به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 اسفند 93 [ 15:24]
    سطح
    1
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

همسرم خیلی بی احساس و توداره

سلام به همه
    من الناز 23 ساله و همسرم هم 28 سالشه .3 ماهه که عقد کردیم
    راستش مشکلم اینه که همسرم خیلی جدیه , اخلاقش یه جوری خاصه .خیلی منظم و جدیه ،،مثلا صبحا همیشه ساعت 6 صبح از خواب بیدار میشه دوش میگیره و صبحانه اش رو میخوره ،،بعدش هم کت شلوار میپوشه میره شرکتش ، غروب ساعت 7 یا 6 برمیگرده خونه ، بعدش هم شروع میکنه به غذا درست کردن واسه خودش ، بعدش هم ورزش میکنه و میخوابه دوباره از فردا همین کارا ، ، بهم ابراز علاقه نمیکنه ، خیلی کم حرفه ،، هر کاری ازش بخوام برام انجام میده ها ، میدونم دوسم داره ،،منم دوسش دارم
    ولی حسشو بهم انتقال نمیده نمیدونم چرا فک کنم ذاتا اینجوریه
    پنج دست کت شلوار مشکی و پنچ دست پیراهن سفید داره همه مثله هم فقط ،هر جا هم بره همینارو میپوشه فقط خیلی رسمی و مجلسی رفتار میکنه
    وقتی باهم نامزد کردیم همه دوستا و اشنا بهم میگفتن وای اومده خوشبحالت چه شانسی داری که همچین شوهر پولدار و خوشتیپی گیرت اومده چقد با ادبه و... از این حرفا ،،خودمم هم باورم نمیشد خیلی خوشحال بودم اینقد خودمو خانوادم خوشحال بودم که نفهمیدم چی شد اصن... اوایل میگفتم خوب چون تازه باهام اشنا شدیم رسمی برخورد میکنه و کم کم صمیمی مشیم ولی تو دوران نامزدی ایشون همیشه سر کار بودن و بخاطر شغلش مجبور بود زیاد سفر کنه واسه همین کلا چند بار باهام بیرون نرفتیم که اونم منو میبرد رستوران های خیلی شیک و مجلسی و شام میخوردیم منو میرسوند خونه...با خودم گفتم بریم سر خونه زندگیمون درست میشه و با هم صمیمی میشیم اما نشد
    خسته شدم زندگیم خیلی یکنواخته من اینقد دختر فعالو پر جنب جوش و پر انرژِی بودم . ولی الان افسرده شدم وقتی دوستامو با شوهراشون میبینم چقد با هم خوبن میگن میخندن خیلی اعصابم خورد میشه که چرا همسر من اینجوری نیست :(

2. کاربر روبرو از پست مفید Elnaz_tanha تشکرکرده است .

بارن (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 اسفند 95 [ 00:12]
    سطح
    40
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    223

تشکرشده 333 در 122 پست

Array
    الناز جانلام.دوست عزیز3ماهه ازدواج کردی مدت زیادی نیس توقع زیادی از همسرت نداشته باش در زمان مناسب با همسرت راجب احساست کوتاه و مختصر صحبت کن.برای اینکه فکر سالمتر و زندگی آرومتری داشته باشی همسرتو با کسی مقایسه نکن و هرطور که هست بپذیرش.با توصیفاتی که کردی و اینکه میدونی همسرت دوست داره پس باید بهش زمان بدی و با احترام و مهربانی متوجهش کنی به احساس بیشتری نیاز داری.لطفا کلید مردان دکتر حبشی گوش کن بهت کمک میکنه.نا امید نباش برات ارزوی خوشبختی دارم.

