به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 15:21]
    سطح
    7
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

کارشناسی یا حوزه ادامه بدم

سلام من ٢٠سالم دوره کاردانیم گزروندم فوق دیپلم کامپیوتر گرفتم ,الان دلم میخواد برم حوزه علمیه شهرمون درس بخونم موندم چیکار کنم دوستام میگن
    کارشناسی کامپیوتر بخون طلبه بودن تو این دوره زمونه فایده نداره موندم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ناگفته نماند معدل کاردانی کامپیوترم ١٣.٨٧است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام مهلا جان
    برای اینکه بتونی راهی رو انتخاب کنی اول باید هدفت مشخص باشه تا مسیر منتهی به اون رو ادامه بدی.

حالا بنویس هدفت از تحصیل چیه؟ اگه برات مشخص نیست فکر کن.
    چرا میخوایی حوزه بری؟ انگیزه ات چقدره؟

3. 4 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

aloneman (سه شنبه 30 دی 93), ammin (چهارشنبه 01 بهمن 93), m.reza91 (چهارشنبه 01 بهمن 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 30 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 27 تیر 02 [ 16:26]
    سطح
    58
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive5000 Experience Points
    تشکرها
    11

تشکرشده 66 در 34 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم علت علاقه شما به تحصیل در حوزه علمیه بر مبنای این باور نباشد که خواندن دروس طلبگی راحت است .
    اتفاقا دروس حوزه علمیه یکی از سخت ترین دروس دنیا است.
    به عنوان کسی که هم دروس طلبگی خوانده ام و هم دانشگاهی با اطمینان خاطر می گویم که طلبه ای که فقط ده سال درس خوانده باشد از یک دکترای الهیات که دفاع هم کرده باشد با سوادتر و با معلومات تر است! حال ببین امثال مراجع عظام چقدر درس خوانده و استخوان خورد کرده اند تا به این مراتب رسیده اند!
    نگاه کن به کسانی که در دین متخصص اند آیا واقعا در حوزه درس خوانده اند یا دانشگاه؟
    خیلی ها وارد این رشته می شوند اما نمی توانند از سطح متوسط بالاتر بروند و نهایت سمتی که گیرشان می آید امامت جماعت یک مسجدی در یکی از محلات است. با این همه مشکلاتی که برای قشر روحانی در اجتماع وجود دارد.
    به نظر من برای موفق شدن در حوزه علمیه چند فاکتور اهمیت حیاتی دارد:
    1- استعداد معنوی بالا و صفای باطن. اگر در خود علاقه شدیدی به امور معنوی مانند نماز شب و زیارت قبور ائمه معصومین (ع) و دعا و زیارت و توسل و قرائت قرآن و ... (بسیار بیشتر از مردم عادی) احساس نمی کنید دور طلبگی را خط بکشید. چون شما می خواهید وارد حرفه ای شوید که سرو کار تان در درجه اول با امورات معنوی است و اگر خودتان پیشگام نباشید در دراز مدت به رسوایی خواهد انجامید.
    2- ضریب هوشی بسیار بالا. تا بتوانید دروس طلبگی را کاملا بفهمید. اوایل که مقدمات صرف و نحو و معانی و بیان زبان عربی است. شما کتاب سیوطی را باید در همان سال های ابتدایی بخوانید. کتابی که الان در دوره کارشناسی ارشد زبان عربی هم به زور تدریس می شود. اما شما باید در سال های ابتدایی بخوانیدش و همین طور تا بالا. اگر شما از هوش سرشاری برخوردار نباشید نخواهید توانست صرف و نحو و معانی و بیان و منطق و اصول فقه و درایه و .... را با هم جمع کرده و در عین حال بر تاریخ اسلام و مسایل روز و مبتلا به جامعه تسلط داشته باشید.
    اصلا به نظر من اسلام دین اندیشمندان و انسان های باهوش است و به همین دلیل است که اسلام اروپایی ها و آمریکایی هایی که از طریق مطالعه و تحقیق اسلام آورده اند این قدر زیبا و دلنشین است.
    3- داشتن پوستی کلفت! بالاخره شما باید چند سال دیگر عبا و عمامه بپوشید و در جامعه ای راه بروید که اکثریت مردم متاسفانه دید خوبی نسبت به قشر روحانی ندارند. چقدر می توانید تحمل کنید و از مردم نیش و کنایه و توهین و تحقیر بشنوید. آیا حاضرید؟
    4- داشتن توان سخنوری بالا تا بتوانید منبر رفته و برای مردم سخنرانی و صحبت کنید. البته این به نظر من در درجه آخر اهمیت است و اگر شما معلومات فاکتورهای بالا را داشته باشید به راحتی خواهید توانست سخنرانی کنید و مردم را از فیوضات خود بهره مند سازید.
    استاد پناهیان سخنرانی ای دارند پیرامون این که حوزه برویم یا دانشگاه ؟ می توانید از این جا بخوانیدش!
    پاسخ حجت‌الاسلام پناهیان به سوال «حوزه برویم یا دانشگاه؟» - پايگاه اطلاع رساني رجانيوز | Rajanews.com

