به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 آبان 02 [ 22:49]
    سطح
    55
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    102

تشکرشده 30 در 12 پست

Array

Question راهنمایی در مورد کنکور کارشناسی ارشد

سلام :)

ترم چهارم رشته ی مهندسی کامپیوتر هستم، با توجه به اینکه از این ترم درس های تخصصی مربوط به آزمون کارشناسی ارشد رو دارم، می خوام برای کنکور ارشد برنامه ریزی و مطالعه کنم .
    ولی هرچی توی اینترنت می گردم، مطالب هدفمند و تبلیغاتی بیشتر از مطالب مفید هستش ( یا تقریبا اصلا مطالب مفید نیست ! ).

در کل از هرگونه راهنمایی و اطلاعات شما استقبال می کنم ! و چند تا سوال اساسی دارم :

1- بین گرایش هوش مصنوعی و گرایش نرم افزار کدوم گرایش رو پیشنهاد می کنید ؟
    2- گرایش و رشته ، قبل از کنکور باید مشخص بشه ؟ کنکور هر گرایش جداست ؟
    3- مطالعه از روی کتاب های تست بهتره یا از منابع اصلی دروس ؟
    4- منابع اصلی آزمون ارشد برای درس های رشته ی کامپیوتر رو از کجا میشه پیدا کرد ؟؟
    5- از نظر کامل و مناسب بودن، کتاب های مدرسان شریف یا پوران پژوهش یا پارسه یا ... ؟!؟ و یا برای هر درس یکیشون بهتره ؟
    6- مرجع ، سایت یا ... برای راهنمایی بیشتر در این مورد می شناسید ؟

سپاس

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    سلا The Green عزیز
    در مورد گرایش ها باید بگم قبل از کنکور باید گرایشت رو مشخص کنی چون منابع و ضرایب هر گرایش متفاوت از گرایش دیگه ست
    در مورد منابع که پرسیدی هم مدرسان شریف خوبه و هم پوران پژوهش و هم پارسه از طرفی کتابهای پردازش هم مناسبه اما با توجه به مدت زمانی که داری و نحوه خوندن منابع خودت رو انتخاب کن مثلا بهتره اول از جزوه های سنجش تکمیلی یک دور کل درس رو مطالعه کنی چون جزواتش طوری تنظیم شده که همه منابع به زبان ساده تر و کنکوری تر نوشته شده و زودتر به ذهن سپرده و زودتر هم بخاطر اورده میشه و بعد از مطلاعه کامل دروس از یکی از کتابهای پردازش-پوران پژوهش و ... میتونی تستهای کنکور حداقل 10 سال اخیر آزاد و سراسری رو تمرین کنی از این لحاظ کنکور آزاد رو هم ذکر کردم چون در برخی دروس کنکور آزاد سخت تر و سوالات سطحش بالاتر از سراسری هست پس ذهنت به سوالات سخت عادت میکنه و در برخی دروس دیگه سراسری سطح سوالت بهتری داره از طرف دیگه نحوه طراحی سوالت سراسری طوریه که سطح سوال سخت نیست ولی گزینه ها بسیار به هم شباهت داره درست برعکس آزاد که سطح سوال سخته ولی بعد از تشخیص سوال تشخیص گزینه صحیح بسیار ساده است
    در طول مطالعه بهتره از مشاورین نمونه استفاده کنی بدون مشاور تحصیلی یه کمی کارت سخت میشه برای اینکار میتونی به موسساتی مثل پارسه - ماهان یا سنجش تکمیلی مراجعه کنی که بنده به شخصه آخری رو اصلا پیشنهاد نمیکنم و بین این سه مورد پارسه رو از همه بهتر میدونم و به صورت دروه ای آزمون بده تا سطحت مشخص بشه و نقاط قوت و ضعفت رو هم بشناسی
    توی این مسیر تا حدودی سخت برات آرزوی موفقیت دارم

3. کاربر روبرو از پست مفید هم آوا تشکرکرده است .

