به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 99 [ 23:36]
    سطح
    58
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array

قرار آشنایی با هماهنگی تو بیرون ،چجوری بهتر بشناسمش ؟

دوستان همدری باسلام و احترام

من همیشه از این انجمن یاد گرفتم و از دوستان اینجا انصافا استفاده بردم.

دوستان قضیه اینه 1 خانومی رو توسط خانواده به من معرفی شده و که 1 جلسه رفتیم خونشون و باب آشنایی و دیدار اولیه 2 خانواده و 2 طرف رو استارت خورد.

حالا برا آشنایی بیشتر قرار شده و منم موافقم و پیشنهاد هم دادم که چند جلسه باهم بااجازه خانواده ایشون بیرون بریم و باهم بیشتر آشنا شیم.

چون داخل منزلشون خیلی کلی و مختصر بود

1 مختصری از خودمون هم بگم بنده 31 ساله مهندس کامپیوتر و ایشون 29 ساله ارشد برق

حالا میخام ازت راهنمایی بگیرم تو این موردا :

من میخام تو بیرون با ایشون راحت صحبت کنیم

-چهرشو کامل آنالیز کنم و اندامشو چون برام مهمه ( راستش زیاد روم نمیشه به خانوما و اندامشون نگاه و زوم کنم و آدم پررویی نیستم از این بابتا ، منتها باید بدونم )

-برای اینکه کلا از نظر شخصیتی و روحیه ای و فرهنگ و اخلاقشو بخام بیشتر بشناسمش بنظرتون کجا بریم بهتره؟ مثلا مرکز خرید، مرکز تفریحی یا ناهار و رستوران و...

شاید خنده دار باشه (عنوان رستوران ، مرکز خرید و...) ولی میخام روحیه و اخلاقشو بشناسم بخاطر همین این سئوالو میپرسم

-کلا استارت کار رو از کجا و چه سئوالاتی شروع کنم؟
    درمورد دیدگاهمون به زندگی الویت ها توقعات و خواسته ها و...

- بحث جن سی رو مطرح کنم چون برا خودم الویت مهمیه یا صبر کنم اگه به نتیجه رسیدیم جلسات بعد بحثشو باز کنم؟ ( ممکنه سئو برداشت بشه ؟ )

دوستان و متخصین ممنون میشم راهنمای کنید و هر مطلب یا پیشنهادی یا چیزی رو اگه جا انداختم رو گوشزد کنید

ممنونم
    به امید خوشبتی همه جوانا

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دادا

ایشالله امسال نوبتت بشه دادا داری پیر میشیا

فکر نمیکنی یکم زود باشه برای بیرون صحبت کردن؟خوب 2یا 3بار حداقل باید در منزل صحبت کنید بعدش به تفاهم رسدید بهتره بیرون هم یک یا دوجلسه باهم برید اینجوری در مورد رفتارهای طرف مقابل در برخوردهای روزمره اطلاعاتی بدست میاری بعدشم که آشنایی دوتا خانواده حداقل یک یا دوبار و رفتن پیش مشاور این مسیر فکر کنم برای بدست اوردن شناخت بین دوطرف کافی باشه.خیلی زود اقدام به رفتن بیرون کردید اینجوری احتمال داره یکم تحت فشار قرار بگیرید هم شما و هم ایشون گرچه این هست شما 31 سالته و ایشون 29 سالشونه و این نکته خوبیه

1.احتمالا خود ایشون به این موضوع واقف هستند که یکی از نکاتی که برای آقایون مد نظر هستش تناسب اندام ایشونه و همانطور برای خانوم ها این موضوع مهمه و واقعا هم درسته خودشان فکر کنم مراعات کنند زیاد عجله نکن (چشم چرونی هم نکن اینجوری اصلا دید خوبی نسبت بهت پیدا نمیکنه) درضمن خانواده خودت خیالت تخت باشه این وظیفه را به نحو احسنت انجام داده اند!!!

2.مورد دوم دادا فدات شم نکنه میخوای بپرونیش!!در مورد مسائل جنسی بزار توی جلسه سوم و اینکه به یه شناختی برسید و این رابطه ادامه پیدا کنه برای بیان این مطالب اصلا و ابدا عجول نباش

3.در مورد جاش یکم قدم بزنید و نهایت برید جایی غذا بخورید نزار بیشتر از یک و نیم ساعت تا دوساعت طول بکشه زمانش خیلی زیاد میشه مخصوصا اینکه خیلی خوب نیست برای یک دختر خانوم یکم مردم حرف در میارن

4. در جلشه اول چی گذشت چی پرسیدید از همدیگه یکمقدار توضیح بده تا بهتر بتوانیم نظر بدهیم البته خصوصی هاشو نگو!
    و در اخر معیارهای شما برای انتخاب همسر و شریک زندگی را بنویس با توضیحات کامل لطفا

یه نصیحت برادرانه خود واقعیت باش نقش بازی نکن راستشو بگو ولی سعی کن بیشتر از اونی که باید صحبت نکنی سعی کن سنگین و متین و باوقارتر باشی یک لباس شیک بپوش و خوش پوش باش.خانوم ها مقدمتر هستند فراموش نشه.خسیس بازی در نیار ولخرجی هم نکن.اولویت اول هم ایشونه یادت نره.راستی سر قرار به هیچ عنوان معطلش نزار سروقت برو این برای خانوم ها خیلی زیاد اهمیت داره و نشان از مسئولیت پذیر بودن طرف مقابل داره.زمان دیدار بعدی را شما مشخص نکن بزار ایشون بگه از من میشنوی در زمانی که ایشون برای دیدار بعدی تعیین کردن یه مخالفت کوچیک کن مثلا به بهانه مشغله کاری بنداز یک وقت دیگه(این حرکت خیلی تاثیر داره نشان از ابهت و اقتدار مردانه داره و اینکه یکم غرور داره )دخترها از مردانی که برای خودشان و شخصیت مردانه شان احترام و ارزش قائل هستند احترام بیشتری قائلند(فقط ایندفعه قمپز در کن دفعه بعدی تکرار نکنیاااا) یکهو دیدی جواب منفی بهت داد از ما گفتن بود این تکنیک ها ردخور نداره بکار ببر ولی یادت باشه صداقت داشتن و راستگویی مهمترین مسئله هستش در اینگونه مسائل
    اینجاشو یواشکی نوشتم برات (یکم مظلوم نمایی کن) همیشه جواب میده ولی چاشنیشو زیاد نکنیا فدات شم

خانوم ها لطفا جبهه گیری نکنید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

3. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

ali -guilan (پنجشنبه 23 بهمن 93), M.S.H (پنجشنبه 23 بهمن 93), mercedes62 (چهارشنبه 22 بهمن 93), شیدا. (پنجشنبه 23 بهمن 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

من نظر خودمو میگم شاید دختری که شما ازش خواستگاری کردین شخصیتش متفاوت باشه.