4. 3 کاربر از پست مفید mordad تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (یکشنبه 10 اسفند 93), Elnaz_tanha (یکشنبه 10 اسفند 93), khaleghezey (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو
    به سایت وزین همدردی خوش آمدید
    با سپاس بسیار از بانو مرداد خلاصه و پرکاربرد نظر میدید

1.همانطور که مرداد گرامی نوشتند از مقایسه کردن شوهرتان به دیگران دست بردارید هر فردی دارای خصوصیت مثبت و نقطه ضعف های مخصوص بخودش هست
    2.شما با شوهرت داری زندگی میکنی و متوجه نقاط مثبت و منفی ایشون هستی ولی نسبت به دیگران فقط داری از دور تماشا میکنی این دو بسیار تفاوت دارن با همدیگه
    3.
    اين را هم به خاطر بسپاريد که مردم مشکلات و کمبودهاي خود را با ما به اشتراک نمي گذارند؛ پس تصاويري که از مسافرت، خانه، خودرو و ديگر داشته هاي ديگران مي بينيد صرفاً يک روي سکه زندگي فرد مقابل را نشان مي دهد.
    http://www.hamdardi.net/thread-37435.html
    لطفا مقاله بالا(راضی باش) را مطالعه کنید
    4.من یک مرد متاهل سی ساله هستم اینو خوب یاد گرفتم توی زندگیم و از سایت همدردی تنها چیز یکه قابل تغییر کردن هستش فقط خودت هستی.نمیتوانید دیگران را تغییر بدهی تنها میتوانی خودت را قویتر بکنی و مهارت های جدید را فرا بگیری از مقالات سایت استفاده کنید

5.نوشته زیبا بانو مصباح الهدی را مطالعه بفرمایید
    سلام آرام جان

اسم جدیدت را خیلی دوست دارم. و واقعا حس می کنم که الان خیلی بهت میاد!

خوشحالم که حال پسرت خوب شده.و اینکه شوهرت مهربون شده!!!
    من این تاپیک کار ناشایست را خیلی پیگیری نکردم ولی همون اولاش را یادم هست!

ببین از این فرصت استفاده کن. یه چیزی که من می دونم اینه که مدل محبت کردن و محبت دیدن آقایون و خانم ها فرق داره.

ببین مثلا ما خانم ها دوست داریم بهمون اینجوری محبت کنند : بگن دوست دارم! عاشقتم! بغلمون کنند و...

بعد چون ما این مدلی دوست داریم فکر می کنیم آقایون هم این مدلی دوست دارند!!! و هی می ریم بهشون می گیم دوست دارم بغلشون می کنیم و... که زیادش دل مرد را می زنه!!!

ولی آقایون چه جوری بیشتر دوست دارن محبت ببینند؟

اینجوری: وقتی نگران بودم پیشم که بودی دیگه از هیچی نمی ترسیدم! خیالم راحت بود که تو همه کار ها را بلدی.

وقتی خونه نیستی می ترسم.اون روز که نبودی پیشم، همش می گفتم کاش شوهرم پیشم بود اگه بود مطمئن بودم که الان مشکلی نداشتم.

یعنی: آقایون دوست دارن عزت نفسشون حفظ بشه.حس کنند تکیه گاه هستند! اقتدار دارند! مدیر هستند! مهم هستند! برتر هستند!........

این ها نیاز عاطفی یک مرده که باید تامین بشه و مدل عاطفیشون این مدلیه!

اگر این نیازهایش را برطرف کنی او هم براش مهم میشه و اصلا براش احساس نیاز میشه که بهت محبت کنه.

مثلا الان تو این موقعیت بهش بگو: اگر وقتی پسرمون اینجوری شد و مریض شد تو پیشمون نبودی؛ من نمی دونستم چی کار کنم! حتما از ترس سکته می کردم! خوشحالم کنارم هستی و مثل یک کوه پشتمونی!

جلوی بقیه عزت نفسش را نگه دار!موقع غذا اول برای او غذا بکش! موقعی که از سر کار میاد کتش را بگیر . یکم خستگیش در اومد بگو: ازت ممنونم تو این گرما می ری برای ما نون حلال در میاری!!!( بهش حس غرور دست می ده که چه خوب من کارم برای خانومم ارزشمنده!)

از کارش تعریف کن! بگو عجب کار سختی داری!!!!!!!!!!!

به پسرت بگو: ببین بابات چقدر کارش سخته! شلوغ نکن! بذار استراحت کنه!

یک روز مثلا به شوهرت بگو: دوست دارم پسرمون بزرگ شد مثل تو یک مرد خوب و محکم بشه!

تو جمع اگر ازت چیزی خواستند؛ بگو اول اجازه بدین با آقا ... مشورت کنم بعد!

