به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array

هيجاني تصميم مي گيريد يا منطقي؟

فردي را تصور کنيد که در يک روز تعطيل در خانه است و قصد دارد به کارهاي شخصي اش بپردازد، اما يکي از دوستانش با او تماس مي گيرد و او را به کوهنوردي دعوت مي کند و مي گويد: «پاشو برويم کوه، خيلي حال مي دهد!» و او تصميم مي گيرد کارهاي شخصي خود را رها کند و با او به کوه برود اما برحسب اتفاق يکي ديگر از دوستانش با او تماس مي گيرد و وقتي متوجه برنامه کوهنوردي او مي شود، مي گويد: «نه بابا! هوا سرد است و کوهپيمايي سخت. بهتر است به سينما برويم!» و او به خاطر اين جمله از رفتن به کوه منصرف مي شود و برنامه سينما را رديف مي کند که باز برحسب اتفاق يکي ديگر از دوستانش با او تماس مي گيرد و مي گويد: «فيلمي که مي خواهي بروي خوب نيست، بيا برويم موزه. من ۲ تا بليت نيمه بها دارم» و قهرمان داستان ما دوباره تصميم مي گيرد با اين دوستش به موزه برود.
    اگر مي خواهيد متوجه شويد که چه قدر مانند شخصيت داستاني ما به اصطلاح احساسي تصميم مي گيريد، بايد به 14 سوال آزمون اين هفته «خانواده و مشاوره» پاسخ دهيد. شما با شرکت در اين آزمون درمي يابيد که در تصميم گيري هايتان، نکته سنج و دقيق هستيد يا هيجاني تصميم مي گيريد.

1 -عملکرد خودتان را در کدام يک از موارد زير بهتر مي دانيد؟
    الف) در کارهاي گروهي. .................................................. .................................................. .................................................. ............
    ب) در کارهاي فردي. .................................................. .................................................. .................................................. .....................

2 - اگر براي انتخاب شغل، هيچ محدوديتي نداشته باشيد و به شما حق انتخاب داده شود، چه نوع شغلي را انتخاب مي کنيد؟
    الف) شغلي را انتخاب مي کنم که با ثبات و تضمين شده باشد و از نظر مالي در آن خطر و ريسکي وجود نداشته باشد. .................................................. .................................................. .................................................. .....................................
    ب) شغلي را انتخاب مي کنم که داراي تنوع و ماموريت هاي کاري توام با سفرهاي متعدد باشد هرچند ممکن است که از نظر مالي تا حدي بي ثبات و پرريسک باشد. .................................................. ...............................

3 - رفتارهاي شما به کدام گزينه نزديک تر است؟
    الف) مدت زمان زيادي را به تفکر اختصاص مي دهم، تا شناخت کامل تر و بهتري از احساسات و عواطف حقيقي ام به دست بياورم. .................................................. .................................................. ........................................
    ب) مدت زمان زيادي را به تفريح و گشت و گذار اختصاص مي دهم تا شناخت کامل تر و بهتري از محيط پيرامون، احساسات و انديشه هاي اطرافيانم به دست بياورم. .................................................. ...........

4 - فرض کنيد که قرار است شما يک خودرو باشيد:
    الف) قطعا ترجيح مي دهم که يک خودروي مقاوم، محکم، ايمن و اصيل باشم. ..........................................
    ب) قطعا ترجيح مي دهم که يک خودروي تيزرو، سبک، نرم و پرشتاب باشم. ...........................................

5 - چگونه به ديگران اعتماد مي کنيد؟
    الف) خيلي دير و دشوار چون در کل معتقدم که نبايد به ديگران اعتماد کرد. ...........................................
    ب) به راحتي چون در کل معتقدم که همه افراد، ذاتاً خوش قلب و خيرخواه هستند. .........................
    6 - سر و صدا و شلوغي محل کار، تحصيل يا خانه تان را چگونه ارزيابي مي کنيد؟
    الف) اصلا تمرکز فکري و ذهني ام به هم نمي ريزد و بدون توجه به هياهوي اطراف به کارم ادامه مي دهم. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........
    ب) به محض به هم خوردن سکوت و نظم، حواسم پرت مي شود و از جايم بلند مي شوم. ..................

7 - کدام گزينه، بيشتر درباره شما صدق مي کند؟
    الف) وقت زيادي صرف غصه خوردن و نگراني بابت مشکلاتم نمي کنم. .................................................. ....
    ب) وقت خيلي زيادي صرف غصه خوردن، انديشيدن و نگراني بابت مشکلاتم مي کنم. ..................

