به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 43
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array

چطور پای خالم رو از خونمون ببرم

سلام به همگیتون
    من و مامانم قبلا با مادر بزرگم اینا زندگی میکردیم 2 سال هست که مستقل شدیم توی این 2 سال خالم که 28 سالش هست و مجرده خیلی میاد خونه ما خونه ما کوچه پایینی مادر بزرگم ایناست
    از عید امسال به اینور از 30 روز ماه 25 روزش خونه ماست کلید هم داره ما نه میتونیم بریم مهمونی نه مهمون واسمون بیایم چون خالم خوشش نمیاد و باهامون قهرمیکنه .. حموم هم همیشه خونه ما میره کلا نصف وسایلش خونه ماست طوری شده که همه از من حال و احوالش رو میپرسن پدربزرگم جند وقت پیش گفت تو که همش اونجایی دیگه با اونا زندگی کن ...
    کمک کنید که چیکار کنم که خونمون نیاد یه سری زنگ آیفون رو زد درو باز نکردم بهش گفتم برو خونه خودتون دیدم کلید انداخت اومد بالا گفت من پرو تر از این حرفام همشم خونه ما قلیون میکشه تنهایی واسه خودش ..
    نمیدونم چیکار کنم مامانمم هم نمیتونه چیزی بهش بگه
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

2. 2 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), terme00 (شنبه 20 دی 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    مائده جون اگه با مهمونی رفتن یا مهمون اومدن قهر میکنه بگذارید بکنه . شما روال عادی زندگیتون رو داشته باشید .و به خاطر اون برنامه هاتون رو به هم نزنید . اینطوری شاید بفهمه که مزاحمه . وقتی شما ملاحظه اش رو بکنید اون نمی فهمه که شما ناراضی هستید .

4. 8 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), asal2013 (چهارشنبه 24 دی 93), khaleghezey (پنجشنبه 18 دی 93), maedeh120 (پنجشنبه 18 دی 93), pbsm (پنجشنبه 18 دی 93), terme00 (شنبه 20 دی 93), zolal (پنجشنبه 18 دی 93), بارن (سه شنبه 23 دی 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط واحد نمایش پست ها
    مائده جون اگه با مهمونی رفتن یا مهمون اومدن قهر میکنه بگذارید بکنه . شما روال عادی زندگیتون رو داشته باشید .و به خاطر اون برنامه هاتون رو به هم نزنید . اینطوری شاید بفهمه که مزاحمه . وقتی شما ملاحظه اش رو بکنید اون نمی فهمه که شما ناراضی هستید .

ممنون واحد جان خودش میدونه که زیاده روی میکنه اما به روی خودش نمیاره
    مامانمم دلش براش میسوزه نمیتونه چیزی بهش بگه من واقعا خسته شدم از اینکه نمیتونم دوستمو بیار خونمون وقتی دوستم میاد انقدر بهش اخم میکنه که بلند میشه میره .. نه میتونم با گوشیم حرف بزنم ..
    نمیدونم واقعا من دوست دارم خونه تنهام برقا خاموش باشه نمیزاره میخوام شبکه دلخواه ببینم نمیزاره تازه بعضی وقتا مهمونم دعوت میکنه بعضی تعطیلات به مامانم میگه تدارک ببین دوست پسرمو ببینم
    واقعا از دستش کفریم
    "راهش را پیدا میکن "
    "بهانه اش را"

6. 3 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), terme00 (شنبه 20 دی 93), بارن (سه شنبه 23 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آذر 02 [ 13:37]
    سطح
    63
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    11

تشکرشده 336 در 126 پست

Array
    با توجه به حرف هایی که گفتی فکر می کنم خاله ات می خواهد کارهایی بکند که توی خانه خودشان امکانش را ندارد. یعنی قلیان کشیدن و همان طور که خودش هم گفت آوردن پسر به خانه. ظاهرا تعادل رفتاری هم ندارد.