The Green (سه شنبه 14 بهمن 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

اینجا رو ببینید:

تالار گفتمان مانشت

موفق باشید

5. 2 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

The Green (سه شنبه 14 بهمن 93), هم آوا (چهارشنبه 15 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    102

تشکرشده 30 در 12 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط هم آوا نمایش پست ها
    سلا The Green عزیز
    در مورد گرایش ها باید بگم قبل از کنکور باید گرایشت رو مشخص کنی چون منابع و ضرایب هر گرایش متفاوت از گرایش دیگه ست
    در مورد منابع که پرسیدی هم مدرسان شریف خوبه و هم پوران پژوهش و هم پارسه از طرفی کتابهای پردازش هم مناسبه اما با توجه به مدت زمانی که داری و نحوه خوندن منابع خودت رو انتخاب کن مثلا بهتره اول از جزوه های سنجش تکمیلی یک دور کل درس رو مطالعه کنی چون جزواتش طوری تنظیم شده که همه منابع به زبان ساده تر و کنکوری تر نوشته شده و زودتر به ذهن سپرده و زودتر هم بخاطر اورده میشه و بعد از مطلاعه کامل دروس از یکی از کتابهای پردازش-پوران پژوهش و ... میتونی تستهای کنکور حداقل 10 سال اخیر آزاد و سراسری رو تمرین کنی از این لحاظ کنکور آزاد رو هم ذکر کردم چون در برخی دروس کنکور آزاد سخت تر و سوالات سطحش بالاتر از سراسری هست پس ذهنت به سوالات سخت عادت میکنه و در برخی دروس دیگه سراسری سطح سوالت بهتری داره از طرف دیگه نحوه طراحی سوالت سراسری طوریه که سطح سوال سخت نیست ولی گزینه ها بسیار به هم شباهت داره درست برعکس آزاد که سطح سوال سخته ولی بعد از تشخیص سوال تشخیص گزینه صحیح بسیار ساده است
    در طول مطالعه بهتره از مشاورین نمونه استفاده کنی بدون مشاور تحصیلی یه کمی کارت سخت میشه برای اینکار میتونی به موسساتی مثل پارسه - ماهان یا سنجش تکمیلی مراجعه کنی که بنده به شخصه آخری رو اصلا پیشنهاد نمیکنم و بین این سه مورد پارسه رو از همه بهتر میدونم و به صورت دروه ای آزمون بده تا سطحت مشخص بشه و نقاط قوت و ضعفت رو هم بشناسی
    توی این مسیر تا حدودی سخت برات آرزوی موفقیت دارم
    واقعا ممنونم !
    خیلی از ابهاماتی که داشتم برطرف شد :)
    شما هم موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط صبا_2009 نمایش پست ها
    سلام

اینجا رو ببینید:

تالار گفتمان مانشت

موفق باشید
    دنبال چنین انجمنی بودم !
    سپاسگزارم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست گرامی

از انجایی که دوره ارشد تاثیر زیادی بر روی ادامه تحصیل و کلا اینده شما دارد

توصیه میکنم که:

1- در مورد دانشگاههای تاپ رشتتون شناخت پیدا کنید
    2- با دانشجویان ارشد و دکترای اون دانشگاه صحبت کنید( منبعی بهتر از صحبت مستقیم من سراغ ندارم )
    3- در برخی مواقع شاید دانشگاهی معتبر نباشد اما استاد خبره ای داشته باشد( استاد بسیار مهم است) شناختتون رو از اساتید و کارهای علمیشون و ...بالا ببرید
    4- بسیج دانشگاه تهران کلاسهای کنکور برگزار میکرد ( موسسه کوثر) هم قیمتها مناسب بود هم اساتید ش خوب بودند ( عین همین کلاسها رو خواجه نصیر و ..هم برگزار میکردند )
    5- موسسه پ...هم هست که قیمتهاش مناسب نیست( اما حضورا کلاسهای خوبی داره )
    6- شهری را انتخاب کنید که از لحاظ بازار کار و گستردگی ارتباطات حق انتخاب زیادی داشته باشید
    7- اگر قصد رفتن به خارج از کشور را دارید رشته ای را انتخاب کنید که بیشتر مقبول باشد
    8- زبان انگلیسی که دیگه سفارش ندارد
    و...........

