به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 دی 93 [ 13:41]
    سطح
    34
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    38

تشکرشده 71 در 15 پست

Array

ایجاد صمیمیت و برقراری رابطه عاطفی صحیح با همسرم

سلام دوستان

من بعد از 3 سال دارم تو این تاپیک موضوع ارسال می کنم .
    من نامزدیی داشتم که حاصل عشق و عاشقی های دوران دانشگاه بود که به دلایل مختلف اعم از نداشتن تناسب های فرهنگی و اقتصادی و ... قبل از عقد و به صورت رسمی منتفی شد .در دوران نامزدی مشاوره ها زیادی واسه رفع مشکلات و حفظ اون رابطه گرفتم که در نهایت تلاش ها فایده ایی نداشت و من تصمیم به جدایی گرفتم .

در حال حاضر 5 ماه که عقد کردم با همکارم که پسر یکی از دوستان قدیمی پدرم هم هست .قبل از عقد ما 4 ماه با اطلاع خانواده جهت آشنایی رفت و آمد داشتیم و البته مشاور ازدواج هم از جلسه 5 آشنایی رفتیم و تا تصمیم به ازدواج مشاوره رو ادامه دادایم .

خدارو هزاران بار شاکرم که در کنار همسرم آرامش دارم و به معنای واقعی باهم سازگاریم و تو این مدت دلخوری و مسائل حاشیه ایی باهم نداشتیم .
    فقط نمی دونم چه طور باید صمیمیت رو تو رابطه بیشتر کنم و یا ابراز احساس رو تو رابطه بیارم .

تو رابطه قبلی من همیشه بیش از سهم خودم ابراز احساس کلامی و عملی کردم ولی اینجا برعکس انگار دستام بستس و فک کنم واسه ترسیه که از رابطه قبلی تو وجودم مونده .

2. 4 کاربر از پست مفید hira تشکرکرده اند .

ali -guilan (سه شنبه 27 آبان 93), IMGirl (یکشنبه 02 آذر 93), khaleghezey (سه شنبه 27 آبان 93), terme00 (چهارشنبه 28 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 آذر 93 [ 20:25]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 23 در 5 پست

Array
    با سلام
    اون چیزی که تجربه خود من هست اینه که تا میتونی با همسرت وقت بگذرون شبا رو با هم باشید حداقل هفته ای یکبار
    اس ام اس های صبح به خیر ، عاشقانه داشته باش ولی خیلی نگو دوست دارم این کلمه رو برای لحظه هایی که تاثیرش بیشتره نگه دار لحظه هایی که خیلی همسرت احساساتش بالاست
    برای همسرت افاده نداشته باش این روزا زن و شوهر برای حفظ زندگی هر کاری که از دستشون بر میاد باید انجام بدن حتی کارهایی که ازش بدشون میاد
    حداقل روزی 3 بار بهش زنگ بزن بی دلیل ببوسش و اگه یادش رفت بهش یاد آوری کن که امروز منو نبوسیدی و همیشه در ارتباط با خانوادش با احترام رفتار کن
    انشاالله که خوشبخت باشید

4. 13 کاربر از پست مفید shabnam khanoom تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), asal2013 (شنبه 01 آذر 93), elham.e (شنبه 01 آذر 93), hira (شنبه 01 آذر 93), IMGirl (یکشنبه 02 آذر 93), khaleghezey (چهارشنبه 28 آبان 93), mari1 (شنبه 01 آذر 93), terme00 (چهارشنبه 28 آبان 93), گوش ماهی (شنبه 01 آذر 93), واحد (شنبه 01 آذر 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 28 آبان 93), رزا (جمعه 30 آبان 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 71 در 15 پست

Array
    سلام عزیزم ممنون

من وقتی پست های دیگران رو می خونم که تو دوران عقد چه احساساتی دارن و چقد عشقولانه ان و با خودمو مقایسه می کنم حس می کنم شاید یه چیزی کمه تو رابطمون
    شاید من درست بلد نیستم از زنانگیم استفاده کنم و جذبش کنم
    شاید هم به خاطر سن و سالمونه که خیلی منطقی باهم رفتار می کنیم من 30 و همسرم 33 .
    ما همدیگرو دوست داریم و یه علاقه لطیف و ملایم بینمون هست همراه احترام ،انگار که چند ساله باهم زندگی کردیم
    ولی حس می کنم تو دوران عقد باید سرمایه عاطفی بیشتری برای زنگیمون کسب کنیم