بهت هشدار می دهم خانم مائده !! امنیت شما و مادرت در خطر است
    شما دو زن تنها هستید و اگر خاله شما بخواهد پای مردان را به خانه شما باز کند دیگر امنیت جانی و مالی نخواهید داشت

اولین کاری که می کنی قفل هر کدام از درها را که امکانش هست عوض می کنی و به این ترتیب کلیدش هم عوض می شود.

قاطعانه اجازه نمی دهی کلید جدید به دست کس دیگری بیافتد. فقط خودت و مادرت. اگر مادرت ممکن است کلید جدید را به خاله ات بدهد هر طور هست جلوی این کار را می گیری. یکی از راه هایش این است که دوباره و چند باره قفل را عوض می کنی تا مادرت قانع شود که شما در حرف خودت قاطع و سفت و سخت هستی.

با مادربزرگ و پدربزرگت صحبت می کنی. بهشان می گویی که دخترشان در خانه شما کارهای ناشایستی می کند که امنیت شما را به خطر می اندازد. و به طور جدی از آنها می خواهی که مسئولیت زندگی دخترشان را بر عهده بگیرند.
    عزیزم اگر کسی بچه دار شده است یا آن بچه را به سر و سامان می رساند و به خانه بخت می فرستد . یا اینکه خودش تا وقتی زنده است آن جوان را مدیریت و سرپرستی می کند و سختی هایش را به جان می خرد. پس با لحن محترمانه و جدی به پدربزرگت گوشزد کن که شما و مادرت مسئولیتی در قبال خاله ات ندارید و پدربزرگت باید بیشتر حواسش به کارهای دخترش باشد.
    اگر هم شما تا دو سال پیش خانه والدین مادرت بودید به این دلیل بود که آنها ( پدر و مادر ) هستند و از دخترشان سرپرستی کرده اند . خانه بزرگتر حکم دیگری دارد و با رابطه دو خواهر فرق می کند.

آخرین کاری که می کنی : با صراحت جلوی خاله ات می ایستی و اجازه نمی دهی که قوانین خانه شما را زیر پا بگذارد. یعنی اجازه قلیان کشیدن نمی دهی ، اجازه نمی دهی کسی را به خصوص مردان را به خانه شما بیاورد ، اجازه نمی دهی با مهمان های شما بدرفتاری کند و وقتی می خواهید بخوابید او هم باید بخوابد.
    به هیچ وجه هم کلید به او نمی دهید و اگر به هر طریقی کلید به دست آورد و به زور وارد خانه شد باید قفل دیگری روی در باشد از نوع بدون کلید که با بستن آن قفل نتواند در ورودی هال خانه را باز کند. فکر می کنم یکی از انواعش قفل شب بند است.

باز هم مائده تکرار می کنم : این دختر آدم سر به راهی نیست و از آمدن به خانه شما قصد خوبی ندارد. می خواهد برنامه هایی را در خانه شما اجرا کند که جان و مال شما را به خطر می اندازد. پس به هر طریقی که شده جلوی او می ایستی و کوتاه نمی آیی.

ویرایش توسط پرنیان یاسی : پنجشنبه 18 دی 93 در ساعت 12:56

8. 9 کاربر از پست مفید پرنیان یاسی تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), asal2013 (چهارشنبه 24 دی 93), khaleghezey (پنجشنبه 18 دی 93), maedeh120 (پنجشنبه 18 دی 93), maryam240 (سه شنبه 20 مرداد 94), terme00 (شنبه 20 دی 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 18 دی 93), بارن (سه شنبه 23 دی 93), دختر بیخیال (جمعه 19 دی 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    پرنیان جان ممنونم ازت
    اما پدر بزرگم اصلا منطقی نیست وقتی که خودش گفته بیاد با ما زندگی کنه ...
    خالم دختر بدی نیست اما خیلی بد اخلاقه الان من برم خونه مطمئنم که اون اونجاست ...
    این راه هایی که گفتی متاسفانه هیچ کدومش رو نمیتونم کارساز کنم ... چون احترام ها و حریم ها از بین میره ...
    من باید یه طوری غیر مستقیم بهش بفهمونم که حد خودش و رفت و امدش رو کنترل کنه
    با جملت موافقم که گفتی مسائلی رو انجام میده که خونه خودشون انجام نمیده ....
    اما واقعا نمیدونم باهاش چیکار کنم
    "راهش را پیدا میکن "
    "بهانه اش را"