اگر تو جمع گفت خانوم پاشو بریم! همون موقع بگو چشم! اگر گفتند حالا یه ذره بمون بگو دیگه آقامون می گن!
    تاکید می کنم بالا بردن عزت نفس تو جمع و به خصوص بین اعضاء خانوادش خیلی بیشتر از هرچیز دیگه روش تاثیر می ذاره!!!!!!!!!!!

بعد به مرور خواسته های خودت را ازش بخواه! نه مستقیم! از یک جهتی بخواه که حس کنه می خوای بهش تکیه کنی!

مثلا اگه بهش بگی من کمبود محبت دارم و تو محبت نمی کنی یا بلد نیستی! این ها نابود کننده عاطفه مرده! این ها برای او یعنی تو عرضه نداری! قوی نیستی. محکم نیستی و...

باید بگی وقتی اون روز تو خواب بوسم کردی حواسم بود! خیلی حس خوبی داشتم! حس کردم یک مرد دارم که می تونم همیشه با حضورش آرامش پیدا کنم!

بگو این جوری دلگرمی بیشتری می گیرم. حضورت را بهتر حس می کنم!
    مثلا اگر خواستی بهت بگه دوستت دارم. ازش با یک زاویه دید دیگه ازش بپرس. مثلا با یک حالت ناز که ازش پایین تری؛ ازش بپرس منو دوست داری؟

کلا الان حس کردم شوهرت ذاتا مهربونه! قبلا فکر کردم شاید کلا آدم دلرحمی نیست. در صورتی که ذاتا مهربونه ولی باید مهربونیش را با سیاست و آرامش و از همه مهمتر صبر بیاری جلو! و همون اول انتظار تغییر 180 درجه ای نداشته باش!

موفق باشی خواهر عزیزم
    زن در خانه حکم مربی رو داره
    این شما هستید که باید به شوهرتان آموزش بدید شوربختانه ما مردها توی این مورد ضعف های فراوانی داریم که نیاز داریم آموزش ببینیم.بطور خلاصه بخواهم بگویم بخاطر تربیت نادرست و فرهنگ اشتباه در بزرگ کردن پسران و اینکه مردها ذاتا افراد منطقی هستند در ابراز محبت نقطه ضعف دارند.
    و از همه مهمتر این لینک

تفاوت بین زن و مرد از نظر دیدشان نسبت به مسائل مردهای منطقی و بانوان احساسی

استقبال از شوهر، چرا؟

نیاز دارید از ظرافت های زنانه خودتان بیشتر استفاده کنید بانو این خیلی کمک میکنه به شما برای اینکه رابطه بهتری با شوهرتان برقرار کنید و حرفتان را هم بزنید و نتیجه هم بگیرید.
    خیلی کارایی داره.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

6. 5 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (یکشنبه 10 اسفند 93), Elnaz_tanha (یکشنبه 10 اسفند 93), nazi1371 (یکشنبه 10 اسفند 93), واحد (یکشنبه 10 اسفند 93), بارن (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 مهر 95 [ 15:31]
    سطح
    61
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 220
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    826

تشکرشده 744 در 192 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام به همدردی خوش آمدید.

برای بیان احساسات منتظر نباشید همسرتون پیشقدم شه ، بين دو نفر بيان احساسات دروني بايد به صـورت متقـابـل انـجام بگيره.هر فردي داراي مشكلات، دغدغه های پنهانی تو ذهنش هستش . بعضی از مردان تصور مي كنند " اگه این مسائل رو به زبون بیارم واسم بد میشه یا سوتفاهم میشه یا طرف برداشت دیگه ای میکنه" شما مجبوريد نشان دهید که پذیرای صحبت های همسرتون هستید و تاییدشون میکنید.

وقتی همسرتون شروع به بیان احساساتش میکنه حتی اگه خیلی هم کم باشه با دقت گوش بدید و پیشنهاد های مثبت ارائه بدید تا برای حرف زدنه بیشتر راغب بشه.