8 - کدام يک از اين گزينه ها، بيشتر و بهتر شما را توصيف مي کند؟
    الف) برخوردار از حس واقع بيني هستم. .................................................. .................................................. .........................
    ب) عاشق آرامش و سکوت هستم. .................................................. .................................................. ......................................
    ج) علاقه مند به گيرودار و معرکه گيري هستم. .................................................. .................................................. ........

9 - در هنگام ارزيابي و سنجش ديگران معمولا:
    الف) توضيحي منطقي و عقلاني براي قضاوت درباره ديگران دارم. .................................................. .............
    ب) بيشتر بر احساسات و شهود دروني ام تکيه مي کنم. .................................................. ........................................

10 - در تصميم گيري هايتان بيشتر بر اساس چه نوع اطلاعاتي تصميم مي گيريد؟
    الف) بيشتر بر امور مبتني بر واقعيات تکيه مي کنم تا امور مبتني بر حدسيات و فرضيات. ............
    ب) بيشتر بر امور مبتني بر حدسيات و فرضيات تکيه مي کنم تا امور مبتني بر واقعيات. ...............

11 - هنگامي که بايد يک تصميم قاطع بگيريد، چه کار مي کنيد؟
    الف) همه گزينه ها را با دقت و وسواس در نظر مي گيرم و آن ها را سبک و سنگين مي کنم تا بهترين تصميم را بگيرم. .................................................. .................................................. .................................................. ..................................
    ب) به سرعت و شايد تا حدي شتاب زده و نسنجيده تصميم مي گيرم. .................................................. .........

12 -مي دانيد که همه افراد از ويژگي هايي برخوردارند که دوست دارند تغييرات اساسي در آن ها ايجاد کنند. شما تصور مي کنيد که از ميان ويژگي هايي که عنوان مي شود کدام يک بايد در شما تغيير کند تا احساس بهتري نسبت به خود پيدا کنيد؟
    الف) لجاجت ، سرسختي و يکدندگي .................................................. .................................................. ....................................
    ب) دودلي و عدم قطعيت .................................................. .................................................. .................................................. ...........
    ج) شتاب زدگي و نسنجيده کاري .................................................. .................................................. .............................................

13 - به خانه يکي از دوستان تان مي رويد و متوجه مي شويد که او تغييراتي در خانه اش به وجود آورده است. شما چه مي کنيد؟
    الف) از تغييرات داده شده، خوشم مي آيد و درباره آن ها با ذکر جزئيات با دوستم صحبت و تبادل نظر مي کنم. .................................................. .................................................. .................................................. ..........................................
    ب) بدون اهميت و توجه به آن تغييرات با دوستم احوالپرسي و صحبت مي کنم و اصلا حرفي از آن نمي زنم. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .

14 - دوستان تان از شما براي رفتن به شهربازي و استفاده از وسايلي که شما از آن ها مي ترسيد، دعوت مي کنند، شما:
    الف) با قاطعيت مي گويم: «به هيچ وجه، اصلا روي من حساب نکنيد!» ولي در آن روز براي تماشا، با دوستانم همراه مي شوم. .................................................. .................................................. .................................................. ...........
    ب) در حالي که کمي به وحشت افتاده ام، با ترديد مي گويم: «شايد، بيايم ولي قول نمي دهم!» و سرانجام هم با آن ها به شهربازي نمي روم. .................................................. .................................................. ......................
    ج) هيجان زده مي گويم: «روي من حساب کنيد!» .................................................. .................................................. ......

نحوه محاسبه امتياز آزمون
    حال که به همه سوالات اين آزمون پاسخ داده ايد، نوبت آن است که امتيازتان را محاسبه کنيد. براي محاسبه امتيازتان براي هر سوال که گزينه «الف» را انتخاب کرده ايد 3 امتياز و براي گزينه «ب» 2 امتياز و سوال هايي که گزينه «ج» وجود دارد، براي اين گزينه يک امتياز براي خودتان در نظر بگيريد. مجموع امتياز همه سوالات، امتياز نهايي شما خواهد بود که بايد عددي بين 25 تا 42 باشد.

منبع:روزنامه خراسان
    هيجاني تصميم مي گيريد يا منطقي؟
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

2. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

.saber. (جمعه 14 آذر 93), ali -guilan (جمعه 14 آذر 93), گوش ماهی (جمعه 14 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 آذر 94 [ 14:26]
    سطح
    7
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    2,438

تشکرشده 600 در 162 پست

Array
    40 !!
    همه الف جز 14
    پارک بازی حال میده

4. کاربر روبرو از پست مفید ali -guilan تشکرکرده است .

khaleghezey (جمعه 14 آذر 93)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    38تا40

فکر کنم انسان کاملتر و صبورتری شدم
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

6. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

ali -guilan (جمعه 14 آذر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)