10. 5 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), asal2013 (چهارشنبه 24 دی 93), pbsm (پنجشنبه 18 دی 93), zolal (پنجشنبه 18 دی 93), بارن (سه شنبه 23 دی 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود

راهشو خودت بلدی کاملا مستقیم بیان کن که دوست دارید مستقل باشید قفل در حیاط خانه تان را عوض کنید و دیگه به ایشون کلید ندید.

انسان تا خودش نخواد هیچوقت هیچکسی نمیتواند ازش سواری بگیره(این فقط یه مثال بود قصد بی احترامی نبود) کاری که دوست نداری انجام بدی را انجام نده بیا خودمان را گول نزنیم جرات داشته باش و مستقیم بیان کن

برای خودم موضوعی پیش امد چند شب پیش یکی از همساده ها خیلی علاقه به داشتن رابطه باهاش نداریم کلا دوست ندارم همسرم با همساده بیش از اندازه خودمونی بشه و رفت و امد بکنه احتیاط بکنیم بهتره یکم ماشالله پررو هستش خیلی بهش روی خوش نشان نمیدیم سر یک موضوعی یک سلام علیک کوتاه کردیم دیدم شب اومده آیفون رو زده خانومت بگو بیاد جلو در و همسرم رفته جلو در باهاش حرف زده کاغذی بهش داده و کمک به کار خیر همسرم اومد بالا و وقتی اینو گفت نه خودم حس خوبی داشتم نه خانومم ایندفعه به همسرم گفتم ایرادی نداره ولی دفعات بعد به هیچ عنوان چنین کاری انجام نده و بگو شوهرم خوشش نمیاد.
    1.دوست ندارم همسرم بره جلوی در وقتی نیستم یا حتی وقتی هستمبخاطر احتیاط کردن)
    2.با کمک کردن اصلا مشکلی ندارم ولی وقتی اینکارو انجام میدم که طرف مقابل را بشناسم وگرنه انجام نمیدم

وقتی میبینی حس خوبی نداری یعنی یکجای کار بدجوری داره میلنگه پس خودتو لطفا گول نزن یا کلید را ازش بگیر و مستقیم بگو وسایلش را جمع کنه یا اینکه قفل را عوض کنید و به هیچ عنوان به خالت کلید ندی محکم و قاطع باش.
    نه فقط بخاطر راحتی خودت و مادرت بلکه بخاطر اینه که یاد بگیری رفتار صحیح رفتار جراتمندانه و دفاع از حریم شخصی خودت و مادرت

شاد و سربلند و پیروز باشید بانو
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

12. 6 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), asal2013 (چهارشنبه 24 دی 93), maedeh120 (شنبه 20 دی 93), واحد (جمعه 19 دی 93), آویژه (جمعه 19 دی 93), دختر بیخیال (جمعه 19 دی 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    88
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    مائده جان خانه حریم خصوصی افرادی است که در اون خونه زندگی میکنند . و دلیلی نداره به افراد دیگری که با ما زندگی نمیکنند کلید بدهیم . من حتی کلید خونه پدر مادرم رو بعد از ازدواجم بهشون پس دادم . شما به طور جدی با مادرتون صحبت کنید . چون مادرتون خودش کلید رو به خاله تون داده . اول با ایشون هماهنگ کنید بعد هم قفل خونه رو به بهانه ای مثلا گم شدن کلیدهاتون عوض کنید .