6. 6 کاربر از پست مفید hira تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), asal2013 (شنبه 01 آذر 93), IMGirl (یکشنبه 02 آذر 93), khaleghezey (چهارشنبه 28 آبان 93), terme00 (چهارشنبه 28 آبان 93), رزا (جمعه 30 آبان 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    خب الان وقت اینه که لحظه های زیبا ایجاد کنی و خاطرات قشنگ بسازی
    براش موزیک های قشنگ رو گلچین کن و بهش بده
    سوپرایزش کن
    براش کادو بگیر
    نگاههای محبت آمیز و ...
    لحظات قشنگ رو باید خودت برای زندگیت بسازی
    موفق باشی
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

8. 8 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), asal2013 (شنبه 01 آذر 93), hira (چهارشنبه 28 آبان 93), IMGirl (یکشنبه 02 آذر 93), khaleghezey (چهارشنبه 28 آبان 93), واحد (شنبه 01 آذر 93), رزا (جمعه 30 آبان 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود

بنظر من یکم صبر کن همین مسیر داری میری جلو خوبه بزار یکم بگذره اینجوری وقتی زمان بیشتری کنار هم باشید و بیشتر با خصوصیاتش اشنا بشی اطمینان کسب میکنی که برای همدیگه ساخته شدی بقول خودت
    ما همدیگرو دوست داریم و یه علاقه لطیف و ملایم بینمون هست همراه احترام ،انگار که چند ساله باهم زندگی کردیم
    این جملت خیلی پرانرژی بود و واقعا خوشحال شدم از خواندنش و امیدوار به آینده کم کم داری باورش میکنی این خیلی خوبه از کارهای کوچیک شروع کن حتما نباید خیلی عاشقانه باشه از پیامکهای عاشقانه شروع کن بعد خرید کادو بعد دادن نامه بعدم سوپرایزهای .....

در مورد نگرانیت خود شوهرت هم متوجه شده دوسش داری و بهش علاقه داری ولی بخاطر مشکلات و مسائل گذشته داری با احتیاط قدم برمیداری.بنظر من توی یک موقعیت که خودت هرووقت احساس کردی خوبه بهش بگو که بهش علاقه داریو دوسش داری و از اینکه کنارشی احساس خوب یداری فقط یکم نیاز به زمان داری تا این موقعیتی که درش قرار گرفتی باورش کنی و اینکه خداوند اینقدر دوست داشته همچین شوهر خوب و آقا و دوست داشتنی بهت داده(مردها عاشق اینن ازشون تعریف کنین)بعدشم یه جایزه بهش بده

در هر صورت از این موقعیت استفاده کن که بعدا برید توی زندگی مشتریک دیگه اینجور موقعیت ها پیش نمیادا از ما گفتن بود
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : چهارشنبه 28 آبان 93 در ساعت 12:16

10. 7 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), asal2013 (شنبه 01 آذر 93), hira (شنبه 01 آذر 93), terme00 (چهارشنبه 28 آبان 93), واحد (چهارشنبه 28 آبان 93), رزا (جمعه 30 آبان 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 71 در 15 پست

Array
    khaleghezeyeعزیز
    ممنون از امیدی که بهم دادید
    واقعیت اینه که روابطمون انگار کسالت اور شده یا شاید هم عادی
    هیچکدوممون اون هیجان اولیه رو نداریم.
    من واقعا نمی دونم واسه تازه کردن روابطمون باید چی کار کنم
    لطفا اونایی که تجربه دارن راهنماییمون کنن

12. 2 کاربر از پست مفید hira تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), رزا (شنبه 01 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    سلام دوست گرامی.

