به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 26 خرداد 97 [ 15:05]
    سطح
    49
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array

Icon88888 شوهرم منو عامل بیماریش میدونه

سلام
    من توشرایط خیلی بدی هستم لطفاکمکم کنیدخیلی زود
    حدود10روزپیش شوهرم نصفه حالش بدشدوبردمش بیمارستان که دکترهاگفتن سکته کرده من خانوادشوخبرکردم اماهمشون جوری رفتارمیکردن که منو باعث این اتفاق میدونستن رفتارمادرشوهرم ازهمه بدتربود شوهرم بستری شد بیمارستان من تواین مدت همه جوره هواشوداشتم پیشش موندم بهش رسیدگی کردم امارفتارشوهرم خیلی باهام بدبود شوهرم روزی 1تا یکی ونصفی پاکت سیگارمیکشه درطول روز حدود15 ساله سیگارمیکشه چربیش بالاست وتوخانواده پدری ومادریش هم مشکل قلبی دارن اما ازاون روز تاحالامیگه توپیش همه گفتی من سیگارمیکشم امامن نگفتم تومنوبه این روزانداختی توخون منو توشیشه کردی بدبختم کردی دیدی توبیمارستان همه پیربودن من فقط جوون بودم حالاتااخرعمرم بایدقرص بخورم رفتارش خیلی باهام بده همش به طعنه میگه دستت دردنکنه دستت دردنکنه ازدیشب لج کرده هرچی براش میارم نمیخوره دربرابرش چکارکنم؟
    البته مادعوازیادکردیم بخصوص اوایل ازدواجمون بنظرتون واقعامن مقصرهستم؟
    مادرش میگه اگه عصبانی نشه که سیگارنمیکشه اصلانمیخوادقبول کنه پسرش سیگاریه بهش میگه توکه سیگارنمیکشی دوستهات میان زوری میدن دستت ازشون نگیر
    جدی جدی داره باورم میشه من باعث شدم اینطوری بشه همش میگم خدایامنوببخش ازخودشم عذرخواهی کردم گفتم حلالم کن
    رفتاردرست چیه تواین شرایط

2. کاربر روبرو از پست مفید شاپرک 114 تشکرکرده است .

khaleghezey (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

ایکاش حداقل مختصری از خودتان و شوهرتان توضیح میدادید اینکه چند سال دارید و چند سال ازدواج کردید و علت دعواها چی بوده میزان تحصیلات و از این قبیل موارد.

بطور خلاصه بگم ذاتا اینجوریه مخصوصا در وجود ما مردم ایران خیلی بیشتره وقتی برنده میشیم فقط خودمون علتش بودیم و وقتی میبازیم دنبال مقصر میگردیم

شوهرم روزی 1تا یکی ونصفی پاکت سیگارمیکشه درطول روز حدود15 ساله سیگارمیکشه
    مادرش میگه اگه عصبانی نشه که سیگارنمیکشه اصلانمیخوادقبول کنه پسرش سیگاریه بهش میگه توکه سیگارنمیکشی دوستهات میان زوری میدن دستت ازشون نگیر
    شما فقط به نقاطی که آبی رنگ هستش توچه کنید و دوباره بخوانید خودتان جواب صحیح را متوجه می شوید!!!

اما ازاون روز تاحالامیگه توپیش همه گفتی من سیگارمیکشم
    اینش خیلی جالبه ایشون روی یک پاکت و نیم سیگار میکشن و اصولا وقتی سیگار میکشی دهان آدم لباس آدم از یک تا دومتری مشخصه و بوی سیگار میده و از اونور اطرافیان هم حتما با این تعداد سیگاری که میکشه دیدنش غیر این باشه باید تعجب کرد.

شما قرار نیست بخاطر اشتباهی که مرتکب نشدی عذرخواهی کنی پس اینکار را انجام نده ولی بجاش سعی کن محبت خودت را نسبت بهش بیشتر بکنی ایشون سکته کرده و خودش هم می داند که مقصر اصلی خودش هستش پس لطفا شما دیگه دنبال مقصر نباش بهش محبت کن مخصوصا الان که مریضه و سکته کرده ایشالله دوباره خوب میشن و دست از کشیدن سیگار برمیدارن.