14. 7 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), asal2013 (چهارشنبه 24 دی 93), khaleghezey (شنبه 20 دی 93), maedeh120 (شنبه 20 دی 93), آویژه (جمعه 19 دی 93), بارن (سه شنبه 23 دی 93), دختر بیخیال (جمعه 19 دی 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    ممنونم از همتون و راهنمایی هاتون
    تا حالا جندبار من وسایلاشو کنار گذاشتم یعنی جدا کردم و گفتم ما خودممون جامون کم هستش و ببر خونه خودتون یه سری مامانم لوازمش رو از روی میز گذاشته بود داخل کشو یه اخمی کرد اره شما وسایلای منو میندازید اینور اونور خوشتتون نمیاد وسایلم اینجا باشه و از این حرفا اما نمیدونم چرا از رو نمیره ...
    مامانم خودشم میگه که دوست نداره زیاد بیاد اینجا اما میگه خواهرمه نمیتونم بی احترامی بهش کنم و بگم نیاد درباره کلید هم یه بار عوض کردیم مامانم دوباره بهش داد ...کلا خونمون جنبه مسافر خونه داره خالم با شوهرش عقد هست وقتی جایی نداشته باشن میان خونه ما میرن تو اتاق من ... دخترخالم با مامانش دعواش میشه قهرمیکنه میاد خونه ما ...باورتون نمیشه من توی اون خونه هیچ جای شخصی برای خودم ندارم خیلی از این موضوع ناراحت هستم .... پدر بزرگم بفهمه که ما خوشمون نمیاد کسی بیاد پیش خودش فکر میکنه حتما من و مامانم مشکلی داریم فکرای بد میکنه ...
    2روز گذشته و 2 شب گذشته هم طبق معمول خونه ی ما بود ....
    بخئا نمیدونم دیگه چی بگم هر وقت میاد خونمون بی محلش میکنم اما اصلا توجه نمیکنه ...
    من هرچی به مامانم میگم خونمون رو کمی دورتر از اینا بگیریم گوش نمیکنه میگه من یه بار خونه نباشم تو حالات بد بشه کی میخواد به دادت برسه ...
    واقعا درموندم ....
    اگه میشه یه راه حلی که کارساز باشه و غیر مستقیم باشه بهم بدین
    از همتون بازم ممنونم
    "راهش را پیدا میکن "
    "بهانه اش را"

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    88
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    مائده جان یکی از فامیلهای نزدیکمون که همسرش رو تو سن کم از دست داده و با بچه هاش زندگی میکنه . مثل شما بود . چون خودش خانم خیلی خوب و مهربونی بود . و از طرفی مرد هم تو خونه اش نبود همه بدون رودرواسی و با پر رویی خونه اش رو پاتوق خودشون میکردند . حالا علاوه بر رفت و اومد معمولی عقد و عروسی و عزاشون رو هم اونجا برگزار میکردند . بنده خدا با چند تا بچه و با درامد کم مجبور بود همیشه مهمون داری هم بکنه . تازه منت هم سرش میگذاشتند که ما هوات رو داریم و کمکت میکنیم . حالا شاید سالی یک بار یکیشون مریض میشد میبردنش دکتر . این وضعیت باعث میشد به درس بچه هاش هم با اینکه درسخون بودند لطمه بخوره . ولی حالا بچه هاش بزرگ شدند و این وضعیت رو سرو سامان دادند . و با جرات مندی تونستند برنامه های خودشون رو پیش ببرند .

17. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

asal2013 (چهارشنبه 24 دی 93), maedeh120 (شنبه 20 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 بهمن 93 [ 18:09]
    سطح
    1
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلام بهترین کار اینه یه شوهر براش پیدا کنید ...یا اینکه قفل خونتونو عوض کنید یه مسافرت دو سه روزه برید بعدشم اصلا درو واسش باز نکنید...شاید داره تلافی روزایی رو در میاره که شما پیششون زندگی می کردید

19. کاربر روبرو از پست مفید ساناز بغدادی تشکرکرده است .

maedeh120 (شنبه 20 دی 93)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)