به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 62
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 23 اسفند 93 [ 19:26]
    سطح
    9
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 4
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    31

تشکرشده 29 در 16 پست

Array

Question مشکل تصمیم گیری ازبین چند راه برای مشخص شدن تکلیف زندگیم

سلام دوستان

​خواهش میکنم زودترکمکم کنیدفرصت زیادی واسه تصمیم گیری ندارم
    یک سال ونیمه عقد کردم من وهمسرم هردو 27ساله تحصیلات من لیسانس وخانه دار تحصیلات همسرم سیکل وشغل آزاد (درانتخاب همسرشرایط آن چنان خواستگاربرام مهم نبود فقط اینکه به دلم بشینه و دوسش داشته باشم سالم باشه ویه زندگی آروم داشته باشیم)
    خصوصیات مثبت همسرم:بسیارکاری اهل پس انداز, سادگی واهل دوست ورفیق نیست
    خصوصیات منفی : ضعف های اخلاقی(قهر خشونت تحت تاثیرخانواده بودن واینکه هیچ اختیاری به من نمیده)
    4ماهه که رابطمون قطع شده طبق معمول سریه موضوع کوچک بعد ازیه جروبحث قهرکرد ورفت ومن خسته ازتنش ها ودرگیری ها افسردگی شدید گرفته بودم دیگه تماس نگرفتم والآن خودش وخانوادش انگارنه انگاراصلا عروسی داشتن
    واما سه راه پیش رومه که میخوام کمکم کنید تصمیم درستی بگیرم:
    راه اول:ادامه دادن با همه ی مشکلات اخلاقی ودخالت خانواده اش وشک هام به اعتیادش که این راه خیلی خیلی سختیه فک میکنم این راه واسه آدمی باشه که خیلی ارزش داشته باشه بخوای به شک هااعتنانکنی وادامه بدی
    راه دوم:جدایی, این آدم وباهمه ضعفاش کناربذاری حتی یه درصدم شک هام درست باشه باید ازاین آدم دورشم بعدباخودم میگم من بااین آدم تواین 4ماه هیچ ارتباطی نداشتم یعنی همین طوری برم دادگاه؟این راه هم راه سختیه برام
    راه سوم:صحبت کردن باهاش درصورتی که پشیمون باشه ازرفتاراش ومایل به ادامه باشه دوسه ماهی به خودمون فرصت بدم که اگه باهاش کناربیام به روش درست تری آیا رفتارش بهترمیشه یانه؟ همین طورشک هام وبه اطمینان تبدیل کنم این روش درواقع ریسکه شایدم نتونستم پی ببرم به شک هام تازه رفتارشم بدترشد!!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 اسفند 93 [ 11:51]
    سطح
    28
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 111
    Overall activity: 45.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    213

تشکرشده 213 در 91 پست

Array
    سلام به همدردی خوش امدید
    درمورد همسرتون وخودتون بیشتر توضیح بدید دعوای اخیرتون با جزییات بیشتری توضیح بدید تا بچه های تالار بتونن کمک تون کنند

منظورتون از شک به اعتیاد ایشون چیه ایا ایشون اعتیاد دارند
    عزیزم طلاق کار راحتی نیست واخرین گزینه است باید مردتو برای خودت بسازی واینکار بامطالعه زیاد وصبور بودن فعالانه به دست میاد
    تا بچه های تالار بیان اینجا کمکت کنند این سخنرانی گوش کن kelidemard

اینکه گفتید همسرتون کاری واهلس انداز فوق العاده است ومطمئنا از خیلی از مدرک علمی باارزش تر به این موضوع به دید تحقیر نگاه نکنید ارزش مرد به عرضه کارش نه به مدرکش

3. کاربر روبرو از پست مفید کیانا 93 تشکرکرده است .

