به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 مرداد 94 [ 16:37]
    سطح
    13
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 6
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 21 در 11 پست

Array

1 خانواده شوهرم خيلي طمع كار و متوقع هستند

سلام دوستان من 29سالمه و شوهرم هم 31سالشه ماشش ساله كه ازدواج كرديم از اول عقدمون بكم كه خانواده شوهرم كادو بهم ندادن دوران عقد هم اصلا هيج كاري واسم انجام ندادن واسه عروسي هم كمك مالي نكردن هيج كادو هم ندادن تازه توقع داشتن از ماه عسل كه بر مي كرديم واسه همه كادو بياريم البته ناكفته نمونه شوهرم واسم سنك تموم كذاشت شوهرم خيلي آبرو دار بود سعي ميكرد هميشه من رو راضي نكه داره بعد از اينكه من وشوهرم با هزار وام وقست ازدواج كرديم و خانواده شوهرم خودشون رة به نداري زدن رفتن واسه اون بسرشون يه ماشين صفر خريدن خوب اين يكي از كارشونه يكي ديكش اين بود كه شوهرم أول ازدواجمون حقوقش كم بود يه وامي كرفت كه قستش زياد بود به خاطر همين بدر شوهرم كفت يه مقداريشو بده من ،خودم اندازه بولي كه بردم قستش رو ميدم خلاصه بول رو بودن يه ماه قست ميدادن سه ماه نمي دادن تا آ خر ديكه اصلا ندادن و تازه كلي هم با شوهرم دعوا كردن كه مردم بسر دارن ما هن بسر داريم ما هم جون حقوقمون كم بود مجبور شديم طلاهاي من رو بفروشيم تا وأم رو تصفيه كنيم والبته خدا رو شكر ما يه شهر ديكه زندكي ميكنيم وازشون دوريم هميشه وقتي كه ميريم خونشون همون اول كار شروع ميكنن به ناليدن كه نداريم ماهم خودمون خرج ميكنيم همش جلوي ديكران بشت سر شوهرم حرف ميزنه يه جوري وانمود ميكنه كه ما خيلي در حفظ بد كرديم كه رفتيم يه شهر ديكه زندكي ميكنيم اصلا به من احترام نمي ذاره اينايي كه كفتم جيزهاي كمي خيلي بيشتر از أين در حق من و شوهرم بد بودن االان كه شوهرم خيلي بيشرفت كرده وحقوق بالايي داره به هر صورتي دنبال سواستفاده هستند مثلا بول قرض ميكردن بس نمىدن اكه بهشون كفتي داد و بي داد ميكنن من خودم ليسان دارم ولي خانه دار هستم جون شوهرم درامد خوبي داره احتياج نيست من كار كنم مادر شوهرم هر وقت من رو ميبينه شروع ميكنه از عروس همسايه تعريف كردن و اينكه واسه بسر بعديش مي خواد عروس دكتر بكيره من حسود نيستم ولي كنايه رو مي فهمم البته شوهرم خيلي از مت دفاع ميكنه و إصلا دل خوشي ازشون نداره رفت وآمد و هم كم كرده با يكي از خواهراش كلا قطع ارتباط كرد جون حظوري به من توهين كرد ولي باز هم خيلي اعصاب شوهرم و خودم رو خورد ميكنن ماهي يك بار يه برنامه ايي جور ميكنن واسه شوهرم اكه باهم دعواشون بشه از اونجا زنك ميزنن به شوهر من ولي واسه كاراي ديكشون مثل خواستكاري رفتن واسه بسرشون از مامخفي ميكنن البته بكم كه شوهر من خيلي واسشون خوب بوده از اون بسرايي بود كه واسه مادرش طلا مي خريد وسيله خونه ميخريد كلا نمى دونم جرا توقعاتشون از ماست و جان فشانيهاشون واسه بقيه است حالا دوستان به نظرتون جه كار كنم بهتره ممنون ميشم اكه كمك كنيد