در مورد مشاجراتی که پیش میاد بین شما و ایشون لطفا چنتا مثال بزنید تا بهتر متوجه مشکلتان بشویم و بتوانیم راهنمایی کاملتری بدهیم.

هر فردی خودش مسئول مشکلاتیه که برای خودش درست میکنه
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

4. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

واحد (یکشنبه 10 اسفند 93), بانوی آفتاب (یکشنبه 10 اسفند 93), شاپرک 114 (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array
    ممنون اقای خاله قزی بازم مثل همیشه به تاپیکم سرزدین اماانگارمنویادتون رفته؟من31 سال دارم شوهرم33 حدود3سال وچندماهه که ازدواج کردیم
    راستش الان نمیدونم کدوم دعوامونو بگم چون وقتی این اتفاق افتادحدود10روزی میشدکه مااصلایه بحث کوچیکم نکرده بودیم حتی همون شب قبل ازخواب کلی شوخی کردیم وخندیدیم
    اماتوتاپیک های قبلیم چندتاموردی هست خب من ادم ریزبینی هستم ازچیزایی ناراحت میشدم که ازنظرشوهرم هیچی بودن حالایابخاطرزن بودن من اینطوری بوده نگاهم یاواقعامن ایراد دارم
    10روزه مغازه شوهرم بسته بوده وچک داشت امروزمن دیروزرفتم طلاهاموفروختم که چکش پابشه وبرگشت نخوره که غصه اونم بخوره دستمونم خیلی خالی بودشبی که حالش بدشدهمش
    140تومن پول داشتیم واین مدت باپولی که خانوادم دادن خرج بیمارستان رو دادیم دیروزرفتم دنبال کارهای باقی مانده بیمارستانش وفروش طلاهام شوهرموگذاشتم خونه مادرش که مراقبش باشن
    بهم زنگ زدگفت خسته شدم ازبس خوابیدم بادوتادوستهام برم بیرون دوربزنم گفتم باشه برو ظهرشدمن کارهاموکردم رفتم خونه مادرش شوهرم هنوزنیومده بودازساعت1ظهرمیگفت نیم ساعت دیگه
    میام توراهم وقت دوتاقرصهاش هم گذشته بودمن ناراحت شدم زنگ زدم گفتم هنوز24ساعت نشده مرخص شدی نه غذاخوردی نه داروهاتو شوهرم ساعت3اومدوازم ناراحت بودکه چرا2-3باربهش
    زنگ زدم وقتی سوارماشین شدیم که بریم خونه خودمون دیدیه سیگاره خردشده کف ماشینه گفت چرااینوانداختی اینجاماشینوکثیف کردی؟گفتم ازدستم افتاده چون 1پاکت سیگارتوماشین داشت که وقتی
    نبودمن خردشون کرده بودم گفت توعمدااینکارومیکنی منوحرص بدی نگه دارمن میخوام برم خونه مادرم تومنوبه این روزانداختی اومدیم خونه هم قهرکرده بودمیخواست بره خونه مادرش براش
    ابمیوه اوردم نخورد تشک انداختم بخوابه روی مبل میخوابید
    طلاهای من مال چندسال پیش بودن وهدیه سرعقدبودن فاکتورنداشتن من دربدردنبال طلافروشی میگشتم که ازم طلاهاروبخره بعدشوهرم اینکاروباهام کردبهش نگفتم طلافروختم که غصه نخوره
    احساس میکنم دیگه برای همیشه بایدلال بشم چون مثل دیشب میچسبه به قلبش ومیگه حالم بدشده وتومنواینطوری کردی
    باید3ساعت1بارقرص بخوره من هی پامیشم ساعت کوک میکنم واصلادرست نمیخوابم این کارهارو نمیبینه
    یه زمانی هم که به مادرش گفتم پسرت منو میزنه دست بزن داره بازگفت تواینجوریش کردی پسرمن دست بزن نداشت گفتم شماکه نمیتونسته بزنه گفت چرااگه بدباشه بچه مادرشم میزنه

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    ببخشید دیگه من یکم آلزایمر دارم برای همین زود یادم میره ببخشید