واحد (شنبه 25 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 29 در 16 پست

Array
    سلام کیانای عزیز ممنون
    درپاسخ به سوال اولتون من با پولی که ازمادرم گرفتم برای خودم یک کرم خریدم ایشون کلی به من بدوبیراه گفتن که حتی پولی که ازخانواده ات میگیری باید با اجازه من باشه! راجب اعتیادشون طبق نشونه هایی که ازش دیدم میگم مثل قرمزی چشماش پرخاش وعصبانیتش واینکه وحشت داشت به کیفش دست بزنم وبا حالت پرخاش اجازه نمیداد همین طور یک بارعید توجیبش قرص دیدم گفت یه قرص مربوط به آقایونه که مال من نیست برای یکی دیگه اس گفته براش بگیرم بعد ازاینترنت سرچ کردم دیدم قرص ترک اعتیاده
    من امروزتصمیمم روگرفتم اما اصلا حال وروزخوبی ندارم امروز وقتی ازجلومحل کارش ردمیشدیم دوستم رفت وباهاش صحبت کرد حرفاش این بود:من سرد شدم همه جا حرفمون پیچیده خانواده ام هم دیگه نمیپذیرن ,خانواده اش باید ازمن عذرخواهی کنن که تواین مدت تماس نگرفتن باما, .واینکه شرط های منو بپذیرن وگرنه همون طلاق توافقی یااگه مهریه بخوان من طلاق نمیدم وسالی هم سه تا سکه اس که خب تا چند سال دخترشون میخوادبمونه
    یعنی ما باید تماس میگرفتیم؟؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی چی که سالی سه تاسکه حق ما زن ها چیه پس
    نظرهمه اینه این آدم ارزش نداره جداشی بهتره میخوام جداشم اما حق وحقوقم چی؟ میخوام حقم وازاین آدم بگیرم اما برای گرفتن حقم باید زجربکشم؟؟؟ یعنی اون فکرمیکنه همه جوره برنده اس
    هیچی آرومم نمیکنه تورو خدا یه چی بگید آروم شم دلم خیلی پره

5. 2 کاربر از پست مفید باران 93 تشکرکرده اند .

sasha (چهارشنبه 22 بهمن 93), بارن (پنجشنبه 23 بهمن 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 00:47]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,372

تشکرشده 6,343 در 1,786 پست

Array
    سلام دوره نامزدی دوره تکمیل شناخته گزینه ۳روانتخاب کن+مشاوره حضوری.اول خودت برومشاوره وصحبت کن

7. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

sasha (چهارشنبه 22 بهمن 93), واحد (شنبه 25 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 29 در 16 پست

Array
    سلام آقای امین ممنون ازپاسختون
    اما فکرمیکنم دیگه این راه فایده ای نداره چون باتوجه به حرفای دیروزش اون تصمیمشو برای جدایی گرفته وتحقیقاتشم راجب مهریه وطلاق کرده واسه همینم حتی قبل ازاین 4ماه هم مدام منو تهدید به طلاق میکرد درهرحال مطمئنه این منم که ضررمیکنم یاباید التماسش وبکنم وهمه جوره تن به شرایطش بدم یا طلاق
    راجب مشاور تو این 4ماه چندین مشاوره رفتم اما فایده ای نداشت گیج شدم چندتاشون نظرشون ادامه بود وچندتا جدایی
    توهمین سایت اسم خانم دکتراسماعیلی رو دیدم اما هرجا زنگ زدم گفتن دیگه اینجا نیست یعنی نتونستم ایشون و پیدا کنم
    درکل با توجه به نتیجه گیری های خودم وحرفای اون ومشورت با خانواده واطرافیان فک میکنم راه دیگه ای به جزجدایی نمونده اما همین راه داره نابودم میکنه اصلا حال وروز خوبی ندارم دلم میخواد بمیرم ناامیدی از زندگی تمام وجودم وگرفته

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 29 در 16 پست

Array
    چند روز دیگه تولد همسرمه خیلی دارم عذاب میکشم اگه قراربود این رابطه رو ادامه بدم این روز میتونست بهترین فرصت باشه واسه شروعی دوباره اما عقلم میگه باید جدا شم ومیترسم ازآینده میترسم ازاینکه الان اشتباه کنم من تو ازدواجم اشتباه کردم نمیخوام واسه جدایی ام اشتباه کنم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 29 در 16 پست

Array
    چرا کسی با من صحبت نمیکنه؟؟؟؟!!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 اسفند 93 [ 11:51]
    سطح
    28
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 111
    Overall activity: 45.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    213

تشکرشده 213 در 91 پست

Array
    عزیزم ارامش خودت حفظ کن وسعی کن به خودت فرصت بدی واسه جدایی همیشه وقت هست اما برای ساختن نه برفرض جدا شدی واین شانس داشتی که دوباره ازدواج کنی مطمئ باشه اون مرد هم دارای تفاوت های خواهد بود که باز مشکلاتی ایجاد میکنه باید این دوران بگذرونید تا به شناخت و اگاهی برسیم

2هیچ مشاوری حق نداره برای شما جدایی یا ادامه زندگی تجویز کنه مشاوره یعنی مشورت واگاهی دادن از ادامه راه تا شما با اختیار واگاهی بتونید خودتون بهترین راه انتخاب کنید پس اون های که گفتند جدا شید یازندگی کنید اصلا مشاور نبودند

