به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 06 تیر 94 [ 23:22]
    سطح
    17
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    51

تشکرشده 43 در 17 پست

Array

پدر دختر عقب مانده ذهني هست! ،

سلام بچه ها, برادر من ميخواد بادختري ازدواج کنه که پدرش عقب مانده ذهني هست ولي خود دختر سالم هست, نظرتون در اين مورد چيه؟اشتباه نميکنه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    اگه آزمایش ژنتیکی مشکل نداشته باشن ! نه
    یعنی دختره بره بمیره ؟

3. 9 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

love less (جمعه 16 آبان 93), sanjab (جمعه 16 آبان 93), SpecialBoy (جمعه 16 آبان 93), گوش ماهی (جمعه 16 آبان 93), هم آوا (جمعه 16 آبان 93), zendegiye movafagh (دوشنبه 19 آبان 93), آزرم (جمعه 16 آبان 93), دختر بیخیال (جمعه 16 آبان 93), صبا_2009 (جمعه 16 آبان 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیز

یک لحظه فکر کن اگه خدای نکرده خودت جای اون دختر بودی چه انتظاری از اطرافیانتان داشتی؟؟

بجای رفتن سراغ دختری که پدر و مادرش فلان منصب رو دارند و یا چقدر ثروت دارند و چه زیبایی داره ............

کاش یاد میگرفتیم بریم سراغ دختری که هیچکدوم اینها رو نداشته ولی علیرغم همه این نداشته ها تونسته خودش

را بالا بکشه و رشد کنه و شخص سازنده و مفیدی باشه

مطمینا در شرایط سخت بزرگ شدن و به جایی رسیدن خیلی انسان قویتر و موفق تری میخواهد تا در یک بستر

مناسب بخواهی رشد کنی و بزرگ شوی و...

در زمینه ژنتیک و ارثی بودن بیماری پدرشان قدری تحقیق کنید و اگر موردی نداشت آنچه شخص با تلاش و کوشش

کسب کرده ملاکتان باشد نه آنچه از زمین و آسمان به آن رسیده

و اگر برادرتان در شرایط سنی و اخلاقی باثبات و عاقلانه ایست اجازه دهید مهمترین انتخاب زندگیش را با مسیولیت خودش

انجام دهد و مرتب امواج منفی نفرستید.
    موفق باشید

5. 9 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

asal2013 (دوشنبه 19 آبان 93), love less (جمعه 16 آبان 93), SpecialBoy (جمعه 16 آبان 93), هم آوا (جمعه 16 آبان 93), zendegiye movafagh (دوشنبه 19 آبان 93), آزرم (جمعه 16 آبان 93), داود.ت (جمعه 16 آبان 93), دختر بیخیال (جمعه 16 آبان 93), صبا_2009 (جمعه 16 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آذر 93 [ 17:57]
    سطح
    14
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 65
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 220 در 63 پست

Array
    چه اشکال داره؟؟ وقتی خوده دختر خوبه و سالمه ؟؟ با پدرش که قرار نیست ازدواج کنه... باخوده دختر میخواد ازدواج کنه..اونم طفلک مقصر نبوده که باباش بنده خدا اینطوریه........... فقط آزمایش ژنتیک برن انشالا مشکلی نداشته باشه

7. 7 کاربر از پست مفید donya66 تشکرکرده اند .

asal2013 (دوشنبه 19 آبان 93), love less (جمعه 16 آبان 93), sanjab (جمعه 16 آبان 93), هم آوا (جمعه 16 آبان 93), آزرم (جمعه 16 آبان 93), دختر بیخیال (جمعه 16 آبان 93), صبا_2009 (جمعه 16 آبان 93)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 03 خرداد 94 [ 14:19]
    سطح
    35
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    162

تشکرشده 593 در 152 پست

Array
    دوست عزیز

در ابتدا لطفا لحن صحبتتان رو تصحیح کنید. این شکل صحبت در رابطه با یک شخص بیمار اصلا مناسب نیست .

شما باید بیشتر از این برادرتان می گفتید با این حال بنده در هر دوحالت پاسخ شما رو میدم.
    این خیلی بسته به دید و تفکر و جهان بینی برادرتون داره.

اگه نگاهتون ، نگاهی بالا به پایین به افراد بیمار هست که اصلا توصیه نمیکنم ادامه بدید. اگه قراره دوروزه دیگه ، بیماریه این پدر محترم رو بزنید تو سر دختر خانم ، اصلا از همین الان فراموش کنید.اگه نمیتونید دو روز دیگه به خانمش کمک کنید احیانا اگه لازم شد از پدرش مراقبت کنه، بی خیال شید.