اولی قرار ترجیحا در یک مکان عمومی خلوت باشه نه یه جایی مثل مرکز خرید. جایی که احتمال دیدن آشنا هم نباشه. یه جایی مثل یه جای تاریخی یا باغ عمومی.

برای بررسی چهره و اندام ایشون از نگاههای طولانی مدت استفاده نکنید، خیره نشید و فاصله نگاه هاتون رو طولانی کنید.

از مسائل کلی شروع کنید و ببینید سر مسائلی که واستون اولویت داره دیدگاههای هر دوتون به چه سمتی میل میکنه. تو جلسه های بعد وارد جزئیات و سوالات ریز بشین.

در مورد مسادل جنسی تا زمانی که شناخت کلی از ایشون بدست نیاوردین و همین طور خودتون خوب نشناسوندین (عجب کلمه ای!!) صحبت نکنید، حس خوبی به یه خانم دست نمیده که هنوز هیچی نشده و شناختی وجود نداره یهو بحث مسائل جنسی پیش بیاد.

در مورد جلسات بعدی هم شما پیشنهاد بدین که کی همدیگرو ببینیم و نظر ایشون رو بپرسید که این زمان و مکان واسشون مناسب هست یا نه؟

سر وقت سر قرار حاضر بشید و کلا تا اونجایی که میتونید خودتون باشید و بس. اون خانم باید شمای واقعی رو بشناسه.

موفق باشید

5. 6 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 23 بهمن 93), mercedes62 (چهارشنبه 22 بهمن 93), sasha (چهارشنبه 22 بهمن 93), واحد (پنجشنبه 23 بهمن 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 22 بهمن 93), شیدا. (پنجشنبه 23 بهمن 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    58
    دستاوردها:
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    درود دادا

ایشالله امسال نوبتت بشه دادا داری پیر میشیا

فکر نمیکنی یکم زود باشه برای بیرون صحبت کردن؟خوب 2یا 3بار حداقل باید در منزل صحبت کنید بعدش به تفاهم رسدید بهتره بیرون هم یک یا دوجلسه باهم برید اینجوری در مورد رفتارهای طرف مقابل در برخوردهای روزمره اطلاعاتی بدست میاری بعدشم که آشنایی دوتا خانواده حداقل یک یا دوبار و رفتن پیش مشاور این مسیر فکر کنم برای بدست اوردن شناخت بین دوطرف کافی باشه.خیلی زود اقدام به رفتن بیرون کردید اینجوری احتمال داره یکم تحت فشار قرار بگیرید هم شما و هم ایشون گرچه این هست شما 31 سالته و ایشون 29 سالشونه و این نکته خوبیه

1.احتمالا خود ایشون به این موضوع واقف هستند که یکی از نکاتی که برای آقایون مد نظر هستش تناسب اندام ایشونه و همانطور برای خانوم ها این موضوع مهمه و واقعا هم درسته خودشان فکر کنم مراعات کنند زیاد عجله نکن (چشم چرونی هم نکن اینجوری اصلا دید خوبی نسبت بهت پیدا نمیکنه) درضمن خانواده خودت خیالت تخت باشه این وظیفه را به نحو احسنت انجام داده اند!!!

2.مورد دوم دادا فدات شم نکنه میخوای بپرونیش!!در مورد مسائل جنسی بزار توی جلسه سوم و اینکه به یه شناختی برسید و این رابطه ادامه پیدا کنه برای بیان این مطالب اصلا و ابدا عجول نباش

3.در مورد جاش یکم قدم بزنید و نهایت برید جایی غذا بخورید نزار بیشتر از یک و نیم ساعت تا دوساعت طول بکشه زمانش خیلی زیاد میشه مخصوصا اینکه خیلی خوب نیست برای یک دختر خانوم یکم مردم حرف در میارن

4. در جلشه اول چی گذشت چی پرسیدید از همدیگه یکمقدار توضیح بده تا بهتر بتوانیم نظر بدهیم البته خصوصی هاشو نگو!
    و در اخر معیارهای شما برای انتخاب همسر و شریک زندگی را بنویس با توضیحات کامل لطفا

یه نصیحت برادرانه خود واقعیت باش نقش بازی نکن راستشو بگو ولی سعی کن بیشتر از اونی که باید صحبت نکنی سعی کن سنگین و متین و باوقارتر باشی یک لباس شیک بپوش و خوش پوش باش.خانوم ها مقدمتر هستند فراموش نشه.خسیس بازی در نیار ولخرجی هم نکن.اولویت اول هم ایشونه یادت نره.راستی سر قرار به هیچ عنوان معطلش نزار سروقت برو این برای خانوم ها خیلی زیاد اهمیت داره و نشان از مسئولیت پذیر بودن طرف مقابل داره.زمان دیدار بعدی را شما مشخص نکن بزار ایشون بگه از من میشنوی در زمانی که ایشون برای دیدار بعدی تعیین کردن یه مخالفت کوچیک کن مثلا به بهانه مشغله کاری بنداز یک وقت دیگه(این حرکت خیلی تاثیر داره نشان از ابهت و اقتدار مردانه داره و اینکه یکم غرور داره )دخترها از مردانی که برای خودشان و شخصیت مردانه شان احترام و ارزش قائل هستند احترام بیشتری قائلند(فقط ایندفعه قمپز در کن دفعه بعدی تکرار نکنیاااا) یکهو دیدی جواب منفی بهت داد از ما گفتن بود این تکنیک ها ردخور نداره بکار ببر ولی یادت باشه صداقت داشتن و راستگویی مهمترین مسئله هستش در اینگونه مسائل
    اینجاشو یواشکی نوشتم برات (یکم مظلوم نمایی کن) همیشه جواب میده ولی چاشنیشو زیاد نکنیا فدات شم

خانوم ها لطفا جبهه گیری نکنید
    سلام و دورود بر شما خاله قزی عزیز

اتفاقا منتظر بودم و دوست داشتم شما حتما بیای نظر بدی که خودت زحمتشو کشیدی

ممنون ازنظرت و لطفتت و وقتی که برام گذاشتی .ممنونم

- در مورد اینکه فرمودی قرار بیرون گذاشتن زوده : راستش چون تو منزل قرار و مدار تشریفات خاص خودشو داره من اونجوری راحت نیستم و معذبم و جو خونشون هم یکم سنگینه نمیشه راحت حرف زد و به چالش کشید کلا و خود ایشون هم موافقه.

