به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 95 [ 00:02]
    سطح
    52
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 185
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    743

تشکرشده 603 در 163 پست

Array

شیوه خواستگاری از همکلاسی

سلام به دوستان خوب همدردی
    ان شالله خوب باشید.
    نمی دونم هنوز کسی اینجا منو یادشه یا نه اما من خیلی ها رو بیاد دارم و برا خیلی ها دلم تنگ شده و از اینجا سلام مجدد عرض می کنم خدمتشون.

خب بهتره برم سر اصل موضوع
    دانشجوی کارشناسی یکی از رشته های مهندسی ترم آخر (بهار ان شالله تمومه) سنم ۲۳ و در حال راه اندازی یک کار خوب به همراهی یک از دوستانم در زمینه رشته تحصیلیم هستم (بنظرم آینده کاری خوبی در انتظارمونه به خواست و کمک خدا) و خدمت سربازی حدود ۱۱ ماه باید برم (بقیشو کسری دارم)
    خب بعد از کلی گشتن ی دختر مناسب تو دانشگاه پیدا کردم، ازشون شناخت کاملی ندارم اما مشخصه های اولیه که تو ذهنم بود رو دارن (حجاب خیلی برام مهم بود (امتیازی که میدم ایده آل) از نظر اعتقادی ظاهرا خیلی خوبن و از نظر زیبایی (به دلم نشستن کاملا) از نظر اعتماد بنفس (خیلی خوبن) از نظر شخصیت و سنگینی در برخورد( ایده آل هستن از دید من) از نظر تناسب قدی کاملا مناسب از نظر سن ۴ سال کوچیکتر و دوست داشتم رشته تحصیلی مهندسی نباشه که نیست
    کارهایی که انجام دادم
    نام و نام خانوادگیشون رو در آوردم (نکته جالب که بعدا متوجه شدم نام خانوادگیمون شبیه همه) فهمیدم همشهریم هستن و آدرسشون رو در آوردم سن دقیقشون رو در آوردم ی جورایی تمام مشخصاتشون رو در آوردم دیگه
    با خانواده ام در میون گذاشتم از اونجایی که دانشجوی پدرم هستن و خانواده موافقت خودشون رو اعلام کردن و از اونجایی که فردا آخرین روز کلاسمون باهم هست بنظرتون باهاشون صحبت کنم؟
    یا
    صبر کنم خانواده ها رسمی باهم صحبت کنن؟
    می ترسم مثل خیلی جاها می بینم که دختر بدون شناخت جواب منفی می دن این اتفاق تو شناخت رسمی بین ماهم بی افته (تو کلاس تقریبا ی رابطه خوب داریم)

اصلا هیجان زده نیستم و دارم کاملا منطقی به مسئله نگاه می کنم و هیچ عجله ایی ندارم اما همکارم خیلی از انتخابم خوشش امده و از نظرش کاملا مناسبیم و خیلی تشویقم می کنه زودتر رسمی اقدام کنم فعلا منتظرم امتحانات ترم تموم بشه که حدود ۲ ماه دیگه میشه اما ایشون می گن شاید دیر بشه تو این دو ماه و نظرش اینه دست دست نکنم برا همین گفتم با شما دوستان هم مشورت کنم.

متشکر از همه
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    فرداي قيامت كه گرفتار ترينيم
    وحشت زده و بي كس و بي يار ترينيم
    آنقدر طرفدار من و توست ابالفضل
    انگار نه انگار گنهكار ترينيم
    السلام عليك یا ابا الغوث

2. 8 کاربر از پست مفید .saber. تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 12 آذر 93), reihane_b (سه شنبه 11 آذر 93), szd (چهارشنبه 12 آذر 93), مسافر زمان (چهارشنبه 12 آذر 93), باران بهاری11 (پنجشنبه 13 آذر 93), تسنیم (سه شنبه 12 اسفند 93), دختر بیخیال (جمعه 12 دی 93), صبا_2009 (جمعه 28 آذر 93)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,575

تشکرشده 37,077 در 7,001 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    .saber. گرامی خوشحال هستم که در موقعیت خوبی مشاوره می گیری.