در حالتی دیگر :
    اگر این بیماری روی خود دختر خانم تاثیر ژنتیکی نذاشته ، بدونید که ایشون حق زندگی دارن. بیماریه پدرشون یک عیب نیست. یک شرطه.
    شما میتونی قبول کنی میتونی نکنی.
    مطمئنا ، شرایط مقداری سخت تره ، احتمالا در اینده مقداری نیاز به حمایت شما خواهند داشت.
    اگه نمیتونید با این قضیه کنار بیاید ، اون دختر خانم رو مقصر ندونید.
    اما اگه تونستید کنار بیاید ، اگه دختر خانم مناسب برادرتون بودند ، نظر شخصیم اینه که این حالت فقط یک شرطه که باید ببینید که برادرتون میتونه با اینده ی این حالت کنار بیاد یانه. مثلا گاها مراقبت، حمایت ، کمک ، ... به هر حال اون خانم در برابر پدرشون ، میخان که انجام وظیفه کنن و برادر شما باید بتونه نقش حمایتیشو ایفا کنه. ایا میتونه؟

نهایتا ، لطفا دیدتون به افراد بیمار و خانواده شون رو بهبود بدید . احترام وشان انسان ها رو نگه دارید. خصوصا افراد بیمار همچون این پدر گرامی.

موفق و موید

9. 8 کاربر از پست مفید love less تشکرکرده اند .

asal2013 (دوشنبه 19 آبان 93), sanjab (جمعه 16 آبان 93), SpecialBoy (جمعه 16 آبان 93), واحد (جمعه 16 آبان 93), هم آوا (جمعه 16 آبان 93), zendegiye movafagh (دوشنبه 19 آبان 93), آزرم (جمعه 16 آبان 93), دختر بیخیال (جمعه 16 آبان 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 43 در 17 پست

Array
    سلام, عزيزان من هرگز قصدم بي احترامي نيست فقط استنباطتون از حرفام جنبه ي سوالي داشته باشه ممنونم. ببينيد اگه برادر من بااين دختر ازدواج کنه ديگران چي ميگن؟شما آقايون حاضريدهمچين کاري کنيد؟خواهش ميکنم صادقانه جواب بديد و بدون تعصب, مثلا فکرکنيد يکي از بهترين دوستاتون اومده و دراين رابطه ازتون مشورت ميخواد چي بهش ميگيد؟ديدخودتون نسبت به اين امر چيه؟ ديگران حرف مارو درموردسلامتي دخترميپذيرند؟يانه مدام پشت سر حرف ميزنند؟خواهش ميکنم جواب بديد و خيلي زود جبهه گيري نکنيد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط *shamim* نمایش پست ها
    سلام, عزيزان من هرگز قصدم بي احترامي نيست فقط استنباطتون از حرفام جنبه ي سوالي داشته باشه ممنونم. ببينيد اگه برادر من بااين دختر ازدواج کنه ديگران چي ميگن؟شما آقايون حاضريدهمچين کاري کنيد؟خواهش ميکنم صادقانه جواب بديد و بدون تعصب, مثلا فکرکنيد يکي از بهترين دوستاتون اومده و دراين رابطه ازتون مشورت ميخواد چي بهش ميگيد؟ديدخودتون نسبت به اين امر چيه؟ ديگران حرف مارو درموردسلامتي دخترميپذيرند؟يانه مدام پشت سر حرف ميزنند؟خواهش ميکنم جواب بديد و خيلي زود جبهه گيري نکنيد.
    باسلام
    من از اسمم پیداست، یک دختر هستم.
    تقریبا در شرایط مشابهی عکس قرار گرفته بودم.

به شخصه اصلا برام مهم نبود و نیست که یکی از اعضای خانواده خواستگارم بیمار ی ناعلاجی داشته!
    لحظه ای به حرف مردم توجه نکردم.
    من هرکار هم در زندگیم بکنم بازم مردم حرفی برای گفتن خواهند داشت.

الان ماهم هرچی اینجا بشما بگوییم بازم فرقی نداره، وقتی حرف مردم تا این حد براتون مهم هست، پس مطمعن باشین این دختر در خانواده شما خوشبخت نخواهد شد.

