به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 88 [ 00:28]
    سطح
    39
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 4 در 2 پست

Array

رابطه فیزیکی در دوستی

[/u]سلام.من سوالم سواله خیلی از دختراست می خوام بدونم حدو مرز رابطه جنسی در دوستی دختر و پسر چقدره اصلا میخوام بدونم یه رابطه ای دوستی که بعدا به ازدواج میرسه ارتباط فیزیکی طرفین چقدره؟دست دادن؟بوسیدن؟اغوش کشیدن؟معاشقه؟لب؟و.... تا کجا میشه پیشرفت و از کجا باید ایست داد؟ ممکنه پسری که رابطه بازی باهاش داریم دخترو مناسب واسه ازدواجش بدونه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 27 مهر 87 [ 20:50]
    سطح
    39
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

RE: رابطه فیزیکی در دوستی

در دوستی های مخفیانه باب خیلی از مسائل باز می شود
    برای اینکه چنین مشکلی پیش نیاد با ید از قواننین استفاده کرد در واقع این قوانین هستند که ما را از بعضی اعمال در این
    نوع رفاقت باز می دارد و پرچم ایست را به مانشان میدهد
    انسان صاحب الختیار است است که از این قوانین پیروی کند یا نه؟؟؟

تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 56.JPG (19.4 کیلو بایت, 659 نمایش)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