حالا که کلیات اولیه مخصوصا بحث مسائل ظاهری حل هست. برای ارزیابی و شناخت دقیق که آیا تناسب با هم دارید یا خیر نیاز هست که استارت کار را به طور رسمی بزنید.
    اگر خودتون شروع کنید. و غیر رسمی وارد شوید ، ضعیف وارد شده اید و در حد دوست دختر و پسری تلقی می شود. برای جدی بودن باید رسمی از طریق خانواده شروع کنید.
    همچنین با توجه به اینکه شما خودتون فرد معتقدی به مسائل اسلامی هستید. باید بر همین سبک عمل کنید تا او هم اگر بر همین سبک هست تطابق را عملا ببیند.

اگر دختری هست که بدون بررسی در اولین قدم خواستگاری رسمی جواب منفی بدهد. از دو حال خارج نیست:
    1 - دل در گرو دیگری دارد
    2 - نگاهش به ازدواج صحیح نیست.

که هر کدام از اینها باشد مناسب شما نمی باشد.

نکته بعدی، بحث ازدواج هیچ تعارضی با تحصیل شما و امتحان شما ندارد.
    اگر او را پسنیده اید. سریع و رسمی کار را شروع کنید.
    البته در مراحل شناخت عجله ای نیست و ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد و به بعد از امتحانات برسد.
    اما اقدام را شروع کنید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

4. 15 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

.saber. (سه شنبه 11 آذر 93), ali -guilan (چهارشنبه 12 آذر 93), omid65 (چهارشنبه 12 آذر 93), rayehe (سه شنبه 11 آذر 93), reihane_b (سه شنبه 11 آذر 93), szd (چهارشنبه 12 آذر 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 11 آذر 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 12 آذر 93), کامران (چهارشنبه 20 اسفند 93), مسافر زمان (چهارشنبه 12 آذر 93), آویژه (سه شنبه 11 آذر 93), آرام دل (سه شنبه 11 آذر 93), باران بهاری11 (پنجشنبه 13 آذر 93), تسنیم (سه شنبه 12 اسفند 93), صبا_2009 (جمعه 28 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    52
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 603 در 163 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    .saber. گرامی خوشحال هستم که در موقعیت خوبی مشاوره می گیری.

حالا که کلیات اولیه مخصوصا بحث مسائل ظاهری حل هست. برای ارزیابی و شناخت دقیق که آیا تناسب با هم دارید یا خیر نیاز هست که استارت کار را به طور رسمی بزنید.
    اگر خودتون شروع کنید. و غیر رسمی وارد شوید ، ضعیف وارد شده اید و در حد دوست دختر و پسری تلقی می شود. برای جدی بودن باید رسمی از طریق خانواده شروع کنید.
    همچنین با توجه به اینکه شما خودتون فرد معتقدی به مسائل اسلامی هستید. باید بر همین سبک عمل کنید تا او هم اگر بر همین سبک هست تطابق را عملا ببیند.

اگر دختری هست که بدون بررسی در اولین قدم خواستگاری رسمی جواب منفی بدهد. از دو حال خارج نیست:
    1 - دل در گرو دیگری دارد
    2 - نگاهش به ازدواج صحیح نیست.

که هر کدام از اینها باشد مناسب شما نمی باشد.

نکته بعدی، بحث ازدواج هیچ تعارضی با تحصیل شما و امتحان شما ندارد.
    اگر او را پسنیده اید. سریع و رسمی کار را شروع کنید.
    البته در مراحل شناخت عجله ای نیست و ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد و به بعد از امتحانات برسد.
    اما اقدام را شروع کنید.
    سلام مدیر عزیز
    خیلی خوشحالم کردید به تاپیکم سر زدید، متشکرم از شما

ممنونم بابت راهنماییتون
    نظر شخصیمم همین طور که شما فرمودید بود که با راهنمایی شما مطمئن شدم
    حتما همینطور عمل می کنم و فردا با خانواده در مورد اقدام رسمی صحبت می کنم.

