به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 آذر 98 [ 22:56]
    سطح
    44
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 96
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

وسواس فکری ، ترک گناه

سلام ببخشید که درد دل من طولانی هست و مشکلاتم زیاد
    جوانی هستم 27 ساله متاهل نزدیک به 5 ساله که ازدواج کردم و به همین دلیل مجبور شدم از مشهد به .... بیام متاسفانه از روز اول ازدواج تا به امروز نتونستم یه کار ثابت داشته باشم و بیکار هستم خرجی رو هم همسرم با شغل کارمندی که داره در میاره خدا رو شکر با هم خوب هستیم و هر طوری هست روز ها رو می گذرونیم ........ تا این چکیده ای بود از زندگی من
    مشکل اصلی و موضوعی که خیلی خیلی روم تاثیر گذاشته و حال و هوای من وبهم می ریزه این هست که از سن 14 سالگی تا به امرزو خود ارضایی می کنم لذتی که به من میده رو نزد همسرم کمتر دارم نمی تونم ترک کنم وابسته شدم تا یه جا چیزی می بینم که برام تحریک آمیزه میره تو حافظم دیگه خسته شدم میدونم که گناه کبیره هستش و گناه بزرگی هم محسوب میشه و اینکه از نعمت های خدا هم محروم میشم نمونه اش همین که 5 ساله دارم دنبال کار میگردم اینقدر که به این و اون رو زدم مدرک دادم به هم وعده دادن یا جواب سر بالا دادن هنوز کار گیرم نیومده حس می کنم دارم تاوان گناهانی که انجام دادم رو میدم این قدر که از لحاظ فکری و روحی تحت فشار هستم بعضی وقت ها کفر میگم بعضی موارد هستش اصلا روم نمیشه بگم فقط اینو نمیدونم چرا در حال گناه و چه در حال نزدیکی با همسرائمه میان تو ذهنم طوری که فکرای زشت و شرم اوری میاد سراغم طوری شدم که افکارم دست خودم نیست خیلی تو نماز و وضو گرفتن اشتباه دارم اصلا یادم میره رکعت چندم هستم پیش دکتر اعصاب و مشاورهم رفتم نظرشون این بود که وسواس دارم حتی با دارو و نکته های که گفته بودن هم جواب نگرفتم ودیگه ادامه ندادم نا گفته نماند جوان بی دینی هم نیستم اهل نماز و روزه دعا خوندن هم هستم ولی این موارد باعث نشده که از گناه دور بشم این طوری بگم که خواستم خودارضایی کنم موقع اذان شده بود رفتم نماز خوندم بعد نماز خودارضایی کردم دیگه حدس بزنید که چقدر غرق در گناهم و وابسته بهش هستم هزاران بار تصمیم به ترک گرفتم یک هفته ، 10 روز ، و آخرین بار 30 روز تونسم ترک کنم به خدا گفتم من که میدونم چرا کارم پیش نمیره و به اون چیزی که میخوام نمیرسم به خاطر همین گناهی که انجام میدمه پس من میام گناه رو میزارم کنارتو هم کار منو راه بنداز 30 روز گناه ترک کردم وبه خدا توکل کردم موقع نماز صبح شروع کردم چند تا دعا خوندن نماز ظهر همین طور روزها یکی پس از دیگری گذشت و من همچنان بیکار فکر نکنید که همین طوری تو خونه نشسته بودم پی کار و سپردن بودم ولی خبری از هیچ کسی نشد حتی مراکز کاریابی هم ثبت نام کردم و این طوری شد که از خدا نا امید شدم و شروع کردم به کار گذشته خودم و با خودارضایی و سایت های مستهجن سر گرم کردم و روز به روز دارم تو منجلاب گناه و افکار زشت و شرم اور گرفتار میشم طوری شدم که شیطان داره درونم حکم فرمایی می کنه حتی چند مورد بود که رفتم سر کار اینقدر که استرس و دل شوره بهم دست میداد دیگه سر کار نمی رفتم ترس از اجتماع داشتم دلیلش هم به خاطر اینه که 5 سال تو خونه هستم عادت کردم به خونه نشینی بعضی وقت ها دلم خیلی میگیره اینقدر گریه می کنم ...
    ممنون که وقت گذاشتید و تا آخر خواندید لطفا بهم نگید خودت و سر گرم کن ورزش کن از مکان های تحریک آمیز دور شو این موارد جواب مشکل من نیست برای کسی که 13 ساله داره گناه انجام میده جواب گو نیست من راه حل میخوام میخوام بدونم آیا همه این طوری هستن یادمه برنامه سمت خدا حاج آقا فرحزاد یه بار گفتش کسانی که وسواس فکری دارن حتی بیشتر مواردش نمیشه به زبان اورد رو گناه نیست و بهش توجه نکنن ولی در مورد من این قدر این وسواس فکر ی داره روم تاثیر میزاره که دارم در مورد ائمه فکر های ناجور می کنم مخصوصا زمان گناه با این چه کنم ؟؟؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیز

از مشکلی که داری ناراحت شدم. من فکر میکنم مشکل شما با کمک یک پزشک و روانپزشک حاذق قابل حل هست

و در کنار آن کار و ورزش و دوری از محیطهایی که تنها هستید و شرایط خودارضایی یا دیدن فیلم .... فراهم هست.

همانطور که خودتون هم اشاره کردید در عنوان تاپیکتون دچار وسواس فکری شدید و بهمین دلیل هم افکار مزاحم

مرتب سراغتون میاد حتما نیاز به دارو درمانی دارید و در کنارش بجای اینقدر دور باطل فکر کردن به گناه و احساس

گناه رابطتون را با خدا، همسرتون و دوستان سالم و پاک بیشتر کنید.

اگه در مسیر درمان درست قرار بگیرید و تمام تلاشتون رو برای یافتن یک کار مناسب بکار ببندید مطمین باشید

خیلی مشکلاتتون حل میشه. به قول حضرت علی کار بهترین تفریح است

بیکاری برای شما آفت و بیماری دردناکی شده حتما یک کار حتی با حقوق بسیار کم هست پیدا کنید و بدنبال ارتقا و

بهبود خودتون و رابطتون با همسرتون باشید.

موفق باشید.

3. 2 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

ali -guilan (دوشنبه 24 آذر 93), hhp (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 93 [ 19:21]
    سطح
    15
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    7 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    146

تشکرشده 106 در 18 پست

Array
    با سلام و احترام

اول از شما تشکر میکنم که برنامه سمت خدا رو تماشا میکنید، این خیلی میتونه به شما کمک کنه

تاپیک های قبلی شما رو کامل خوندم، اون 2 تاپیک قبلی هم در رابطه با همین مشکل بود، فقط اگر نام بهتری برای تاپیک خودتون انتخاب میکردین بهتر میشد، که دوستان بیشتری به تاپیک شما سر بزنند.

مشکلی که شما دارین به دلیل تکرار پی در پی از سن 14 سالگی تا به حال باعث شده که این کار ( خود ارضایی ) امروزه با شما همراه و اجین بشه، از طرفی تبعات این کار خود گناه هستش، منظور از تبعات این کار اون ضرر و زیان های بسیاری که به تن و جسم شما وارد میشه و جمع این ضرر و زیان ها میشه گناه کبیره، حالا کاش فقط به جسم ضرر و زیان برسونه، بیشتر از جسم روح شما رو تخریب میکنه و نتیجه اون همین میشه که لذت خودارضایی از کنار همسر بودن بیشتر میشه و شمارو تشویق میکنه برای انجام این کار و یکی از آثار مخرب این کار همین افکاری هستن ( خط آخر ) که نمیدونید باهاش چکار کنید.