- در مورد سئوال در مورد بحث جنسی هم میزارم جلسات آخر

- در مورد بیرون هم 1 جایی مثل پارک جایی منظورتونه قدم بزنیم و بعد بریم غذا بخوریم؟ کجا بهتره؟

- در صحبت های اولیه هم خلاصه شده بود تو کلیات بود و در مورد علت ازدواج و هدف های ازدواج و زندگی و برنامه زندگی و روحیات و خصوصیات کلی و الویت های زندگی و ملاک ها و...
    در کل صحبت تو کلیات بود و تو جزئیات وارد نشدیم

-در کل چون رضایت ندادن خصوصی صحبت کنیم ،جلو جمع صحبت کردیم من راستش راحت نبودم و معذب بودم در کل

- درمورد معیارام خوب بحثش مفصله : زیبایی و به دل نشتن - اخلاق و شخصیت - استقلال فکری- ظریف بودن و شگردهای زنانه داشته باشه - دهن بین نبودن - در مورد جنس مرد مطالعه و شناخت داشته باشه و نیازهای مردارو بشناسه - اهل مسافرت و تفریح باشه - یکم شیطون و شوخ باشه - قدر شناس و فهمیده و منطقی باشه -نیازای جنسی رو فول ساپورت کنه و...
    -در هر شرایطی پایه و همراه باشه و....

- در مورد اینکه خودم باشم فرمایش شما متینه منم تمام سعی اینکه خودم باشم و شخصیت واقعیمو و اخلاق و خصوصیت رو به طرفم بگم ( جنگ اول به از صلح آخر ، یا به قول معروف گر خشت اول معمار نهد کج تا ثریا میرود دیوار کج ) و تمام تلاشم اینکه که خوده ایشون رو بشناسم ( چون معمولا تو برخوردی که با خانوما داشتم اکثرا سعی میکنن کلاس بزارن و راحت حرفشون رو نمیزن و....)

در مورد ترفند و نصیحتتون هم چشم به دیده منت ازتجربیاتت استفاده میکنم

ممنونم

سایر دوستان هم نظری دارند بفرمایند استفاده کنیم.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط صبا_2009 نمایش پست ها
    سلام

من نظر خودمو میگم شاید دختری که شما ازش خواستگاری کردین شخصیتش متفاوت باشه.

اولی قرار ترجیحا در یک مکان عمومی خلوت باشه نه یه جایی مثل مرکز خرید. جایی که احتمال دیدن آشنا هم نباشه. یه جایی مثل یه جای تاریخی یا باغ عمومی.

برای بررسی چهره و اندام ایشون از نگاههای طولانی مدت استفاده نکنید، خیره نشید و فاصله نگاه هاتون رو طولانی کنید.

از مسائل کلی شروع کنید و ببینید سر مسائلی که واستون اولویت داره دیدگاههای هر دوتون به چه سمتی میل میکنه. تو جلسه های بعد وارد جزئیات و سوالات ریز بشین.

در مورد مسادل جنسی تا زمانی که شناخت کلی از ایشون بدست نیاوردین و همین طور خودتون خوب نشناسوندین (عجب کلمه ای!!) صحبت نکنید، حس خوبی به یه خانم دست نمیده که هنوز هیچی نشده و شناختی وجود نداره یهو بحث مسائل جنسی پیش بیاد.

در مورد جلسات بعدی هم شما پیشنهاد بدین که کی همدیگرو ببینیم و نظر ایشون رو بپرسید که این زمان و مکان واسشون مناسب هست یا نه؟

سر وقت سر قرار حاضر بشید و کلا تا اونجایی که میتونید خودتون باشید و بس. اون خانم باید شمای واقعی رو بشناسه.

موفق باشید
    سلام صبا خانوم

ممنون از وقتی که گذاشتید ممنونم

حتما از توصیه هاتون استفاده میکنم

اگه جایی خاصی هم تو تهران به ذهنتون میرسه بفرمائید ممنون میشم

اگه سایر دوستان و کارشناسان نظری دارن بفرمایند استفاده کنیم

7. کاربر روبرو از پست مفید mercedes62 تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 23 بهمن 93)

Banned
    آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 بهمن 93 [ 10:45]
    سطح
    1
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 36
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    خیلی هم به نظر نمیاد کم رو و خجالتی باشیدا!!!
    اما یک رستوران سنتی یا یک جایی که بتونید بدون مزاحمت راحت صحبت کنید قرار بزارید
    و الکی وقتتون رو با تو ماشین چرخیدن و ... به هدر ندین
    اصولا اینجوری آدم زودتر به نتیجه میرسه

9. کاربر روبرو از پست مفید kimiiya تشکرکرده است .

mercedes62 (پنجشنبه 23 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 05 اردیبهشت 94 [ 13:32]
    سطح
    21
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered1000 Experience Points
    تشکرها
    197

تشکرشده 103 در 45 پست

Array
    سلام به نظرم برید سمت فشم بهتره ؟ آلاچیق جداگونه ک داره میتونید راحت صحبت کنید
    به نظرم از برنامه های خودتون و ایندتون براش بگید و ببینید برنامه خودش برای اینده چیه ...
    درباره رسم و رسومات ...بهترین و بدترین خصوصیات .... و اینکه خوشبختی رو در چی میبینه؟..معیاراش چیه ...

11. کاربر روبرو از پست مفید M.S.H تشکرکرده است .

mercedes62 (پنجشنبه 23 بهمن 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دگربار
    نظر بانو صبا_2009 بنظرم خیلی پخته تر بیان شده کامل مطالعه کن و دقت داشته باش خیلی زیبا طرز فکر یک دختر را ایشون بیان کردن قرار ملاقات بهتره شما بیان کنید اینجوری نشان از مردانگی شما داره ولی انعطاف پذیر هم باش در صورتی که ایشون بیان کردن دفعه اول موافقت نکن

این لینک را حتما مطالعه کن سوالاتی که بنظرت لازم هستش روی کاغذ بنویس نکات مهمش را و حتما از ایشون سوال کن سعی کن هدفمند باشه و ایشون متوجه بشوند که فردی جدی هستید و با اطلاع این برای دخترخانوم ها خیلی مهمه

http://www.hamdardi.net/thread-12878.html

انعطاف پذیری خوب یداری آفرین و اینکه صادقانه میخواهید برخورد کنید واقعا عالیه در مورد روابط جنسی حتما باید سوال پرسیده بشه ولی بزار فعلا شناخت بیشتر و کاملتری از همدیگه بدست بیارید بعد.