بسیار سپاسگزارم
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    السلام عليك یا ابا الغوث

6. 9 کاربر از پست مفید .saber. تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 12 آذر 93), rayehe (سه شنبه 11 آذر 93), reihane_b (سه شنبه 11 آذر 93), szd (چهارشنبه 12 آذر 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 12 آذر 93), مسافر زمان (چهارشنبه 12 آذر 93), آرام دل (سه شنبه 11 آذر 93), باران بهاری11 (پنجشنبه 13 آذر 93), صبا_2009 (جمعه 28 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام
    از دیروز تا حالا چه خبره؟؟؟ خداروشکر خداروشکر همینطور دارم خبرای خوب می شنوم.چه اینجا چه خارج از اینجا!
    انشاله همیشه همینطور بحث ازدواج خوب و عاقلانه و عاشقانه گرم بمونه...
    خیلی خوشحال شدم از موفقیت هات گفتی.خداروشکر
    دیگه واقعا وقتشه اون خانم خوشبختت هم به جمعمون اضافه بشه

منم همونطور که مدیر گفتن پیشنهادم اقدام رسمی هست
    خواستگاری رسمی خیلی به نفعتون هست .دختر خانم با هر طرز فکری که باشن این نوع خواستگاری رو می پسنده.
    ولی اگه خودت بخوای تنها پا پیش بذاری ممکنه بعضی خانمها نپسندن. و سریع و بدون شناخت جواب رد بدن.
    امیدوارم با خانواده هر چه زودتر برید خواستگاری.و نتیجه اش هر چی خدا صلاح میدونه همون بشه.
    وای خیلی خوشحال شدم.ببخشید نظر خاصی نداشتم!
    خواستم بگم حتما تو همین تاپیک ما رو در جریان این جریان! بذار

8. 9 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

.saber. (سه شنبه 11 آذر 93), ali -guilan (چهارشنبه 12 آذر 93), szd (چهارشنبه 12 آذر 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 12 آذر 93), مسافر زمان (چهارشنبه 12 آذر 93), آرام دل (سه شنبه 11 آذر 93), باران بهاری11 (پنجشنبه 13 آذر 93), تسنیم (سه شنبه 12 اسفند 93), صبا_2009 (جمعه 28 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 93 [ 02:33]
    دستاوردها:
    3 months registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 138 در 41 پست

Array
    سلام به نظر من علاوه بر اقدام رسمي يه سري توجهات خاص هم به ايشون بكنين مثلا روز اخري كه با هم كلاس دارين بهش بگين خانم فلاني خواستم بدونين من هميشه تو دلم شما رو تحسين ميكنم به نظرم شما شخصيت خيلي زيبايي دارين و دلم ميخواست اينو بهتون بگم قدر خودتونو بدونين يا يه سري از اين حرفا من به عنوان يه زن دوست دارم از مردي كه ميخواد بياد خواستگاريم حرفها و رفتارهاي دلنشيني بشنوم جدا از مراسم خواستگاري فكر ميكنم اين براي بيشتر خانمها لذت بخش باشه اينطوري كمي متوجه توجه شما به خودش ميشه و بهتون فكر ميكنه و موقع خواستگاري تصوير يه مرد مهربون و عاشق مد نظرشه

10. 2 کاربر از پست مفید ماهك تشکرکرده اند .

.saber. (چهارشنبه 12 آذر 93), ali -guilan (پنجشنبه 13 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    52
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 603 در 163 پست

Array
    ممنونم خواهر عزیزم زیحانه
    ممنونم ماهک جان تازه برگشتم از کلاس و پستتون رو تازه دیدم متشکرم بخاطر پیشنهادتون
    واقعیتش شخصیتم این طوری نیست و اصلا برام قابل قبول نیست اینطور حرف زدن (فعلا ایشون غریبه هستن و اینقدر شناخت ندارم که تحسین شون کنم ) ولی از نظر احساسی آدم بازی هستم با خانوادم

ولی اینقدر امروز پرنگ بودم تو کلاس که مطمئنم منو ب یادشون می مونه (نمی تونم بازش کنم شاید شناخته بشم)

متشکرم از دوستان و مشاوران خوب و قوی تالار
    تا حالا خیلی بهم لطف داشتن، ممنونشونم

یا حق
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    السلام عليك یا ابا الغوث

12. 3 کاربر از پست مفید .saber. تشکرکرده اند .