یک تایپیک را شروع کن و تا آخر ادامه بده اینجوری بهتره از این شاخه به اون شاخه نپر اینجوری ضرر میکنی و بچه های قدیمی کمتر به تایپک شما سر میزنن.دیگه تایپیک جدید نزن

خلاصه بهت بگم شما یک زن هستید قبلا هم نوشتم از شما توقع میره رفتار زنانه بیشتری داشته باشید ولی شوربختانه بیشتر شبیه یک مادر و معلم داری رفتار میکنی این اصلا خوب نیست
    مردها اصولا دوست دارن همیشه نفر اول توی زندگی باشن.لجباز و یکدنده هستند وقتی روی دنده لجبازی بیوفتن دیگه به این زودی ها پیاده نمیشن اونوقت شما چیکار میکنی باز بهش امر و نهی میکنی اینکارو کن اینو بخور اونو نخور چرا اینجا رفتی چرا اونکارو کردی و .... این کارها ممنوعه

بزار همین پست بالایی شما را شروع کنم تا بهتر متوجه طرزفکر آقایون بشی

1.هیچ مردی مخصوصا متاهل دوست نداره همسرش پشت هم بهش زنگ بزنه میدونم شما نگرانش هستی و دوسش داری ولی اینکارت هم عصبانیش میکنه هم اینکه جلوی دوستاش واقعا خجالت میکش(خدایی هم خیلی زشته مثل پسربچه ها از اون بچه ننه ها مادرشون پشت هم تماس میگیره چکشون میکنه) شاید هدفت درست بوده ولی مسیری که رفتی اشتباه بوده
    2.در مورد خورد کردن سیگار شوهرت بازم کارت اشتباه بوده این شما نیستی که باید برای ایشون تعیین تکلیف کنی چه کاری انجام بده یا انجام نده داری مثل معلم ها رفتار میکنی مردها اینو دوست ندارن
    3.بر اساس اصول رفتار جراتمندانه گفتمان یا بحث کردن در ماشین ممنوع هستش (تکرار نشه لطفا)
    4.
    نگه دارمن میخوام برم خونه مادرم
    این جمله اکثر مردها به زبان میارن وقتی ناراحت هستند یا احساس میکنن به غرورشان لطمه وارد شده.این نشانه خوبی نیست گفتن این جمله از طرف شوهرت یعنی نیاز داره به یک همسر واقعی.شما خیلی خانوم خوبی هستی ولی از ظرافت های زنانه خودتان کم استفاده میکنید قبلا هم نوشتم جایگاه شما بعنوان یک زن در خانه است نه مادر یا معلم پس جایگاه خودت را بشناس و بر اساس ان رفتار کن
    5.گذشته هرچی بود تمام شد رفت اینقدر خواهشا شخم نزن من نمیدونم چرا تو سوزنت گیر کرده توی این گذشته هرچی میشه بازم قدیما را پیش میکشی؟!!از مادرش چی توقع داشتی بشنوی اینکه بگه پسرم مشکل داره و تو خیلی خوبی!!!!!!!

بنظرم موقعیت خوبیه مریضی که ایشون دارن تمرین کن بهش محبت کن بعنوان یک زن بهش امر و نهی نکن اون هنوز مرد و ستون این خانواده است.اینکه چه رفتاری نشان میده کاری نداشته باش کار خودت را انجام بده حتی اگر حرف نامناسبی زد یا رفتار نامناسبی از خودش نشان داد.
    کارهایی که میکنی توی یک مسیر درست باشه توی یک خط مستقیم اینکه شوهرت یا مادرش چه رفتاری انجام میدن مهم نیست.مهم اینه در مسیری که داری طی میکنی ثابت قدم باشی و حرکت سینوسی نداشته باشی حتی اگر رفتار بقیه نادرست باشه.قوی باش بانو

اینو اول بخوان

کارگاه خانواده موفق - مرد مقتدر / زن لطیف

کارگاه آموزشی - آداب گفتگو را با هم یاد بگیریم

این مقاله را حتما بخوان نکات کاربردی در زندگی متاهلی

(:) نکته های کاربردی عمومی >>>

لینک های مهارت های ارتباطی و رفتار جراتمندانه

چگونه منفعل نباشیم؟

اینا هم تاپیک های she هستش.

