکه سلام میده چه به خانمها چه آقایون و چه کوچکتر و چه بزرگتر چه اشکالی داره؟
    این شعور و فرهنگ بالا و خاکی و مردمی بودن شوهرت رو نشون میده
    کی گفته از شخصیت شما کم میشه و یا بقیه پیش خودشون خیال میکنن شما بداخلاقی و شوهرت خوش اخلاق؟!!

تعارف میکنه که طرف بیاد جلو بشینه و اصرار داره خب چرا انقدر به شما برمیخوره
    هر روز مگه شما با یکی میرید بیرون که این حرکت روی اعصاب شماست؟
    ممکنه این انتفاق که شماها با کسی هم مسیر بشید چندماهی یه بار اتفاق بیفته.بذارید شوهرتون اون یه بار یا حالا دو سه بار تعارفش رو بکنه و دلش شاد بشه نه اینکه انقددددددددددددددر اخم و تخم کنی و بعدش که رفتید خونه سرش غر بزنی که همین لذت کوچیک رو هم ازش بگیری و به قول معروف کوفتش کنی

سعی کنید خانم همراه و پایه ای باشید برای همسرتون نه اینکه طفلی مثل بچه کوچولوها هر کاری میخواد بکنه یا حرفی بزنه با ترس و لرز و استرس اول از شما اجازه بگیره
    بالاخره مرده

ضمن اینکه ایشون اصلا کار بد و غیر شرعی و غیراخلاقی و غیر عرفی نمیکنه
    نشستی تک تک حرکات شوهرت رو بردی زیر ذره بین که چی بشه
    شما ماشاا...35 سالته و تاریخ عضویتت هم که قدیمیه و توی تالار قطبی هستی واسه خودت عزیزم

حالا در و براتون اول باز نکرد خب نکرده
    یبار با ملایمت و صمیمیت توی خلوت خودتون با نهایت احترام(نه تیکه انداختن و غر زدن و مقایسه کردن با دیگران و این بساطا)بهش بگو:»عزیزم انقدر دوست دارم جلوی دیگران مثلا در ماشین و برام باز کنی
    بعد به شوخی بهش بگو:لامصب یه کلاسی داره اینکار که نگو بعدشم بخندین

تورو خدا گیرای الکی بهم ندید و زندگی رو برای خودتون و طرف مقابل زهر نکنید

یاحق

زندگی زیباست

4. 3 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

پری وش (یکشنبه 10 اسفند 93), ناهیدگل (یکشنبه 10 اسفند 93), شیدا. (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    یه سوالی ذهن بنده را بخودش بسی مشغول کرده

الان مشکل شما این وسط چیه؟!!!!!

فکر کنم شما بسیار بسیار زیاد آدم حساسی هستی اگر واقعا مشکلت اینه به شما توصیه میکنم صفحه اول سایت همدردی را باز کنید و تیتر مشکلات بقیه بانوان را مطالعه کنید.شوهر شما فردی برونگرا و اجتماعی هستش با خصوصیات مخصوص آقایون

مقاله زیر را مطاله کنید بانو فکر کنید جواب سوال شما در این مقاله باشه

http://www.hamdardi.net/thread-22741.html

خوب خود من بشخصه وقتی میخوام برم منزل اگر همسایه خانومی داشته باشیم با اینکه کوچیکتر هم هستم ولی بعضی اوقات خجالت میکشم سلام کنم در صورتی که آقایون خیلی راحت حتی کوچکتر از خودمم سلام میکنم.هر فردی که سلام میکند شخصیت بالای خودش و خانواده خودش را نشان میده شوهر شما فردی خونگرم و مودب هستش که دوست داره با دیگران رابطه خوبی داشته باشه.حتی پیامبر(ص) هم به کوچکتر از خودشان سلام میکردن این نشانه بزرگی و باشخصیت بودن فرد هست

از زدن برچسب به شوهرت جدا خودداری کن

http://www.hamdardi.net/thread-154.html

مقاله بالا را بخوانید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : یکشنبه 10 اسفند 93 در ساعت 18:14

6. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

پری وش (یکشنبه 10 اسفند 93), بارن (یکشنبه 10 اسفند 93), شیدا. (یکشنبه 10 اسفند 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)