ali -guilan (پنجشنبه 13 آذر 93), reihane_b (پنجشنبه 13 آذر 93), باران بهاری11 (پنجشنبه 13 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    52
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 603 در 163 پست

Array
    سلام عزیزان
    لطفا چند نمونه سوال و موضوع که در شب خواستگاری بین دختر پسر پرسیده می شه رو برام بنویسید.
    سوالات و موضوعاتی که برای خودتون مهمه رو برام لطف کنید بنویسید (هر سوالی که خودتون می پرسید شب خواستگاری منظورمه)
    می خوام در مورد موضوع های مختلف فکر کنم

متشکرم از همه
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    السلام عليك یا ابا الغوث

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 تیر 97 [ 17:25]
    سطح
    49
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    369

تشکرشده 377 در 121 پست

Array
    سلام وقت بخیر.
    1:اولا این مراسم بستریه برای رسمی شدن و آشنایی وشناخت بیشتر دو خانواده.
    منظورم اینه که طوری رفتار نکنین که فکر کنن شما به شناخت رسیدی و فقط مونده جواب دختر خانم.
    2: قبل این که مراسم برگزار بشه حتما اطلاعات‌ لازم رو و به تفصیل به خانوادتون برای معرفی شما در اون جلسه بدید
    اینکه چه کاره اید، چقدر درآمد دارید، قصد ادامه تحصیل دارید یا خیر و...
    وقتی که وارد منزل دختر خانم شدید:
    اولا گل و شیرینی حتما ببرید و اینکه بدید دست دیگران که بیارن
    موقعی که وارد میشید همه منتظرن ببینن که شما چطور سلام و احوالپرسی میکنید و این ادب و نزاکت شما رو میرسونه ، پس این موضوع رو دست کم نگیرید.
    سعی کنید جایی رو برای نشستن انتخاب کنید که کمتر در دید خانواده دختر خانم باشید
    تا از شما سوال نکردن، صحبت نکنید،
    اگه فکر میکنید خانوادتون نمیتونن شما رو درست معرفی کنن، بهتر که کسی که از سمت شما صحبت میکنه یه کلیاتی از شخصیت شما بیان کنه و بعدش بگه با اجازتون بقیه رو خود آقا صابر بگن، این شکلی خیلی بهتره،
    برای شما زمینه معرفی خودتون آماده میشه و شما حرف برای گفتن زیاد دارید.
    سن- تحصیل- عقاید - کار- سربازی و... خیلی آیتم های دیگه این طوری هم حرف برای گفتن کم نمیاری که بعد بخان بگن طرف نتونست دو کلمه حرف بزنه، هم اینکه هیچ کس به اندازه خودتون نمیتونه شما رو خوب معرفی کنه،
    فقط قبل اینکه بخای از خودت بگی از خانواده خودت و خانواده دختر خانم بابت زحمتی که کشیدن و بستری رو برای آشنایی فراهم کردن تشکر کن و بعد شروع کن به صحبتای اصلی.
    موقعی که خانواده پیشنهاد دادن برید توی اتاق با دختر خانم صحبت کنید حتما قبلش از پدر دختر خانم خودتون مجددا اجازه بگیرید.
    وقتی خواستید برید داخل اتاق اجازه بده اول دختر خانم بره داخل بعد شما برو، و نکته دیگه این که در رو حداقل نیمه باز بزار( به خانواده دختر باشه در باید کامل باز باشه و این تمرکز شما رو برای صحبت کردن کم میکنه چون همش فکر میکنید دارن به حرفای شما گوش میکنن
    صحبت رو شما با تشکر از ایشون و خانوادشون شروع کن، بعد بگو من زیاد تجربه این مراسم ندارم پس اگه ممکنه شما موضوع رو مدیریت کنید( اگه 100 جا هم رفتی خواستگاری، سعی کن طرف شروع کنه به سوال پرسیدن، چون از روی سوالهایی که میپرسه بهتر میشه شناخت پیدا کرد)
    سعی کن تا حد ممکن پاسخگو باشی تا سوال کننده، البته چندتا سوالم بپرس که فکر نکنه بدون هدف و برنامه اومدی،
    من خودم زیاد از این سوالهایی که تو سایتا گذاشتن و توی اون جلسه میپرسن خوشم نمیاد با طرح اون سوالا پاسخ دهنده دنبال جواب درست میگرده تا اینکه بخاد تعریفی از شخصیت خودش رو بیان کنه.
