به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 آبان 95 [ 00:03]
    سطح
    30
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 110
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    42

تشکرشده 12 در 10 پست

Array

عدم استقلال شوهرم و دخالت خانواده شوهرم در زندگی

سلام و خسته نباشید
    من حدودا 4-5 ماهی میشه عقد کردم و واقعا از این اخلاقی که همسرم داره خیلی ناراحتم.
    خودش نمیتونه با قاطعیت تصمیم بگیره. همش خواهراش و برادراش یا بهتر بگم خانوادش بهش یاد میدن که چطور با من برخورد کنه. من تو جلسه خاستگاری یک برداشت دیگه ازش داشتم فکر نمیکردم اینقدر تابع خانوادش باشه. باور کنید همش فکر و ذهنم درگیره. گاهی اوقات به خودم میگم چرا خانوادشون پرجمعیتن. چرا به خانواده کم جمعیت جواب ندادم مگه مجبور بودم برم به همچین خانواده ای جواب بدم. همش خاهرش براش تصمیم میگیره و تو زندگی به شوهرم نظر میده من واقعا از این کار بدم میاد نمیتونم تحمل کنم. میگه کسی دخالت نمیکنه اما حرفش باور نمیکنم. تازه قراره خونمون طبقه بالا مادرشوهرم باشه از این وضع واقعا خسته شدم. درسته همون اول که خاستگاری اومدن قبول کردم ولی الان دوست ندارم با این وضع دخالت برم با مادرشوهر زندگی کنم.
    خواهشا کمکم کنید که من چطور با شوهرم برخورد کنم که بیشتر به حرف من باشه تا خانوادش.
    چطور برخورد کنم که شوهرم مستقل بار بیاد و بیشتر طرف من باشه.
    ممنون میشم راه کاری بهم بدید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    با سلام

میشه چند نمونه از دخالت هاشون و مثال بزنید؟
    همسرتون اصلا با شما مشورت نمیکنند؟
    دخالت ها و تصمیماتشون تاحالا چقدر به زندگیتون لطمه زده؟
    تاحالا با همسرتون مشاوره رفتید؟ یعنی خب معمولا قبل از عقد رسمی من دیدم چندین جلسه مشاوره میرند، خب در اونجا اگه همسرتون وابستگی شدیدی به خانواده داشتن مشاور حتما به شما هشدار میدادن.
    اگه مشاوره رفتید نظر مشاور در مورد شما دو نفر چی بود؟
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

3. کاربر روبرو از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده است .

هم آوا (شنبه 13 دی 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    فرناز جون سلام به همدردی خوش امدید . سن و تحصیلات خودتون و نامزدتون رو نگفتید . ایا همسر شما شغل و درامد مستقلی داره . یا وابسته به خانواده اش هست . این رو مد نظر داشته باشید که اونها خانواده همسرتون هستند . همسر شما از بدو تولد تا الان با اونها بوده . اخلاق و فرهنگ و اعتقادات ایشون متاثر از همین افراده . ایشون تمام عمرش رو تا الان با اونها بوده و از اونها تاثیر گرفته . حتی اگر ایشون شغل و تحصیلات بالا و مستقلی هم داشته باشه . این پیشرفت رو هم مدیون اونهاست . پس شما نباید انتظار داشته باشید که پس از ازدواج و به یکباره ایشون تغییر رویه بده و از شما تاثیر بپذیره . وهر چقدر که شما با اونها مخالفت بیشتری بکنید با مقاومت بیشتری روبرو خواهید خواهید شد . بلکه برعکس هر چقدر که همراهی بیشتری داشته باشید ایشون و خانواده اش بیشتر به عنوان عضوی از خانواده به شما اعتماد خواهد کرد . این رو بدونید که شما همسر و عشق ایشون هستید و هیچ کس دیگری در این جایگاه قرار نداره . پس با رقابت با دیگران این جایگاه رو متزلزل نکنید .

5. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

Aramesh!!!! (شنبه 13 دی 93), هم آوا (شنبه 13 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 آبان 95 [ 00:03]
    سطح
    30
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 110
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    42

