به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 30 بهمن 95 [ 03:03]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array

6 به نظرتون من باید با این قوم شوهرچه جوری برخورد کنم که ناراحتم نکنن؟؟؟؟؟

سلام دوستان من وهمسرم دو سال عقد بودیم وچهارماهی میشه ازدواج کردیم ودر یک سطح فرهنگی نیستیم تو خانواده وفامیلاشون احترام معنی نداره خیلی غیبت ومسخره میکنن هر کی به فکره خودشه دلسوزی نسبت به هم یا دوست داشتنی نیست بینشون
    از همون اولش خانوادش وفامیلاش دوست نداشتن همسرم با من ازدواج کنه چون دختر زیاد داشتن تو فامیلا ولی به هرحال شوهرم منو انتخاب کرد واین موضوع باعث قهرچندتا از خاله هاش شد وبه قولی کسی چشم دین منو نداره وحرف وحدیث پشتم زیاده!!!!!!!! خواهرشوهرمم که از همون اولش سعیشوزیاد کرد منو نسبت به شوهرم بدبین کنه تو این مدتم یه دونه سلام واحوالپرسی درست با من نداشته خودشونم که دست تو جیبشون نکردن به خاطره پسرشو ن خیلی خسیسن !!!وحلا موضوع اصلی پدرشوهرم برگشته میگه حسود نباش توقعتو پایین بیار بریز وبپاش نکن یعنی من هنگ کردم گفتم چرا این حرفارو بهم زد زنگ زدم به مادرشوهرم گفت اگه توقعی هم داشته باشم از شوهرم دارم همم من از خودم بالاتر تو فامبلتون ندیدم که بخوام حسادت کنم پس منوباحرفاتون ناراحت نکنید من به شوهرم گفت ماجرارو گفت تو خودتو ناراحت نکن اومدم جوابشونو میدم تو مگه از اونا تاحالا چی خواستی که توقعت بالا بوده خلاصه حسابی ناراحت شد به نظرتون من باید چیکار کنم همیشه باحرفاشون ناراحتم میکنن رفتار شوهرم باید باهاشون چطوری باشه که حساب کار بیاد دستشون ؟دیگه منو اذیت نکن وقتی شوهرم ماموریته

2. 2 کاربر از پست مفید sevil73 تشکرکرده اند .

maedeh120 (سه شنبه 25 آذر 93), szd (چهارشنبه 26 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    سلام عزیزم تبریک میگم ازدواجت رو ایشااله که خوشبخت باشی
    اختلاف فرهنگی ممکنه که تو بعضی ازدواج ها باشه باید طوری خودت رو باهاشون آشنا کنی که سوهان روحت نشن ... یعنی میتونی به عنوان یه آدمای تازه که ممکنه تو زندگیت تاثیری نداشته باشن مثلا فامیل های دورشون نگاه کنی ...
    اینکه اهل مسخره و غیبت هستن که خب نمیگم یه رفتار طبیعی هست اما خیلی از ادما زمانی که دور هم جمع میشن خواسته یا ناخواسته امکان داره بحث شخص دیگری که حضور نداره بیاد وسط...از لحاظی هم که میگی دختر تو فامیل زیاد بوده و اونها به تو حسودی میکن اینو نشون میده که تورو برتر از خودشون میبینن و تو باید خوشحال بشی و به تیکه هاشون اهمیت ندی ... این قهر و اشتی ها بعد از وصلت 2تا غریبه خیلی پیش بیاد اما مدتی که بگذره و جا بیفته دیگه اون اهمیت اولیه رو نداره و اصلاح میشه ...
    اینکه میگن توقعت پایین باشه و این صحبت ها همه اکثرا این حرفارو میزنن البته من تو یه قومیت دیدم این صحبت هارو و تو نباید به منظور بد برداشت کنی و شوهرت رو نبید بین خودتو خانوادش بزاری اصلا درست نیست
    سعی کن با خانوادش و فامیل ها اصلا بحث نکنی و اینکه شما مگه با خانواده همسرت زندگی میکنی؟؟
    و اینکه این سوال رو واسه خودم میپرسم اگه مایل بودی جواب بهم بده ممنون میشم همسرت مال کدوم شهره؟

- - - Updated - - -

من خودم به شخصه دلسوز نیستم دلسوزی یه چیز ذاتی و شخصیه و ربطی به فرهنگ و خانواده نداره به نظر من
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

