به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 26 دی 93 [ 11:24]
    سطح
    5
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

New 2 پیش زمینه های ازدواج در جوانی از نظر اسلام

با سلام من پسری 17-18سالم که برام ازدواج واجب شده،به بلوغ فکری و اجتماعی هم تا مقداری رسیدم،اما کار ندارم چون محصل،برام این سوال پیش اومده که باید چه ویژگی ها و پیش زمینه هایی رو داشته باشم برا ازدواج،چطوری بفهمم برا ازدواج آماده ام
    باتشکر.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    ازدواج؟؟؟؟؟؟17 سالته به ازدواج داری فکر میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با 17 سال سن به بلوغ فکری و اجتماعی رسیدی؟؟؟
    تنهایی به این نتیجه رسیدی؟؟؟؟؟؟
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

3. 3 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

sevil73 (پنجشنبه 25 دی 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 25 دی 93), بارن (جمعه 26 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 26 دی 93 [ 11:24]
    سطح
    5
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نه تنهایی به این نتیجه نرسیدم،از چند نفر سوال کردم،آره به بلوغ فکری و اجماعی رسیدم اما نه کامل.

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    تا مقداری به بلوغ رسیدی؟وقتی به این سن رسیدی طبیعیه تا مقداری به بلوغ

رسیدی،برای همین حساب بانکی می تونی باز کنی یا می فرستن سربازی،ولی

برای اداره زندگی کافیه؟پسرم ازدواج به کسی واجب نمی شه،اون خویشتنداریه

که واجبه،فقط در یک مورد ازدواج (صیغه) واجبه که آدم در موقعیت رابطه باشه و نتونه

خودشو کنترل کنه.مسلمن شما در این موقعیت نیستی.

فعلن بچسب به درس و مشق خیلی زوده بخوای در مورد ازدواج حتی فکر کنی.

عنوان متناسب با مطلب نیست،فکر کردم مقاله ست.یک عنوان که مشخص کنه

در چه رابطه راهنمایی می خوای از طریق مثلث کنار تشکر ارسال کن.

ویرایش توسط فرهنگ 27 : پنجشنبه 25 دی 93 در ساعت 12:21

6. 5 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

m.reza91 (پنجشنبه 25 دی 93), maedeh120 (پنجشنبه 25 دی 93), sevil73 (پنجشنبه 25 دی 93), The Green (پنجشنبه 25 دی 93), بارن (جمعه 26 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 03 بهمن 93 [ 15:09]
    سطح
    3
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 11 در 7 پست

Array
    عزیزم چرافک میکنی ازدواج برات واجبه؟یکم بیشترتوضیح بده توکه هنوز سنی نداری برای چی ازالان به فکرش افتادی

8. کاربر روبرو از پست مفید سارا۷۳ تشکرکرده است .

بارن (جمعه 26 دی 93)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 20 تیر 94 [ 16:15]
    سطح
    10
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 11 در 4 پست

Array
    به احتمال صد در صد تو یکی از شهرهای دور افتاده یا اصلا روستا زندگی میکنی؟درسته؟اکثر روستایی ها 20 نشده زن می گیرن.والا من 28 سالمه خجالت میکشم زن بگیرم...........

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام

دوستان ضمن توجه به این نکته از قوانین سایت :
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر همدردی نمایش پست ها
    4 - همه نیاز داریم که یاد بگیریم .
    همه ی ما هر چه قدر هم که با تجربه و عالم باشیم ، باز هم مطالبي وجود دارند که بلد نیستیم ! لطفا" فرد سوال کننده رو ؛ هرچند مبتدی ، با پاسخ هاي بي جا دلسرد نکنیم !
    پیشنهاد میکنم مراجع گرامی این پست رو مطالعه کنند :

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر همدردی نمایش پست ها
    اگر شرایط ازدواج ندارید.........(دمیدن در تنور احساسات ممنوع)

سلام
    آیا شما هم وقت ازدواجتون نرسیده؟
    سن شما کم هست؟
    تحصیلاتتون تمام نشده؟
    کار پیدا نکرده اید؟
    شرایط خانواده اجازه ازدواج به شما نمی دهد؟
    و .....

غالبا یک تفاوتی که بیشتر در دختران و پسران در اوائل جوانی به جشم می خورد در مورد هدف از رابطه دوستی با جنس مخالف هست.