2. کاربر روبرو از پست مفید الهه naz تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 18 دی 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

خلاصه بهت بگم
    اگه شوهرتو دوست داری و شوهرتم دوست داره و زندگی شیرین و عاشقانه ای دارید بهت احترام میزاره پشتت هستش هواتو داره و برای بهتر شدن زندگیش تلاش میکنه شما بیکاری برای خودت حرص و جوش میخری؟!! بزار هرچی دوست دارن بگن شما زندگیتو بکن و لذتت رو ببر خیلی ها هستند توی همین سایت همدردی آرزشونو جای شما باشن حیف نیست وقتی میتوانید شاد باشید و به شوهرتان عشق بورزید و لذت ببرید سر خودتان را با این حرف ها و سخنان صدمن یک غاز خورد کنید ؟!!!

به پسرشان ماشین دادند خوب بزار بدن شما را خبر نمیکنند خوب بزار نکنند چیکار داری باهاشون بشین سر خانه و زندگی خودت دختر خوب هرچی دوست دارن بزار بگن شما بهتره همه تمرکزت را بزاری روی بهتر شدن زندگی مشترک خودت

دقت
    دق ات میدهد

سعی کن از حساسیت خودت کم کنی

خدا را صدهزار مرتبه شکر شما هیچ مشکلی ندارید فقط سعی کن زندگی خودت را بکنی و ازش لذت ببری خیلی هم با سخنان و رفتار خانواده شوهرت کاری نداشته باش.
    در مورد مسائل مالی و دادن قسط خود من موقع خریدن خانه از پدرم حتی 1000 تومان هم نگرفتم وقتی ازدواج میکنید اعلام استقلال میکنید درسته سخته و شما مجبور شدید طلاهایتان را بفروشید ولی اینو فراموش نکن هرچیزی که خریدین چه ماشین چه خانه چه زمین و طلا با تلاش و کوشش و پشتکار شما و شوهرتان بوده

شاد و سربلند و پیروز باشید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

4. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

آنیتا123 (پنجشنبه 18 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 21 در 11 پست

Array
    مرسى خاله قزي عزيز از همياريتون شما درست فرموديد من خيلي از شوهرم راضيم ولي وقتي خانواده شوهرم أعصاب شوهرم رو خورد ميكنن اين اعصاب خوردي روزندكي منم تاثير ميذاره

6. کاربر روبرو از پست مفید الهه naz تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 18 دی 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    بزار راحتت کنم بانو
    من 30 سالمه و متاهل هستم هدف اصلی نه تنها من بلکه اکثر افرادی که قصد ازدواج دارند رسیدن به آرامش هستش بعنوان یه مرد از همسرم انتظار دارم بهم کمک میکنه تا فشارهای روحی که بهم وارد میشه را کم اثر و یا بی اثر بکنه شوهر شما هم از شما چنین انتظاری داره اینو یادت باشه ما نمیتوانیم دیگران را تغییر بدهیم ولی خودمان که میتوانیم تغییر کنیم پس سعی کن بجای تمرکز و فکر و انرژی که میزارید روی این موضوع که خانوادش به داداشش چی دادن و چی گفتن و چیکار کردن اصلا اهمیت نداره چیزی که مهمه اینه برخورد شما در اینگونه موارد چجوری هستش سعی کن آرومش کنی و محیط خانه را طوری آماده کنی که اگر شوهرت حتی ناراحت و عصبانی بود وقتی نزد شما به خانه برمیگرده دیگه اثری از ناراحتی و دلخوری درش پیدا نباشه اینکار مشکله و وقت گیر نیاز به صبر زیادی داره ولی با کسب مهارت و بکار بردنش میتوانید به هدفتان برسید.

