به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array

دوستان چگونه از دختر مورد علاقم(هم کلاسی سابق و الان !) در بهترین زمان و مکان خواستگاری کنم؟

سلام دوستان.من دوسال پیش و پارسال با خانمی هم کلاس بودم که بنا به دلایلی این جا قابل توضیح نیست ایشون مثل بقیه دانشجوهای اون کلاس نسبت به من شناخت خیلی خیلی خوبی پیدا کردند و براشون قابل احترام بودم اینو از روی چند باری که با ایشون هم کلام شدم و یه موضوع دیگه که اتفاق افتاد میگم.

اخرین بار حدود 6 ماه پیش ایشون رو دیده بودم و فکر هم نمی کردم دیگه ببینمشون.تا این که امروز متوجه شدم دوباره در درسی که فکرشم نمی کردم با ایشون هم کلاس شدم و خب نمی دونم اینو به فال نیک بگیرم یا نه.

راجب ایشون بگم که ادرس و شماره ی منزلشون رو میدونم و از نظر ظاهر زندگی و مالی تقریبا هم سطح هستیمو ایشون از من هم کوچیکتر هستند و چیز بیش تر دیگه ای ازشون نمی دونم.تا یک سال پیش مطمئن بودم که هنوز ایشون مجرد هستند ولی الان واقعا نمی دونم و این که ببینم توی دستشون حلقه دارند یا نه برام امکان پذیر نیست.

راجب خودم هم بگم من یه حداقل شراطی رو دارم و یه چیزایی رو هم ندارم(مثل کارت پایان خدمت) چون شاید دوستان بپرسند شرایط خودت چجوریه خواستم بگم برای این که پستم طولانی نشه خیلی ننوشتم از خودم ... به هر حال من یه شرایطی دارم که اون خانم و خانوادش یا می پذیرند یا کلا رد می کنند ..یا میتونند بهم فرصت بدند اگه از نظر ایشون مناسب باشم و مجددا مدتی بعد اقدام کنم و من میخوام ایشون متوجه علاقه ی من بشند و نظر اون خانم رو راجب خودم بدونم.ضمنا بابت همکاری خانواده هم شکر خدا مشکلی ندارم و میتونم باهاشون در میون بذارم.شغل هم دارم تقریبا و همچنین برای شروع زندگی سختی مسکن رو ندارم و از تیپ افرادی هستم که با ازدواج در سن پایین تر میدونم موفق تر میتونم بشم به شرطی که همراهی برام باشه.

حالا من قبل خواستگاری میخوام بدونم ایشون ازدواج کرده یا نه و هم ترجیحا اطلاعات بیش تری راجب خودش و خونوادش بدونم
    و بعدش در بهترین زمان و مکان به بهترین نحو از ایشون خواستگاری کنم ... حالا من چند سناریو که پیش روم هست رو با شما به صورت سوال در میون میذارم تا کمکم کنید مثل همیشه بهترین رو انتخاب کنم به امید خدا

1- برای کسب اطلاعات بیش تر از اون خانم یک راهش این هستش که من از دوستم که با یکی از همکلاسی هام ازدواج کرده و قابل اعتماد هستش تقریبا بخوام که از همسرش برام اطلاعاتی مثل ایا خانم مد نظر من ازدواج کرده یا نه یا پای کسی در میون هست یا نه و شرایط خانوادگیش چجوریه و ... اطلاعاتی جمع کنه... بعدش از اون خانم خواستگاری کنم .. ولی میگم اومدیم قسمت شد و این خانم قسمت من شد اون وقت شاید اطلاعاتی از اون خانم رو دوستم و خانمش بدونه که من دوست نداشته باشم بدونه.. از طرفی اون خانم اگه وصلت انجام بشه و خانم مد نظر من بفهمه چنین کاری کردم به نظر شما یه وقت ناراحت نمیشه ؟و یک راه دیگش این هست این کار رو نکنم و همین طوری از اون خانم با همین اطلاعات ناقص خواستگاری کنم.؟می ترسم موقع خواستگاری مثلا تازه بفهمم ازدواج کرده یا پای کسی دیگه در میونه و این چیزا.