و سعی کن معدلت مخصوصا معدل درسهای تخصصی ات بالا باشد ( عمومی هم مهم است) در زمینه مقاله هم دستی داشته باشی بیسار عالی خواهد بود

در ضمن ببخشید من رشته ام متفاوت از شماست و بناربراین پاسخی برای سوالهایت نداشتم فقط خاستم یک سری تجربیات عمومی مهم را برایت باز گو کنم

- - - Updated - - -

و یک مورد دیگر سعی کنید سال اخر تحصیلتون از نطر میزان واحد کم ترین حالت ممکن را داشته باشد

البته اگر این کار به قیمت این است که معدلتان کم شود اصلا اینکار توصیه نمی شود . ده ترمه بودن هم بهتر از معدل پایین است

( در ضمن میدانین که دانشجویان یک ورودی در ضمن داشتن رتبه یک دانشگاه واجد شرایط سهمیه شاگرد اولی می شوند ( یعنی هم میتوانند دانشگاه خودشون بدون کنکور ادامه بدهند و یا اینکه در صورت شرکت در کنکور رتبه انها تا جایی که قبلا بود به نصف کاهش می یافت )

موفق باشی

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

8. 2 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

The Green (سه شنبه 14 بهمن 93), هم آوا (چهارشنبه 15 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    102

تشکرشده 30 در 12 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرااد نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

از انجایی که دوره ارشد تاثیر زیادی بر روی ادامه تحصیل و کلا اینده شما دارد

توصیه میکنم که:

1- در مورد دانشگاههای تاپ رشتتون شناخت پیدا کنید
    2- با دانشجویان ارشد و دکترای اون دانشگاه صحبت کنید( منبعی بهتر از صحبت مستقیم من سراغ ندارم )
    3- در برخی مواقع شاید دانشگاهی معتبر نباشد اما استاد خبره ای داشته باشد( استاد بسیار مهم است) شناختتون رو از اساتید و کارهای علمیشون و ...بالا ببرید
    4- بسیج دانشگاه تهران کلاسهای کنکور برگزار میکرد ( موسسه کوثر) هم قیمتها مناسب بود هم اساتید ش خوب بودند ( عین همین کلاسها رو خواجه نصیر و ..هم برگزار میکردند )
    5- موسسه پ...هم هست که قیمتهاش مناسب نیست( اما حضورا کلاسهای خوبی داره )
    6- شهری را انتخاب کنید که از لحاظ بازار کار و گستردگی ارتباطات حق انتخاب زیادی داشته باشید
    7- اگر قصد رفتن به خارج از کشور را دارید رشته ای را انتخاب کنید که بیشتر مقبول باشد
    8- زبان انگلیسی که دیگه سفارش ندارد
    و...........

و سعی کن معدلت مخصوصا معدل درسهای تخصصی ات بالا باشد ( عمومی هم مهم است) در زمینه مقاله هم دستی داشته باشی بیسار عالی خواهد بود

در ضمن ببخشید من رشته ام متفاوت از شماست و بناربراین پاسخی برای سوالهایت نداشتم فقط خاستم یک سری تجربیات عمومی مهم را برایت باز گو کنم

- - - Updated - - -

و یک مورد دیگر سعی کنید سال اخر تحصیلتون از نطر میزان واحد کم ترین حالت ممکن را داشته باشد

البته اگر این کار به قیمت این است که معدلتان کم شود اصلا اینکار توصیه نمی شود . ده ترمه بودن هم بهتر از معدل پایین است

( در ضمن میدانین که دانشجویان یک ورودی در ضمن داشتن رتبه یک دانشگاه واجد شرایط سهمیه شاگرد اولی می شوند ( یعنی هم میتوانند دانشگاه خودشون بدون کنکور ادامه بدهند و یا اینکه در صورت شرکت در کنکور رتبه انها تا جایی که قبلا بود به نصف کاهش می یافت )

موفق باشی
    ممنون بابت وقتی که گذاشتید :)
    نکته های خیلی خوبی گفتید .

فقط این قسمت رو متوجه نشدم : "یا اینکه در صورت شرکت در کنکور رتبه انها تا جایی که قبلا بود به نصف کاهش می یافت"

سپاس

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    دوست من من فرصت کافی برای پیدا کردن لینک ندارم. شما می توانید با سرچ در نت و از سایتهای معتبر اطلاعات لازم برای این سهمیه و همین طور اسامی دانشگاههای که بدون ازمون ارشد می گیرند را متوجه شوید

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

11. کاربر روبرو از پست مفید مهرااد تشکرکرده است .

The Green (چهارشنبه 15 بهمن 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)