برگرفته از سخنان گرانبهای استاد سنگتراشان عزیز

همدلي کردن

همدلي:
    همدلي به معني تاييد كار طرف مقابل نيست
    همدلي به معني همدردي نيست
    همدلي به معني همراه شدن نيست
    همدلي ارائه راهكار نيست
    همدلي ارائه تجربه نيست
    همدلي دفاع از شخصي چه شوهر و يا پدر نيست
    همدلي توجيه كارهاي پدر نيست
    همدلي اين نيست كه بگوييد پدرم واقعا مهربونه و تو رو دوست داره! اما زبونش تلخه، رفتارش اينطوريه، تو ناراحت نشو عزيز دلم! تو به دل نگير!! ( اين غلط ترين حرف ممكنه كه مي تونه يك فرد به همسرش بگه)
    همدلي اين نيست كه كه بگيد خب تو هم اشتباه كردي...
    همدلي اين نيست بگيد خب ديگه نيا اونجا...
    همدلي سرزنش هيچ كسي نيست! چه اين طرف و چه طرف مقابل
    همدلي داوري نيست
    همدلي دفاع از خود نيست

همدلي يعني شما كمي بالاتر از احساس خودت قرار بگيري و احساس طرف مقابلت رو درك كني... فقط احساس طرف مقابلت رو درك كني! همين! نه كارش رو تاييد كني و نه بهش راهكار بدي ... نه سرزنشش كني و نه باهاش بد رفتاري كني... فقط بگي مي فهمم چه حسي داري!
    در همدلي بايد چند تا كار رو انجام بديد:
    1. عزت نفس خودتون رو چند لحظه اي خاموش كنيد! ( تا جيزي گفت كه پدرت فلان... جوش نياريد كه اي واي من نبايد پشت پدرم رو خالي كنم)
    2. با دقت و ارتباط چشمي و حتي لمسي، ( تو چشماش نگاه كنيد و دستاش رو بگيريد، چون ارتباط چشمي در اتومبيل بر قرار نمي شه براي همين زمان رانندگي،‌ زمان خوبي براي گفتگوهاي مهم نيست) به حرفاش گوش كنيد و حرفهاش رو براش خلاصه كنيد...
    3. احساس طرف مقابل رو درك كنيد نه كارش رو يا دردش رو!
    4. زياده روي نكنيد

همدلي يک مهارت و توانايي است و مانند هر مهارت ديگر نياز به آموزش، تمرين و تجربه دارد. همدلي به فرد اين امكان را مي دهد كه بتواند احساسات و حالاتي را در ديگران بفهمد كه تاكنون تجربه نكرده است. همدلي باعث مي شود كه از سطح خودمان فراتر رفته و ديگران را عميق‌تر درک نماييم. به اين ترتيب، همدلي قدرت و ظرفيت درک انسان‌ها را افزايش مي دهد.

موانع همدلي عبارت‌اند از:

انتقاد
    برچسب‌زدن
    تشخيص‌گذاري
    ستايش همراه با ارزيابي
    نصيحت كردن
    اغراق كردن يا بزرگ كردن مشكل
    بي اهميت و كوچک كردن مشكل
    به رخ كشيدن و مقايسه كردن
    سرزنش كردن
    نصيحت كردن، راهنمايي كردن و ارائه راه‌حل

مهم‌ترين تكنيک هاي همدلي عبارت‌اند از:

گوش دادن فعال
    بازپردازي
    انعكاس احساسات
    انعكاس محتوا يا معاني
    انعكاس تلخيصي
    تمركز بر كلمات احساسي
    توجه به محتواي كلّي پيام
    مشاهده زبان بدن (Body Language)
    پرسيدن اين سؤال از خود كه «اگر من چنين وضعيتي را تجربه مي كردم، چه احساسي داشتم؟»