خوشحالم که زندگی با ثبات و آرومی داری

راهکارهایی که من به نظرم می رسه:

1- شوخی رو چاشنی رفت و آمدها و گفت و گوهاتون کن. یه جوری که در ازای هر جمله، یه خنده بشینه رو لب خودت و همسرت. می تونی برای کلمات و چیزهایی که حرف زدن در موردش براتون سخته، ادبیات طنزآمیز و متفاتی اختراع کنید. ای کاش انجمن آزاد بودی و می شد واضح تر صحبت کرد. مثلا برای اعضای بدن هم اسم بذارید و احوال پرسی کنید از هم! یکبار که به قهقهه انداختیش، یهو بگو "چقدر دوست داشتنی میشی وقتی می خندی" و تاثیرش رو ببین.

2- خاطرات مشترکتون رو زیاد کنید. با هم برید سینما. بهش بگو برات کتاب بخونه. عصرها دوتایی برید قدم بزنید و در مورد آینده نقشه بکشید. از علایقش پرس و جو کن و همراهش شو. برید کوه و در سکوت محض، سرت رو بذار رو شونه اش و فقط به نفس های هم گوش بدید.

3- عمق رابطه‌تون رو با همدلی و همدردی و همراهی اش زیاد کن. کاری کن که تو تنها گوش مطمئنش باشی. تنها کسی که می تونه با خیال راحت حرف هاش رو بزنه و خالی بشه.

4- تجربه های هیجان انگیز داشته باشید با هم. شهربازی فرصت خوبیه که یه عالمه داد بزنید و جنگولک بازی در بیارید. نصفه شبها بچه ها نمی رن پارک! با خیال راحت برید تاب و سرسره هاشون رو سوار شید

اینها چیزهایی بود که تجربه اش کردم و تضمین شده است
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

14. 8 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), asal2013 (شنبه 01 آذر 93), hira (شنبه 01 آذر 93), szd (شنبه 01 آذر 93), کیت کت (شنبه 01 آذر 93), واحد (شنبه 01 آذر 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93), صبا_2009 (شنبه 01 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 آبان 94 [ 21:48]
    سطح
    78
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 322
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    775

تشکرشده 2,481 در 570 پست

Array
    سلام
    منم تو یه مقاله خوندم که زن و سوهر باید باهم تفریح هایی مثل بازی منچ و مار و پله و یا پازل انجام بدن
    برای همدیگه روی شیشه ارایش یا توالت پیغام های قشنگ بچسبونید.با هم اشپزی کنید.دکوراسیون خونه رو حتی در حد جا به جایی وسایل خونه عوض کنید.

16. 5 کاربر از پست مفید کیت کت تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), hira (شنبه 01 آذر 93), آویژه (شنبه 01 آذر 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93), صبا_2009 (شنبه 01 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 71 در 15 پست

Array
    سلام به همه دوستای عزیزم

آویژه و کیت کت عزیز ممنون از راهنماییتون ، پیشنهاداتتون رو تو لیست کارام قرار می دم تا بهشون فک کنم و سعی کنم موقعیتشون رو بین خودمون ایجاد کنم .
    بچه ها من یه پیام براش فرستادم با این مضمون که وقتی فکر می کنم میبینم که خدا خیلی منو دوست داشته که عزیز دلی مثل شمارو تو زندگیم قرار داده

در واقع این و از راهنمایی خاله غزی عزیز الهام گرفتم البته بگم که حسه واقعی خودم هم همین هست و واسه بودنش خدارو شاکرم
    همسرم پاسخی بهش نداد اول فک کردم مهم نبوده براش یا تاثیر نداشته روش
    ولی وقتی اومدم شرکت بعده چند دقیقه خندون اومد پیشم و چون کسی تو اتاقم نبود بوسید من و و گفت که پیام قشنگت رو خوندم و احساس منم همینه نسبت به شما .

بچه ها همسرم خیلی پسر مهربونیه ولی بلد نیست ، مثل من که دوسش دارم ولی درست نمی دونم که چه طور باید خوشحالش کنم ، چه طور باید علایقش رو بشناسم .
    مخصوصا این که من چون تا الان بیشتر عمرم واسه درس خوندن و کار کردن گذشته یه مقدار با حس ها و رفتار های زنانه و جذاب فاصله دارم میشه لطفا کمکم کنید تو این زمینه هم .