پارک نه اصلا یکجای دنج و خلوت سعی کن بنظرم جایی باشه که توی دید نباشه اینجور یدخترخانوم خیالش راحت تره.ولی در عین حال توی خود شهر باشه تا ایشون احساس خوبی داشته باشن مکانش به انتخاب خودته فاصلش نسبت به منزل ایشون هم زیاد نباشه خسته میشن چون توی ماشین خیلی مناسب نیست برای صحبت کردن و دختر هم حس خوب ینداره میترسه آشنایی ایشون را ببینه

-در کل چون رضایت ندادن خصوصی صحبت کنیم ،جلو جمع صحبت کردیم من راستش راحت نبودم و معذب بودم در کل
    !!!!!! اگه واقعا اینجوری بوده بنظرم همان بیرون دونفری صحبت کگنید بهتره ولی سوالات و قرار ها سعی کن هدفمند باشه برای شناخت بیشتر نشان بده توی تصمیمت جدی و قاطع هستی وقت تلف کردن ممنوعه.خیلی خودمونی نشی بهتره شماره هم ازش گرفتی پیامک مگه در مواقع لزوم بده.خیلی کم باشه.بزار حریم های شخصی تا آخرین لحظه حفظ بشه اینجوری دخترخانوم احساس بهتر و آرامش بیشتری داره

ازدواج و معيارهاي انتخاب همسر

با چه کسي ازدواج کنيم ؟‌ چگونه همسرآينده امان را بشناسيم؟
    چه شرايطي براي همسر در نظر بگيريم ؟ در چه سني بايد ازدواج کرد؟ چه شرايطي بايد داشته باشيم تا ازدواج کنيم ؟
    و هزاران سئوال از اين دست
    را هر روزه جوانان در ذهن خود مرور مي کنند و به دنبال جواب هستند. در اين يادداشت و چندين يادداشت بعدي ،
    سعي ما بر اين است که به اين مهم بپردازيم و سئوالاتي که مبتلا به عموم هست را از منظر روانشناسي کاربردي پاسخ دهيم.
    در مورد ازدواج بايد بگوئيم که : اين رابطه تنها به منظور ارضاي تمايلات آني نيست .
    بلکه زندگي آينده و خوشبختي زن و مرد و کودکان آنها بر اساس اين پيوند قرار گرفته است و چنانکه در بحث تربيت کودک نيز شرح داديم
    يکي از علل عمده اختلالات رواني در کودکان ، گسسته شدن رابطه خانواده و يا اختلافات خانوادگي است.
    ازدواج موفق بستگي به عوامل مختلفي دارد که خيلي از آنها را بايد در دوران نامزدي ( قبل از ازدواج ) ارزيابي کرد.
    عوامل ديگري نيز در موفقيت زندگي زناشويي موثر است که مي توان آنها را بعد از ازدواج شناخت.
    در ازدواج ، سازش دائمي و از خودگذشتگي فراوان لازم است ،
    ولي اگر زن و مرد قبل از ازدواج با يکديگر توافق بيشتري داشته باشند ، امکان سازش بعدي بيشتر خواهد بود.

مهمترين عوامل توافق در ازدواج عبارتند از :
    1 - رشد عاطفي و فکري
    2 - تشابه علايق و طرز تفکر
    3 - تشابه مذهبي ( مسائل عيني مذهبي مد نظر است نه کليات )
    4 - تشابه تحصيلي و طبقاتي
    5 - تشابه طرز فکر نسبت به امور جنسي
    6 - تشابه علاقه به زندگي و سرعت عمل در کارها
    7 - رابطه با خانواده زن و شوهر

سعي ما بر اين است که در اين يادداشت و يادداشت هاي بعدي موارد هفتگانه فوق را شرح دهيم و در اين يادداشت معيار اول را بحث مي کنيم.

1 - رشد عاطفي و فکري
    مهمترين عامل موفقيت در زندگي زناشويي
    ، رشد عاطفي و فکري است. البته واضح است که درجه رشد عاطفي و فکري تنها بستگي به سن ندارد ،
    بلکه سن رواني ، اجتماعي و عاطفي و سن جسماني همه از عوامل موثر روشنفکري است.
    اگر اين عوامل فراهم باشد ، بهترين سن براي ازدواج 25 سالگي براي مرد و 22 سالگي براي زن است.
    در اين سن يک فرد عادي به اندازه کافي رشد و ثبات فکري و عاطفي دارد
    و امکان تغيير ناگهاني در رفتار او کم است ، اگر چه در اين سن عادات مختلف در فرد به صورت محکمي در آمده ،
    ولي هنوز قابليت تطبيق و سازش در او موجود است. البته بايد اضافه کرد که اين سن را تنها از لحاظ کلي انتخاب کرديم ،
    بدين معني که
    خيلي ازدواجهاي مقرون به خوشبختي وجود دارد که زن و مرد در موقع ازدواج بسيار مسن تر يا جوان تر از سن مذکور بوده اند.
    رشد جسماني نيز عامل مهمي در آمادگي براي ازدواج است.
    اگر چه در اجتماع کنوني ما ازدواج معمولا بعد از بلوغ صورت مي گيرد ،‌ معهذا بايد گفت
    که روان شناسان ، زناشويي کودکان تازه بالغ را که آمادگي وارد شدن به زندگي پر مسئوليت زناشويي را ندارد ، صلاح نمي بينند.
    مسئله ديگري که
    از لحاظ بهداشت رواني قابل ملاحظه است اينکه آيا در ازدواج اختلاف هوش و معلومات سبب بروز اختلافات زناشويي خواهد شد يا خير ؟
    تحقيقاتي که در اين زمينه موجود است نشان مي دهد که مردان تمايل دارند که با زنان کم هوش تر
    از خود ازدواج کنند و اغلب زنهاي خيلي با هوش مجرد مي مانند. از لحاظ خوشبختي زناشويي ، صلاح است که مرد از لحاظ هوش ،
    کمي برتر از زن باشد ، زيرا محيط ما چنين اقتضاء مي کند. ولي تفاوت زيادي در اين مورد نبايد وجود داشته باشد‌ ،
    زيرا در غير اين صورت علايق و طرز تفکر آنان با يکديگر توافق نخواهد داشت. البته امکان دارد ازدواج موفقيت آميزي که در آن زن
    با هوش و فعالي شريک است ، وجود داشته باشد ، ولي خطرات ناشي از آن زياد است . در واقع هوش يک معياري است
    که علايق و طرز تفکر خاصي را توليد مي کند و درصورت اختلاف هوشي زياد انطباق و توافق طرفين به شدت کاهش مي يابد.
    رشد اجتماعي رابطه نزديکي با رشد عاطفي و فکري دارد ،
    زيرا شخصي که از لحاظ اجتماعي رشد کرده است ، روابط اجتماعي را بهتر درک مي کند . او مي داند چگونه با ديگران ،
    به خصوص خانواده و همکارانش سازش کند . او درک مي کند که انتظارات اجتماع از او چيست و تا اندازه زيادي قادر است
    خود را با اين توقعات تطبيق دهد. همچنين او آماده قبول مسئوليت است و نسبت به محدوديتهاي خود آگاهي دارد.
    يکي از مهمترين عوامل رشد ، مقدار و چگونگي رشد عاطفي است .
    مثلا شخص ممکن است سي يا چهل سال عمر کرده باشد ، ولي از لحاظ رشد عاطفي عقب مانده محسوب شود .
    چنين شخصي قدرت کنترل احساسات و عواطف خود را ندارد و در نتيجه زندگي زناشويي او مختل مي شود.
    شخصي که رشد عاطفي کرده است ، در مورد همسر و فرزند و دوستان و مشکلات زندگي نظريه واقع بينانه اي دارد.
    او داراي فلسفه زندگي معيني است که بر اساس آن مي تواند از بحرانهاي دايمي زندگي جلوگيري کند .
    او به پيشرفت هاي فعلي خود متکي است و زياد به گذشته خود ، هر چند هم با شکوه بوده باشد ، اتکا ندارد.
    در ضمن به مطالبي از قبيل امور جنسي ،‌ عشق ، ازدواج و تربيت کودک با روشنفکري مي نگرد.

