به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 اردیبهشت 95 [ 19:57]
    سطح
    28
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    63

تشکرشده 63 در 28 پست

Array

6 آقایون جواب بدن. منظورتون دقیقا از این جمله چیه؟به من آرامش بده

سلام به همگی حاضرین در سایت
    آرامش از نظر آقایون چیه؟چرا بعضی از نزدیکانم بااینکه زندگی خوبی دارن ولی مدام گله دارند که آرامش ندارند درحالیکه ظاهرا همه چی مرتبه(منظورم اطرافیانمه که این موردو زیاد دیدم)
    چی به آقایون آرامش میده؟ آرامش یعنی فقط تاییده
    چقدر شماها پیچیده اید.
    سوال دومم اینه که چی بیشتر از همه 1مرد رو متعهد و پایبند خانوادش می کنه؟
    و سوال سومم چه ویژگیهایی در 1 زن همسرشو سرد می کنه؟ و چه خصلتهایی جذبشون می کنه
    ممنون میشم توضیح بدین
    لطفا نظر شخصی باشه چون مقالات اغلب مطالب مشابه و تکراری دارن

2. 7 کاربر از پست مفید idenay تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 17 دی 93), inventor (سه شنبه 16 دی 93), SHahr-Zad (چهارشنبه 17 دی 93), واحد (جمعه 19 دی 93), نیکا 55 (سه شنبه 16 دی 93), بارن (سه شنبه 16 دی 93), شمیم الزهرا (جمعه 19 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 05 تیر 94 [ 11:34]
    سطح
    19
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    219

تشکرشده 73 در 28 پست

Array
    سلام
    من مجردم شاید نتونم جواب خوبی بدم
    اما فکر می کنم آرامشی که میتونم از همسرم بگیرم اینه که مهربون باشه و از ته دل نشون بده براش مهم هستم. خواسته های شغلی همسرش رو درک کنه... خیلی از خانما ازدواج می کنن دیگه فراموش می کنن همه چی رو و شوهرشونو رو برای رسیدن به خواسته هاشون تحت فشار میذارن. خواسته های مادی منظورمه. نمونش تو تجربه دو ماهه آشنایی با دو خانم و تجربه پسر خالم که ازدواج کرده و کلافه شده از دست خانمش... خودش دقیقا اینو گفت که ماهیی 4 تومن برام هزینه داره هرچی بیشتر هم هزینه کنم ناراضی تره و آرامشمو ازم گرفته. کاش ازدواج نمی کردم...

و این که پشتیبانم باشه،از نظر روحی.
    از این نظر که حرفی که دارم بهش می زنم رو جدی بگیره و مشوق باشه یه جورایی. نه مثل بقیه...
    رفیق راه باشه.
    البته مرد باید پشتیبان زنش باشه بیشتر. ولی منظورم از نظر روحی بود...

به نظرم بسته به شرایط هرکس فرق می کنه. ولی من در حال حاضر دنبال کسی هستم که این ویژگی مهم رو داشته باشه.

4. 6 کاربر از پست مفید inventor تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 17 دی 93), idenay (جمعه 19 دی 93), SHahr-Zad (چهارشنبه 17 دی 93), آنیتا123 (چهارشنبه 17 دی 93), بارن (چهارشنبه 17 دی 93), شیدا. (سه شنبه 23 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 آذر 94 [ 14:26]
    سطح
    7
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    2,438

تشکرشده 600 در 162 پست

Array
    شوربختانه منم مجردم !

آرامش از نظر آقایون چیه؟
    به نظرم ارامش یعنی همسر ادم از ادم توقعات معقول داشته باشه ، غر نزنه ، در بدترین مواقع سخت ترین کارها رو از ادم نخواد ، طلبکار نباشه و بلکه تشکر کننده باشه ، قانع باشه و بساز ، با زبان درست نیازهاشو مطرح کنه و مردانگی شوهرشو تقویت کنه و زیر سوال نبره ، باهاش مهربان باشه و با کلام خوبش خستگی مرد رو از تنش در بیاره و...