4. 5 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

dashali (شنبه 29 آذر 93), sasha (جمعه 28 آذر 93), sevil73 (سه شنبه 25 آذر 93), szd (چهارشنبه 26 آذر 93), هم آوا (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    سلام ممنون که بهم سر زدی
    اینا اخه اصن دلسوز نیستن فقط میخوان منو ناراحت کنن من الان یه ماهه که نرفتم خونشون از وقتی شوهرم رفته سرکار
    من اصلا ازشون تا حالا خواسته ای نداشتم خونه پدرم میام میمونم
    یه حرفایی پشته سرم درمیارن بخدا میشنم با خودم گاهی میگم اینا چقد خلاقیت دارن به فکره جنم نمیرسه بیچاره شوهرم خودش هنگ میکنه میگه من از دستشون عاجزم هرچقد بهشون میگم دست بر نمیدارن از این حرفاشون حالا خوبه ازشوهرم میترسن نمیترسیدن چیکار میکردن ؟اهله تبریزه
    حالا جالبه یه مدتم به لاغری من گیر داده بودن اخه وزن پایینه خودشون نود کیلو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6. 2 کاربر از پست مفید sevil73 تشکرکرده اند .

maedeh120 (سه شنبه 25 آذر 93), szd (چهارشنبه 26 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    سویل جان اگه اونجا داری زندگی میکنی توی شهرستان به دلیل ینکه محیطش کوچیکه و ادم ها شناخت بیشتری نسبت به همدیگه دارن و رفت و امد ها زیاده این مورد برای همه پیش میاد ...
    فقط نباید خودت رو حساس کنی یا نسبت به حرفاشون و رفتارشون حساسیت نشون بدی ..... خیلی باسیاست رفتار کن که فکر نکنن با کاراشون میخوان اذیتت کنن خصوصا کسایی که گفتی مخالف ازدواجتون بودن ...
    خدارو شکر کن که همسرت پشتت هست و حق رو به خودت میده مهم اونه وگرنه اطرافیان که ادم همیشه باهاشون در ارتباط نیست مگه مهمونی چیزی بشه ...
    درباره اینکه پشت سرت حرف میزنن هم که از قدیم گفتن در دروازه رو میشه بست در دهن مردم رو نمیشه ...
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

8. 3 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

sevil73 (سه شنبه 25 آذر 93), szd (چهارشنبه 26 آذر 93), هم آوا (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    سلام عزیزم ... ازدواجت رو تبریک میگم و برات آرزوی خوشبختی دارم
    نعمت اولی که داری اینه که همسرت تو رو انتخاب کرده دوست داره و شجاعانه از انتخابش هم دفاع میکنه
    اشتباه شما توی این قضیه اینه که هرچقدر هم مادرشوهر یا پدرشوهرت بهت بی احترامی هم کردند شما نباید دنبال تلافی باشی یا اینکه بهشون بی احترامی کنی چون همسرت هرچقدرم شما رو دوست داشته باشه بازم هیچوقت شما رو به والدینش ترجیح نمیده ... شما کلا 2 ساله که توی زندگیش هستی اما با خانوادش یک عمر زندگی کرده بنابراین توقع بی جاست اگه بخواین شما رو ترجیح بده بنابراین در هر صورتی احترام اونها حتی فقط جلوی همسرت نگه دار و هیچوقت پشت سرشون به شوهرت بدگویی شون رو نکن چون بعد مدت کوتاهی از چشم همسرت میافتی ... مردها از این قبیل زنها متنفرن
    حالا در مورد مشکلت باید بگم مردم در بهترین حالت هم حرف خودشون رو میزنن بنابراین حرف باد هواست و حرف زدن اونها نه از شخصیت شما کم میکنه و نه به شخصیت شما اضافه میکنه بنابراین هیچوقت حرف مردم برات توی زندگی مهم نباشه و تنها اشخاصی که باید اولویت زندگی تو رو تشکیل بدن ابتدا همسرت بعد پدر و مادرت هستند ... چرا نسبت به مسائل بیخودی واکنش نشون میدی ؟؟؟ همیشه آدمها از صبوری نتیجه میگیرند و هیچکسی رو توی زندگیم ندیدم که با دعوا یا تندی در رفتارش زندگی موفق رو بدست آورده باشه
    انقدم به این موضوع فکر نکن که اونا از خانواده من خیلی پائین تر هستن یا عنوان نکن شما از ما پائین تر هستین و بی فرهنگین و .... وقتی یک نفر رو انتخاب کردی یعنی اون رو با همه شرایطش و همه داشته هاش پذیرفتی بنابراین حق نداری بابت چیزی که خودت انتخاب کردی شماتتش کنی ...
    البته من همه این اشتباه ها رو روی حساب سن کم شما میذارم چون از نام کاربریت حدس میزنم که 19یا 20 سالت باشه و این چیزا معمولا توی این رده سنی خیلی اهمیت داره ولی کم کم یاد میگیری اون چیزی که مهمه نجابت و صداقته