2 - توافق و طرز فکر
    مسئله مهمي که قبل از ازدواج وجود دارد ‍ ، اين است که جوانان قبل از وارد شدن به زندگي زناشويي ‍ ،
    د رموضوع هاي مهم زندگي توافق نظر داشته باشند و اين توافق معمولا روي علايق و طرز فکر قرار مي گيرد.
    طرز تفکر ‍، موضوع بسيار مهمي است ؛ زيرا بر اساس آن ‹‹ فلسفه زندگي ›› هر فردي ريخته مي شود.
    براي روشن شدن مطلب چند مثال ذکر مي گردد: آيا زن و مردي که خيال ازدواج دارند
    به يک اندازه جاه طلب هستند يا اينکه يکي از آنها خيلي جاده طلب و ديگري معتقد به داشتن زندگي
    آرام و آهسته و بي دردسري است . اگر در اين مورد ، مرد ،‌ شخص جاه طلبي است ‍ ، شايد مضار آن زياد نباشد ،
    اگر چه ممکن است زن او از اينکه شوهرش ساعات طولاني مشغول به کار است آزرده گردد. ولي اگر زن بي اندازه جاه طلب باشد ‍،
    سعي خواهد کرد تا شوهر راحت طلب و تنبل خود را به اصرار و پافشاري به کار بکشد و او را مجبور به پذيرفتن مشاغلي کند
    که از عهده استعداد و علاقه اش خارج است ،‌ و اين وضع با موفقيت و خوشبختي زناشويي تباين دارد.
    نظريات سياسي ، مي تواند عوامل اختلافات زناشويي شود ،
    زيرا با افراطي بودن يکي و محافظه کار بودن ديگري ، امکان تصادم افکار زياد است. البته حتما نبايد نظريات سياسي
    دو همسر شباهت کامل به هم داشته باشد ولي صلاح در اين است که از لحاظ عقايد سياسي در دو قطب مخالف قرار نگيرند.
    مسئله مهم ديگر در زناشويي ، توافقي است که زن و شوهر در مورد قضاوت درباره مسائل زندگي دارند.
    مثلا اگر شوهر ،‌ فردي تخيلي و ايده آليست ، ولي زن شخص واقع بين و به اصطلاح رئاليست باشد ،
    شوهر ممکن است از رويه خشک و زياده از حد مادي زن خود خسته شود و احساس کند که زنش قدرت
    درک معنويات و ظرايف زندگي را ندارد. زن واقع بين نيز ممکن است از دست شوهر تخيلي و فلسفه باف خود به ستوه آيد
    و او را آدمي خيالباف ،‌ تنبل و دور از حقيقت زندگي بداند و مکرر آرزو کند که اي کاش شوهرش قدري به خود بيايد
    و واقعيات زندگي را آن طور که هست مشاهده کند. در چنين موقعي امکان وجود يک کانون خوشبختي کم است.
    البته علايق رابطه نزديکي با طرز تفکر دارد و شامل فعاليتهاي متعدد روزانه از قبيل رفتن به سينما
    ، تئاتر ،‌کنسرت ، گوش دادن به راديو و تماشاي تلويزيون ، خواندن کتاب ‍ ،‌ رفتن به مهماني ،‌ سخنراني ها و امثال آن مي گردد.
    البته نبايد انتظار داشت که زن و شوهر در همه اين علايق با يکديگر توافق داشته باشند ،
    ولي براي سعادت خانواده توافق کلي در قسمت عمده اي از علايق ضرورت دارد.