3عزیزم فایلی که برات گذاشتم گوش کردی اگر میخوای این زندگی بسازی باید تلاش کن واگاهی تو بالا ببری

4 اما دلیل دعوای اخیرتون شما گفتید که ایشون ادم کاری هستند یعنی دوست دارند تامین کننده نیاز شما باشند باتوجه به کلید مرد ایشون از اینکه به جای اینکه شما نیازتون از ایشون بخواهید وایشون براتون تامین کنند از مادرتون خواستید وایشون اینطور برداشت کردند که ایشون حساب نمی کنید وغرور شون خدشه دار شده عزیزم بهتر بود از خودش بخوای اون وقت بهش بزرگی داده بودی تامین کننده میشد مردها موجودات ساده ای هستند عزیزم این فایل گوش کن بعد می فهمی که گاهی اتفاق های کوچیک توی زندگی ها باعث جدایی میشه واسه اینکه ما گاهی اگاهی مون از جنس مخالف حتی خیلی کم وکوچیک هم نیست حرصم نده بشین اینها رو گوش کن واشتباهات خودت اینجا باتوجه به این سخنرانی هابگوقسمت اول (۹ مگابایت) - قسمت دوم (۱۴ مگابایت) - قسمت سوم (۴ مگابایت)

نمی‌دانم، اگر لازم است التماس کنم که گوش کنید!! نکات واقعاً مهمی بیان می‌شود که این روزها عامل بسیار از کدورت‌ها و طلاق‌های بین زن و شوهرهاست. ضمن اینکه به خصوص در قسمت سوم، یک دل سیر می‌خندید!! :)

- - - Updated - - -

12. 2 کاربر از پست مفید کیانا 93 تشکرکرده اند .

sasha (چهارشنبه 22 بهمن 93), واحد (شنبه 25 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 آبان 96 [ 23:24]
    سطح
    33
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger First Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 13 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط باران 93 نمایش پست ها
    چرا کسی با من صحبت نمیکنه؟؟؟؟!!!
    سلام باران جان
    منم تقریبا مشکلم مثل توئه ولی من الان حدود یک ماهه که با نامزدم زنگ نزدم اونم هیچ خبری از من نمی گیره منم درست همسن توام
    چرا این مردا همشه فکر می کنند حق با اوناست و اونا هیچ وقت اشتباه نمی کنند
    لان هفت ماهه که با پسرعموم که 2 سال از خودم کوچکتره عقد کردم ولی بعد از هفت ماه دارم می فهمم که به زرو خانوادش اومده خواستگاری یعنی از بی محلی هایی که به من می کنه تقریبا مطمئن شدم نه زنگی می زنه نه پیامی می ده تو این هفت ماه شاید سر جمع 10 بار هم زنگ نزده باشه تماس همش از طرفه منه البته اونا تو یه شهر دیگه اند و از وقتی اینو فهمیدم دیگه هیچ احساسی بهش ندارم
    قبلا هم پست گذاشته بودم که خیلی بهم بی محلی می کنه
    به اصرار خانواده ام قبولش کردم
    بعد از یک ماه که بابام به باباش زنگ زد و دلخوری منو گفت زنگ زد تلفنش هم به اجبار خانوادش بود ولی بعد از کلی دعوا اصلا یک دفعه هم نگفت که منو می خواد یا دوستم داره الانم یک ماهه که بهش زنگ نزدم هیچ خبری هم از اون نیست
    خواهش می کنم راهنماییم کنید چی کار کنم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 29 در 16 پست