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 6 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 26 بهمن 93), maedeh120 (سه شنبه 25 آذر 93), sevil73 (سه شنبه 25 آذر 93), szd (چهارشنبه 26 آذر 93), واحد (سه شنبه 25 آذر 93), zendegiye movafagh (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام عزیزم
    سعی کن به این حرف و حدیث ها اصلا اهمیت ندی
    مهم خودت و همسرت هستید
    البته با خانواده همسرت در نهایت ادب و اجترام رفتار کن و مطمئن باش خودشون یه روز متوجه اشتباهاشون میشن
    و در مورد خانواده همسرت زیاد به همسرت گله نکن اون خودش اخلاق خانوادش رو میدونه اما نمیتونه خانوادش رو کنار بزاره و ممکنه حتی غرورش شکسته شه پس به مرور زمان ممکن از خودت هم سزد بشه ( در صورت گله و شکایت زیادی)
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

12. 5 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

maedeh120 (سه شنبه 25 آذر 93), sevil73 (سه شنبه 25 آذر 93), szd (چهارشنبه 26 آذر 93), واحد (سه شنبه 25 آذر 93), هم آوا (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    اره عزیزم حرفتو قبول دارم من دختری حساسی هستم از طرفی تک دختر بودم بابام خیلی لوسم کرده اصلا تحمل ندام که پشتم کسی چیزی بگه که ناحق باشه همیشه فقط این منو ازار داده میده
    من به فکره اومدن شوهرمم که بیاد قیامتی میخواد بشه که چرا این حرفارو زدن به من به نظرت شوهرم باید باهاشون چه جوری برخورد کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
    من دوست ندارم دعوا بشه میخوام با سیاست همه چی حل شه که نه سخ بسوزه نه کباب!!!!
    خانوادش به دلم نمیشینه ولی احترامشونو نگه میدارم اینقد خاطره بد ازشون دارم که همیشه ناراحتم میکنه یه هفته قبله عروسیم خواهرشوهرم بهم اس داد بی دلیل بدون اینکه بحثیپ بینمون باشه بهم گفت از تو صدتا ریخته همه جا !!!!!!!الان که الانه نفهمیدم واسه چی بهم اس داد اصلا چی شده بود!!!!
    خلاصه من تو این مدت فقط از دستشون ناراحتی کشیدم

14. کاربر روبرو از پست مفید sevil73 تشکرکرده است .

szd (چهارشنبه 26 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 اردیبهشت 96 [ 22:34]
    سطح
    42
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    49

تشکرشده 97 در 48 پست

Array
    اولش داشتم میخوندم دیدم چقدر فامیل شوهرت عین فامیل شوهر منه حدس زدم اونم تبریزی باشه بعد اومدم پایینتر دیدم بله همینطوره اصلا بحث قومیت نیست ولی واقعا چرا ترکها اینجورین تنها توصیه ام اینه اصلا باهاشون رفت و امد نکن منم مشکلات تورو داشتم کلا قطع رابطه کردم شوهرم میره خونشون ولی من نمیرم اینقدر اعصابم راحت شده که نگو

16. کاربر روبرو از پست مفید الهه4 تشکرکرده است .

sevil73 (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 23 اسفند 94 [ 15:07]
    سطح
    27
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    9