چی بیشتر از همه 1مرد رو متعهد و پایبند خانوادش می کنه؟
    خود زن ، زن باید حس تامین کنندگی مرد رو تقویت کنه . مرد دوست داره تامین کننده باشه و زن باید به او این حس رو با خالص ترین وجه خودش تقدیم کنه
    از مردتون با خالصانه ترین حالت ممکن نیازهاتون رو طلب کنید . دستور ندید بهش در کلامتون رندی زنانه به کار نبرید . فقط ارزوتونو بهش بگید و بقیشو به عهده خودش بزارید
    در مورد مسائل جنسی هم چون تجربه ای ندارم چیزی نمیگم ... ولی به نظرم هر وقت مرد طلب کرد بپذیرید . در ابراز علاقه بهش تعادل رو نگه دارید و ببینید چجور زنی با چه عشوه هایی رو دوست داره و براش همون جور باشید.

و سوال سومم چه ویژگیهایی در 1 زن همسرشو سرد می کنه؟
    دقیقا عکس موارد سوال 1 مرد رو داغون میکنه .

6. 8 کاربر از پست مفید ali -guilan تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 19 دی 93), girl66teh (چهارشنبه 24 دی 93), idenay (جمعه 19 دی 93), inventor (پنجشنبه 18 دی 93), SHahr-Zad (چهارشنبه 17 دی 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 17 دی 93), بارن (چهارشنبه 17 دی 93), شیدا. (سه شنبه 23 دی 93)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 فروردین 03 [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    مراجع گرامی ، تاپبک هایی که حاوی سئوال کلی و همگانی باشند و نیاز باشد که اعضاء بحث کنند و نظر بدهند باید در انجمن آزاد ارسال شود.
    لیکن اگر شما شخصا مشکلی در این رابطه دارید باید مصداقی و عینی و با مثال در خصوص مشکلتون سئوال کنید و دوستان عطف به مشکل شما جواب دهند. در این صورت تاپیک شما همین جا می ماند.

معمولا فونداسیون آرامش دهی به همسر از طریق چند محور ایجاد می شود.

1 - کنترل و تنظیم احساسات شخصی ( http://www.hamdardi.net/thread-9047.html )

2 - ثبات هیجانی و احساسات. ( http://www.hamdardi.net/thread-9046.html )

3 - سعه صدر و صبر در برابر ناملایمات، مشکلات، و ضعفهای همسر ( http://www.hamdardi.net/thread-19404.html )

4 - تمرین و عملکردن به مهارتهای ارتباطی ( http://www.hamdardi.net/thread-3525.html )

======
    پاورقی:
    البته جسارت نباشه شما فرموده بودید مقاله نمی خو1هید. اما سئوال کلی شما نیاز به مقالاتی دارد که اتفاقا ما آنها را کاملا کاربردی و براساس همین مشکلات نگاشته ایم.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

8. 14 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 19 دی 93), Eram (یکشنبه 28 دی 93), idenay (جمعه 19 دی 93), inventor (پنجشنبه 18 دی 93), SHahr-Zad (چهارشنبه 17 دی 93), terme00 (چهارشنبه 17 دی 93), فرشته مهربان (پنجشنبه 18 دی 93), فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 17 دی 93), واحد (جمعه 19 دی 93), آنیتا123 (شنبه 20 دی 93), آزرم (سه شنبه 23 دی 93), سوده 82 (جمعه 19 دی 93), شیدا. (جمعه 19 دی 93), شمیم الزهرا (جمعه 19 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    63

تشکرشده 63 در 28 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali -guilan نمایش پست ها
    شوربختانه منم مجردم !

به نظرم ارامش یعنی همسر ادم از ادم توقعات معقول داشته باشه ، غر نزنه ، در بدترین مواقع سخت ترین کارها رو از ادم نخواد ، طلبکار نباشه و بلکه تشکر کننده باشه ، قانع باشه و بساز ، با زبان درست نیازهاشو مطرح کنه و مردانگی شوهرشو تقویت کنه و زیر سوال نبره ، باهاش مهربان باشه و با کلام خوبش خستگی مرد رو از تنش در بیاره و...

