به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آذر 93 [ 19:17]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

4 ماهه قهریم که حدود 3 ماه کاملا ازش بی خبرم

سلام دوستان عزیز اذر ماه سال 1391 از طریق سایت همسریابی با همسرم اشنا شدم شاید خیلیا الانسرزنشم کنن که انتخابت از اول از این طریق اشتباه بوده ولی خب این اتفاق افتاده کهاونم دلایل خودش رو داره/من و خانوادم ارتباطات اجتماعی کمی داریم و داشتیم ومن اصلاخواستگار نداشتم جز 2و3 مورد که اونم به نتیجه نرسید و تصمیم گرفتم از طریق سایت همسریابی اقدام کنم که با یک نفر که یکسال از خودم بزرگتره اشنا شدم اون از اولش خیلی پراحساس بود بعد ازچند جلسه چت و گفت و گوی تلفنی همدیگرو دیدیم البته بگم که خانوادمکاملا در جریان بودن همون بار اول که اومد ملاقاتم برام هدیه و گل اورده بود!خیلی شاعرو پر احساس و رمانتیک من همون جلسه اول ازش خوشم اومد اونم همین طور تا یک ماه رفتو امد و گفت گو داشتیم تا اینکه مامانش اومد خواستگاری 3 ماه بعدش نامزد شدیم و 4 ماهبعد عقد کردیم.ولی متاسفانه قبل از اینکه با هم محرم بشیم یعنی فاصله خواستگاری تانامزدی باهاش ارتباط بدنی داشتم البته نه از نوع جنسی و همیشه از این موضوع ناراحتمکه چرا جلو احساس غریزیم رو نگرفتم و اجازه دادم اون بهم دست بزنه...با هم خیلی خوببودیم و مشکل خاصی با هم نداشتیم هر دومون نسبت به هم گذشت داشتیم با اینکه دعوامونمیشد زود اشتی میکردیم گاهی من پیش قدم میشدم گاهی او...البته اون خیلی عصبی بود وزود از کوره در میرفت و فحش هم میداد خیلی بهش میگفتم وقتی ناراحتی خودت رو کنترل کنو حرف بد نزن حتی به خودش توهین میکرد من بهش میگفتم کسی که به خودش فحش بده به بقیههم میگه به خودت احترام بذار!اون قدر این فحش دادنا رو ادامه داد که منم ازش یاد گرفتمگاهی برای اینکه عقده ای نشم منم در جوابش بهش فحش میدادم خلاصه مدتی بعد دست بزن همپیدا کرد البته نه از نوع وحشیانهخودش رعایت میکرد فقط توی دس و پام میزدمن این موضوعرو از خانوادم پنهان کردم که بهم میزنه البتهگاهی خودم واقعا در عصبانی کردنش مقصر بودم چون من خیلی لجبازم و وقتی عصبانی و ناراحت میشم خیلی دیر اشتی میکردم و همینناز و سکوت زیادم اون رو عصبانی میکرد...بگذریم اونا از این خانواده ها هستن که خیلیشلوغن و پر رفت و امد ولی ما خیلی کمتر از اونا/بعد عقد رفت و امدمون زیاد شد همش باهم بودیم یا اون اینجا بود یا من خونه اونا/گاهی میشد ده روز خونشون میموندم اوایلبا میل خودم بود ولی کم کم از جو خونشون بدم اومد چون یک جو مردونه پر از پسر و خشنبود/برادراش پر سر وصدا و بی ادب بودن/یکی از داداشاش تعادل اخلاقی نداره و بارها دیدمبا مامانش دعواشون شد حتی بهش میزد به حد مرگ...پدر همسرم مریض و روی تخت افتاده منگاهی اونجا میموندم و ازش مراقبت میکردم و مامان همسرم میرفت شهرستان دیدن اقوام/یکروز شوهرم رفته بود بیرون و من و باباش و دخترعموش و همون برادر روانیش تنها خونه بودیم/بابایهمسرم مدام سراغ زنش رو میگرفت و به من میگفت چرا مسئولیت من رو به عهده گرفتی البتهبه شوخی و خنده/داداش روانی صداش رو شنید و دو سه بار گفت راست میگه چرا مسئولیت قبولکردی البته جدی!من گفتم من مسئولیت قبول نکردم مسئولیت به عهدم گذاشته شده/من گوشیمرو توی اتاق پیش پدر گذاشته بودم وخودم در اتاق دیگر بودم/پدر صدام میکرد/برادر دیونهرفت پیشش ولی اون همش صدای من میزد/برادر دیوونه گفت بذار من چند دقیقه پیشت باشم بعدعروست میاد برات قر میاد!!!!!!!!من اصلا به روی خودم نیاوردمصدای گوشیم اومد خورد زمین/شبداشتم عکسایی که روز قبل گرفته بودم میدیدم و با یک چیز عجیب روبرو شدم!