تشکرشده 46 در 28 پست

Array
    سلام سویل جان، راستش جریان زندگیتو که خوندم یه لحظه فکر کردم خودمم!!! آخه دقیقا منم مثل شرایط تورودارم عزیز یعنی منم دقیقا تو یه همچین فامیلی عین فامیل همسر شما گیر افتادم واونام همینجور پر حرف ومسخره هستند وخیلی هم به من حسادت چون دختر ترشیده زیاد توشون بوده اونوقت اونام تصور میکردن که شوهر من بره یکیشون بگیره وحالا هم که شوهرم منو انتخاب کرده والانم خداروشکر باهم خوبیم وشوهرم مخصوصا جلوی اونا خیلی هوامو داره وبهم احترام میذاره خیییییییلییی آتیش میگیرن!! نکه خودشون شوهراشون باهاشون خوب نیستن عقده ای وحسود وپر حرف شدن! شوهرمم خیلی ازشون بدش میاد واصلا محلی بهشون نمیذاره تازه اصلا هیچ آمدو رفتی هم باهاشون نداریم منم همش خودمو بی طرف در ظاهر نشان میدم وریش وقیچی میسپارم دست شوهر وخودش جواب همه شون میده عزیز اینارو گفتم بدونی که منم که دقیقا مشکل شما رو دارم وجالب اینجاست که تک دخترم هستم! الان ما شانس بزرگی که داریم اینه که شوهرامون پشتمونن وحمایتمون میکنن پس نیازی نیس که جوش بزنیم فلانی چرا این حرفو درمورد من زد یا فلانی چرا اینکار کرد و.... اصل مطلب شوهر آدمه که اونم راضیه ازمون پس گور بابای بقیه!!! منم اوایل زندگی همش مثل تو تو این فکروخیالات بودم ومیخواستم مورد تایید خانواده همسر باشم ولی بعد یه مدت فهمیدم این کار من داره باعث سو استفاده اونا از من میشه وخیلی پر توقع وپرو میشن وبه خاطر همین دیگه خودمو کم کم کشیدم کنار وخیلی رسمی وبااحترام باهاشون رفتار میکنم که طوری شده اونا بدونن که منکه پاشو از حدگلیمم بیشتردراز نمیکنم اونام باید همینکارو کنن، در کل اینو مد نظرت داشته باش که اصلا با خانواده شوهر صمیمی نشو وهم با احترام وهم رسمی باهاشون رفتار کن که حد خودشون بدونن اگه یه کم صمیمی بشی دیگه کم کم روشون میره بالا وبه خودشون اجازه میدن که حرفا وکارایی که نباید بکنن رو انجام بدن کلا دور باش ودوست باش زیادی نزدیک بشی بعد از مدتی خودتم براشون زیادی میشی ودیگه کدورت وتوقعات بیجاشون شروع میشه!! همسرتم درمقابل برخوردای اونا باید محکم پشت تو باشه ودر نبود تو بره باهاشون صحبت کنه واز تو حمایت کنه که اونا حد خودشون نگه دارن باهمسرت در این باره صحبت کن واز اون بخواه که خودش راه وچاره رو بده اینجوری خیلی بهتره وهمیشه باهم هماهنگ باشین که دیگه احدی هم نتونه کوچکترین جسارتی به یکی از شما بکنه،زیادی هم حرف زدم!!! موفق باشی گلم درکت میکنم واقعا خودمم همینه دردم

18. 5 کاربر از پست مفید روزنه ی امید تشکرکرده اند .

aye (شنبه 29 آذر 93), marta (چهارشنبه 26 آذر 93), sevil73 (چهارشنبه 26 آذر 93), szd (چهارشنبه 26 آذر 93), هم آوا (چهارشنبه 26 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    سلام بر دوستان عزیزم ممنون که راهنماییم کردین خیلی خوشحال میشم که اینجا شماها هستین ومن
    و درک میکنید اخه من میرم هر حرفی که اونا بهم میزننو به شوهرم میگم وشوهرم باهاشون برخورد میکنه بعدش که رفت سرکار روزگار منو سیاه میکنن که چرا میری فضولی میکنی نباید بری بگی ؟تو این شرایط به نظرتون من با این قوم با فرهنگگگگگگگگگگگگگگگ چه کنم؟الهه جونم منم دوست دارم قطع رابطه کنم ولی این باعث پمیشه دستشون اتو بدم رو مخ شوهرم کار کنن که اینو به دور از سیاست زنونه میدونم
    من از همه خانوم هایی که شرایطشون مثله منه دعوت میکنم بیان تجربه وراهکاراشونو بدن
    ممنونم حرفاتو قبول دارم روزنه ی امیدعزیز
    مایده عزیزم هم اوا جان زندگی موفق عزیز ممنونم ازتون باز بهم کمک کنید با حرفاتون

20. 2 کاربر از پست مفید sevil73 تشکرکرده اند .

maedeh120 (شنبه 29 آذر 93), هم آوا (چهارشنبه 26 آذر 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)