خود زن ، زن باید حس تامین کنندگی مرد رو تقویت کنه . مرد دوست داره تامین کننده باشه و زن باید به او این حس رو با خالص ترین وجه خودش تقدیم کنه
    از مردتون با خالصانه ترین حالت ممکن نیازهاتون رو طلب کنید . دستور ندید بهش در کلامتون رندی زنانه به کار نبرید . فقط ارزوتونو بهش بگید و بقیشو به عهده خودش بزارید
    در مورد مسائل جنسی هم چون تجربه ای ندارم چیزی نمیگم ... ولی به نظرم هر وقت مرد طلب کرد بپذیرید . در ابراز علاقه بهش تعادل رو نگه دارید و ببینید چجور زنی با چه عشوه هایی رو دوست داره و براش همون جور باشید.

دقیقا عکس موارد سوال 1 مرد رو داغون میکنه .
    مرسی از راهنماییتون

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    مراجع گرامی ، تاپبک هایی که حاوی سئوال کلی و همگانی باشند و نیاز باشد که اعضاء بحث کنند و نظر بدهند باید در انجمن آزاد ارسال شود.
    لیکن اگر شما شخصا مشکلی در این رابطه دارید باید مصداقی و عینی و با مثال در خصوص مشکلتون سئوال کنید و دوستان عطف به مشکل شما جواب دهند. در این صورت تاپیک شما همین جا می ماند.

معمولا فونداسیون آرامش دهی به همسر از طریق چند محور ایجاد می شود.

1 - کنترل و تنظیم احساسات شخصی ( http://www.hamdardi.net/thread-9047.html )

2 - ثبات هیجانی و احساسات. ( http://www.hamdardi.net/thread-9046.html )

3 - سعه صدر و صبر در برابر ناملایمات، مشکلات، و ضعفهای همسر ( http://www.hamdardi.net/thread-19404.html )

4 - تمرین و عملکردن به مهارتهای ارتباطی ( http://www.hamdardi.net/thread-3525.html )

======
    پاورقی:
    البته جسارت نباشه شما فرموده بودید مقاله نمی خو1هید. اما سئوال کلی شما نیاز به مقالاتی دارد که اتفاقا ما آنها را کاملا کاربردی و براساس همین مشکلات نگاشته ایم.
    با سلام
    بله این سوا کلی مربوط به منه ولی از اونجاییکه شرح کلیش خیلی طولانی میشد سعی کردم سوال اصلیمو مطرح کنم
    بازم ممنونم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    از اقای مدیر خواهش میکنم این تایپک رو حذف نکنند چون همه شرایط ورود به انجمن ازاد رو ندارند . فرض کنید کاربر محترم در ارامش دادن به همسرشون مشکل دارند یا همسرشون گفتند من ارامش کافی دریافت نمیکنم . ( تغییر نام تایپک شاید مشکل رو حل کنه ) این خیلی خوبه که همه از نظرات اقایون بخصوص متاهلین استفاده کنیم . چون همسر منم بارها اینو گفته که وقتی با شما هستم ارامش دارم . ولی دقیقا نمیدونم منظورش چیه ؟ و خودمم نمیدونم چطور این ارامش رو میدم .

11. 7 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

ali -guilan (جمعه 19 دی 93), asal2013 (جمعه 19 دی 93), Eram (یکشنبه 28 دی 93), idenay (جمعه 19 دی 93), inventor (جمعه 19 دی 93), maedeh120 (شنبه 20 دی 93), آنیتا123 (شنبه 20 دی 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    سلام

چون همسر منم بارها اینو گفته که وقتی با شما هستم ارامش دارم . ولی دقیقا نمیدونم منظورش چیه ؟ و خودمم نمیدونم چطور این ارامش رو میدم .
    تعجب نداره که خدا خلقت زن و مرد طوری آفریده که اگر هر دو در جای خودشون قرار بگیرن باعث آرامش روح هم بشن ولی تا اونجایی که من میدونم تأثیر زن بر روی آرامش مرد بیشتر هست.