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز
    امیدوارم علت علاقه شما به تحصیل در حوزه علمیه بر مبنای این باور نباشد که خواندن دروس طلبگی راحت است .
    اتفاقا دروس حوزه علمیه یکی از سخت ترین دروس دنیا است.
    به عنوان کسی که هم دروس طلبگی خوانده ام و هم دانشگاهی با اطمینان خاطر می گویم که طلبه ای که فقط ده سال درس خوانده باشد از یک دکترای الهیات که دفاع هم کرده باشد با سوادتر و با معلومات تر است! حال ببین امثال مراجع عظام چقدر درس خوانده و استخوان خورد کرده اند تا به این مراتب رسیده اند!
    نگاه کن به کسانی که در دین متخصص اند آیا واقعا در حوزه درس خوانده اند یا دانشگاه؟
    خیلی ها وارد این رشته می شوند اما نمی توانند از سطح متوسط بالاتر بروند و نهایت سمتی که گیرشان می آید امامت جماعت یک مسجدی در یکی از محلات است. با این همه مشکلاتی که برای قشر روحانی در اجتماع وجود دارد.
    به نظر من برای موفق شدن در حوزه علمیه چند فاکتور اهمیت حیاتی دارد:
    1- استعداد معنوی بالا و صفای باطن. اگر در خود علاقه شدیدی به امور معنوی مانند نماز شب و زیارت قبور ائمه معصومین (ع) و دعا و زیارت و توسل و قرائت قرآن و ... (بسیار بیشتر از مردم عادی) احساس نمی کنید دور طلبگی را خط بکشید. چون شما می خواهید وارد حرفه ای شوید که سرو کار تان در درجه اول با امورات معنوی است و اگر خودتان پیشگام نباشید در دراز مدت به رسوایی خواهد انجامید.
    2- ضریب هوشی بسیار بالا. تا بتوانید دروس طلبگی را کاملا بفهمید. اوایل که مقدمات صرف و نحو و معانی و بیان زبان عربی است. شما کتاب سیوطی را باید در همان سال های ابتدایی بخوانید. کتابی که الان در دوره کارشناسی ارشد زبان عربی هم به زور تدریس می شود. اما شما باید در سال های ابتدایی بخوانیدش و همین طور تا بالا. اگر شما از هوش سرشاری برخوردار نباشید نخواهید توانست صرف و نحو و معانی و بیان و منطق و اصول فقه و درایه و .... را با هم جمع کرده و در عین حال بر تاریخ اسلام و مسایل روز و مبتلا به جامعه تسلط داشته باشید.
    اصلا به نظر من اسلام دین اندیشمندان و انسان های باهوش است و به همین دلیل است که اسلام اروپایی ها و آمریکایی هایی که از طریق مطالعه و تحقیق اسلام آورده اند این قدر زیبا و دلنشین است.
    3- داشتن پوستی کلفت! بالاخره شما باید چند سال دیگر عبا و عمامه بپوشید و در جامعه ای راه بروید که اکثریت مردم متاسفانه دید خوبی نسبت به قشر روحانی ندارند. چقدر می توانید تحمل کنید و از مردم نیش و کنایه و توهین و تحقیر بشنوید. آیا حاضرید؟
    4- داشتن توان سخنوری بالا تا بتوانید منبر رفته و برای مردم سخنرانی و صحبت کنید. البته این به نظر من در درجه آخر اهمیت است و اگر شما معلومات فاکتورهای بالا را داشته باشید به راحتی خواهید توانست سخنرانی کنید و مردم را از فیوضات خود بهره مند سازید.
    استاد پناهیان سخنرانی ای دارند پیرامون این که حوزه برویم یا دانشگاه ؟ می توانید از این جا بخوانیدش!
    http://www.rajanews.com/detail.asp?id=169671