با گوشیم یکعکس بد از یک جای بد توسط برادر دیوونه گرفته شده بود من هول کردم اصلا دس و پام یخکرد سریع پاکش کردم به خودم گفتم این دیوونست حالیش نیست اصلا به روی خودت نیار و بهکسی نگواین موضوع رو پنهان کردم تا 4/5 ماه/توی این مدت سعی کردم رفت و امد رو کمترکنم/همسر از این موضوع دلخور بود و خیلی سر این جریان باهم دعوا میکردیم/اونا خودشونبرادر خودشون میشناسن و میدونن تعادل نداره من اصلا قصد بیان این موضوع رو نداشتم وقتیدیدم همسر برای رفتن و موندن من در خونشون خیلی پافشاری میکنه و بهم بد و بیراه میگهمسئله رو بازگو کردم...و ازش خواستم به کسی نگه...اونم 2 /3 ماه طاقت اورد ولی در یکروز شوم و سیاه بعد از دعوایی که با برادر بزرگتر که حکم پدر براشون داره این مسئلهرو بیان کرد(این یک برادر دیگست)و در حضور مادرش/برادر بزرگ بهم زنگ زد و اونجا بودکه دل من شکست و رابطمون از اونجا به گند کشیده شدبهم گفت برای حرفت مدرک بیار گفتکه چرا عکس رو پاک کردی اگر پاک کردی نباید موضوع رو بیان میکردی و و و...اخرشم بهمگفت که دیگه کسی نباید کسی رو ببینه و گوشی رو بدون خدافظی روم قطع کرد(همه این حرفاروبا فحش و صدای بلند میگفتا)من خیلی مودبانه حرف میزدم بهم گفت بیا اینجا رو در رو حرفبزنیم من گفتم حرفی برای گفتن ندارم چون میشناسمشون حرف زدنشون با دعواست و فقط قصدداشتن من رو مقصر جلوه بدن/سر این جریان یک ماه با همسرم قهر بودم/اون قبول داشت خانوادشمقصر هستن ولی خیلی راحت اجازه داد برادراش اول زندگیمون خیلی راحت به من توهین کنناونجا بود که فهمیدم همسرم اقتدار مردونگی و جنم لازم و کافی رو نداره و همچنین رازدار و پشتیبان نیست حرفی که باید فقط بین ما باشه رو فاش کرد و مشکلی که خودش بایدحل میکرد رو به کسی دیگه سپرد من توی اون مدت هیچ وقت به هیچ کدوم از اعضای خانوادشبی احترامی نکرده بودم و همشون برام احترام قایل بودن اما بعد این جریان همه چیز خرابشد/صدای مامانش از پشت تلفن می اومد که میگفت دیگه به کسی اعتمادی نیستدیگه تا چندماه خونشون نرفتم تا اینکه مامان و خواهرش بهم زنگ زدن که چرا نمیرم اونجا یک روز بابابام و داییم رفتم اونجا بیشتر به نیت ملاقاتپدر مریض و حرفی از اتفاقات گذشته به میان نیومد/فقط نیم ساعت نشستیم تا همون روز یکماهی میشد همسر رو ندیده بودم کلا بعد اون جریان رابطمون سرد و کدر شده بود/همسر قبولداشت حق با منه ولی من از اینکه بی غیرت بازی در اورد سخت ناراحت بودم/بعد اون دیدار3 روز بعدش دوباره تلفنی دعوامون شد و من خیلی عصبای شدم دیگه/ دوباره یک اشتباه دیگهمرتکب شد ایندفعه یک چیز مهم رو ازم پنهان کرد و من به مامانم گفتم دیگه نمی توننم باهاش زندگی کنم و مامانم بهش زنگ زد و گفتاز هم جدا بشین اونم به خواهراش گفت اونا هم زنگ زدن با مامانم حرف زدن و مامانم روعامل این دونستن که من میخوام ازش جدا بشم !!!سعی کردم خلاصه بگم و علت اصلی جداییرو بیان کنم/همون برادر بزرگ بعد اینکه بهم گفته بود دیگه کسی حق نداره کسی دیگه روببینه ناراحت شده بود که چرا بعد به دنیا اومدن بچش من با یک جعبه شیرینی نرفتم ملاقاتزنش!منم خیلی ناراحت شدم که چرا من باید پیش قدم میشدم اون به من بد و بی راه گفتهبود اون گفت دیگه حق ندارم برم اونجا...خلاصه بعد اینکه حرف طلاق پیش اومد و حرفا زدهشد من منتظر یک حرکت از جانب اونا بودم ولی الان 3 ماه از این ماجرا میگذره و من هیچخبری از همسر ندارم/توقع داشتم که یک کاری کنه که دلم رو بدست بیاره ولی الان یک سکوت3 ماه بین ماست حتی یک پیام هم بین ما رد و بدل نشده و من نمیدونم باید چکار کنم!منکلیات جریان رو گفتم جرییات زیاد و من فقط به گوشه ای از مشکلم اشاره کردم/لطفا راهنماییمکنید خیلی گرفتارم