خداوند میفرماید:
    وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
    و از نشانه‏ه اى او اينكه از [نوع‏] خودتان همسرانى براى شما آفريد تا بدانها آرام گيريد، و ميانتان دوستى و رحمت نهاد. آرى، در اين [نعمت‏] براى مردمى كه مى‏ انديشند قطعاً نشانه‏ هايى است.

خداوند البته فکر کنم خدا همیشه در تعجب که چرا با این همه نشانه های بزرگ قومی که می اندیشند این قدر کم هستند(خداجون تعجب نداره که حداقل من یکی که عاشق فابریک نگه داشتن چیزام هستم فکر کنم واسه همین تاحالا مجرد موندم )!!!!

کمی آرامش رو تعریف کنم البته به اندازه شعور خودم و مراتب مختلف آرامش رو هم مرور کنم تا بعدش:

اول توی این پست آرامش رو اگر بخوایم از جهت مثبت و ایجابی تعریف کنیم در امنیت ،صلح و آشتی بودن با چیزهایی هست که باهاشون در ارتباط هستیم:

نزدیک ترین چیز به وجود ما خداست ولی خدا حضورش در وجود ما اونقدر لطیف هست که درک حضورش بعضی وقت ها خیلی سخت میشه مخصوصا وقتی که مرتبهء نزدیکیِ بعدی ما در وجودمون ،نسبت به خودمون که همون وجود خود ما هست با ما در صلح و آشتی نباشه.

نی به هند است ایــمن نی در َیمَن
    آنکه خصم اوست ، سایهء خویشتن

ما با خودمون در سطوح مختلفی در ارتباط هستیم ،جسم مون ،روان مون ، عقل مون ، وجدان مون

(تذکر: در نگاه دینی ما دارای مراتب مختلفی از وجود هستیم و نام بعضی از اونها با تعبیر نفس در متون دینی اومده و بعضی دیگر هم فلاسفه دینی نام گذاری کردن و در وجود انسان از تمام مراتب خلقت چیزی به ودیعه گذاشته شده و به همین دلیل به اون کون جامع هم میگن در هر صورت مراتبی از نفس رو مثل نفس اماره که مراتب مختلفی از نفس حیوانی انسان با ترکیب قوه وهمیه اون رو تشکیل میدن و همین طور نفس لوامه -سرزنش کننده بدی ها- نفس مطمئنه و... )

تمام مشکل انسان در آشتی نبودن باخودش قدرت پیدا کردن نفس اماره هست و بدون تعارف عرفا اون رو به باغ وحش تمثیل کردن ، نفس اماره در خواسته هاش بسیار بی پروا،سرکش ،هتّاک ،بی مبالات ،خودخواه و بی ثبات هست و اگر قدرت بگیره تمام موازنه مراتب مختلف وجود آدم رو برای رسیدن به خواسته هاش به هر قیمتی به هم میریزه . خیلی بی تعارف بسیاری از دستورات دینی چه حکمتش رو بدونیم و چه ندونیم برای کنترل اوضاع این باغ وحش هست.

از طرفی هر چقدر شخص بتونه مراتب بالاتر نفسش رو بر وجود خودش حاکم کنه هم تبعیت مراتب پایین تر ، از اون بیشتر میشه و هم به اقتضای حاکمیت اون مرتبه چون به اصل خودش نزدیک تر هست آرامش بیشتری داره و البته چون هدف خلقت انسان عبودیت هست(وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ) هر چی به مراتب بالاتری از وجود خودش میرسه بیشتر با اصل حقیقت عبودیت بیشتر در تماس خواهد بود و عمل عبادی براش آرامش بخش تر میشه.

طرح خدا برای جوابگویی به اون مرتبه از وجود انسان که دارای نفس حیوانی هست و تکامل دادن به انسان(عبد تر شدن انسان) به واسطه این مرتبه از نفس در بستر خانواده اتفاق میفته و هر چه انسان به عبدتر شدن نزدیک بشه یا لمحه ای از اون رو حتی بدون علت چرایی اون درک کنه احساس آرامش بیشتر میکنه.