تشکرشده 12 در 10 پست

Array
    من 22 سالمه و همسرم 27 سال . من دانشجوی فوقم. همسرم هم لیسانسه. از اول کار ثابت نداشت الان جدیدا سر یک کاری میره.
    شاید بهتره بگم بیشتر دخالت هاشون سر مساعل مادی باشه. چون از اوایل عقد تا الان چیز زیادی واسم نخریدن. ولی از این ناراحت میشم که هر چیزی اگه بخاد بخره باید خانوادش در جریان باشن یا میره بهشون میگه.
    فقط و فقط یکبار من 1 چیز از همسرم خاستم که واسم خرید گف خانوادم متوجه نشن که بعد خاهرش به من میگه مبارک باشه این چیز که خریده بودین ندیده بودم.
    اخه من به ازای هر چیز که بخام بخرم مگه اونا باید مطلع بشن. یا مثلا واسه یک مجلس که بخاد برگذار بشه خاهرش میگه این کارو انجام بده این کارو انجام ندهده گاهی اوقات ممکنه ظاهرشو حفظ کنه ولی به شوهرم خیلی یاد میده و کاملا گاهی اوقات برخوردهایی که شوهرم میکنه من کاملا متوجه میشم حرفهای خودش نیست البته هرچی خاهرش بگه من برعکسشو انجام میدم ولی بازم از این برخوردای خاهرش ناراحتم. چیزی که از همسرم بخام به سادگی برام نمیخره کلی باید با زبون بگیرم. اوایل که بهم میگف خرجت با خانوادته تو دوران عقد. من وظیفه ندارم. من واقعا ناراحت میشدم
    یا مثلا یکبار خاستیم بریم کفشی بخریم خاهرش هم با ما اومد.
    این که شما میگید دخالت ها چقدر به زندگیتون لطمه زده ببینید برخوردهاشون بده. مستقیم که به ما نمیگن چرا شما این کارو برامون نکردین. میگن فلانی این کارو واسه دامادشون کردن و از این جور حرفا. برخوردهاشون منو آزار میده. وگاهی اوقات من واقعا روم نمیشه به شوهرم بگم فلان چیز برام بگیر چون میدونم جواب رد بهم میده.
    کلا سطح فرهنگ خانواده هامون با هم فرق میکنه. خانواده ما برخورد و احترام براشون خیلی مهمه.
    دوست دارم خانواده شوهرم با شخصیت باشن نه اینکه هر حرفیو به زبون بیارن. و در جلسات خاستگاری ما واقعا یکطور دیگه تصور میکردیم.
    من واقعا ناراحتم حالا میگم مدرک واسه ازدواج مهم نیست. پس من به چی دلم خوش باشه
    ویرایش توسط farnaz35 : شنبه 13 دی 93 در ساعت 12:58

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    1. طبیعیست که زمانی که از خانواده ها انتظار کمک داشته باشید، خب بصورت خودکار دخالت هم در این امور انجام دهند.
    اگه میخواهید دخالت نکنند نباید انتظار هم داشته باشید.

2. به همسرتون بگید در جهت کیفیت بهتر از خانواده ها کمکی دریافت نکنند شما به همان حقوق همسر راضی هستید و در همان حد خرج میکنید، با این حرکت استقلالتون و به خانواده ها اعلام میکنید و دخالت ها هم بخودی خود کم میشود.

3. هرچند متوجه نشدم همراهی خواهرشان یا خانوادشان در امر خرید چه مشکلی و ایجاد میکند بهرحال میتوانید از سلیقه و نظر ایشان هم استفاده کنید.
    اما اگه دوست دارید با همسر خرید بروید و تنها باشید بهتره به همسرتون بگید دوست دارید دو نفره به خرید بروید، و هزینه هایتان هم که دیگه خانواده ها نمیدهند پس اعلام کنید دوست دارید مستقلانه به خرید بروید.

4. من نمیدونم خواهرشون مشورت میکنند یا تحمیل ! ولی شما میتوانید به همسرتون بگویید مجلسی که میگیرید ماله خودتان هست و دوست دارید خودتان تصمیم گیرنده باشید، مشورت کردن و دوست دارید اینکه از تجارب دیگران استفاده کنید و میپسندید اما دوست ندارید نظرات تحمیل شود. از همسرتون هم بخواهید نظر خودشونو اعلام کنند. نه نظر دیگران و ازشون بخواهید نظرات و جمع کنید و بسته به شرایط بهترین نظر و انتخاب کنید .
    اینطوری شما بیشتر میپسندید.

اگه هم بعدها اعتراضی صورت گرفت مبنی بر اینکه چرا نظرشون اجرا نشد میتونید بگید نظر خوبی بود اما بسته به شرایط تصمیم براین شد که این عمل و انجام دهیم بهتر است.

این روش خیلی بهتره تا اینکه بخواهید لجبازی کنید و برعکس حرف ها اجرا کنید، این روشی که پیش گرفتید در حد و شان یک خانم متشخص متاهل اصلا نیست.

5. به اینکه فرهنگ خانواده هاتون بهم نمیخوره قبل از عقد باید فکر میکردید و بیشتر تحقیق میکردید، میگند قبل از ازدواج خوووب چشم هاتون و باز کنید بعد از آن دیگه نوبت سازشه و ساختن است نه خراب کردن و پشیمانی!

7. در این خصوص که در دوران عقد مخارج شما با پدرتان باشد قبل ز عقد توافق کرید؟ اگر خیر، میتوانید باهاشون صحبت کنید و بگویید به عنوان یک زن متاهل روتون نمیشه از پدرتان خرجی بگیرید و این اصلا پسندیده نیست، تا همین الانشم که خانه پدر هستید خیلی از مخارجتان با خانواده خوتان هست، اما پسندیده نیست که در خصوص سایر مخارج هم همین گونه باشه!
    وظیفه یک مرد شرعا و عرفا این است که مخارج همسرشون و بعد از ازدواج قبول کنند اما در حد جیبشان نباید بیشتر انتظار داشت!

دیگر شما دو نفر مستقل شدید، مستقل شدن که همش لحظات خوش نداره سختی خاص خودش و داره، اینها هم جز سختیاشه باید درست مدیریتشون کنید تا به مشکل نخورید.
    فکر هم میکنم جفتتون هنوز مهارت های لازم و یاد نگرفتید، هنوز از وظایفتان نسبت به هم آگاهی لازم و ندارید. یسر به بخش مقالات سایت بزنید مقالات مفید زیادی در این خصوص پیدا خواهید کرد.

موفق باشید.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : شنبه 13 دی 93 در ساعت 13:45

8. 3 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

Aramesh!!!! (شنبه 13 دی 93), farnaz35 (شنبه 13 دی 93), sevil73 (سه شنبه 16 دی 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)