سلام سيما جان
    اگه بخواي شرعي جواب اين مسئله رو بدي بايد بگم كه اصلا نبايد تماس فيزيكي اي وجود داشته باشه ....تازه خود دوستي دختر و پسر هم از نظر شرعي مورد داره.....چه برسه به.... !!!!!! ولي اگه حالا با يكي هم دوست شدي نبايد باهاش رابطه ي فيزيكي داشته باشي
    چون همش به ضرر دختر تموم ميشه.....همش پر از عذاب وجدانه ( بيشتر براي دختر ) ..... راستي اگه واقعا يك آقا پسري دختري رو بخواد واسه خاطر خودش هم كه شده دلش نميخواد كه قبل از محرم شدن ارتباط فيزيكي اي با اون خانم داشته باشه ( چون اگه به اين رابطه تن بدي ..... طرف فكر ميكنه كه با ديگرون هم اينقدر راحت اين كار رو ميكني و كلا اعتمادش به دختر كم ميشه ..... و در ضمن خيلي از پسرا هدف از دوستيشون ازدواج نيست بلكه ميخوان به اسم ازدواج از دختر سو استفاده كنند . يعني شما ميگين آغوش و بوس و .... سو استفاده نيست؟ حتما بايد يه چيز ديگه باشه كه اسمش رو سو استفاده بذارين ؟ تازه هميشه از اين چيزهاي به ظاهر كوچيك ( البته اينا چندان كوچيك هم نيستن ) شروع ميشه كه به كارهاي بزرگ كشيده ميشه)
    البته اين حس ها ممكنه موقتي در آدم بوجود بياد ولي بايد حتما اين احساس رو در خودتون از بين ببرين و كنترل كنين تا به هم برسين و بعد معاشقه و .....
    بنظرت درسته كه رابطه رو اينجوري خرابش كنين ؟
    شما هيچ فكر كردين كه اگه همچين روابطي در كار باشه اگه يك زماني به هم نرسين چه جوري ميخواين با عذاب وجدانتون كنار بياين ؟ چه جوري ميخواين اينقدر گناه بكنين و سرپوش عشق رو روش بذارين ؟ چه جوري ميتونين با وجود اين روابط در گذشته تون ( در صورت نرسيدن با دوست فعليتون )و پنهان كردن اونها از همسر آينده تون ادعا كنين كه با ايشون صادقين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سيما جان تورو خدا ..... اگه خدارو قبول داري ...... اينقدر مطمئن نباش كه رابطه ي دوستي حتما به ازدواج ختم ميشه ..... اينجوري خودت رو اذيت ميكني ....... فقط اين جمله رو بهت ميگم از جانب من داشته باش : درست همون زماني كه فكر ميكني همه ي كارا داره خوب پيش ميره و مطابق ميلته همه چيز خراب ميشه
    راستي يك آمار بگير. ببين كدوم يك از اون آدمهايي كه قبل از ازدواجشون همچين روابطي رو داشتن حالا كارشون به ازدواج كشيده ؟ ( جوابتون اينه كه 90% كارشون به ازدواج نكشيده اون 10% هم يا كارشون از كار گذشته و مجبور به ازدواج شدن و يا اينكه كلي به هم اعتماد داشتن و اين روابط به صورت ناگهاني و اتفاقي بينشون بوجود اومده و خودشون فهميدن كه چه كار اشتباهي كردن و توبه كردن و ديگه اين كارا رو نكردن { كه اين مورد دوم احتمالش خيلي كمه })
    من نميگم كه به اون آقا نميرسي ولي نگذار كه قبل از رسيدن به اون آقا همه ي حرمت ها بينتون شكسته بشه .... شايد فكر كنين كه اين چيزها از عشقتونه ولي اگه عشق واقعا عشق باشه صبر ميكنه .... صبر صبر صبر .....
    عزيزم كلا خواستم بهت بگم كه اگه از نظر شرعي بخواي جواب سوالت رو پيدا بكني جوابش اينه كه به هيچ وجه مجاز نيست و تماما گناهه اونم گناه هاي بزرگ ( حالا هر اسمي كه ميخواي روش بگذار : عشق يا هرچيز ديگه )
    ولي اگه حرف شرع و دين براتون مهم نيست و مهم آبروتونه كه خودتون بهتر ميدونين كه حد و مرز رابطه بايد چقدر باشه....
    عزيزم نميخواستم ناراحتتون كنم يا نصيحت كنم ولي چون اين اتفاق براي 2-3 نفر از دوستام افتاده و عاقبتشون رو ديدم دارم برات ميگم ..... بازم تصميم با خودته
    شايد بگي:اه دوباره اين نظر داد .....ولي نميتونم ساكت بمونم و ببينم كه يكي ميخواد اشتباهي رو كه دوستانم انجام دادن و نتيجه اش رو ديدن انجام بده
    در ضمن به نظرتون با اين كارها ( حتي بوس كه شايد چيز خيلي بزرگي ندونينش) بازم پاك دامن ميمونين ؟اگه براي يك مرد يكي از شرطهاي ازدواج با دختري پاك دامني اش باشه .... پس شما اين شرط رو از دست ميدين
    البته ممكنه كه خيلي از اين روابط به صورت اشتباه و ناگهاني پيش بياد كه طرف بعدش خيلي پشيمون بشه و شايد هم دختر و پسر همچين وقصدي رو نداشتن و به خاطر اينكه نفر سومي كه پيششونه (شيطان ) اونها رو تحريك به همچين كاري كرده كه خودشون صد البته بعدش پشيمون ميشن ....ولي وقتي آدم از قبل ميدونه كه نبايد همچين كاري رو بكنه و آخرش پشيمونيه ... پس فكر كردن به انجامش براي چيه ؟؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