همسرتون رو مقایسه نکنید با بقیه ! آيا از همسرتون مي خواهـيـد كـه تـصـويري خيالي بـراي شما باشه و یا مشتاقيد به او اجـازه دهيـد حقيقي بشه ؟

گاهي اوقات ما در برابر فردی یه رفتاری نشون میدیم به اين انتظار كـه او نـيـز همين كار را انجام دهد. وقتي آن محقق نميشه ، خشمي پنهاني توو وجودمون شکل میگیره . چنـيـن حالتي باعث بروز رفتارهاي متـنـاقـص و عـدم صـداقـت با خود و ديگران میشه . بايد بدانيد كه به همان اندازه اي كه مي بـخشيد، بـه هـمـان انـدازه هم بدست مي آوريد.
    منتها شاید بعضی ها به زبون بیارند و بعضی ها در رفتارشان نشان بدهند.

متاسفانه یكي از بزرگ ترين اشتباه هاي زن ها اينه كه بدون آنكه به اطلاع نامزد يا همسرشان برسانند، براي رابطه خودشان تصمیمی می گیرند و يك تنه براي اجراي آن دست و پا مي زنند. پس حتما این موضوع رو بهش بگید ممکن هم هست همسرتون نیاز داشته باشه که بدونه چطوری ارتباط خوبی برقرار کنه و با احساسات و عواطف خود تماس بيشتري داشته باشه .

8. 3 کاربر از پست مفید (آسمانی آبی) تشکرکرده اند .

Elnaz_tanha (یکشنبه 10 اسفند 93), khaleghezey (یکشنبه 10 اسفند 93), نادیا-7777 (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    الناز جان سلام به همدردی خوش امدید . ازدواجتون رو تبریک میگم . و براتون ارزوی خوشبختی میکنم . عزیزم برخلاف تصور شما اشخاص تودار اغلب خیلی هم احساساتی هستند ولی در بروز دادن اون مشکل دارند . سعی کن شناختت رو از اقایون بیشتر کنی . اقایون دوست داشتنشون رو جور دیگه ای نشون میدن در حالی که ما انتظار دیگه ای ازشون داریم . با یادگری مهارتهای ارتباطی و با شناخت بیشتر میتونی تنوع بیشتر به زندگیت بدی . سخنرانی کلید مرد و کلید زن رو حتما گوش بده .

10. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

Elnaz_tanha (یکشنبه 10 اسفند 93), khaleghezey (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 مهر 95 [ 15:31]
    سطح
    61
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 220
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    826

تشکرشده 744 در 192 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    راستی دوست عزیز یه چیزی یادم رفت بگم ، قبل از اینکه با اینجا آشنا بشم منم مثله شما فکر میکردم نامزده منم کمی توو دار هست ، واسه همین حرفاتو میتونم درک کنم . وقتی با نامزدم بودم طفلک خیلی اذیتش میکردم الان یادم میوفته دلم میسوزه واسش
    یه لحظه ساکت میشد هزار بار میگفتم زود باش بگو به چی فکر میکنی هان ؟ از چیزی ناراحتی ؟ از حرفم ناراحت شدی ؟ بگو دیگه بگو ، اونم میگفت نه ، بعدش من این شکلی میشدم تازه بعد متوجه شدم که نباید این سوال رو میپرسیدم هرلحظه
    یا میخواست یه ساعتی تنها باشه اونقدر غر میزدم بعده آشنایی با این سایت متوجه شدم مردان گاهی اوقات به تنهایی احتیاج دارن

یا دیر زنگ میزد ، بعد زنگ زدنش عوض اینکه حالشو بپرسم و ابراز محبت کنم مثل آوار میریختم سرش که چرا خبری از من نمیگیری و کلی بحث

چند بار سر این بحثمون شد که تو چرا قربون صدقه من نمیری اونم به شوخی میگفت قربونو صدقت ، خوبه ؟ منم با این حرفش بدتر دعوا راه مینداختم که تو منو مسخره میکنی ؟! در حالیکه بعد متوجه شدم میتونم بدون سرزنش متمایلش کنم به این سمت

ولی وقتی بعضی از مقالات اینجارو خوندم کلی نگرشم تغییر کرد که اینو مدیون سایت همدردی هستم

الان بهم میگه تو چقدر ریلکس شدی شاید دلیلش اینه میتونم خیلی از رفتارهاشو تحلیل کنم و اذیت نمیشم ، الان میدونم بعضی از مردها بیشتر علائقشون رو در کارهایی که واست انجام میدن نشون میدن ، منم بعد از انجام این کارها قدردانی میکنم و اونم هی بیشترش میکنه ، تا جایی که پشیمون میشم از قدردانیم

