به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 06:09]
    سطح
    1
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

مشکل مادرشوهر با درامد من

سلام
    امیدوارم حال همگی خوب باشه و سال نو میلادی مبارک
    مشکلی که من دارم دخالت بیخود مادرشوهر در مسائل شغلی و روابط شخصی من هست.
    من از قبل از ازدواج با یکی از دوستان دوره دانشگاه (مرد) یک شرکت شراکتی (50-50) زدیم و من تا حالا در همینجا مشغول به کار هستم. در قبل از ازدواج و دو سال اول ازدواج شرکت ما خیلی سودآور نبود و درآمد متوسطی داشت (حدود یک سوم درآمد شوهرم) و هیچ مشکلی هم نبود. اونها از همه جزئیات شغل من آگاه بودند. مسئله ای که وجود داشت این بود که از همون ابتدا من اصلا قصد گرفتن مهریه نداشتم (نظر من یک چیز نمادین و بدون ارزش مادی بود) ولی شرایط مساوی مالی در ازدواج می خواستم که اموالمون بین هر دو نصف بشه ولی اونها قبول نکردند و گفتند ما مهریه خوب میدیم ولی این شرط رو نمی پذیریم اموال هرکس مال خودش است و اگر کسی با درآمد خودش ملکی بخرد مال خودش است و باید به اسم خودش باشد. من چون خیلی مسائل مالی برام مهم نبود و واقعا نیازمند هم نبودم (شرط من به دلیل مساوی بودن حقوق و مسئولیت های دو نفر بود نه ارزش مالی قضیه چون می دونستم بزودی درآمد من و ایشون تقریبا یکسان خواهد بود) و خلاصه برای من مهریه خوب تعیین شد (2010 سکه) و شروط معقول هم قبول شد (شرط طلاق و خارج از کشور) و چون مشکل دیگه ای نبود همه رضایت دادند.
    طی دو سال اخیر کار شرکت ما خیلی خوب گرفته و درآمد من خیلی بالا رفته، تقریبا الان هر ماه 7-8 برابر شوهرم درآمد دارم و من رفتار بد و عجیبی نسبت به درآمد بیشتر ندارم و با این درآمد بیشتر زندگی خیلی راحت تری داریم و مسافرت خارج میریم و هر دو ماشین بهتر خریدیم ولی پس اندازی که می کنم در حساب خودم است طبق قراری که در ابتدا گذاشته شد و شوهرم هم کاملا موافق هست با نحوه برخورد با این مسئله.
    نمی دونم چه شده ولی خانواده شوهرم به خصوص مادرشوهر مدتی است (حدود 1 سال) شدیدا گیر میده به شغل من و میگه این کارها خوب نیست الان وقت بچه دار شدن است باید کنار بکشی چه معنی داره دختر شریک بشه با مرد غریبه نامحرم و این بهانه ها. اگه جایی باشم که اونها باشند و تلفنم زنگ بخوره یا اس ام اس بیاد با لحن بد و تحقیرکننده میگه شریکت بود؟؟؟ جدیدا درباره پوشش و آرایش هم من رو نصیحت می کنه در حالی که خودش متخصص لباس های عجیب و ناهنجار و جراحی پلاستیک و آرایش و ... است و من ازش خیلی ساده ترم. فکر می کنم براشون سنگین است که می بینند من درآمد بیشتری دارم به خصوص وقتی اوایل ازدواج خیلی مانور می دادند روی اینکه درآمد پسرشون خوب است و چیزی که خودش گفته بود اینه که چون زندگی خوبی میتونه فراهم کنه همین نعمت است و نیازی به تقسیم مساوی اموال نیست. خلاصه شرایط اینگونه است.
    الان هر دفعه من ایشون رو می بینم این مسائل رو پیش می کشه که وقتشه شغلت رو کنار بذاری و بشینی به شوهرت برسی و بچه دار بشی و از این حرف ها که خودتون بهتر می دونین. و اینها رو به شوهرم هم میگه گرچه روی اون هنوز تاثیری نگذاشته. اگه جمعی باشه هم در جمع مرتب این حرف ها رو تکرار می کنه که من اصلا خوشم نمیاد و این رفتار ایشون قابل قبول نیست به نظر من.
    راه حلی به ذهنتون می رسه؟
    شوهرم 30 سالش است من 28. 4 ساله که ازدواج کردیم. بچه نداریم. موقع ازدواج خانواده ها کاملا موافق بودند و تا قبل از این مسئله رابطه خانواده شوهرم با من همیشه خوب بود. البته الان هم مشکل 90 درصد مادرشوهرم هست و 10 درصد پدرشوهر که گاهی وقتی همین حرف ها رو می زنه. برادرشوهر و خواهرشوهرم مشکلی ندارند.
    اگه میشه راهنمایی کنید چطور میشه به این خانم بگم لطفا توی مسائل شغلی و روابط من با سایرین دخالت نکنه؟ من رک و راست چندین بار بهش گفتم که بهتره دخالت نکنه ایشون در این مسائل و شوهرم هم باهاش صحبت کرده و ایشون هم میگه شما جوون هستین و بی تجربه و من خیرتون رو میخوام و به نوعی این مهر مادری خشن هست که کاری میکنم که شاید شما بدتون بیاد ولی به نفعتونه. خلاصه شما می دونین وقتی کسی اینطوری استدلال می کنه باهاش نمیشه اصلا صحبت کرد.