راستي عزيزم يك نكته اي رو يادم رفت بگم و اون اينه كه :
    اگه يه زماني به اين آقا نرسيدي و به خدا گفتي : اي خدا مگه من چيكار كردم كه بايد به عشقم نرسم؟ خدايا چرا اينجوري شد ؟ چرا من ؟ مگه چه گناهي كردم ؟
    شايد جواب اين باشه كه گناهاني كه آدم توي اين دنيا انجام ميده فقط توي آخرت نيست كه آدم جزاشون رو ميبينه بلكه توي همين دنيا هم بايد جواب پس بديم و مجازات بشيم ....
    شايد ( و باز هم شايد ) جزاي آدمهايي كه به اين روابط قبل از ازدواج تن ميدن اين باشه كه هيچ موقع به عشقشون نرسن .....
    آخه چرا ما بايد به بهونه ي اينكه ما به زودي با هم ازدواج ميكنيم كارهايي رو انجام بديم كه نبايد انجام بديم؟ ( اونم فقط به بهونه ي اينكه ما به زودي به هم محرم ميشيم و خدا مارو ميبخشه و عيب نداره و .... و اينجوري بخوايم كارمون رو توجيه كنيم )اين فقط جزا نيست ....بلكه به نظر من يك پاداش هم هست ... چون حد اقل اين تجربه توي زندگي انسان كسب ميشه كه :قبل از اينكه كاري انجام بشه اصلا به وقوعش مطمئن نباش اصلا اصلا.... يعني فكر نكن كه همه چيز اونجور كه شما فكر ميكنين پيش ميره ( حتي اگه هيچ مشكلي توي راهت وجود نداشته باشه)
    تازه اون موقع است كه انسان ميگه : چي شد ؟ همه چيز خوب بود . چرا اينجوري شد ؟
    تازه اون موقع است كه ميفهمي كه چه كار اشتباهي انجام دادي
    ( البته اگه مخاطبم شما بودين عذر ميخوام شايد شما نخواين انجام بدين و فقط سوال كردين ....مخاطب من هر كسي هستش كه اين قصد رو داره )
    راستي اگه كسي بتونه عشقش رو پاك نگه داره و اون موقع است كه بايد به عشقش افتخار كنه وگرنه عشقي كه به هوس آلوده شده ارزش چنداني نداره و طرف نبايد خودش رو عاشق بدونه ( اين كارها همه هوسه چه اسمش رو عشق بذاري چه نذاري همه هوسه ... هوس )
    به نظر من فقط صبر و زمانه كه ميتونه عشق رو درك كنه .... اگه زمان گذشت و عشقت پاك موند اون موقع ميفهمي كه عشقت حقيقي حقيقيه
    موفق باشين

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 خرداد 98 [ 22:58]
    سطح
    63
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 80 در 36 پست

Array

دوست من
    از نظر شرعيش هر گونه ارتباط نا مشروع دو نامحرم حرام است ...
    از مهمترين وجوه تمايز انسان و ساير موجودات نحوه ارتباط جنسي و توليد نسل است كه در مورد انسان اين رابطه از طريق محرم شدن و نكاح (موقت و دائم) صورت ميگيرد .... در تمام اديان هم به انحاء مختلف در مورد رابطه جنسي مرزهايي وجود دارد ....
    و اما گذشته از تمام اينها دوستمون رويا به مطالب خوبي اشاره كردن كه قابل تامله ...
    دوست من معصوميت گوهر گرانبهايي است كه با هيچ لذتي نميشه عوض كرد كه اگر به باد فنا بره يك عمر حسرت بجا ميگذاره ...