2- بهترین زمان خواستگاری رو شما کی می دونید ؟
    بگم من به قسمت اعتقاد دارم...مثلا اگه تیر ماه بعد امتحانای پایان ترم که درس جفتمون تموم شه ازشون خواستگاری کنم رو دیر نمی دونم و میگم اگه قسمتم باشه دو سال دیگه هم برم قسمتم میشه... و مثل خیلی ها اتیشم تند نیست بگم الان نرم از دستم بره و این حرفا..ولی خب نمی خوام هم الکی دست دست کنم..چون میخوام در مقطع ارشد هم انتخاب دانشگاه و شهر کنم که در اردیبهشت انجام میشه نظر اون خانم که ببینم به ازدواج ختم میشه یا نه در انتخاب مسیر دانشگاه مد نظرم راجب مقطع ارشد بی تاثیر نیست.(هر چند حتما توی شهر خودمون قبول میشم)...موندم قبل عید برم..بعد عید...بعد پایان ترم..نظر شما چیه؟

3-بهترین شیوه ی خواستگاری رو شما چگونه می دونید ؟ ببنید من خواستگاری به روش تماس مادر به مادر رو قبل تر ها بهتر میدونستم بنا به دلایلی ولی خیلی مشکلات خاص خودشو میتونه داشته باشه والان نظرم عوض شده..نظر خودم این هست قبل این که خانواده ها مطلع بشند
    نظر خود دختر خانم رو جویا بشم که اگه نظرش منفی بود خیالم راحت باشه حرف خودشه... و اگه مثبت بود هم میتونه قبل خواستگاری رسمی شرایط مساعد تری رو حتما برام توی خونشون فراهم کنه .. من میتونم شماره ی تلفن همراه خود ایشون رو هم گیر بیارم... و ایشون منو میشناسند و مثلا یه روز بعد اخرین کلاسشون یا امتحانشون بهشون تماس بگیرم یا پیام بدم و یه جا توی مسیر خونشون حرفای دلمو بهشون بگم به نظرتون این روش خوبه؟و اگه خوب نیست و روش بهتری بلدید بگید ؟ مثلا واسطه فرستادن خواهر ؟ ضمنا خودمم از این که از ایشون خواستگاری کنم هیچ مشکل و خجالتی نمی بینم و میتونم راحت حرفامو بهشون بزنم..میخوام بهترین سبکی رو که یک خانم با تیپ شخصیتی سنگین می پسنده رو بگید؟

البته میتونم از خود مسئولین دانشگاه(بخش ازدواج) هم بخوام این کار رو انجام بدند... کلا روش زیاده..به نظر شما کدوم بهتره...

راجب این که دقیقا چی بهشون بگم موقع خواستگاری راجب نحوه ی خواستگاری و چقدر طول بکشه و چجوری بحث رو مطرح کنم که محترمانه تر باشه هم اگه کمکم کنید ممنون میشم.

ضمنا اگه سوال یا موردی بود که فکر می کنید لازمه بهش اشاره کنم و در نظر شما تاثیر داره بپرسید تا بهش اشاره کنم.برای کوتاه شدن پست من سعی کردم خیلی فشرده بنویسم.
    ویرایش توسط فدایی یار : دوشنبه 04 اسفند 93 در ساعت 15:55

2. کاربر روبرو از پست مفید فدایی یار تشکرکرده است .

meysamm (سه شنبه 05 اسفند 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    دوستان من همچنان منتظر جواب های شما هستم.واقعا بهم کمک زیادی می تونید بکنید.شاید موضوع زیاد مهم نباشه ولی من نمی خوام بی گدار به اب زنم.

با تشکر.

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 03 خرداد 94 [ 14:19]
    سطح
    35
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    162

تشکرشده 593 در 152 پست

Array
    سلام فدایی یار عزیز

مدتی به خودم میگفتم فدایی کجاست؟ نگو سرش شلوغه. خوبم شلوغه. :)

پاسخ قاطعی برایت نداشتم. اما دلم برای مصاحبت با تو دوست عزیز ، تنگ شده بود.
    خودت بهتر میدونی که اینجا یک راه بیشتر واسه سوالت ، پیشنهاد نمیکنند. جالب این که بسیاری نیز دیگر به این روش ها حداقل عمل نمیکنند.حتی از پیشکسوت ها.

اما بنده اگرجای شما بودم :
    البته شخصیت بنده کمی با شما متفاوته.

در ابتدای کار می رفتم با خود ایشون صحبت می کردم. در یک محیط اروم از ایشون درخواست میکردم که برای لحظاتی وقتشون رو در اختیارم قرار بدن و خیلی ساده موضوع رو با ایشون در میون میگذاشتم. این که به ایشون علاقه دارم و اگه اجازه بدن فرصتی برای اشناییه بیشتر مهیا بشه.
    اگر ایشون متاهل شده باشن که خب ، عنوان میکنند و ایشون به خیر و شما به سلامت. نهایتا یه عذر خواهی کوچک لازم میشه.
    در غیر اینصورت ، اگر به هر دلیل اولیه ای ، ایشون مایل نباشند ، میتونند همونجا عنوان کنند که مثلا قصد ندارند ، یا هر دلیل دیگه ای. که خب همونجا متوجه می شید و سایر مسائل خانواده و خواستگاری و مسائلش و متعلقاتش ، بیخودی پیش نمیاد.
    حالت نهایی و مطلوب ما هم که ، خب یک راه ارتباطی برقرار میشه (تلفتن ،id، ...) تا شما بتونید به همراه خانواده گرام ، به حضور خونوادشون برسید. پروسه شناختتون رو هم قبل یا بعد از این اتفاق ، بسته به نگرشتون می تونید پیگیری کنید.

