به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 دی 93 [ 11:34]
    سطح
    17
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

درخواست کمک و راهنمایی درباره ادامه زندگی

سلام، لطفا منو راهنمایی کنید . توی یه موقعیت خیلی بحرانی هستم.
    من 31 و همسرم 37 و 5 ساله که ازدواج کردیم. ازواج به صورت سنتی بود و از ابتدا با اشتباهات زیادی جلورفت. من 1 ماه بعد از آشنایی و جلسه اول خاستگاری عقد دایم و عروسی کردم . ولی خونه خودمون نرفتیم . الان دو ساله خونه خودمونیم و همسرم بیکاره و خرج و مخارجش رو از کارهایی که قبلا انجام داده و پولی که دراورده فعلا تأمین میکنه. همسر ارشد داره ولی از یه دانشگاه خارجی خریده و درس نخونده و من دکتری دانشگاه دولتی هستم.
    تا به حال 2 بار دعوای شدیدی بین ما رخ داده که همه بر سر مسائل خیلی ابتدایی و چیزهای خنده دار بوده و همسر موقع دعوا داد و فریاد راه می اندازه و فحش میده و به همه توهین میکنه.با وساطت بزرگا و یه عالم از اقوام خودشون مشکل موقتی حل شد و پیگیری نشد.
    همسرم خیلی دهن بین و وابسته به مادرشه و همه حرفای مادرشو توی خونه تکرار میکنه و مادرش هم زن خوبی نیست و اصلا هم راضی به ازدواج پسرش نبوده. ولی در ظاهر در ابتدا اصلا اینطور نشون نمیده و با گذشت زمان به نیت باطنیش میشه پی برد. از مشکلاتی که در پی رفتار مادر همسرم برای خودشون به وجود اومده اینه که بقیه فرزندانش (همه از همسر بزرگترند) ترکش کردند و رفتند و بهش سر هم نمی زنند و با اقوام خودش هم ارتباط نداره.
    الان حدود 1 ماهه که همسرم بر اثر بیماری ای که قبلا داشته و ارثی نیز هست. در خانه استراحت مطلق داره و برنامه قبلش که گذروندن بخشی از وقتش در خونه مادرش بود را هم انجام نمیده چون حالش اصلا خوب نیست . ولی مادرش هر روز عصر تا شب میاد دیدنش.
    همسر من این بیماری را تا آخر عمر داره که بعضی وقتا خونه نشینش میکنه و بیماری عصبی هم داره چون چند باری که برای دعواهای قبلی مشاوره رفتیم . ما رو به روانپزشک معرفی کرد و به همسرم قرص داد، ولی قرص هاشو نمیخوره و مقاومت میکنه.
    این بار برای اولین بار در حین داد و فریاد به من حمله کرد و به سرم ضربه زد و شانس اوردم موقعیتم طوری بود که اتفاقی نیافتاد و باز هم حرف های بی ربط میزنه و دعوا را سر چیز خیلی کوچک شروع میکنه، این بار مثلا گفت که چرا فلان چیزو نخوردی و از اینجا شروع کرد به اضافه کردن الفاظ دیگه. من در دعوا ها سکوت میکنم و سعی میکنم موقعیت رو ترک کنم چون به قدری عصبی میشه که اصلا نمیشه جلوی کاراشو گرفت. مثلا توی دعوای اول مادرشو هل داد و از خونه بیرون کرد. توی همه دعواها قید میکنه که اشتباه کرده که ازدواج کرده و از من میخواد خونه را ترک کنم. من فرد مذهبی هستم و همسرم هم تاحدی مذهبی هست!! . بعضی وقتا از مردهایی که ازدواج نکردن و هر روز با یک نفر هستن تعریف و تمجید میکنه.
    من یک هفته هست که فقط کارهاشو انجام میدم و صحبتی باهاش نمیکنم. اون هم هر روز بدتر از روز قبل میشه. امکان بردنش به مشاوره هم وجود نداره.
    توی این موقعیت تکلیف خودمو نمیدونم. میترسم حمله عصبی شدید ترش در دفعات بعدی موجب ضرر جبران ناپذیری به من بشه.
    من موقعیت اجتماعی خوبی دارم و به خودم میرسم و به همه وظایفم آشنام و عمل میکنم و کلی هم مشاوره رفتم و از هر راهی سعی کردم زندگیمو حفظ کنم. خیلی الان ناامیدم.
    لطفا به من بگید توی این شرایط باید چه کار کنم؟ تا کجا باید به این زندگی ادامه بدم؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    ویژگیهای مثبت همسرتون چی هست؟

به چه دلیلی به ایشون جواب مثبت دادید؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

3. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

ali -guilan (یکشنبه 21 دی 93), آرام عشق (یکشنبه 21 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    ویژگیهای مثبت همسرتون چی هست؟