مشاوره تخصصی با جناب sci

کارگاه آموزشی - رفتار جرات مندانه

برای اولین بار جراتمندانه حرف زدم و کارم به طلاق کشیده

و از همه مهمتر این لینک

تفاوت بین زن و مرد از نظر دیدشان نسبت به مسائل مردهای منطقی و بانوان احساسی

استقبال از شوهر، چرا؟
    اگر واقعا میخواهی زندگی موفقتری داشته باشی مقالات بالا را مطالعه کن و در زندگی بکار بگیر.فقط روی خودت متمرکز شو
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

7. 6 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

anastazia (دوشنبه 11 اسفند 93), mohi (دوشنبه 11 اسفند 93), واحد (یکشنبه 10 اسفند 93), بانوی آفتاب (یکشنبه 10 اسفند 93), شیدا. (یکشنبه 10 اسفند 93), شاپرک 114 (دوشنبه 11 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array
    سلام
    اقای خاله قزی موضوع تاپیک هام باهم فرق میکنه مثلامن این مسئله مریضی شوهرمو که نمیتونستم توتاپیک های قبلی بگم که اصلاعنوان شون هم ربطی به موضوع نداشت

دوستان خواهش میکنم کمکم کنیدواقعاموندم دربرابرش چکارکنم؟
    خیلی بهانه گیری میکنه انگارمن قاتلش هستم همش دنبال ازارواذیت منه دیروزظهراومدخونه همه چی عادی بودمن ساکت بودم داشتم کارهامو میکردم حتی پسته پوست کندبهم دادامایه ربع بعدش که براش اب هویج بردم گفت نمیخوادبه من ابمیوه بدی برو رفتارتودرست کن درصورتیکه من ساکت بودم وبهش ازصبح گفته بودم سرم دردمیکنه گفت توناراحتی طلاهاتوفروختی درصورتیکه من اصلابرای طلاهاناراحت نبودم نمیدونم چرااینجوری شده هی گله کردوبحثمون شدساک برداشت که بره خونه مادرش گفت میخوام طلاقت بدم من تواین سن کم رفتم زیرتیغ جراحی توباعثش شدی
    بهش گفتم سیگاروچربی وارث واسترس اینهاباهم باعث این مریضی شده بین این4تامنومیخوای اززندگیت حذف کنی؟گفت میخوام زندگی کنم نمیخوام زودبمیرم تومنو دق دادی رفتارش باهام خیلی بدههمش پوزخندمیزنه منو محبت هامومسخره میکنه

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    شوربختانه نه تنها شما بلکه بسیاری از افرادی که تازه وارد هستند و تایپیک میزنند و مشکلشان را بیان میکنند همین روش شما را استفاده میکنند مشکلشان را بیان می کنند توسط دوستان راهنمایی می شوند هدایت میشوند به مقالات معتبر و مفید سایت برای کسب مهارت های جدید یا در همان پست راهنمایی های مفیدی به فرد میشه ولی طرف مقابل به اشتباه تصور میکند که اسم سایت همدردی هستش پس این سایت فقط برای درد و دل کردنه و بیشتر تایپیک چت وار گونه و با سرعت بالا پیش میرود بدون اینکه نتیجه ای در بر داشته باشد.

جواب شما در پست بالا و مقالات قرار داده شده خوددانی مکیتوانید به همین روش ادامه بدهید یا اینکه اندکی صبر کنید و از مقالات سایت بهره ببرید.

روز خوبی داشته باشید بانو
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 96 [ 14:20]
    سطح
    51
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    1,296

تشکرشده 173 در 70 پست

Array
    به جرات ميتونم بگم كه لينكايي كه آقاي خاله قزي گذاشتن فوق العده مفيد بود...من كه خيلي استفاده كردم خحيلي ممنون...به همه دوستان هم پيشنهاد ميكنم كه به اين لينك ها سر بزنن...
    شاپرك جان چند وقت فقط به رفتاراي خودت و حل مشكلاتت با خودت فكر كن و دنبال راه حل باش....
    آرامش و توو خودت پيدا كن اينجوري راحت تر ميتوني به زندگي و شوهر خوبت برگردي...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)