2. 2 کاربر از پست مفید بارانا1367 تشکرکرده اند .

sevil73 (جمعه 21 آذر 93), szd (یکشنبه 09 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 اسفند 93 [ 19:56]
    سطح
    20
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    37

تشکرشده 152 در 43 پست

Array
    اینجوری هیچ کس تاپیکتون رو نمیخونه
    لطفا مشکلتون رو خلاصه و با فونت مناسب بنویسید

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 اردیبهشت 96 [ 17:04]
    سطح
    40
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 130
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    887

تشکرشده 85 در 17 پست

Array
    سلام
    بعد سه ماه هیچ واکنشی نشون ندادند؟
    شماهم اقدامی نکردید؟
    میخواهید تا کی منتظر و بیتفاوت بمانید؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

سلام

اینقدر نگرانم که حواسم نبود چقد طولانی و در هم نوشتم/امیدوارم حوصله کنن و بخونن چون خلاصه ترین حالت ممکن بود

6. کاربر روبرو از پست مفید بارانا1367 تشکرکرده است .

nafiseh joon2 (یکشنبه 09 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 تیر 97 [ 17:25]
    سطح
    49
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    369

تشکرشده 377 در 121 پست

Array
    سلام وقت بخیر
    شوهرتون چند سالشونه؟
    از شغل و تحصیلاتشون و همچنین خودتون بگید؟
    از لحاظ اقتصادی به خانوادشون وابستگی دارن؟
    از لحاظ اخلاقی و فرهنگی قبولش دارید؟
    تو این سه ماه بزرگترا هیچ صحبتی برای حل موضوع نکردن؟
    مشکل دومی که گفتید خیلی مبهم بود من اصلا متوجه نشدم ، ( همونی که به عنوان اشتباه دومتون یاد کردید).
    الان نظر خانواده شما چیه؟