در حیوانات جفت گیری و تهیه روزی و.... موجب کمال اونها نمیشه(واقعاً توجه کردین که غربی ها همین موضوع در سطح یه جفت گیری بین حیوونا پایین آووردن بلکه خیلی پایین تر زننده تر) ولی خدا بستری رو برای انسان ایجاد کرده که در عین جوابگویی به این مرتبه از نفس ، خود جوابگویی به این نیازها در این بستر خانواده عمل عبادی هست و عمل عبادی باعث نور گرفتن ، آرامش و کمال شخص میشه به شرطی که طرفین قوانین مربوط به اون رو رعایت کنن و باعث به حجاب رفتن این نور و آرامش نشن.

تازه این فقط به آرامش و کمال رسیدن به واسطه ارضای پایین ترین مرتبه نفس در بستر خانواده هست قدرت روح مخصوصاً زن اونقدر هست که اگر خودش بتونه و مرد هم پذیرندگی لازم رو توی خودش مهیا کرده باشه مستقیما باعث آرامش سطوح بالاتر نفس طرف مقابلش بشه و فقط حضورش باعث آشتی و صلح و آرامش طرف مقابل با خودش و بسیاری از چیزهای دیگه بشه.

13. 2 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

idenay (سه شنبه 23 دی 93), واحد (شنبه 20 دی 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 11 بهمن 98 [ 21:22]
    سطح
    73
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,167

تشکرشده 2,912 در 637 پست

Array
    به من آرامش بده یعنی من مرد ضعف اعتماد به نفس دارم یعنی هنوز خودمو نشناختم
    آرامش چیزی نیست که بشه بیرون دنبالش گشت. درون.
    به نظرم چیزی که بیشتر از هر چیز یک مرد رو به زندگیش متعهد میکنه اخلاق و سطح درک همسرشه. اینکه وقت هایی که خسته ای رو تشخیص بده و توی اون زمانها دنبال خواسته های خودش پاپیچ نشه. کمی فرصت تا تجدیدپذیری به مردش بده.
    مردها عاشق مهربانی اند و شاید تمام خستگیشونو با یک لبخند و یک استکان چای بشه گرفت و تمام خستگیشونو با یک توقع یا غر بی جا یا کنایه چند برابر کرد.

زندگی فاصله اندیشه هاست.
    نمی دانم چه کرده ام
    اما
    می دانم به تو نیاز مندم

15. 5 کاربر از پست مفید rozaneh تشکرکرده اند .

Eram (یکشنبه 28 دی 93), idenay (سه شنبه 23 دی 93), inventor (یکشنبه 21 دی 93), واحد (شنبه 20 دی 93), شیدا. (سه شنبه 23 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آبان 94 [ 15:12]
    سطح
    26
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 165 در 48 پست

Array
    ارامش از نظر هركس متفاوته.
    از نظر من يك چيزه از نظر يكي ديگه يك چيزه ديگه.
    مثلا من و دختر داييم همزمان عقد كرديم. من خيلي برام مهم بود كه همسرم بيشتر بياد خونمون ولي شوهره دخترداييم رسما تبديل شد به يك داماد تلپپپپپ و كلا خونه داييم اينا بود تا عروسيش.
    قطعا ارامش براي اون يك معناي ديگه داشت.
    براي من تعامل درست همسر و پدر و مادرم در درجه اول بهم ارامش ميده ولي براي يكي ديگه اين فرق داره و هركس بايد از همسرش بپرسه اينو و ببينه نظرش چيه.

17. 3 کاربر از پست مفید anoosh تشکرکرده اند .

idenay (سه شنبه 23 دی 93), واحد (شنبه 20 دی 93), شیدا. (سه شنبه 23 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    63

تشکرشده 63 در 28 پست

Array
    سلام از همه دوستان( anoosh-rozane-hamed-واحد-مدیرهمدردی-ali)برای نظرات مفیدشون ممنونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)