دختران معمولا به خامی تصور می کنند که برای یافتن همسر مناسب باید در یک رابطه احساسی با پسران دخیل شوند. غافل از این هستند که در اکثر مواقع این ارتباط دقیقا در جهت عکس این خواسته پیش می رود. چرا؟

چون در اکثر مواقع پسرانی طالب ارتباط درازمدت، پنهانی، و احساسی و عاطفی با دختران هستند که شرایط ازدواج ندارند. لذا این خلاء را توسط بازی گرفتن یک یا چند دختر با قول ازدواج در آینده ای نامعلوم ، پر می کنند.
    از همین جا ریشه بسیاری از شکست های عاطفی و عشقی مشخص می شود. چون از همین آغاز هدف درونی دختر و پسر از این رابطه متفاوت است.
    دختری دبیرستان را تمام کرده، یا دانشجو هست، یا شاغل هست و تمام امکانات ازدواج برایش مهیاست. او در درونش به پسری متعهد، با احساس و وظیفه شناس فکر می کند که عاشقانه در کنارش زندگی کند. و چون می خواهد مارک سنتی بودن بهش نخوره، چون نمی خواهد امل باشه، در محل کار، تحصیل، محله یا .... با همجواری که با پسری پیدا می کند کم کم علائمی از خود بروز می دهد و خود را در چنین رابطه احساسی وارد می کند.
    در اینگونه شرایط اگر این دختر درست فکر کرده باشد باید آن آقا پسر نیز همین هدف را داشته باشد، لذا بدون نیاز به پنهان کاری و وعده و عید باید با هم و خانواده هایشان در عرض چند روز آشنا شوند و بعد طی مدت آشنایی که کاملا مشخص هست(مثل 10 روز ، 1 ماه ، یا 6 ماه )، همدیگر را بررسی کنند. اما می بینم که در عمل چنین اتفاقی نمی افتد ، چون آقا پسر اصلا به چیزی که فکر نمی کنه ازدواج هست. اما این مطلب را به دختر خانم نمی گوید. چون اگر بگوید من قصدم لذت و ارتباط عاطفی و جنسی و ... هست. رابطه شکل نمی گیرد.

لذا عبارات زیر را می گوید که همه نشان دهنده عدم تعهد، عدم مسئولیت پذیری، نداشتن شرایط ازدواج و ... هست.
    1 - به جای فاز منطقی شناخت برای ازدواج ، سراغ فاز احساسی می رود.
    2 - با عبارت علاقه ، عشق و احساس شروع می کنه، اما هیچ وقت از آن خارج نمی شود تا به مسائل ازدواج برسه.
    3 - از آشنایی با خانواده و والدین دختر طفره می رود و به زمان فردای نامعلوم حواله می کنه
    4 - خواهان طول کشیدن آشنایی ، بدون مشخص کردن زمان پایان آشنایی و شروع ازدواج می باشد.
    5 - مخفی کاری، مکانهای خاص و خلوت و ساکن را جهت لذتهای عاطفی یا احتمالا جنسی خواهان هست.
    6 - معمولا این پسرها بیشتر از اینکه در عمل تعهدی به ازدواج یا مسائل زندگی داشته باشند، در کلام و حرف زدن در مسائل احساسی پیشقدم هستند.
    7 - اگر دختران جهت آزمایش به اینها رابطه صمیمی ، لمس یا هم آغوشی در یک مکان خلوت بدهند، اینگونه پسرها به شدت استقبال کرده و این را نشانه عشق می دانند. در واقع این پسرها برای ازدواج و حریم خانواده حرمتی قائل نیستند. اینها کسانی هستند که برای لذت جویی مرزی را بنام عقد زناشویی قائل نیستند. این پسران در عمل می گویند که بدون تعهد همسری شما را لمس و هم آغوش می شوند. و این احتمال به شدت وجود دارد که در آینده هم ، با افراد دیگری بدون عقد و ازدواج همآغوشی کنند. و این یکی از نکات ظریفی هست که ممکن است دختران به آن توجه کافی نداشته باشند.
    6 - معمولا این گونه پسرها همیشه در چنته خود خروارها دلیل برای به تاخیر انداخت بحث ازدواج دارند. مثلا
    - درسم تمام شود
    - سربازی بروم
    - شغل پیدا کن
    - پس انداز داشته باشم
    - شرایط خانواده را آماده کنم
    - مخالفت خانواده و فامیل را کم کنم
    - مسئله مسکن حل شود
    - کسی در خانواده جلو من هست، صبر کن او ازدواج کنه
    - امتحان یا کنکورم را بدهم
    -و هزاران دلیل دیگر که همگی در یک امر مشترک هستند:

من با تو ازدواج می کنم. و فقط تو را دوست دارم، اما زمانش در آینده هست و نا مشخص هست.
    این یعنی تا اطلاع ثانونی و نا مشخص تو را وابسته می کنم. تو را درگیر احساسات می کنم. و در آینده هم هیچ تضمینی برای ازدواج با تو وجود ندارد.

اما اگر دختری می خواهد متوجه شود که چه پسری به ازدواج فکر می کند، باید این را بداند پسری که زمان درس به درس ، زمان کار به کار، زمان سربازی به سربازی فکر می کند یعنی مسئولیتها کارهایش را دارد پس زمان ازدواج هم به سراغ ازدواج می آید. آنهم نه با سر دوانیدن دختر و امروز و فردا کردن و گاهی ماهها و در گاهی اوقات سالها فرد را به دنبال خود کشیدن.
    اگر بحث شناخت هست باید از همان اول زمان شروع و خاتمه آن مشخص باشد. چه معنا دارد زمان شروع رابطه مشخص شود ولی زمان خاتمه و نتیجه گیری نامشخص باشد.

پس دختران باید بدانند پسری قصد ازدواج با آنها دارد که ابتدا شرایط ازدواجش را فراهم کرده است.
    متعهدانه و بدون مخفی کاری در ارتباط ظاهر می شود.
    به جای تمرکز افراطی روی احساسات رابطه، به مسائل ازدواج و شناخت معیارها همت می گمارد.
    از آشکار شدن رابطه و در جریان گرفتن خانواده ها بیمی ندارد.

آقا پسرها، احساسات و زمان ازدواج
    اما آقا پسرها که شرایط ازدواج ندارند به جای بازی کردن با احساسات دختران و دوستی های دم دستی، چه کارهایی باید بکنند.
    آیا به بازی گرفتن زندگی و احساس یک دختر برای پرکردن اوقات فراغت و تنوع بخشیدن به هیجانات شخصی کار صحیحی هست؟
    آیا نباید به وقت درس و کار و ....، انرژی خود را به مسائل خود متمرکز کنند تا به وقت ازدواج دارای توانایی لازم اداره زندگی باشند؟

وقتی ما کوچیکتر بودیم از جلوی هر مغازه که عبور می کردیم و چیزی دلمون می خواست ، و یک لنگه پا می ایستادیم و پا به زمین می زدیم و گریه می کردیم که اونو می خواهیم. گریه می کردیم ، التماس می کردیم و خلاصه به هیچ چیزی و کسی هم کاری نداشتیم. نه به قیمتش، نه وقتش ، نه شرایطش.
    البته این از خصوصیات کودکی هست. یعنی نسبت به امیال و خواسته ها صبور نیستیم. و نمی توانیم خواسته های خود را به تاخیر بیندازیم. و البته این کار را بزرگترها به اجبار برای ما می کردند. مثلا می گفتند الان وقتش نیست و دست ما رو می کشیدند و می بردند تا سر فرصت به خواسته ما رسیدگی کنند.
    اما کم کم که بزرگتر می شویم یاد می گیریم که نیازهای خود را بسته به شرایط به تاخیر بیندازیم. ابتدا مسئله دفع ادرار است. قبلا در زمان نوزادی هر وقت نیاز به دفع داشتیم بدون توجه به موقعیت به نیازمان پاسخ می دادیم. بعدها یاد گرفتیم که صبر کنیم تا شرایط مهیا شود و به دستشویی برسیم.
    کمی بزرگتر شدیم یاد گرفتیم که نیاز خوردن و خوابیدن خود را تحت کنترل قرار دهیم. لذا در زمان مدرسه ، یکساعت کلاس را تحمل می کردیم تا به زنگ تفریح برسیم و گرسنگی و تشنگی خود را جواب معقولانه بدهیم.