3 - عقايد مذهبي
    شباهت در عقايد مذهبي به قدري در سعادت کانون زناشويي اهميت دارد که روان شناسان ،‌
    ازدواج دو نفر از مذاهب مختلف را معمولا غير عاقلانه مي دانند . دلايل اين نظريه بسيار است.
    در وهله اول ،‌اگر تنها يکي از دو همسر به عقايد مذهبي خود با ايمان کامل پايبند باشد ، امکان اختلاف نظر در اين مورد زياد خواهد بود.
    به علاوه آنچه که در اين زمينه اهميت دارد ، تربيت کودکان بر حسب عقايد مذهبي به خصوص است.
    يکي ديگر ا زمشکلات ازدواج افرادي
    که داراي مذاهب مختلفند ، مخالفت اولياء آنهاست ، زيرا اين مسئله اغلب باعث جدايي جوان از پدر و مادر خود مي شود
    و بعدها ممکن است هر يک از طرفين تقصير اين جدايي را به گردن همسر خود بيندازد.
    ولي اگر يکي از طرفين مسئله مذهب را جدي نگيرد ،‌احتمالا مشکل حادي پيش نخواهد آمد.
    نکته بسيار مهم در مورد نقش مذهب و ازدواج :
    بسيار پيش آمده است که دو نفر قبل از ازدواج از مفاهيم کلي در مورد مذهب استفاده مي کنند
    و هر دو توافق پيدا مي کنند ولي بعد از ازدواج ، در نمودها و مصاديق آن موارد کلي ، دچار اختلاف مي شوند.
    مثلا ، هر دو مي گويند مسلمانيم ، هر دو از صداقت ،‌ ايمان ،‌ حجاب و .... حمايت مي کنند .
    ولي در برخورد با مسائل و جزئيات زندگي ، برداشتها و اختلافهاي جدي پيدا مي کنند.
    يکي حجاب را چادر مي داند ، ديگري هيچ اعتقادي به چادر يا حتي به مانتو هم اعتقاد ندارد.
    يکي هرگونه موسيقي را حرام مي شمارد ، ديگري موسيقي را آرامش روح مي داند.
    يکي زندگي مرفه را در تعارض با مذهب نمي داند ،‌ ديگري رفاه گرايي را در تضاد با مذهب خود مي داند.
    يکي پذيرائي مهمان زياد را در منزل ، مهمان نوازي دانسته و مي گويد : در خانه من، به روي همه باز است و من مهمان نواز هستم ،
    ‌ ديگري ميگويد مگر خانه ما ،‌ کاروانسراست که درش بروي هر کسي باز باشد. و ديگري را ولخرج مي شمارد.
    يکي براي مسافرت ، مشهد و زيارت را در نظر مي گيرد ، ديگري دوست دارد به شمال و لب دريا برود .
    و هزاران مسئله ريز و درشت ديگر در زندگي مشترکشان پيش مي آيد ،‌ که با تولد فرزندان حادتر مي شود ،‌
    چون تفاوت در سبک تربيتي فرزندان را نيز شامل مي گردد. و هر کدام سعي دارد با زير و بمهاي ارزشي خود ، فرزندان را تربيت کند.
    لذا توصيه مي شود ، که قبل از ازدواج ، فقط روي مفاهيم کلي بحث نشود ، و به نمودها ، مصاديق و مثالهاي عيني آن توجه شود .
    سعي شود با مثالهايي ، طرف مقابل را در موقعيت هاي عيني و واقعي قرار داد
    معيارهاي تيتروار اما اثرگذار در ازدواج

لازم به ذکر است ، چنانچه شخصي آگاهي کاملي براي ازدواج ندارد و در واقع هنوز سواد کافي را براي ازدواج کسب نکرده است ،
    مي بايست ديدگاه فرد و توقعاتتش نسبت به ازدواج و نحوه انتخاب تغيير اساسي پيدا کند .
    به گونه اي که توجه فرد به يكي از معيارهاي ازدواج باعث نشود ،‌معيارهاي ديگر كمرنگ شوند.

احساسات مثبت در ازدواج و انتخاب همسر مهم هست. اما در كنار اين معيارها بايد ساير خصوصيات همسر نيز مورد بررسي قرار گيرد.
    اين معيارها، متنوع و فراوان هستند كه من به چند مورد آن اشاره مي كنم.

يكم: تطابق فرهنگي

دوم: تطابق تحصيلي

سوم: تطابق اقتصادي

چهارم: تطابق مذهبي

پنجم: تطابق انتظارات از زندگي

ششم: تطابق ديدگاه در مورد وظايف زن و شوهر در زندگي

هفتم: تطابق شخصيتي و رواني

هشتم : انعطاف پذيري

نهم : مسئوليت پذيري

دهم: مهارتهاي ارتباطي و كنترلي

يازدهم : احساسات مثبت و جذابيت نسبت به يكديگر

و ....

بکاربردن معيارهاي فوق:

الف)
    چنانچه دو فرد در بيشتر معيارهاي مهم ، تطابق لازم را نداشتند ،
    احتمالا احساس مثبت درشان به وجود نمي آيد .به همين خاطر هست که عدم تناسب ها در معيارها منجر به احساس فاصله مي شود.

مثلا در مورد مسئله حساسيت متفاوت روي حجاب در دو خانواده ، منجر به پيش آمدن بافت مذهبي متفاوت و انتظارات متفاوت مي شود.
    و مسلما در آينده تعارض و اختلافاتي را زن و شوهر و همچنين خانواده هايشان در مورد اينگونه مسائل خواهند داشت.

ب)
    همچنين عدم توجه به لزوم داشتن اشتراکات معيارهاي فوق در طرفين ،
    و نيز مجذوب احساسات تند ابتداي آشنايي شدن، باعث ناهمگوني احساسي بين زن و مرد مي شود؛ که متاسفانه
    اين ناهمگوني معيارهاي ازدواج موجب خواهد شد روز به روز نه تنها احساسات دونفر همسو نشود، بلكه از هم فاصله نيز بگيرند.
    مثلا وقتي يکي از طرفين ، تحت احساسات شديدي واقع شده است،
    كوتاه آمدنهاي يك طرفه ايشان مي تواند نشاندهنده اين باشد كه اكنون او خودش نيست.
    يعني خود واقعي اش را ناخودآگاه در برابر طرف مقابل مخفي ساخته است،‌چون دوست دارد وي را به دست آورد.
    اما توجه به اين نکته ضروري است که:
    معلوم نيست پس از ازدواج به همين مقدار كوتاه بيايد، همراه باشد، و صرفا ديدگاه و نظرات طرف مقابل را در راس كار قرار دهد.
    در آن وقت تفاوتهاي اساسي بين زن و شوهر آشكار شده و اين فاصله احساسي بيشتر خواهد شد.

خلاصه و نتيجه گيري:

براي بررسي و شناخت بيشتر و قطعي تر نياز هست
    كه تمام معيارهاي ازدواجي را كه مورد اشاره قرار دادم،‌ بررسي شود. (مثلا با مراجعه به يك مشاوره خانواده)

تفاوتهاي اصولي كه در بدو آشنايي
    ديده مي شود( هرچند جزئي) را جدي بگيريد چراکه موجب نگراني بوده و هشداري هست كه توجه كافي را مي طلبد.

و در مورد احساسات نياز هست كه كمتر روي آنها متمركز شويد و اين معيار احساس را در كنار معيارهاي ديگر مورد ارزيابي قرار دهيد.

