به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 اسفند 94 [ 12:17]
    سطح
    17
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ناسازگاری زنم کلافه ام کرده خواهش می کنم کمکم کنید

با سلام و خسته نباشید. من پسری 29 ساله هستم و همسری 24 ساله دارم و 3 سال ازدواج کردیم. همسرم به خواهرانم و مادرم حسادت می کند و در بسیاری از موارد سر ناسازگاری دارد. و همیشه خود را با خواهرانم مقایسه می کند و در هر موضوعی می خواهد حرف خودش شود و اصلا به حرف من اهمیت نمی دهد. من اهل ساری و همسرم اهل قزوین است و در ساری زندگی می کنیم. احساس می کنم همسرم اصلا مرا و شرایط زندگی مرا درک نمی کند. و بابت هر مسئله کوچکی باید با هم جر و بحث کنیم و هر موضوعی که مطرح می شود خانواده هایمان از طریق همسرم و من مطلع می شوند زیرا ما نمی توانیم خودمان مشکلمان را حل کنیم. نمی دانم چکار کنم. اکنون شغل من از ساری به رشت انتقال یافته است ولی خانه ام هنوز در ساری است و به همین دلیل همسرم به قزوین پیش خانواده اش آمده و هر وقت می خواهم به ساری بروم با من می آید. اکنون غیرانتفاعی ارومیه قبول شده و اصرار دارد که حتما برای ادامه تحصیل به آنجا برود. من که شرایط زندگی را برای او می گویم که از نظر شرایط مالی و زندگی امکان ثبت نام تو وجود ندارد به من می گوید چطور خودت خواهرانت درس می خونین من نخونم. ضمنا الان او لیسانس صنایع غذایی دارد و من هم سال آخر فوق لیسانس عمران هستم. واقعا دیگر بر روی کارهایم تمرکز ندارم و زندگی کردن برایم سخت شده نمی دانم چکار کنم. ممنون میشم اگه زود جوابم را بدهید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیز

آیا همسرت از ابتدا چنین خصوصیاتی داشته یا به تازگی و با انتقال شما مشکلاتتان بیشتر شده؟

آیا همسرتان از شخص بزرگتر و قابل اعتمادی مانند پدر یا مادر یا ... حرف شنوی دارد که ان شخص با همسرتان صحبت کند؟

نظر همسرتان از رفتن و مشورت کردن با یک مشاور خانواده چیست؟

همسر شما تقریبا در سن پایین یعنی 21 سالگی ازدواج کرده و متاسفانه گویی هنوز به بلوغ فکری کامل نرسیده بوده

برای همین الان مرتب خود را با دیگران مقایسه میکند و خواستار ادامه تحصیل و یا انجام کارهایی است که مقتضای شرایط مجردی است مانند تحصیل در شهری دور از همسرش .

شاید بهترین کار در این شرایط صحبت کردن شفاف با او و درخواست همکاری دو نفرتون برای بهبود کیفیت زندگیتون با مراجعه به یک مشاور خانواده مجرب

باشید در بحثها با سکوت - دور شدن از محیط و کشدار نکردن موضاعات چالش انگیز احترامها را حفظ کنید.

و همچنین سعی کنید او را در زمینه فعالیت ورزشی یا هنری یا درسی یا.... که علاقمند است تشویق کنید تا ادامه

دهد با این کار هم مشغلات ذهنیش بیشتر شده و مدیریت زمان برایش مهم شده و اوقات فراغت کمتری برای مقایسه و

بهانه گیری دارد و هم با مراوده و صحبت با دیگران نقاط ضعفش را متوجه شده و به شخصیت و ثبات معقول تری میرسد.

موفق باشید
    ویرایش توسط sanjab : پنجشنبه 22 آبان 93 در ساعت 23:42

3. 3 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

majid_2160 (جمعه 23 آبان 93), sevil73 (جمعه 23 آبان 93), هم آوا (دوشنبه 29 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 اسفند 94 [ 12:17]
    سطح
    17
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنون از پاسخ شما،
    قبل از ازدواج همسرم با تمامی شرایط من موافق بوده و حتی وقتی بهش گفتم ادامه تحصیل نباید بدی کاملا پذیرفته بود ولی بعد از ازدواج عوض شده.
    همسرم پدرش را در بچگی از دست داده و از مادرش هم حرف شنوی ندارد
    در مورد رفتن پیش مشاور تا بحال باهاش حرف نزدم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 بهمن 95 [ 03:03]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    خداا باید بهتون صبر بده چون این موضوع زمان میبره تا حل بشه ولی یه راه حل شاید جواب بده
    به خانومت بگو نمیخوایی ازش دور باشی نزار بیش از اندازه پیشه خانوادش باشه اگه امکانش هست خونه بگیرین تو رشت تا همراهت باشه باز اگه پیشت باشه بیشتر روش کنترل داری وکم کم میتونی به راهش بیاری در مورده دانشگاهم بگو سعیتو بکن تو رشت قبول شی اونوقت اگه شرایط جور شد میزارم بری
    درمورده حسادتشم همیشه لفظن بهش بگو تو از همه سرتری من هیچ وقت تورو با خواهرم یا کس دیگه مقایسه نمیکنم همیشه بهش اعتماد به نفس بده معلومه اعتماد به نفسش کمه باید سیاست داشته باشی با زبون سرراهش بیاری چون کاره دیگه ای نمیشه کرد