    یه سری سوال داخل سایت هست، مدیریت محترم سایت هم در این خصوص مطلب نوشتن میتونید از اونا به عنوان مقدمه کار استفاده کنید،
    وسط صحبت یه زمان ذوق زده نشید بگید آره شما همونی هستید که میخاستم، هر صحبتی شد موافق یا مخالف نظر شما، نباید طوری رفتار کنید که دختر خانم بگه اون منو قبول کرده، حالا مونده جواب من،
    اولشم گفتم این جلسه برای آشناییه و توی این جلسه نتیجه گیری هم نکنید،
    مثلا آخرش بگید اگه موافق باشید و خانواده اجازه دادن، این جلسات ادامه پیدا کنه.
    یعنی طوری رفتار کن که خود دختر خانم متوجه نشه که بالاخره شما از اون خوشت اومد یا نه.
    انشاالله که خیره.
    موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام وقت بخیر.
    منظورم اینه که طوری رفتار نکنین که فکر کنن شما به شناخت رسیدی و فقط مونده جواب دختر خانم.
    2: قبل این که مراسم برگزار بشه حتما اطلاعات‌ لازم رو و به تفصیل به خانوادتون برای معرفی شما در اون جلسه بدید
    موقعی که وارد میشید همه منتظرن ببینن که شما چطور سلام و احوالپرسی میکنید و این ادب و نزاکت شما رو میرسونه ، پس این موضوع رو دست کم نگیرید.
    اگه فکر میکنید خانوادتون نمیتونن شما رو درست معرفی کنن، بهتر که کسی که از سمت شما صحبت میکنه یه کلیاتی از شخصیت شما بیان کنه و بعدش بگه با اجازتون بقیه رو خود آقا صابر بگن، این شکلی خیلی بهتره،
    سن- تحصیل- عقاید - کار- سربازی و... خیلی آیتم های دیگه این طوری هم حرف برای گفتن کم نمیاری که بعد بخان بگن طرف نتونست دو کلمه حرف بزنه، هم اینکه هیچ کس به اندازه خودتون نمیتونه شما رو خوب معرفی کنه،
    فقط قبل اینکه بخای از خودت بگی از خانواده خودت و خانواده دختر خانم بابت زحمتی که کشیدن و بستری رو برای آشنایی فراهم کردن تشکر کن و بعد شروع کن به صحبتای اصلی.
    موقعی که خانواده پیشنهاد دادن برید توی اتاق با دختر خانم صحبت کنید حتما قبلش از پدر دختر خانم خودتون مجددا اجازه بگیرید.
    وقتی خواستید برید داخل اتاق اجازه بده اول دختر خانم بره داخل بعد شما برو، و نکته دیگه این که در رو حداقل نیمه باز بزار( به خانواده دختر باشه در باید کامل باز باشه و این تمرکز شما رو برای صحبت کردن کم میکنه چون همش فکر میکنید دارن به حرفای شما گوش میکنن
    صحبت رو شما با تشکر از ایشون و خانوادشون شروع کن، بعد بگو من زیاد تجربه این مراسم ندارم پس اگه ممکنه شما موضوع رو مدیریت کنید( اگه 100 جا هم رفتی خواستگاری، سعی کن طرف شروع کنه به سوال پرسیدن، چون از روی سوالهایی که میپرسه بهتر میشه شناخت پیدا کرد)
    سعی کن تا حد ممکن پاسخگو باشی تا سوال کننده، البته چندتا سوالم بپرس که فکر نکنه بدون هدف و برنامه اومدی،
    من خودم زیاد از این سوالهایی که تو سایتا گذاشتن و توی اون جلسه میپرسن خوشم نمیاد با طرح اون سوالا پاسخ دهنده دنبال جواب درست میگرده تا اینکه بخاد تعریفی از شخصیت خودش رو بیان کنه.
    یه سری سوال داخل سایت هست، مدیریت محترم سایت هم در این خصوص مطلب نوشتن میتونید از اونا به عنوان مقدمه کار استفاده کنید،
    وسط صحبت یه زمان ذوق زده نشید بگید آره شما همونی هستید که میخاستم، هر صحبتی شد موافق یا مخالف نظر شما، نباید طوری رفتار کنید که دختر خانم بگه اون منو قبول کرده، حالا مونده جواب من،
    یعنی طوری رفتار کن که خود دختر خانم متوجه نشه که بالاخره شما از اون خوشت اومد یا نه.
    انشاالله که خیره.
    موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام وقت بخیر.
    انشاالله که خیره.
    موفق باشید