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

دختر خوبم این پرسش شما را باید با توجه به خیلی پارامترها پاسخ گفت.مهمترین آنها محیط زندگی شماست.البته تکرار می شود،اما اگر در یک خانواده مذعبی زندگی می کنید،خود دوستی بدون هیچ رابطه فیزیکی گناهی است نابخشودنی که در صورت اطلاع خانواده منجر به ضرب و شتم و یا قتل دختر می شود و در خانواده هایی که زیاد حساس نیستند،واکنش آنها آرام تر است.
    بنابرین با توجه به اینکه شما هم در همان فضا رشد کرده اید،خودتان خودبخود دوستی و رابطه پیش از ازدواج را گناه دانسته و طرفش نمی روید،هر چند که اکنون همه دختران ازهر طبقه ای چنین نیستند.
    عامل بسیار مهم دیگر طرز فکر و باورهایتان است که حتی شما می توانید در یک خانوده مذهبی باشید،اما گونه ای دیگر بیندیشید یا در خانواده هایی که کمتر مذهبی اند یا نیستند،اما خودتان اندیشه مذهبی داشته باشید.من خودم در بحث هیچکدام از این افکار یا هیچ درجه از رابطه ای را بد نمی دانم،هر دچند که خودم مخالف رابطه فیزیکی هستم،اما این تنها باور خود بنده است.
    شما به مهمترین عامل توجه نکرده اید و آنهم موردی است پیش از ارتباط فیزیکی یا جنسی که ارتباط احساسی و دلبستگی در دوستی با یک پسر است.من به شما این اطمینان را می دهم که در این جامعه که ما هستیم،مهمترین دلیل داشتن دوست دختر از سوی پسرها،داشتن رابطه جنسی است و پسرها مهمترین هدفشان در درجه نخست سکس است.اما سکسی بی مسئولیت.این به زعم من بد نیست،اما برای هز دو طرف باید این هدف و تبعاتش یکسان باشد.
    بدین معنی که آیا یک پسر پس از هر رابطه ای آیا انتظاری از جنس همان انتظار شما یا هر دختری را دارد؟انتظار شما ادامه عشق و رابطه است تا ازدواج.اما آیا این رابطه بر مبنای درستی بنا شده است؟به سخن دیگر در رابطه ای که بر مبنای یک دوستی ساده یا نگاه یا نامه ای از پسری یا دادن شماره تلفنی از اوست و سپس به درجاتی از رابطه فیزیکی ختم می شود،آیا دو طرف یا شما می توانید اشکالات و اخلاق پسر را دریابید؟آیا رابطه فیزیکی برای یک پسر اجباری در ازدواج با دختر ایجاد می کند؟
    این پرسشها البته چنانکه گفتم تنها در این جامعه و با این قوانین مصداق دارد.هر چند که افراد در هیمن جامعه می توانند گونه ای دیگر اندیشیده و رفتار نمایند و استثناء هم که همیشه هست،اما بر مبنای این موارد نمی شود جکمی درست داد.
    ببینید شما می توانید هر رابطه داشته باشید،اما باید نخست با خود بیندیشید که خودتان از آن راضی هستید؟و ادامه زندگی با وجود آن رابطه آیا به همان صورت پیشین است؟اگر در این جامعه زندگی می کنیم بخواهیم دروغ نگوییم،آشکار است که پاسخ منفی است.
    و آیا آن پسر به عشقش در آینده پایبند خواهد بود؟اگر برای شما پایان یک رابطه آسان است یا داشتن رابطه از هر درجه ای برای شما عذاب وجدان نمی آورد،خوب مسلماً کار بدی نمی کنید.یعنی اگر رابطه برقرار کردید و ترک پسر در هر زمانی برای شما سخت نباشد،خوب این بد نیست.البته باز تکرار می کنم که من از نظر فانون جاری دارم بحث نمی کنم.
    به هر حال نه رابطه فیزیکی،بلکه هر رابطه ای و هر کاری شامل هزینه هاییست که باید انسان آن را بپردازد.اگرشما راضی به عریان شدنتان شوید یا درجه ای از رابطه جنسی،آیا اگر با پسری دیگر ازدواج کنید،در آینده احساس خوبی خواهید داشت؟و حتی با همان دوست پسرتان ازدواج کنید،آیا شناخت درستی از او بدست آورده اید؟البته من با سخن رویا خانم زیاد موافق نیستم که دوست پسر یک دختر که با او رابطه جنسی داشته،پس از ازدواج به آن دختر بددل می شود.

7. کاربر روبرو از پست مفید گرد آفرید تشکرکرده است .

گرد آفرید (یکشنبه 06 اردیبهشت 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 تیر 91 [ 11:23]
    سطح
    57
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    تشکرها
    650

تشکرشده 657 در 204 پست

Array

سلام سیما خانوم
    سوالی که مطرح کردی سوال خوبیه چون همه دوران دوستی رو سپری می کنن و ممکن یه جاهایی پا شون بلغزه ولی من عقیده ی شخصیم اینه که واسه برقراری هر رابطه ای چه عاطفی چه اجتماعی و ...
    باید طرف مقابلمونو بشناسیم شناخت کامل نه این که یک ماه با یکی دوست بشی فکر کنی دیگه امام زادست این شناخت خیلی سخت بدست می یاد و احتیاج به زمان داره تا ایکه ببینی توی شرایط مختلف چه واکنش ها و چه رفتار هایی ازش سر می زنه اگر بعد از گذشت چند ماه طرفتون بخاطر مسائل جنسی یا حتی برخورد فیزیکی صداش در اومد بدونید آدم قابل اعتمادی نیست این آدم بعد از برطرف شدن نیازش دیگه اون عاشق پیشه قبل نیست تا اینکه دوباره نیاز پیدا کنه من اصلا به مسائل شرعی کار ندارم چون اعتقاد من اینه که عشق افراد رو به هم محرم می کنه به شرطی که از روی هوس نباشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 دی 88 [ 21:47]
    سطح
    37
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 12 پست