خلاصه :
    ما همین طور که بزرگ می شویم یاد می گیریم که منافع و لذتهای کوتاه مدت را در قالب برنامه ها و مدیریت ها تنظیم کنیم. به نحوی که به لذتهای ماندگار دست پیدا کنیم و به تبعات رنجزای آن گرفتار نشویم. لذا برنامه درسی سخت برای کنکور می ریزیم. نه اینکه طالب رنج درس خواندن باشیم، بلکه یاد گرفته ایم برای رسیدن به اهداف عالی تحصیلی باید میزانی از بی خوابی و عدم استراحت را تحمل کنیم.
    اما در خصوص نیاز جنسی و عاطفی اولیه دوران نوجوانی و جوانی هم مسئله شبیه مسائل بالاست. یعنی همانطور که در زمینه های دفع ادار، گرسنگی، تشنگی، برنامه تحصیلی آموخته ایم که تعجیل نکنیم و با توجه به شرایط و تاخیر به زمان مناسب ، نیازهایمان را ارضاء کنیم. در خصوص مسائل جنسی و عاطفی نیز لازم است چنین کاری را انجام دهیم. یعنی تا وقتی که شرایط ازدواج نداریم، سعی کنیم انرژی خود را جهت فراهم کردن شرایط ازدواج و سن ازدواج و ....، تمرکز دهیم.
    اگر شما در انجمن مشاوره ازدواج ، بخش رابطه دختر و پسر گشتی بزنید، متوجه می شوید تمام کسانی که این خویشتنداری و برنامه ریزی در مورد تمایلات جنسی و عاطفی خود ، انجام نداده اند، به مرور با فراهم کردن زمینه های وابستگی و تبعات شخصی و خانوادگی آن دچار مشکلات عدیده ای از جمله افسردگی، عصبانیت، فرار از منزل، مشکلات تحصیلی ، خانوادگی، شغلی و حتی در پاره ای از موارد خودکشی شده اند.

با توجه به این مطالب توصیه مشاوران خانواده و ازدواج همواره اینست که قبل از فراهم آمدن شرایط انتخاب و ازدواج خود را درگیر روابط عاطفی ، هیجانی یا جنسی با جنس مخالف (متفاوت)، نکنید. و هر وقت نیز شرایط ازدواج فراهم آمد باز برای شناخت کامل بیشتر روی شناخت معیارها متمرکز شوید نه احساسات انفجاری و خام.

نتیجه:
    1- فراهم آوردن شرایط ازدواج
    2 - بررسی شناختی دقیق معیارها در شخصی که به او علاقه مندیم از طریق رسمی و آشکار

و تا قبل از فراهم آمدن موقعیت ازدواج نیاز است که انرژی خود را روی سایر زمینه های لازم متمرکز کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط admin98 نمایش پست ها
    با سلام من پسری 17-18سالم که برام ازدواج واجب شده،به بلوغ فکری و اجتماعی هم تا مقداری رسیدم،اما کار ندارم چون محصل،برام این سوال پیش اومده که باید چه ویژگی ها و پیش زمینه هایی رو داشته باشم برا ازدواج،چطوری بفهمم برا ازدواج آماده ام
    باتشکر.
    حل کردن همین دو تا کلی زمان می خواد ؛ بهتره فعلا ذهنتونو درگیر نکنید و از اوایل جوونیتون لذت ببرید . این روزا هیچ وقت براتون تکرار نمیشن .

اگه درخواست تغییر عنوان رو ندادین ، لطفا این کار رو بکنید.

موفق باشید.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

ویرایش توسط m.reza91 : پنجشنبه 25 دی 93 در ساعت 17:14

11. 3 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

Eram (جمعه 26 دی 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 25 دی 93), بارن (جمعه 26 دی 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    برادر محترم،

شما برای ازدواج باید دختر خانمی را پیدا کنید که با رضایت قلبی خودش و اجازه پدرش به عقد شما در بیاد.
    اگر بتونی همچین دختری را پیدا کنی، می تونی باهاش ازدواج کنی.

به نظر خودت خانواده ای هست که رضایت به ازدواج دخترش با یک آقای هفده ساله محصل و بیکار بده؟
    اون دختر را می خواهید کجا اسکان بدید؟
    مخارج زندگیش را می خواهی از کجا تامین کنی؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

13. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

بارن (جمعه 26 دی 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)