نوشته شده توسط استاد sci عزیز
    اما همدلي:
    همدلي به معني تاييد كار طرف مقابل نيست
    همدلي به معني همدردي نيست
    همدلي به معني همراه شدن نيست
    همدلي ارائه راهكار نيست
    همدلي ارائه تجربه نيست
    همدلي دفاع از شخصي چه شوهر و يا پدر نيست
    همدلي توجيه كارهاي پدر نيست
    همدلي اين نيست كه بگوييد پدرم واقعا مهربونه و تو رو دوست داره! اما زبونش تلخه، رفتارش اينطوريه، تو ناراحت نشو عزيز دلم! تو به دل نگير!! ( اين غلط ترين حرف ممكنه كه مي تونه يك فرد به همسرش بگه)
    همدلي اين نيست كه كه بگيد خب تو هم اشتباه كردي...
    همدلي اين نيست بگيد خب ديگه نيا اونجا...
    همدلي سرزنش هيچ كسي نيست! چه اين طرف و چه طرف مقابل
    همدلي داوري نيست
    همدلي دفاع از خود نيست

همدلي يعني شما كمي بالاتر از احساس خودت قرار بگيري و احساس طرف مقابلت رو درك كني... فقط احساس طرف مقابلت رو درك كني! همين! نه كارش رو تاييد كني و نه بهش راهكار بدي ... نه سرزنشش كني و نه باهاش بد رفتاري كني... فقط بگي مي فهمم چه حسي داري!
    در همدلي بايد چند تا كار رو انجام بديد:
    1. عزت نفس خودتون رو چند لحظه اي خاموش كنيد! ( تا جيزي گفت كه پدرت فلان... جوش نياريد كه اي واي من نبايد پشت پدرم رو خالي كنم)
    2. با دقت و ارتباط چشمي و حتي لمسي، ( تو چشماش نگاه كنيد و دستاش رو بگيريد، چون ارتباط چشمي در اتومبيل بر قرار نمي شه براي همين زمان رانندگي،‌ زمان خوبي براي گفتگوهاي مهم نيست) به حرفاش گوش كنيد و حرفهاش رو براش خلاصه كنيد...
    3. احساس طرف مقابل رو درك كنيد نه كارش رو يا دردش رو!
    4. زياده روي نكنيد
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : پنجشنبه 18 دی 93 در ساعت 16:08

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 21 در 11 پست

Array
    خيلي ممنون خاله قزي از راهنمايي تون من هم باشما هم عقيده هستم هميشه شوهرم رو آروم ميكنم و شوهرم كارش اقماريه جهارده روز سر كاره جهارده روز خونس من سعى ميكنم وقتي كه شوهرم خونس همه جيز تمام كمال باشه و واقعا واسه اينكه آرامش داشته باشه و خستكي سر كارش در بره همه جوره مايه ميذارم ايشون خيلي آدم حساس و احساسي هستن و خيلي ازمن راضي هستن و هميشه بهم ازم تشكر ميكنه من خيلي آرامش رو دوست دارم أهل بحث و دعوا هم نيستم و خيلي هم شوهرم و زندكيمو دوست دارم شوهرم هميشه خونه نيست من لحظه شماري ميكنم تأ شوهرم جهارده روز تموم بشه بياد خونه وقتي كه مياد دوست ندارم كسي ناراحتش كنه مثلا لو روز بيش برادر شوهرام كه ازدواج نكردن دعوا كردن زنك زده بودن محل كار شوهرم ،اصلا درك هيجي رو ندارن شوهرم خيلي ناراحت بود كه من سر كار آبرو دارم سر كار حرفها شنود ميشه يا اينكه وقتي ما اومديم شهر خودمون خونه كرايه كردينم زنك زدن به دامادمون به دايي كه أين دختره رو ما نمى خوايم و طلاقش رو ميديم بشت سر من كلي حرف زدن آبروي شوهرم رو جلوي خانوادم بردن من بيشتر دلم واسه شوهرم ميسوزه كه واقعا مرد محترميه و واقعا من ارش راضي هستم ولي خانوادش هميشه آبرو مون روميبرن

9. کاربر روبرو از پست مفید الهه naz تشکرکرده است .

pbsm (پنجشنبه 18 دی 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)