>>>> و در آخر متذکر مي شوم که بايد معيارها و توقعات و انتظاراتتون را نسبت به زندگي واقعي طرح كنيد نه ايده آلي.
    وقت بزار خوب مطالعه کن بحث یک عمر زندگی کردنه جدی بگیر لطفا
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

13. 5 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

mercedes62 (پنجشنبه 23 بهمن 93), SHahr-Zad (پنجشنبه 23 بهمن 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 23 بهمن 93), شیدا. (پنجشنبه 23 بهمن 93), صبا_2009 (پنجشنبه 23 بهمن 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    من تاپیک شمارو دیدم و چون خودم تجربه مشابه داشتم (البته تجربیات بگم بهتره) خواستم نظرم رو بگم البته من دختر هستم.

اول اینکه به نظرم جایی مثل یه کافی شاپ داخل شهر خیلی بهتره.از قبل حرفاتون رو برای خودتون دسته بندی کنید تا بتونین حداکثر استفاده رو از این تایمی که با هستین ببرین.

سعی کنید خیلی جنتلمن باشید مثلا روز قبل از قرار ،بهشون اس ام اس بدید و بگید اگه تمایل داشته باشن و خونوادشون اجازه بدن شما برید دنبالشون موقع برگشت هم اگه خواستن شما برسونید خونشون. تو ماشین هم میتونید یکم با هم حرف بزنید.وارد کافی شاپ یا محیط های این شکلی میشید قانون لیدیز فرست رو رعایت بفرمایید مثلا درو براشون باز کنید یا کارهایی شبیه این.همین الآنه که بعضی از آقایون بیان بگن این سوسول بازیا چیه.ولی به نظرم همین چیزای ساده و پیش پا افتاده میتونه نظر ما خانم ها رو نسبت به یه آقا تغییر بده.

تو صحبتایی هم که دارین صادقانه نظرتون رو بگین و صرفا برای خوش اومدن طرف مقابل نظر ندید چون بعدا همین حرفا واستون مسئولیت ایجاد میکنه.

درمورد دقت تو جمال و کمالشون هم بگم که آقایون واقعا در این زمینه حرفه ای هستن من خواستگارایی داشتم که مثلا پیش خودم میگفتم آفرین چه پسر خوبی اصلا تابلو زل نمیزنه به قیافم ولی بعدا یه چیزایی میگفت که واقعا شاخ در می آوردم به شما هم توصیه میکنم این جوری حرفه ای عمل کنید.البته من تو جلسات آشنایی به نگاههای تابلوی خواستگارم حساسیت زیادی هم نشون نمیدم بالاخره حق انتخاب داره و باید اجزای صورت و اندام من رو بپسنده یا نه.

در مورد مسایل جنسی هم اگه چند جلسه اول آشنایی به خوبی و خوشی طی شد میتونید صحبت کنید.اگه روتون نمیشه به شکل حضوری این مسایل رو بیان کنید میتونید از طریق چت با هم صحبت کنید.البته خیلی تابلو نشه ها.بلکه از چند روز قبلش بهشون بگید دوس دارم هر از گاهی هم از طرق چت با هم حرف بزنیم بعد تو یکی از همین چت ها در مورد این مسایل حرف بزنید.سعی کنید خیلی واضح در مورد این چیزا صحبت نکنید تا سو برداشت پیش نیاد.مثلا میتونید بگید خواستم یه صحبتی داشته باشم ولی خواهش میکنم سو تفاهم پیش نیاد اونم در مورد مسایل زناشویی هست بهشون بگید همون اول که تصمیم به خواستگاری گرفتید رفتید پیش مشاور و مشاور بهتون گفته تو جلسات آخر در مورد مسایل جنسی هم صحبت کنید چون یکی از اهداف ازدواج همینه و یکی از دلایل طلاق هم عدم سازگاری زوجین در این مورده.

بعدش مثلا بگین من یه زندگی توام با عشق و گرمی رو دوس دارم به نظرم رابطه جنسی صرفا یه رابطه فیزیکی نیستش و یه جورایی نشون دادن عشق و علاقه به طرف مقابله.بگین خودم سعی میکنم از این نظر تمام سعیم رو برای خوشحالی همسرم انجام بدم و از همسرم هم همین انتظار رو دارم.اینارو که بگین خودشون متوجه میشن که شما چه انتظارایی دارید ازشون.ما خانما تو این جور موارد تیزیم و زود مطلبو میگیریم.

موفق باشید دوست عزیز

15. 3 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 23 بهمن 93), mercedes62 (پنجشنبه 23 بهمن 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 23 بهمن 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    58
    دستاوردها:
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiiya نمایش پست ها
    خیلی هم به نظر نمیاد کم رو و خجالتی باشیدا!!!
    اما یک رستوران سنتی یا یک جایی که بتونید بدون مزاحمت راحت صحبت کنید قرار بزارید
    و الکی وقتتون رو با تو ماشین چرخیدن و ... به هدر ندین
    اصولا اینجوری آدم زودتر به نتیجه میرسه

ممنون از نظرتون کیمیا خانوم
    فقط علت اینکه میگید پروئم و کمر رو نیستم رو متوجهم نشدم ؟ ممنون میشم توضیح بدید و شفاف سازی کنید

ممنون از وقتی که گذاشتید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط M.S.H نمایش پست ها
    سلام به نظرم برید سمت فشم بهتره ؟ آلاچیق جداگونه ک داره میتونید راحت صحبت کنید
    به نظرم از برنامه های خودتون و ایندتون براش بگید و ببینید برنامه خودش برای اینده چیه ...
    درباره رسم و رسومات ...بهترین و بدترین خصوصیات .... و اینکه خوشبختی رو در چی میبینه؟..معیاراش چیه ...
    msh عزیز ممنون از نظرتون و وقتی که گذاشتید
    پیشنهاد فشم عالیه منتها برای بعد ازدواج فکر میکنم مناسبتره

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    درود دگربار
    نظر بانو صبا_2009 بنظرم خیلی پخته تر بیان شده کامل مطالعه کن و دقت داشته باش خیلی زیبا طرز فکر یک دختر را ایشون بیان کردن قرار ملاقات بهتره شما بیان کنید اینجوری نشان از مردانگی شما داره ولی انعطاف پذیر هم باش در صورتی که ایشون بیان کردن دفعه اول موافقت نکن

این لینک را حتما مطالعه کن سوالاتی که بنظرت لازم هستش روی کاغذ بنویس نکات مهمش را و حتما از ایشون سوال کن سعی کن هدفمند باشه و ایشون متوجه بشوند که فردی جدی هستید و با اطلاع این برای دخترخانوم ها خیلی مهمه

http://www.hamdardi.net/thread-12878.html

انعطاف پذیری خوب یداری آفرین و اینکه صادقانه میخواهید برخورد کنید واقعا عالیه در مورد روابط جنسی حتما باید سوال پرسیده بشه ولی بزار فعلا شناخت بیشتر و کاملتری از همدیگه بدست بیارید بعد.