Array
    کیانای عزیز ممنون که اومدی برات مهم بود
    راستش من تواین 4ماه خیلی به مشکلاتم باهمسرم فکرکردم کتاب خوندم سخنرانی گوش کردم که (حتی کلید مرد روهم گوش کردم که خیلی خیلی خوبه وممنون کارخوبیه که به خیلی ازدوستان توصیه کردی ) ومطالب روانشناسی زیادی تواینترنت خوندم راجب رابطه زن ومرد اینکه چطورباهمسرمون رفتارکنیم اصلا وقتی راجب مشکل خودم تواینترنت سرچ میکردم این سایت وپیدا کردم متوجه خیلی از مشکلات خودم خیلی ازمهارت هایی که نداشتم شدم یک دفترصدبرگ پرازتجربه ومطالب آموزنده پرکردم که با خودم فکرمیکنم که ارتباط من با این آدم یه حسن خیلی بزرگ داشت که وادارم کرد که خیلی چیزارو یادبگیرم وخیلی پخته ترشدم واسه همینم میگفتم که یه فرصت دیگه به خودمون بدم که ببینم آیا من باتجربیات جدید میتونم بااین آدم روزای خوبی داشته باشم یانه ؟
    اینجا دوتامسئله وجود داره اینکه خیلی ازدوروبریام ومیبینم که هیچ کدوم ازاین مهارت هارو ندارن اما زندگیشون خوبه ومثل من عذاب نمیکشن ویکی ام اینکه حتی اگه من ضعف هام وبرطرف کردم این تغییر یه طرفه اس یعنی من فقط 50 درصد قضیه ام
    راجب اشتباهاتم که گفتی راستش بزرگترینش همین بود که نتونستم اقتدارهمسرم روتامین کنم به نظرم توازدواج باید بامردی ازدواج کنی که خیلی سرترباشه قبولش داشته باشی تا اقتدارش تامین شه مشکل اینجاست که چون من خیلی جاها قبولش نداشتم نمیدونستم چیکارکنم مردم احساس قدرت وبرتری کنه واقعیت اینه که من دوسش داشتم اما قبولش نداشتم
    راجب دعوامون باید بگم خیلی تواین مدت به حرفاش فکرکردم امانتونستم به این نتیجه برسم که شاید واقعامیخواسته که ازاون بخوام حالا من حرفامون رو میگم شماقضاوت کنید:مبلغ کرمی که من گرفتم صد وبیست تومن بود وقتی ازم پرسید چند خریدی مبلغش وکه گفتم عصبانی شد گفت تو صدوبیست تومن دادی یعنی ازنظرش نباید این مبلغ ومیدادم من که دیدم خیلی بهم ریخت گفتم چرا ناراحت میشی خب مادرم پولش وداده ازجیب تو نرفته که ناراحت شدی برگشت گفت شاید من میخواستم بگم نخر یعنی با اینکه پول من نیست امااجازه اش بامنه یعنی ربطی به این نداشت که دلش میخواسته اون تهیه کنه یعنی میدونم اگرم ازش میخواستم تهیه نمیکرد
    راجب ضعف هام ومهارت های ارتباطی ام که یادگرفتم چشم حتما یه جمع بندی میکنم واینجا مینویسم
    فقط کیاناجان فرداتولدشه واقعا درمونده ام نمیدونم چیکارکنم؟؟؟؟؟!!!!

- - - Updated - - -

سلام نازنین جان
    پست هات وخوندم کاملا درکت میکنم چون همسرمن هم دقیقا همین طوری بود یعنی تا من زنگ نمیزدم یا اس نمیدادم خبری ازش نمیشد
    اما اینکه گفتی وقتی خونشون بودی تحویلت گرفته باهات خوب بوده به نظرم نشونه خوبی بوده چون اگه تورونمیخواست خب تورفتارشم به نوعی نشون میداد
    اما به نظرمن تماس نگرفتن ربطی به دوست داشتن نداره این موضوع دوطرفه اس وبرمیگرده به اینکه چقد ما مهارت داشتیم بقیه مهارتشون بیشترازمابوده یه کاری میکنن همسرشون بیشترتماس میگیره اما اون طرف قضیه که مربوط به شوهرمونه اینه که بعضی ها تیپ شخصیتیشون اینه یعنی همیشه منتظرطرف مقابل ان وبه نوعی همیشه پاسخ دهنده ان بعضی هام اصلا بانیازهای یه دخترآشنایی ندارن که چقدبه یه اس ام اس عاشقانه نیازداره همسرمن چون خواهرنداشت اصلا با نیازهای یه دخترآشنایی نداشت(جاداره اینجابه نقش خواهرشوهرهای گرامی اشاره کنم که یه دونه اش لازمه:-)))))) منم اوایل به همسرم شک میکردم که نکنه باکس دیگه ای درارتباطه که به من زنگ نمیزنه اما بعدیه مدت فهمیدم اصلا عرضه اینکه یه دختروجذب خودش کنه نداره
    نازنین جان اگه مطمئنی همسرت سالمه مرد زندگیه وآدمی نیست که با دخترای دیگه ارتباط داشته باشه اگه زندگیتونو شروع کنید این مسئله زنگ واس ام اس خیلی کمرنگ میشه ضمن اینکه خونشون بری بیشتربمونی به رفتاراش توجه کنی راجب آینده و زندگی مشترک باهاش حرف بزنی ببینی اصلا علاقه نشون میده یا نه

15. کاربر روبرو از پست مفید باران 93 تشکرکرده است .

sasha (چهارشنبه 22 بهمن 93)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)