یادمه توو پیامک ها همش من بودم که شکلک میزاشتم ولی اون فقط حرفشو مینوشت ، این مسئله خیلی اذیتم میکرد ولی وقتی برای اولین بار یه شکلک گذاشت اونقد ذوق کردم و هی آب و تابش دادم وای صفحه پیامت چقد قشنگ شده دوس داشتنی شده واسم اینطوری حس خوبی پیدا میکنم صفحه رنگارنگ میشه ... اونقد آب و تابش دادم ، الانم یه جمله مینویسه بقیشو با شکلک پرمیکنه ، تا جایی که کم مونده بگم اه حالم بهم خورد رمانتیک بازی بسه حرفتو بزن

پس میتونی ارتباطتون رو سمتی سوق بدی که باعث خوشحالیت شه به شرط اینکه هی سرزنش نکنی ، از راهش وارد شی . اگه مقالات اینجارو بخونی میتونی اینکارو بکنی

12. 4 کاربر از پست مفید (آسمانی آبی) تشکرکرده اند .

Elnaz_tanha (یکشنبه 10 اسفند 93), khaleghezey (یکشنبه 10 اسفند 93), واحد (یکشنبه 10 اسفند 93), بارن (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 اسفند 93 [ 15:24]
    سطح
    1
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 5 در 2 پست

Array
    خیلی خیلی از راهنمایی هاتون ممنون دوستان حتما مقاله ها و کلیدهایی که سفارش کردین رو میخونم .
    همسرم هدیه برام میخره و به قول شما علاقشو اینجوری نشون میده یا مثلا تو این سه ماه ازدواجمون تا حالا نشده چیزی یا کاری ازش بخوام ولی برام انجام نده ،،، ولی من دوس دارم مستقیم و بهم بگه دوستم داره
    با یکی دوستام که درد دل کردم بهم گفت شوهرت هم حق داره بنده خدا ، تو که نه براش غدا درست میکنی (البته بلد نیستم)،نه بهش میرسی ، تنبل هم که هستی ، تو خونه هم که همیشه ژولی پولیده ای
    خوب شوهره بدبختت دلشو به چی خوش کنه !!
    واسه همین میخوام از این به بعد تغییرات اساسی ایجاد کنم ، مثلا میخوام برم کلاس آشپزی ، تا از این به بعد خودم براش غذا درست کنم
    و میخوام از این به بعد تو محبت کردن خودم پیش قدم بشم ،
    بازم دارم فک میکنم چه کارهایی دیگه ای میتونم انجام بدم

14. 4 کاربر از پست مفید Elnaz_tanha تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (یکشنبه 10 اسفند 93), khaleghezey (یکشنبه 10 اسفند 93), واحد (یکشنبه 10 اسفند 93), بارن (یکشنبه 10 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    یک نصیحت کنم بعنوان یک مرد البته اعتقادم شخصیه و ربطی به مسائل روانشناسی نداره اگه میخواهی توی قلب یک مرد جا بگیری و بطرف خودت جذبش کنی
    1.حواست به شکمش باشه سعی کن بهترین آشپز در کل فامیل باشی این خیلی زیاد برای مردها مهمه
    2.تا میاد خونه مثل پادشاه ها باهاش رفتار کن براش آب میوه بیار شربت درست کن پسته و بادون و مغز گردو و هرچی دوست داره براش ببر کلا تحویلش بگیر
    3.کارهایی که برات انجام میده بزرگشون کن و ازش تشکر کن و قدردانی خودت را نشان به هر طریقی که خوشش میاد بهش جایزه بده اینجوری تشویق میشه
    4.سعی کن ازش تعریف کنی و مخصوصا کارها و رفتارهایی که درش مهارت و تخصص داره نقاط مثبتش را برجسته کن

و در آخر شماره یک از همش مهمتره
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

16. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (دوشنبه 11 اسفند 93), Elnaz_tanha (دوشنبه 11 اسفند 93), واحد (یکشنبه 10 اسفند 93), بارن (یکشنبه 10 اسفند 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)