8. کاربر روبرو از پست مفید امیر مسعود تشکرکرده است .

mahmud (یکشنبه 09 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 آذر 93 [ 18:20]
    سطح
    1
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 36
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    سلام
    تمام مطالب شما را خوندم خیلی زود بدون هیچ تلاشی در جهت بهتر کردن رابطتون و رفع کدورت حرف از جدایی زدید شاید فکر کردید با این کار شوهرتون واکنش نشون میده و میاد از شما دلجویی کنه شاید این کار بعضی وقتا جواب بده ولی اصلاً به نظر من کار درستی نیست باید قبل از اینکه صحبتی از جدایی بزنید به یه مشاوره مراجعه می کردید و با آگاهی و عاقلانه تصمیم می گرفتید البته هنوز دیر نشده اگه واقعا همسرت دوست داری گذشته را فراموش کن ازش بخواه وقتی تعیین کنه با هم صحبت کنید اینجوری شاید سوء تفاهم ها و ناراحتی ها برطرف بشه
    به امید شروع یه زندگی شیرین به دور از کدورت

10. کاربر روبرو از پست مفید mahmud تشکرکرده است .

امیر مسعود (دوشنبه 10 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

به نفیسه جان:فقط فونت و اشکالات رو تونستم برطرف کنم این خلاصه ترین حالت ممکن بود برای بیان مشکلاتم