6. 2 کاربر از پست مفید sevil73 تشکرکرده اند .

majid_2160 (جمعه 23 آبان 93), هم آوا (دوشنبه 29 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 21 فروردین 94 [ 23:40]
    سطح
    20
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    54

تشکرشده 190 در 56 پست

Array
    با سلام
    دوست عزيز سعي كنيد تا انجا كه براتون مقدوره مشكلاتتون رو خودتون حل كنيد و به خانواده ها انتقال نديد چون ممكنه عواقب بدي داشته باشه و باعث ايجاد يكسري كدورت ها بشه
    شما دو تا ادم تحصيل كرده و بالغيد و بايد سعي كنيد اختلافات رو بين خودتون حل كنيد
    و درمود اختلاف همسرتون با خواهراتون، طرز برخورد خواهراتون با همسرتون چه طوريه ؟ اگر بخوايد منصفانه قضاوت كنيد ايا ممكنه اونا هم مقصر باشند يا همسرتون يكم حساسند؟
    و براي ادامه تحصيل اگر امكانش باشه ازش بخوايد يك بار ديگه امتحان بده و شهر خودتون رو انتخاب كنه و به اين موضوع توجه كنيد كه اگر همسرتون شخصيت لجبازي دارند بهتره كه در يك موقعيت مناسب و با نرمي و محبت خواسته تون رو باهاش در ميون بزاريد
    شايد يك دليل اينكه خانومتون به خواهراتون يا
    و مادرتون حسادت مي كنند اينه كه رفتار هاي شما با خانوادتون اين حسو بهش القا مي كنه كه ايشون به اندازه ي اونها براي شما مهم نيستند البته من در جريان زندگي شما نيستم و ممكنه حرف من درست نباشه و من فقط گفتم يكي از دلايلش مي تونه اين باشه
    گاهي اوقات ميبينيد خانومتون شخصيت بيش از حد احساسي دارند و براي همين به توجه بيشتري احتياج داره و وقتي اين توجه رو از شما دريافت نمي كنه شروع مي كنه به حسادت و مدام خودشو با خانوادتون مقايسه مي كنه
    شايد اگر براي به مدت بيشتر بهشون محبت كنيد خود خانومتون هم از لجبازي دست بردارند باور كنيد بعضي وقتا محبت معجزه مي كنه مخصوصا محبت كلامي

8. 2 کاربر از پست مفید Kimia7 تشکرکرده اند .

majid_2160 (جمعه 23 آبان 93), هم آوا (دوشنبه 29 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 23:10]
    سطح
    18
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 66 در 28 پست

Array
    سلام دوست عزیز.شما خیلی کلی راجع به همسرتون صحبت کردید.واینطور نمیشه خیلی به شما کمک کرد.دوستان هم که محبت کردن و نظر دادن.اما حواسمون باشه نظر غیر کارشناسی ندیم.گاهی شما پیشنهادی میدی که بدتر باعثه اختلاف میشه.ما میخایم مسایل رو حل کنیم نه بهش دامن بزنیم.اقا مجید راجع به همسرتون کمی بیشتر بنویسید.من از نوشته هاتون اینطور برداشت کردم که خانوم شما احساس میکنه که اولویت اول زندگیتون نیست وحتی شاید فکر کنه خواهراتون رو بیشتر از اون دوس دارین و همین باعث شده مقایسه کنه.محبتتون رو به همسرتونوبیشتر کنید.در جهت پیشرفتش حمایتش کنید شما تکیه گاه اون هستین.حتما نیاز به حمایت شما داره واگه احساس کنه ازش برخورداره انگیزش برای زندگی نشاط و محبت وعلاقه به شما دو چندان میشه.همسرتون قراریک عمرباشما زندگی کنه درسته که مدت کمی هست که با همید اما پایا زندگی بعد صد سال انشالا باهم خواهید بود مادر فرزندانتون خواهد بود پس نیازش احساسش غرورش پیشرفتش رو در اولویت اول قرار بده.موفق باشید.

10. کاربر روبرو از پست مفید asemene.abi تشکرکرده است .

هم آوا (دوشنبه 29 دی 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    دوستان عزیز

قبل از ارسال پست به تاریخ اخرین پست ارسال شده توجه کنید.اخرین پست این تاپیک مربوط به دو ماهه پیشه.فاصله بین اخرین پست با پست جدید نباید بیشتر از دو هفته باشه.

موفق باشید
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)