از طرفی به نظر من این کار میتونه یه نوع ظلم کردن باشه، چون وقتی همسر ( بخصوص مرد ) خودارضایی میکنه دیگه نمیتونه نیاز شریک زندگیش رو برطرف کنه و شریک زندگیش مجبوره نیاز خودش رو سرکوب کنه و این یعنی ظلم کردن.!!!

میدونید که این کار در اصل یک نیاز نیست چون شما متاهل هستید و نیاز شما کنار شماست و لازمه بگم حتی اگر متاهل هم نباشد باز هم نمیتونه یک نیاز باشه

من به شما نمیگم خودت رو سرگرم کن، ورزش کن و از مکان های تحریک آمیز دور شو و...
    فقط یک چیز میگم...! با خودتون رو راست باشید، آیا واقعا این یک نیازه ؟ اون هم با وجود متاهل بودن !؟
    این کار رو برای سلامتی تن، جسم و روحتون ترک کنید و نه برای اینکه با خدا معامله کنید تا کاری گیرتون بیاد و همینکه دیدین خبری از کار نیست دوباره برگردین
    توصیه های کاربر محترم sanjab بسیار مفید هستن و از اون ها بهره ببرید و سعی کنید رابطه خودتون و همسرتون رو بهبود ببخشید

و در آخر بگم دوست عزیز شهری که شما در آن هستین کارهای زیادی هست برای انجام دادن، شما در مرکز استان هستین و بلاخره متونید یه کاری برای خودتون مهیا کنید. کمی بیشتر تلاش کند حتما کار مناسبی گیرتون میاد، انشاء الله

از خدای متعال آرزوی موفقیت را برای شما دارم

5. 3 کاربر از پست مفید hhp تشکرکرده اند .

ali -guilan (سه شنبه 25 آذر 93), sanjab (سه شنبه 25 آذر 93), واحد (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 09:53]
    سطح
    25
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 353 در 123 پست

Array
    سلام برادر من نمی گم از خوندن مشکلاتتون متاسف شدم چون بعضی مشکلات هستن که خودمون ایجادکننده اون مشکلات هستیم. مشکل خودارضایی شما دلیل اصلی و بزرگش بیکاری شماست شما نه وسواس فکری دارید و نه مشکل خاصی دارید. وقتی یک مرد میگه 5 ساله بیکارم من مشکل رو جامعه نمی دونم تنبلی و عدم تلاش فرد که کار پیدا نمی کنه. شما یه مرد هستید کار فقط کار اداری و پشت میز نشستن نیست اگر نیاز باشه آدم برا اداره زندگیش باید کارگری هم بکنه. سوال من اینه اگر همسرتون خرجی خونه رو نمیدادن باز دست رو دست میزاشتید؟؟؟؟!!!! برادر من شما از تلاش فرار می کنید دیدم آدمهایی رو مدرک کارشناسی ارشد دارن و تو مغازه ای فروشندگی می کنن. کار نیست رو بهانه نکنید. برسیم به مشکل دومتون کسی که صبح تا شب سرکار باشه وقت نمی کنه افکار منحرف داشته باشه مخصوصا یک مرد متاهل که اگر هم احساس نیاز کرد این نیازش رو با همسرش رفع می کنه. اولین کاری که باید بکنید اینه که خودتون رو از خونه بزنید بیرون و دنبال کار باشید و بههونه هم نیارید که کار نیست توقعاتتون رو بیارید پایین اول از یه کار معمولی شروع کنید بعد خودتون رو بکشید بالا. معذرت می خوام اگر تند گفتم چون واقعا بیکاری یه مرد اونم 5 سال برام قابل درک نیست.