5. 2 کاربر از پست مفید بابا. تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 01 بهمن 93), شمیم الزهرا (جمعه 03 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 10 در 5 پست

Array
    سلام ممنون از راهنماییتون من به دین اسلام شناخت بهتر دینم علاقه دارم من تو دوران دبیرستان حفظیجاتم بهتر بود دلم میخواد دینم بهتر بشناسم یه رشتیی ادامه بدم هم خودم اخلاقم درست شه هم بدرد این دنیام بخوره هم بدرد اون دنیا برای زنا ن طلبه چه نوع شغلایی هست پس از پایان تحصیلاتشون ممنون .جواب بدید

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    خب اگه هدفت اینه حوزه بری بهتره.

شغل بستگی به خودت داره کجا پیدا کنی اما کارایی که به این رشته مربوطه همون تدریسه که درامد حساب نمیشه.
    کسایی که حوزه خوندن میتونن ازمون بدن معینه حج بشن که درامدش خوبه.

بیشتر میتونی کار فرهنگی کنی ...

پس شما هم میخوایی به دینت شناخت پیدا کنی هم با رشته ای که خوندی شغلی بدست بیاری .
    مدرک بگیری مثل لیسانس میمونه دیگه مثلا ازمون اموزش پرورش یا ارگان دیگه هم میتونی شرکت کنی.

پ.ن: اطلاعات من درمورد حوزه ناقصه..فکنم کسی که حوزویه بهتر میتونه کمکت کنه..اما اگه این رشته رو میخوایی خیلی نباید رو اهداف مادی زوم کنی اگه احیانا صرفا بخاطر شغل یا فکر اینکه درسهاش و قبولی درش راحته میخوایی بخونی با اطمینان میگم حوزه نرو.اما اگه جدا انگیزه داری اقدام کن.حتما میدونی پنج سال طول میکشه سطح یکش.
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : چهارشنبه 01 بهمن 93 در ساعت 01:10

8. کاربر روبرو از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده است .

m.reza91 (چهارشنبه 01 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 10 در 5 پست

Array
    انگار سر دوراهی موندم نمیدونم کدومو بعنوان هدفم انتخاب کنم لطفا کمک کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

خیلی از خانمهایی را که می شناسم و بطور " از راه دور " در حال تحصیل در جامعه الزهرای قم هستند در حال خواندن رشته های دیگر مثل ژنتیک حسابداری و ... هستند.( بصورت موازی )

شما جوان هستید و سرشار از انرژی

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    فقط و فقط اونی رو که دوست دارید بخونید ؛ طوری که وقتی می خواید امتحان بدید از خوندنش لذت ببرید ، با میل و رغبت خودتون برید سر کلاس طوری که گذر زمان رو سر کلاس متوجه نشید نه اینکه دائم به ساعتتون نگاه کنید و

ببینید فقط 5 دقیقه گذشته، خودتون برید به منابع سر بزنید و مطلب یاد بگیرید بدون اینکه کسی اجبارتون کنه و ...

خلاصه اینکه اونی رو انتخاب کنید که لذت ببرید. تجربه به من ثابت کرده که تا وقتی مطلبی رو دوست نداشته باشم نمیرم دنبالش . نگران در آمد نباشید وقتی علاقه داشته باشید خودش درست میشه.
    همین.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)