سلام دوستانعزیز اذر ماه سال 1391 از طریق سایت همسریابی با همسرم اشنا شدم شاید خیلیا الان سرزنشمکنن که انتخابت از اول از این طریق اشتباه بوده ولی خب این اتفاق افتاده که اونم دلایلخودش رو داره/من و خانوادم ارتباطات اجتماعی کمی داریم و داشتیم ومن اصلاخواستگار نداشتمجز 2و3 مورد که اونم به نتیجه نرسید و تصمیم گرفتم از طریق سایت همسریابی اقدام کنمکه با یک نفر که یکسال از خودم بزرگتره اشنا شدم اون از اولش خیلی پراحساس بود بعدازچند جلسه چت و گفت و گوی تلفنی همدیگرو دیدیم البته بگم که خانوادم کاملا در جریانبودن همون بار اول که اومد ملاقاتم برام هدیه و گل اورده بود!خیلی شاعرو پر احساس ورمانتیک من همون جلسه اول ازش خوشم اومد اونم همین طور تا یک ماه رفت و امد و گفت گوداشتیم تا اینکه مامانش اومد خواستگاری 3 ماه بعدش نامزد شدیم و 4 ماه بعد عقد کردیم.ولیمتاسفانه قبل از اینکه با هم محرم بشیم یعنی فاصله خواستگاری تانامزدی باهاش ارتباطبدنی داشتم البته نه از نوع جنسی و همیشه از این موضوع ناراحتم که چرا جلو احساس غریزیمرو نگرفتم و اجازه دادم اون بهم دست بزنه...با هم خیلی خوب بودیم و مشکل خاصی با همنداشتیم هر دومون نسبت به هم گذشت داشتیم با اینکه دعوامون میشد زود اشتی میکردیم گاهیمن پیش قدم میشدم گاهی او...البته اون خیلی عصبی بود وزود از کوره در میرفت و فحش هممیداد خیلی بهش میگفتم وقتی ناراحتی خودت رو کنترل کن و حرف بد نزن حتی به خودش توهینمیکرد من بهش میگفتم کسی که به خودش فحش بده به بقیه هم میگه به خودت احترام بذار!اونقدر این فحش دادنا رو ادامه داد که منم ازش یاد گرفتم گاهی برای اینکه عقده ای نشممنم در جوابش بهش فحش میدادم خلاصه مدتی بعد دست بزن هم پیدا کرد البته نه از نوع وحشیانهخودش رعایت میکرد فقط توی دس و پام میزدمن این موضوع رو از خانوادم پنهان کردم که بهممیزنه البته گاهی خودم واقعا در عصبانی کردنش مقصر بودم چون من خیلی لجبازم و وقتیعصبانی و ناراحت میشم خیلی دیر اشتی میکردم و همین ناز و سکوت زیادم اون رو عصبانیمیکرد...بگذریم اونا از این خانواده ها هستن که خیلی شلوغن و پر رفت و امد ولی ما خیلیکمتر از اونا/بعد عقد رفت و امدمون زیاد شد همش باهم بودیم یا اون اینجا بود یا منخونه اونا/گاهی میشد ده روز خونشون میموندم اوایل با میل خودم بود ولی کم کم از جوخونشون بدم اومد چون یک جو مردونه پر از پسر و خشن بود/برادراش پر سر وصدا و بی ادببودن/یکی از داداشاش تعادل اخلاقی نداره و بارها دیدم با مامانش دعواشون شد حتی بهشمیزد به حد مرگ...پدر همسرم مریض و روی تخت افتاده من گاهی اونجا میموندم و ازش مراقبتمیکردم و مامان همسرم میرفت شهرستان دیدن اقوام/یکروز شوهرم رفته بود بیرون و من وباباش و دخترعموش و همون برادر روانیش تنها خونه بودیم/بابای همسرم مدام سراغ زنش رومیگرفت و به من میگفت چرا مسئولیت من رو به عهده گرفتی البته به شوخی و خنده/داداشروانی صداش رو شنید و دو سه بار گفت راست میگه چرا مسئولیت قبول کردی البته جدی!منگفتم من مسئولیت قبول نکردم مسئولیت به عهدم گذاشته شده/من گوشیم رو توی اتاق پیش پدرگذاشته بودم وخودم در اتاق دیگر بودم/پدر صدام میکرد/برادر دیونه رفت پیشش ولی اونهمش صدای من میزد/برادر دیوونه گفت بذار من چند دقیقه پیشت باشم بعدعروست میاد براتقر میاد!!!!!!!!من اصلا به روی خودم نیاوردم صدای گوشیم اومد خورد زمین/شب داشتم عکساییکه روز قبل گرفته بودم میدیدم و با یک چیز عجیب روبرو شدم!با گوشیم یک عکس بد از یکجای بد توسط برادر دیوونه گرفته شده بود من هول کردم اصلا دس و پام یخ کرد سریع پاکشکردم به خودم گفتم این دیوونست حالیش نیست اصلا به روی خودت نیار و به کسی نگواین موضوعرو پنهان کردم تا 4/5 ماه/توی این مدت سعی کردم رفت و امد رو کمترکنم/همسر از این موضوعدلخور بود و خیلی سر این جریان باهم دعوا میکردیم/اونا خودشون برادر خودشون میشناسنو میدونن تعادل نداره من اصلا قصد بیان این موضوع رو نداشتم وقتی دیدم همسر برای رفتنو موندن من در خونشون خیلی پافشاری میکنه و بهم بد و بیراه میگه مسئله رو بازگو کردم...