ببینید وقتی قراره بیاد خونمون حسابی به خودم می رسم به لباسم به آرایش صورت و موهام وعطر و... ولی وقتی میاد مثل یه عروسک می شینم یعنی رفتارم جذاب نیست ، مهارتش رو ندارم

18. 6 کاربر از پست مفید hira تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 01 آذر 93), asal2013 (شنبه 01 آذر 93), szd (شنبه 01 آذر 93), آویژه (شنبه 01 آذر 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93), صبا_2009 (شنبه 01 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    خوشحالم که بازخوردی مثبت گرفتی. گوارای وجود جفتتون :)

در ادامه نوشته ام:

5- ایجاد ابهام کن و از فرصت بعدش بهره ببر. مثلا اس ام اس بزن "ویران شود این شرکت .." بعد که پرسید چرا، بگو "که نمیشه هر وقت آدم دلش خواست، شما رو ببوسه"! .... یه هدیه بگیر براش و وادارش کن قبل از بازکردن حدس بزنه چیه.

6- محبت و مهر رو توی کارهای روزمره‌ت بگنجون. همسرت می گه " کاپشنمو می دی؟" بگو " البته، بفرما دورت بگردم".... صدات می زنه خانم، جواب بده "جانم؟!" ... این چیزها باید دلی باشه و از ته دلت بر بیاد. مصنوعی اش نکن که حال خودت و همسرت رو خراب کنی. ملایم ملایم جلو برو و برای خودت تبدیل به عادتش کن.

7- غافلگیرش کن. یک روز که قرار نیست همدیگرو ببینید برو دیدنش. روی یه کاغذ بنویس، "دوستت دارم" و بذار توی کیف پولش. یه کتاب که مدت هاست دوست داره بخونه، براش بگیر و بعد هر از گاهی توی صفحه های مختلفش براش یادداشت بنویس.

8- از دست هات غافل نشو. دست ها، پیغام رسان های خوبی ان. آروم آروم یاد بگیر چجوری نوازش کنی. گاهی اگر رانندگی می کنه مهربانانه، دستت رو بذار رو دستش. یا الان که زمستونه فرصت خوبیه که شکایت کنی از سرما و بخوای دستتو گرم کنه :) یا دست ببر تو موهاش به همش بریز. همش مال خودته :)

9- اگر تحت تاثیر شعر و موسیقی هر دوتون هستید و دوست دارید، دنبال بیت های قشنگ عاشقانه بگرد و براش بفرست یا در یک فرصت مناسب بخون. ( شعرهای سایه عالیه) و یا موسیقی دلخواهتون رو دوتایی بشنوید.

10- اگر حس و حالش رو داشتید، آهنگ بذارید و با هم برقصید. شاید به نظر کار مسخره ای بیاد و اولش سختتون باشه. ولی حتی اگر ناوارد هم باشید، کلی تفریح خواهید کرد.

11- سن و اینجور پارامترهای اعتباری رو فراموش کن. هی می شماری که چی بشه؟! دیدی پیرزن- پیرمردهایی که تسلیم سنشون نیستن و خوشن، چه احساس خوشایندی می دن به آدم؟ شما که تازه اول جوونیتونه. شاداب باش و با تمام وجود از تک تک لحظات زندگیت هر طور که مایلی لذت ببر. شما همسن منی. تازه من به قیافه ام بیشتر هم میخوره. ولی عمرا دست از هیجان هایی که دوست دارم تجربه کنم بردارم. مخصوصا تاب سواری و آب بازی!

اگر اون هم بلد نیست، رفتار شیرین تو به مرور یادش میده. نگران نباش :)

شاد باشی

-
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا
    ویرایش توسط آویژه : شنبه 01 آذر 93 در ساعت 15:33 دلیل: دوبار ارسال شده بود!

20. 9 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

asal2013 (شنبه 01 آذر 93), elham.e (شنبه 01 آذر 93), hira (شنبه 01 آذر 93), گوش ماهی (شنبه 01 آذر 93), نیکا 55 (یکشنبه 02 آذر 93), آنیتا123 (شنبه 01 آذر 93), برسرک (دوشنبه 06 بهمن 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93), صبا_2009 (شنبه 01 آذر 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)