- - - Updated - - -

سلام برادر من نمی گم از خوندن مشکلاتتون متاسف شدم چون بعضی مشکلات هستن که خودمون ایجادکننده اون مشکلات هستیم. مشکل خودارضایی شما دلیل اصلی و بزرگش بیکاری شماست شما نه وسواس فکری دارید و نه مشکل خاصی دارید. وقتی یک مرد میگه 5 ساله بیکارم من مشکل رو جامعه نمی دونم تنبلی و عدم تلاش فرد که کار پیدا نمی کنه. شما یه مرد هستید کار فقط کار اداری و پشت میز نشستن نیست اگر نیاز باشه آدم برا اداره زندگیش باید کارگری هم بکنه. سوال من اینه اگر همسرتون خرجی خونه رو نمیدادن باز دست رو دست میزاشتید؟؟؟؟!!!! برادر من شما از تلاش فرار می کنید دیدم آدمهایی رو مدرک کارشناسی ارشد دارن و تو مغازه ای فروشندگی می کنن. کار نیست رو بهانه نکنید. برسیم به مشکل دومتون کسی که صبح تا شب سرکار باشه وقت نمی کنه افکار منحرف داشته باشه مخصوصا یک مرد متاهل که اگر هم احساس نیاز کرد این نیازش رو با همسرش رفع می کنه. اولین کاری که باید بکنید اینه که خودتون رو از خونه بزنید بیرون و دنبال کار باشید و بههونه هم نیارید که کار نیست توقعاتتون رو بیارید پایین اول از یه کار معمولی شروع کنید بعد خودتون رو بکشید بالا. معذرت می خوام اگر تند گفتم چون واقعا بیکاری یه مرد اونم 5 سال برام قابل درک نیست.

7. 2 کاربر از پست مفید deniz90 تشکرکرده اند .

ali -guilan (سه شنبه 25 آذر 93), واحد (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 خرداد 94 [ 11:33]
    سطح
    18
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    66

تشکرشده 136 در 41 پست

Array
    سلام
    داداش من مشکل خود ارضاییت وقتی درست میشه که تو سرکار بری
    کار هست یه پیشنهاد میکنم بادر آمد بالای یه تومن
    پیک موتوری
    هیچ بهونه ای هم نمیتونی در مقابلش بیاری (اگه منطقت خوب کارکنه)
    یه مدت برو بعدش که حالت اومد سرجاش شغلتو عوض کن تو همین حینم میتونی دنبال کار بگردی
    یا علی

9. کاربر روبرو از پست مفید ebi-larynx تشکرکرده است .

ali -guilan (سه شنبه 25 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 آذر 98 [ 22:56]
    سطح
    44
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 96
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    ممنون از دوستانی که راهنمایی کردن
    deniz90 عزیز من چند جایی هم کار کردم ولی شرایط خوب نبود به طور مثال راننده بودم فقط راننده حتی ماشین از خودم نبود از ساعت 5 صبح میرفتم تا 6 الی 7 ، 8 بعدظهر با ماهی 300 هزار تومان بدون بیمه ، جایی دیگه کار میکردم به عنوان پیمانکار چون طرف از من خوشش نمی اومد و جای خواهر زاده اش رو گرفتم قرار دادم رو فسخ کردن فقط 3 ماه تونستم اون جا کار کنم ، اتفاقا یکی از آشنا ها که برای کار بهش سپردم میگفت تو خودت نخواستی که بری سر کار مگه میشه مرد تو خونه باشه منم بهش گفتم باشه تو کار برام پیدا کنم مهم نیست چی باشه الان 2 ماه که داره برام دنبال کار می گرده و خبری نمیشه به این نتیجه رسیدم تا خدا نخواد قدمی از قدم برداشته نمیشه ( کلاس فوریت های پزشکی رو رفتم ، گواهینامه پایه 2 برای ون و مینی بوس رو هم گرفتم ، مدرک مقدماتی شبکه رو هم گرفتم ، دوره تزریقات رو هم رفتم ، دیپلم انسانی هم گرفتم همه اینا رو انجام دادم به امید این که بتونم برم سر کار یه جایی استخدام بشم متاسفانه همش به در بسته خوردیم ...

11. کاربر روبرو از پست مفید alizadeeh تشکرکرده است .

ali -guilan (سه شنبه 25 آذر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)