در مورد زمان هم به نظرم در اولین فرصتی که خودت رو اماده دیدی. ترجیحا اما در ایام امتحانات نباشه. مگر محدودیت زمانی ای که برای انتخاب شهر داری مانع بشه.

در هر صورت امیدوارم موفق باشی رفیق.
    ویرایش توسط love less : سه شنبه 05 اسفند 93 در ساعت 00:45

5. کاربر روبرو از پست مفید love less تشکرکرده است .

فدایی یار (جمعه 08 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    اینکه بدون شناخت اولیه و بصورت مستقیم ازش خواستگاری کنی، خیلی جالب نیست.
    چون تیری در تاریکی هست،
    دختر هم این رو می فهمه،
    و حس خوبی بابت این موضوع نداره.

بهتره از همسر دوستت بخوای که یه سری اطلاعات کلی ازش جمع آوری کنه و در اختیار شما بذاره.
    در مورد وضعیت تاهلش، خونوادش و . . .
    بعد اگر از طریق خونوادت برای خواستگاری اقدام کنی که خیلی عالیه اما اگر نمی خوای فعلا خونوادت درگیر باشن از همسردوستت کمک بگیر.
    البته دقت کن که
    1. دوستت و همسرش شناخت خوبی از شما داشته باشن و بدونن شما دقیقا دنبال چی هستی.
    2. قابل اعتماد باشن و از حسن نیتشون مطمئن باشی.

یه مسئله مهم اینکه ابراز علاقه و خواستگاری دوتا مسئله است.
    اگر دو طرف مذهبی هستن، بهتر این هست که مستقیما خواستگاری صورت نگیره.
    ابراز علاقه هم موکول بشه به جلسات نهایی خواستگاری.

موفق باشی
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

7. 2 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

m.reza91 (سه شنبه 05 اسفند 93), فدایی یار (جمعه 08 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام

به نظر من راه ساده ترو انتخاب کنید، شماره خونشونو که دارید، تماس بگیرید و قرار خواستگاری بذارید ، اگه نامزد نداشت با برگزاری جلسه موافقت می کنند ، اطلاعات بیشتر در مورد ایشون رو هم تویه خواستگاری پیدا می کنید . روش خواستگاریم باز همین روش بهتره ، حداقلش اینه که عرفه؛ هیچ سوء برداشتی هم ازش نمیشه؛ اگه روش دیگه ای خواستید انتخاب کنید حتما شرایط فرهنگیو در نظر بگیرید به نظر من لزومی نداره سخت بگیرید همین تلفن زدن مادر به مادر خوبه. در مورد زمان هم می تونید در اولین فرصت اقدام کنید ممکنه همون جلسه اول شما یا ایشون از ادامه ی کار منصرف بشید ؛ نهایتا از بلاتکلیفی زودتر خارج می شید اگرم ان شاءالله مورد مقبول همدیگه بودید، ادامه می دید.
    می بینید ، تمامی اهدافتون با تماس گرفتن با منزلشون ارضا میشه. یکمم احساس می کنم دارید پیش گویی می کنید ؛ احتمالاتی رو دارید در نظر می گیرید که دلیلی هم براشون موجود نیست.

موفق باشید
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

ویرایش توسط m.reza91 : سه شنبه 05 اسفند 93 در ساعت 00:57

9. 3 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

meysamm (سه شنبه 05 اسفند 93), فدایی یار (جمعه 08 اسفند 93), بارن (سه شنبه 05 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    9 اردیبهشت گفتی می خوام ازش خاستگاری کنم.16خرداد اومدی گفتی خانوادش

نظرشون منفی بود.به نظر من تا زمانی دلایلی رو که به خاطرش قبولت نکردن برطرف

نکردی،اقدامی نکن.

اینکه بخوای با خود دختر حرف بزنی،اگر خانوادش بفهمن با توجه به جواب قبلیشون

ممکنه برات نتیجه بدی داشته باشه.

11. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

فدایی یار (جمعه 08 اسفند 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط love less نمایش پست ها
    سلام فدایی یار عزیز

مدتی به خودم میگفتم فدایی کجاست؟ نگو سرش شلوغه. خوبم شلوغه. :)

پاسخ قاطعی برایت نداشتم. اما دلم برای مصاحبت با تو دوست عزیز ، تنگ شده بود.
    خودت بهتر میدونی که اینجا یک راه بیشتر واسه سوالت ، پیشنهاد نمیکنند. جالب این که بسیاری نیز دیگر به این روش ها حداقل عمل نمیکنند.حتی از پیشکسوت ها.

اما بنده اگرجای شما بودم :
    البته شخصیت بنده کمی با شما متفاوته.

در ابتدای کار می رفتم با خود ایشون صحبت می کردم. در یک محیط اروم از ایشون درخواست میکردم که برای لحظاتی وقتشون رو در اختیارم قرار بدن و خیلی ساده موضوع رو با ایشون در میون میگذاشتم. این که به ایشون علاقه دارم و اگه اجازه بدن فرصتی برای اشناییه بیشتر مهیا بشه.
    اگر ایشون متاهل شده باشن که خب ، عنوان میکنند و ایشون به خیر و شما به سلامت. نهایتا یه عذر خواهی کوچک لازم میشه.
    در غیر اینصورت ، اگر به هر دلیل اولیه ای ، ایشون مایل نباشند ، میتونند همونجا عنوان کنند که مثلا قصد ندارند ، یا هر دلیل دیگه ای. که خب همونجا متوجه می شید و سایر مسائل خانواده و خواستگاری و مسائلش و متعلقاتش ، بیخودی پیش نمیاد.
    حالت نهایی و مطلوب ما هم که ، خب یک راه ارتباطی برقرار میشه (تلفتن ،id، ...) تا شما بتونید به همراه خانواده گرام ، به حضور خونوادشون برسید. پروسه شناختتون رو هم قبل یا بعد از این اتفاق ، بسته به نگرشتون می تونید پیگیری کنید.

در مورد زمان هم به نظرم در اولین فرصتی که خودت رو اماده دیدی. ترجیحا اما در ایام امتحانات نباشه. مگر محدودیت زمانی ای که برای انتخاب شهر داری مانع بشه.

در هر صورت امیدوارم موفق باشی رفیق.
    سلام دوست خوبم جناب love less قبل این که بخوام حرفای دلمو این جا بزنم اول کامل جواب شما دوست عزیز رو می نویسم... خیلی ازتون ممنونم...
    راستش فکر نمی کردم این جا در یاد کسی باشم...درسته یه زمانی هر روز نظر می دادم ولی بیش تر تاپیک هایی بود که نظرات داخلش خیلی کم بود...اخه همیشه سعی میکنم تاپیکایی نظر بدم که شاید یه تجربه ای راجبش داشته باشم...

ا زحدود 4 ماه مونده به کنکور دیگه کلا این جا امدم رو قطع کردم.... اخه دیدم خیلی وقت می زارم این جا و خلاصه قسمت نشد و کم سعادتی بنده بود در جمع شما دوستان گل نباشم...

یه چیز بگم من همیشه سعی میکنم صداقتمو از دست ندم..شاید این تنهایی دارایی من باشه الان که دارایی حساب بشه...نمی دونم توی تاپیک های قبلی و کدوم تاپیک دقیقا با شما دوست خوبم مصاحبت داشتم ولی واقعا پست شمتا برام بسیار دلگرم کننده و خوشحال کننده بود..ازتون تشکر ویژه میکنم...

راستی توی تاپیک امضاتون هم چند تا نظر میدم در اینده...خیلی تاپیک خوبی دارید..تشکر میکنم بابت داشتن چنین روحیه ای....

از ارزوهای خوبت هم برام ممنونم.

- - - Updated - - -

دوستان عزیزی که لطف کردید در تاپیکم شرکت کردید و نظر دادید... متوجه شدم که اون خانم مد نظر من ازدواج کردند...الحق که دختر خوب روی زمین نمی مونه...

اگه شاید پارسال کمی شرایطم بهتر بود و اقدام می کردم این طوری نمی شد... شایدم نه اصلا کلا اون خانم قسمتم نبود...افسوس خورم... البته نه این که چنین دختری پیدا نشه و...

ولی دیگه من برای ازدواج احتمالا 4 یا 5 سال دیگه اقدام می کنم..همیشه از کسانی که در سن بالا ازدواج می کردند حس خوبی بهشون نداشتم...شاید تقدیر این بود که منم وضعیتم چنین بشه.روزای خوب این روز هام تکمیل شد.!!

با تشکر.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)