2. 2 کاربر از پست مفید Nasrin Sh تشکرکرده اند .

mina-mina (جمعه 19 دی 93), sevil73 (پنجشنبه 18 دی 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 فروردین 03 [ 23:18]
    سطح
    88
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 486
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    1,198

تشکرشده 1,406 در 461 پست

Array
    سلام نسرین عزیز
    من راستش چون متاهل نیستم نمیتونم به خوبی درکتون کنم و راه حل بدم. امیدوارم دوستان دیگه بتونن از تجربیاتشون در اختیارتون بذارن.

من فقط بنظرم میاد که مادر شوهرتون به هر دلیلی حالا منطقی یا غیر منطقی برای زندگیتون احساس خطر کرده (تاکید میکنم دلیلش ممکنه درست یا غلط باشه ) ، شما فرض کن مادر خودتون بجای ایشون این رفتارو میکردن، احتمالا شما برای اینکه نگرانیشونو برطرف کنید ، حالا بهر طریقی سعی میکردید مطمئنش کنید تا دیگه خیالش راحت باشه.درسته؟

اما در مورد بچه دار شدنتون که بهتون میگن ، فکر میکنم شما باید خودتون حساسیت نشون ندید . بهرحال زندگی شما و همسرتونه و تصمیم نهایی با خودتونه اما حتی الامکان سعی کنید ضمن درک کردن ایشون و احترام بهشون، زندگی خودتون رو بکنید و هرجا احساس کردید غیرمنطقی بود ،نشنیده بگیرید.

من همین به ذهنم رسید. موفق باشید

به نور نگاه کن ! سایه ها پشت سرت خواهند بود.

4. کاربر روبرو از پست مفید zolal تشکرکرده است .

asal2013 (جمعه 19 دی 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    عزیزم

مشکل خاصی نیست و بهتره حساس نشی و به همسرت هم اینها رو انتقال نده. گمان می کنم بیشتر ابراز ناراحتی ها به خاطر بچه دار نشدن شماست. به هر حال حتی اگر این موضوع هم باشد کوچکترین اهمیتی ندارده

اصلاو به هیچ وجه به این مدل صحبت ها اهمیت نده. کار خودت رو بکن و حرفی هم زدن سری تکون بده و تمام. انگار که با دیوار دارن حرف می زنن!

اگر سوالی ازت کردن لازم نیست با جزئیات بگی. به کمترین شکل ممکن پاسخ بده. خودت هم به هیچ وجه کوچکترین اطلاعاتی از کارت نده.

توی جمع بیشتر از قبل مراقب شوهرت باش. براش میوه پوست بگیر، دورش بگرد، با محبت تر باهاش صحبت کن، خودت رو نگرانش نشون بده. بذار خیالشون از بابت رابطه شما مطمئن باشه. توی خلوت خودتون هم که...

با همسرت یک روز بنشینید و برنامه زندگیتون و بچه دار شدنتون رو مرور کنید. بعد که به توافق رسیدید، از همسرت خواهش کن هر از گاهی توی جمع کمکت باشه. مثلا کافیه همسرت بگه " حالا به موقعش فکر خواهیم کرد" ... یواش یواش که ببینند شما هر دو هم نظرید، دخالت ها کمتر میشه.

مراقب خودت و همسرت باش
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

6. 2 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 19 دی 93), هم آوا (جمعه 19 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 06:09]
    سطح
    1
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    من که اهمیت نمیدم ولی ایشون همیشه تکرار می کنه. کافیه یک جمع باشه درجا بحث رو می کنه این چیزا. خسته کننده شده واقعا.

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    نسرین جان سلام به همدردی خوش امدید . لزومی نداره که مادر شوهرتون از میزان در امد شما یا رقم حساب بانکی شما اطلاع داشته باشه . ایشون از کجا میدونه که درامد شما چندین برابره همسرتون هست . حتی اگر اینطور هم باشه این نباید از طرف شما مطرح و عنوان بشه . بدون اینکه شما متوجه باشید این به رابطه شما با همسرتون لطمه میزنه و مردانگی ایشون ناخوداگاه زیر سوال میره . نقش همسری و مادری شما باید پررنگتر از شغل شما باشه . شاید مادر شوهرتون این پر رنگی رو احساس نمیکنه . و به خاطر زندگی شما احساس خطر میکنه . وگرنه هیچ کس از پول بدش نمیاد .

9. 3 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

هم آوا (جمعه 19 دی 93), آویژه (جمعه 19 دی 93), دختر بیخیال (جمعه 19 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 مرداد 96 [ 10:06]
    سطح
    35
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    102

تشکرشده 144 در 48 پست

Array
    ممکن هست حسودیش هم بشه.

ببخشید شاید خوشتون نیلد از درخاستم اما واقعا ذهنمو مشغول کرده. شما میتونی تو ی تاپسک در مرود رمز موفقیت مالیت ب ما هم بگی؟

11. 2 کاربر از پست مفید mina-mina تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 19 دی 93), باران آرام (جمعه 19 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 بهمن 94 [ 00:21]
    سطح
    25
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    34

تشکرشده 153 در 42 پست

Array
    منم با mina mina موافقم
    شما الان بعنوان یه خانم موووفق تو جامعه هستی الحمدلله
    پس
    بیا مشکلات کوچیکو از ذهنت پاک کن و به خوشبختیت برس
    بیا یه الگو بشو برای ما و از راه های موفقیتت به ماهم بگو
    این دو حسن داره
    1-هم ما شاید راه بهتری برای موفقیت پیدا میکنیم
    2-هم این موضوع به خودت حس خوبی میده که برای بقیه الگو و راهنما شدی
    اینا قشنگتر نیست؟؟؟؟؟؟

13. کاربر روبرو از پست مفید باران آرام تشکرکرده است .

asal2013 (جمعه 19 دی 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)