وازش خواستم به کسی نگه...اونم 2 /3 ماه طاقت اورد ولی در یکروز شوم و سیاه بعد از دعواییکه با برادر بزرگتر که حکم پدر براشون داره این مسئله رو بیان کرد(این یک برادر دیگست)ودر حضور مادرش/برادر بزرگ بهم زنگ زد و اونجا بودکه دل من شکست و رابطمون از اونجابه گند کشیده شدبهم گفت برای حرفت مدرک بیار گفت که چرا عکس رو پاک کردی اگر پاک کردینباید موضوع رو بیان میکردی و و و...اخرشم بهم گفت که دیگه کسی نباید کسی رو ببینهو گوشی رو بدون خدافظی روم قطع کرد(همه این حرفاروبا فحش و صدای بلند میگفتا)من خیلیمودبانه حرف میزدم بهم گفت بیا اینجا رو در رو حرف بزنیم من گفتم حرفی برای گفتن ندارمچون میشناسمشون حرف زدنشون با دعواست و فقط قصدداشتن من رو مقصر جلوه بدن/سر این جریانیک ماه با همسرم قهر بودم/اون قبول داشت خانوادش مقصر هستن ولی خیلی راحت اجازه دادبرادراش اول زندگیمون خیلی راحت به من توهین کنن اونجا بود که فهمیدم همسرم اقتدارمردونگی و جنم لازم و کافی رو نداره و همچنین رازدار و پشتیبان نیست حرفی که باید فقطبین ما باشه رو فاش کرد و مشکلی که خودش بایدحل میکرد رو به کسی دیگه سپرد من توی اونمدت هیچ وقت به هیچ کدوم از اعضای خانوادش بی احترامی نکرده بودم و همشون برام احترامقایل بودن اما بعد این جریان همه چیز خراب شد/صدای مامانش از پشت تلفن می اومد که میگفتدیگه به کسی اعتمادی نیست/ تا چندماه خونشون نرفتم تا اینکه مامان و خواهرش بهم زنگزدن که چرا نمیرم اونجا یک روز بابابام و داییم رفتم اونجا بیشتر به نیت ملاقات پدرمریض و حرفی از اتفاقات گذشته به میان نیومد/فقط نیم ساعت نشستیم تا همون روز یکماهیمیشد همسر رو ندیده بودم کلا بعد اون جریان رابطمون سرد و کدر شده بود/همسر قبول داشتحق با منه ولی من از اینکه بی غیرت بازی در اورد سخت ناراحت بودم/بعد اون دیدار3 روزبعدش دوباره تلفنی دعوامون شد و من خیلی عصبای شدم دیگه/ دوباره یک اشتباه دیگه مرتکبشد این دفعه یک چیز مهم رو ازم پنهان کرد و من به مامانم گفتم دیگه نمی توننم باهاشزندگی کنم و مامانم بهش زنگ زد و گفت از هم جدا بشین اونم به خواهراش گفت اونا هم زنگزدن با مامانم حرف زدن و مامانم روعامل این دونستن که من میخوام ازش جدا بشم !!!سعیکردم خلاصه بگم و علت اصلی جدا ی رو بیان کنم/همون برادر بزرگ بعد اینکه بهم گفته بوددیگه کسی حق نداره کسی دیگه روببینه ناراحت شده بود که چرا بعد به دنیا اومدن بچش منبا یک جعبه شیرینی نرفتم ملاقات زنش!منم خیلی ناراحت شدم که چرا من باید پیش قدم میشدماون به من بد و بی راه گفته بود اون گفت دیگه حق ندارم برم اونجا...خلاصه بعد اینکهحرف طلاق پیش اومد و حرفا زده شد من منتظر یک حرکت از جانب اونا بودم ولی الان 3 ماهاز این ماجرا میگذره و من هیچ خبری از همسر ندارم/توقع داشتم که یک کاری کنه که دلمرو بدست بیاره ولی الان یک سکوت3 ماه بین ماست حتی یک پیام هم بین ما رد و بدل نشدهو من نمیدونم باید چکار کنم!من کلیات جریان رو گفتم جزییات زیاد و من فقط به گوشه ایاز مشکلم اشاره کردم/لطفا راهنماییم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    شما قصدتون از جدایی جدی بود ؟ اگر جدی بود میتونستین اقدام کنین اگرم نه که نباید میگفتین . شاید بد نبود یه خورده نرمتر برخورد میکردین برای حفظ زندگیتون . در هر صورت فکر نمیکنم ایرادی داشته باشه برای صحبت با شوهرتون پیش قدم بشین . به هر حال تکلیف باید مشخص شه .
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

13. کاربر روبرو از پست مفید anisa تشکرکرده است .

امیر مسعود (دوشنبه 10 آذر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)