Array

معمولاً پسر ها تو رفیق بازی ، داغ داغ انجام ... با دختره اند ، بغدش هم که غلطتشون رو کردند ، به خودشون می گند ، چرا نباید با یک دختر دیگه ازدواج نکنم .
    ولی .. بعد از ازدواج ؛ اونها رو مقید می کنه ، 180 درجه فرق می کنه ، بعد ازدواج با قبل ازدواج .

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 مرداد 89 [ 23:36]
    سطح
    35
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

خب این طبیعت مرده که تقاضا و جسارت بیشتری داشته باشه ( اگر چنین طبیعتی وجود نداشت نسل بشر تداوم نمیافت )
    اما دین , اصول و ارزش های اجتماعی و گاه قانون و در حد بالای اینها عقل ( و عشقی که عاقلانه باشد ) مقدماتی برای مهار این جسارت محسوب میشن
    حتی در جوامع غیر مذهبی و حتی در زمان نامزدی ( که اصولا مقدمه ازدواج شمرده میشه ) توصیه میشه که زن و مرد از نظر عاطفی آنقدر به هم نزدیک نشوند که جدایی اونها غیر ممکن باشه . بلکه در این مدت باید بیشتر روی شناخت نقطه ضعف ها و نارسایی های هم بپردازند و سر انجام با در نظر داشتن و قبول همه اینها تن به ازدواج بدهند

حال تصور کنید در یک رابطه احتمالا پنهانی , برقراری رابطه به قول شما فیزیکی چه عواقب بدی را به دنبال خواهد داشت
    در جایی که حتی افشای همچین رابطه ای موجب بی آبرویی بشه ( در خانواده های مقید ) چنین رابطه ای به هیچ وجه خوب نیست

متاسفانه دختران زود تحت تاثیر حرف ها و روابط با جنس مخالف قرار میگیرند به گونه ای که حتی برقراری رابطه برای اونها حکم یک گناه مقدس رو پیدا میکنه. قسمتی از این مساله مربوط به نارسایی آموزش ( چه در خانواده چه در مدرسه ) میشه . حضور نداشتن در جامعه هم قسمت دیگری از ماجراست .

مسلما اگر دختر ( حتی به فرض اینکه شخص مورد علاقه خودش رو هم پیدا کرده ) عاقلانه رفتار کنه و انتظاراتش رو برای طرف مقابل آگاهانه بیان کنه و فوری تحت تاثیر قرار نگیره , حسن نیت یا سوء نیت طرف مقابل هم به زودی معلوم میشه

اونچه که دین در مورد این روابط گفته ( یعنی خط قرمز کشیدن روی تمام روابط فیزیکی قبل از اردواج ) به نظر من کاملا صحیح و ضامن سلامت اخلاقی است . مگر اینکه این سلامت اخلاقی اصلا مورد مهمی برای افراد نباشه که در آن صورت موضوع بحث کاملا عوض میشه
    شبی نماز می کرد ، آوازی شنود که\" هان بوالحسن! خواهی که آنچه از تومی دانم با خلق بگویم تا سنگسارت کنند ؟\"شیخ گفت \" ای بار خدای ! خواهی تا آنچه از رحمت تو می دانم و از کرم تو می بینم با خلق بگوین تا دیگر هیچ کس سجودت نکند ؟\" آواز آمد \" نه از تو نه از من \"
    تذکرة الاولیاء - در ذکر شیخ حسن خرقانی

11. کاربر روبرو از پست مفید Delbaz تشکرکرده است .

Delbaz (شنبه 28 آذر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

اينقدر نظر تمامي دوستان كامل بود كه احساس كردم نيازي نيست بسياري جملات را تكرار كنم اگر دكمه تشكر وجود داشت تأييدي به نوشته هاي قبلي مي گذاشتم.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)