به چه دلیلی به ایشون جواب مثبت دادید؟
    با همه همینطورن و اولش خیلی خووب خودشونو نشون میدن ولی بعدش میشن خودشون .
    اولش هم پول داشت هم کار و هم خشرو بود ولی ظرف چند ماه عوض شد ... من هم چون خیلی سریع ازدواج کرده بودم سعی داشتم زندگیمو حفظ کنم و تحمل کنم .
    سه سال اول هم بیشتر به خاطر کارش از هم دوور بودیم و مشاورها هم میگفتن اگه کنار هم زندگی کنید شاید بهتر بشه و تغییر کنه.
    ولی این 2 سالی هیچ تغییر مثبتی نکرده
    ناامیدم
    من خودم خیلی مستقل تر شدم و اشتباهات خودمو پذیرفتم و مشکلاتی را که داشتم شناسایی و برطرف کردم.
    ولی اون اصلا قبول نداره که اشتباهی میکنه و الان هم به خاطر اینکه 2 بار بعد از ازدواج با هم رفتیم روانپزشک دایم منو سرزنش میکنه و منو مسئول همه بدبختی هاش. حتی مشکلات کاریش میدونه!! در صورتیکه من توی هیچکدوم نقشی نداشتم.
    در صورتیکه روانپزشک فقط اونو مشکل دار دید و بهش قرص داد

5. 2 کاربر از پست مفید caspian تشکرکرده اند .

ali -guilan (یکشنبه 21 دی 93), شیدا. (یکشنبه 21 دی 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    مشاور و روانپزشکی که رفتید چه توصیه ای برای شما داشتند در مورد ادامه زندگی ؟

آیا بیماریشون در حدی هست که خطر جدی شما را تهدید کنه؟

چه مسائلی باعث شد همسر شما که کار داشت و پول داشت و خوش رو بود، شروع به تغییر کرد؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

7. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

ali -guilan (یکشنبه 21 دی 93), آرام عشق (یکشنبه 21 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    مشاور و روانپزشکی که رفتید چه توصیه ای برای شما داشتند در مورد ادامه زندگی ؟

آیا بیماریشون در حدی هست که خطر جدی شما را تهدید کنه؟

چه مسائلی باعث شد همسر شما که کار داشت و پول داشت و خوش رو بود، شروع به تغییر کرد؟
    ممنونم که جوابمو دادید و به تاپیکم توجه می کنید.
    مشاوره اول گفت قرص هاشو مصرف کنه و بعد جلسات مشاوره را ادامه بدیم که نمیاد و اصلا قبول نداره و خیلی هم سخت پول خرج میکنه (مثلا به خاطر پولش قرص هاشو نخرید و نخورد و مشاوره نمیاد)
    من برای خرج خودم راهشو یاد گرفتم که ازش چه طوری پول بگیرم و با هزار تا حرف و منت و ... میده پول رو بهم . الان هم از اون روزی که زده منو و گفت که از خونم برو بیرون ( باید توجه کرد که خونه برای منه و همسرم از اول زندگی تلاشی برای تهیه خونه نمیکرد و بهانه های مختلف می آورد تا خانواده من برامون تهیه کردن) دیگه به من پول نداده و حرفی هم نزده و من هم با اون حرفی نمیزنم
    بیماریشون نیاز به مراقبت و رسیدگی و مرتب دکتر رفتن داره که اونم انجام نمیده و سر خود قرص مصرف میکنه تا این بار که شدت بیماریش بیشتر شد و مجبور شد 1 بار دکتر بره ... ولی باز هم نمیره و پیگیری نمیکنه.
    همسرم خیلی وابسته به مادرشون هست و از اول همه کارهامون را 3 تایی انجام دادیم!! در آمدش خیلی خوب بود و کار آزاد داشت و الان دیگه کاری نمیره بگیره ( متوجه شدم اون کار را هم مادر همسرم براش فراهم کرده بود ... ) همه پول هاشم توی بانک به نام مادرش ریخته و تنها برای خرجیش از مادرش پول میگیره
    مادرش اصلا اجازه نمیده بدون اجازه اون حتی آب بخوره و برای همه چیشون برنامه ریزی کرده (مادرش برنامه ریخته بودن که پسرش بره سر کار و مقداری پول به مادرش برسونه تا مادرشون با اون پول به اهداف خودشون برسن!!!)
    من خیلی اشتباه کردم و اشکاالات ایشون رو ندیدم و سریع ازدواج کردم.

- - - Updated - - -

من خیلی به جدایی فکر میکنم و الان شرایطشو ندارم
    حداقل تا آخر امسال باید صبر کنم
    ضمنا نمیدونم چطور باید با ایشون برخورد کنم که این دوران هم بگذره . الان توی خونه منه و چون حالش خوب نیست باید ازش مراقبت کنم.
    نمیدونم باید چه برخوردی با خودش و خانوادش داشته باشم.
    میخوام که دیگه اشتباه نکنم . چون اونا خیلی زرنگن طوری وانمود میکنن که من همیشه اشتباه میکنم. و ایراد از منه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)