15. 4 کاربر از پست مفید امیر مسعود تشکرکرده اند .

.saber. (جمعه 28 آذر 93), milad.mehr (یکشنبه 17 اسفند 93), reihane_b (شنبه 29 آذر 93), فرهنگ 27 (جمعه 28 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    پس قراره خواستگاری گذاشته شده به سلامتی
    میتونی همین جا لینک های مربوط به سوالای خواستگاری رو پیدا کنی و بخونی...
    مثلا این چند نمونه
    http://www.hamdardi.net/thread-412.html
    http://www.hamdardi.net/thread-31014.html
    http://www.hamdardi.net/thread-28155.html

همین که واست یادآوری بشه چه مسایلی مهمترن و اول باید پرسیده بشه ،یا چه جوری باید بپرسیم ،کی بپرسیم! خودت دیگه رفته رفته دستت میاد دقیقا چه سوالایی بپرسی...
    فقط جلسه اول خواستگاری نباید طولانی بشه.فکر کنم نهایت 1ساعت برای گفتگوی دو نفره تون خوب باشه
    شروع کننده صحبت خودت باشی بهتره. به قول دوستمون با یه تشکری احوالپرسی چیزی شروع کن. ولی اگه خانم اول سوالاش رو بپرسه بهتره .شما اول جواب بده به سوالای ایشون، بعد سوالای خودت...
    اگه دیدی او شروع نکرد خودت یه مختصری از موقعیتت و گذشته ات و... بگو
    بعد سوالاتت رو شروع کن
    اگرم او شروع کرد سعی کن از سوال پرسیدنش یه مقدار به شناخت خودش هم پی ببری.همیشه لازم نیست ما مستقیم سوال کنیم تا جواب بگیریم.خیلی وقتا جواب ها رو میشه غیر مستقیم دریافت کرد!
    هم اینکه میتونی گاهی سوالات رو در ادامه سوالای ایشون بپرسی.اگه نظر شما دو راجب حجاب پرسید شما هم نظر ایشونو راجب حجاب مرد! بپرس.
    از اعتقاداتش بپرس.
    اگه تصمیم داری شهر دیگه ای زندگی کنی نظرش رو جویا شد.
    سوالا رو بیشتر تو همون چند تا لینکی که بهت دادم اشاره شده بهشون.من دیگه تکرار نکردم اینجا
    ولی معمولا جلسه اول بیشتر دخترخانم میپرسه گمونم.ولی شما هم تعدادی از مهمترین سوالاتت رو مطرح کن
    یه چیزی هم بگم.هر جور سوالی پرسید صادقانه جواب بده.و اصلا در جواب او نظرت رو عوض نکن که مثلا نظرش رو جلب کنی.همیشه خوده خودت باش. بذار هر کی قراره همسرت باشه عاشق همین شخصیت و صابر بشه نه کسی که خودش میخواد...

امیدوارم مراسم خواستگاریت به خوبی برگزار بشه.منتظره خبرای خوبت هستیم
    ویرایش توسط reihane_b : شنبه 29 آذر 93 در ساعت 21:11

17. 2 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

.saber. (یکشنبه 30 آذر 93), فرهنگ 27 (شنبه 29 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 شهریور 95 [ 16:52]
    سطح
    23
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    23 سال میخواد عروسی کنه !! خیلی زود نیست ؟

19. کاربر روبرو از پست مفید dashali تشکرکرده است .

.saber. (یکشنبه 30 آذر 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)