پارک نه اصلا یکجای دنج و خلوت سعی کن بنظرم جایی باشه که توی دید نباشه اینجور یدخترخانوم خیالش راحت تره.ولی در عین حال توی خود شهر باشه تا ایشون احساس خوبی داشته باشن مکانش به انتخاب خودته فاصلش نسبت به منزل ایشون هم زیاد نباشه خسته میشن چون توی ماشین خیلی مناسب نیست برای صحبت کردن و دختر هم حس خوب ینداره میترسه آشنایی ایشون را ببینه

!!!!!! اگه واقعا اینجوری بوده بنظرم همان بیرون دونفری صحبت کگنید بهتره ولی سوالات و قرار ها سعی کن هدفمند باشه برای شناخت بیشتر نشان بده توی تصمیمت جدی و قاطع هستی وقت تلف کردن ممنوعه.خیلی خودمونی نشی بهتره شماره هم ازش گرفتی پیامک مگه در مواقع لزوم بده.خیلی کم باشه.بزار حریم های شخصی تا آخرین لحظه حفظ بشه اینجوری دخترخانوم احساس بهتر و آرامش بیشتری داره

وقت بزار خوب مطالعه کن بحث یک عمر زندگی کردنه جدی بگیر لطفا
    ممنونم khaleghezey عزیز
    خیلی وقت گذاشتی و منت گذاشتید شما سایر دوستان همدری.

اینارو خوندم بازن مرور میکنم و نت برداری میکنم

ممنونم

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط آی تک نمایش پست ها
    من تاپیک شمارو دیدم و چون خودم تجربه مشابه داشتم (البته تجربیات بگم بهتره) خواستم نظرم رو بگم البته من دختر هستم.

اول اینکه به نظرم جایی مثل یه کافی شاپ داخل شهر خیلی بهتره.از قبل حرفاتون رو برای خودتون دسته بندی کنید تا بتونین حداکثر استفاده رو از این تایمی که با هستین ببرین.

سعی کنید خیلی جنتلمن باشید مثلا روز قبل از قرار ،بهشون اس ام اس بدید و بگید اگه تمایل داشته باشن و خونوادشون اجازه بدن شما برید دنبالشون موقع برگشت هم اگه خواستن شما برسونید خونشون. تو ماشین هم میتونید یکم با هم حرف بزنید.وارد کافی شاپ یا محیط های این شکلی میشید قانون لیدیز فرست رو رعایت بفرمایید مثلا درو براشون باز کنید یا کارهایی شبیه این.همین الآنه که بعضی از آقایون بیان بگن این سوسول بازیا چیه.ولی به نظرم همین چیزای ساده و پیش پا افتاده میتونه نظر ما خانم ها رو نسبت به یه آقا تغییر بده.

تو صحبتایی هم که دارین صادقانه نظرتون رو بگین و صرفا برای خوش اومدن طرف مقابل نظر ندید چون بعدا همین حرفا واستون مسئولیت ایجاد میکنه.

درمورد دقت تو جمال و کمالشون هم بگم که آقایون واقعا در این زمینه حرفه ای هستن من خواستگارایی داشتم که مثلا پیش خودم میگفتم آفرین چه پسر خوبی اصلا تابلو زل نمیزنه به قیافم ولی بعدا یه چیزایی میگفت که واقعا شاخ در می آوردم به شما هم توصیه میکنم این جوری حرفه ای عمل کنید.البته من تو جلسات آشنایی به نگاههای تابلوی خواستگارم حساسیت زیادی هم نشون نمیدم بالاخره حق انتخاب داره و باید اجزای صورت و اندام من رو بپسنده یا نه.

در مورد مسایل جنسی هم اگه چند جلسه اول آشنایی به خوبی و خوشی طی شد میتونید صحبت کنید.اگه روتون نمیشه به شکل حضوری این مسایل رو بیان کنید میتونید از طریق چت با هم صحبت کنید.البته خیلی تابلو نشه ها.بلکه از چند روز قبلش بهشون بگید دوس دارم هر از گاهی هم از طرق چت با هم حرف بزنیم بعد تو یکی از همین چت ها در مورد این مسایل حرف بزنید.سعی کنید خیلی واضح در مورد این چیزا صحبت نکنید تا سو برداشت پیش نیاد.مثلا میتونید بگید خواستم یه صحبتی داشته باشم ولی خواهش میکنم سو تفاهم پیش نیاد اونم در مورد مسایل زناشویی هست بهشون بگید همون اول که تصمیم به خواستگاری گرفتید رفتید پیش مشاور و مشاور بهتون گفته تو جلسات آخر در مورد مسایل جنسی هم صحبت کنید چون یکی از اهداف ازدواج همینه و یکی از دلایل طلاق هم عدم سازگاری زوجین در این مورده.

بعدش مثلا بگین من یه زندگی توام با عشق و گرمی رو دوس دارم به نظرم رابطه جنسی صرفا یه رابطه فیزیکی نیستش و یه جورایی نشون دادن عشق و علاقه به طرف مقابله.بگین خودم سعی میکنم از این نظر تمام سعیم رو برای خوشحالی همسرم انجام بدم و از همسرم هم همین انتظار رو دارم.اینارو که بگین خودشون متوجه میشن که شما چه انتظارایی دارید ازشون.ما خانما تو این جور موارد تیزیم و زود مطلبو میگیریم.

موفق باشید دوست عزیز
    ای تک خانوم محترم ممنون از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار من قرار دادید و انقد وقت گذاشتید ازلطفتون ممنونم
    حتما از تجربیاتتون استفاده میکنم
    ما پسرا آدات داریم اصولا مستقیم صحبت کنیم و حاشیه نریم تا خود لوپ مطلبو نگیم راضی نمیشیم نکته ای خوبی رو فرمودید
    ممنونم
    ویرایش توسط mercedes62 : پنجشنبه 23 بهمن 93 در ساعت 15:07

17. کاربر روبرو از پست مفید mercedes62 تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 23 بهمن 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)