تنها موردی که برادرتون باید توجه کنند، اینه که این خانواده در قبال مراقبت از پدر ایشون از برادرتون انتظاراتی دارند؟ اگه بله، چه انتظاراتی؟ آیا ایشون میتوانند به همسرشون کمک کنند یا خیر؟

و مورد دیگری که باید توجه کنند اینست که تا چه حد خانواده اشون به این مسله بها میدهند و براشون مهم هست بقول خودتون فامیل و خانوادشون تا چه حد حرف مردم براشون مهم هست، آیا برادر شما میتونن این مسله و در خانوادشون مدیریت کنند؟ نذارند در آینده این حرفا همسرشون و ناراحت کند؟

چون این خانوم و خانوادشون خودشون از این وضعیت ناراحت هستن و به اندازه کافی مشکلات دارند، دیگه بهتره اگه برادرتون نمیتونن مشکلی از روی دوش این خانواده بردارند، مشکلی و غم و ناراحتی دیگه ای هم اضافه نکنند.

این خانوم انسان هستن و حق زندگی کردن دارند، حق دارند خوشبخت بشوند.
    و معلولیت پدر ایشون ذره ای از حقوق انسانی ایشون کم نخواهد کرد.
    و اصلا این قضیه عیبی بر ایشون نیست، حتی اگه برادرتون با ایشون ازدواج هم کنند به این معنا نیست که برادرتون به ایشون لطف کرده اند، و خدایی نکرده فکر کنین که میشه منتی بر سر ایشون و خانوادشون گذاشت.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : جمعه 16 آبان 93 در ساعت 12:00

12. 9 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

asal2013 (دوشنبه 19 آبان 93), love less (جمعه 16 آبان 93), m.reza91 (جمعه 16 آبان 93), sanjab (جمعه 16 آبان 93), واحد (جمعه 16 آبان 93), هم آوا (جمعه 16 آبان 93), zendegiye movafagh (دوشنبه 19 آبان 93), آزرم (جمعه 16 آبان 93), شمیم الزهرا (دوشنبه 19 آبان 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط *shamim* نمایش پست ها
    سلام
    خیلی سادست؛ به عبارتایی که بولد کردم نگاه کنید ، این که من چه نظری راجع به عبارتای بالا دارم مهم نیست؛ چیزی که مهمه اینه که آیا برادر شما هم به همین سبک فکر میکنه یا نه ؟ الان اگه ازش بپرسید احتمالا میگه حرف مردم برام مهم نیست ، ولی شما سالهاست ایشون و روحیات و افکارش رو میشناسید ؛ اگر این طوری فکر میکنه از دید من این ازدواج نباید صورت بگیره در غیر این صورت مشکلی نیست.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

14. 7 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

asal2013 (دوشنبه 19 آبان 93), sanjab (جمعه 16 آبان 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 16 آبان 93), واحد (جمعه 16 آبان 93), هم آوا (جمعه 16 آبان 93), آزرم (جمعه 16 آبان 93), دختر بیخیال (جمعه 16 آبان 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 43 در 17 پست

Array
    سلام, ممنونم ازتون.
    آقا رضا ميدونم که هرشخصي بايد خودشو باخودش مقايسه کنه يعني امکانش هست نظرشماوبقيه بابرادر من متفاوت باشه ولي من ميخوام به دور از هرچيزي نظرشما آقايون رو بدونم که بعددرنظربگيرم اين انتخاب صرفا فقط ازروي احساسات عميقه يا طبيعيه و منطقي به نظر ميرسه چون انتخاب اگه صرفا فقط از روي احساس باشه بعداممکنه به اون دختر سرکوفت بزنه. من خودمم درد کشيده ام و هرگز قصد خدشه دارکردن شخصيت هيچکسي رو ندارم. ممنون ميشم جواب بديد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام. شمیم جان شما می گید پدر این دختر عقب مانده ذهنیست؟!!!
    چند تا سوال:
    1) اگر عقب ماندگی ذهنی از نوع تریزومی 21 باشه من شنیدم که مردان تریزومی 21 نمی توانند بچه دار بشن ... http://www.niloolab.com/Main/NewsDetail.aspx?ID=e9981b52-1ef5-402e-bfd0-0a62dfa2d6a6
    اگر مثلا طی صانحه یا بیماری یا مثلا بیماری دیگری مثل پی کی یو دچار اختلال ذهنی شده که بحث دیگریست...

2) اگر پدر از اول قبل ازدواجش عقب مانده ذهنی بوده ببینید چرا به این پدر زن دادند؟ (اگر بعدا دچار اختلال ذهنی شده که بحث دیگریست...)
    3) دقیقا به مادر خانواده نگاه کنید که چه شخصیتی داره؟
    4)به شخصیت دختر هم نگاه کنید. ببینید خودش این مساله را چگونه می بینه...
    5) نحوه مدیریت کردن این موضوع در خانوادشون چه طوریه؟

دقت کن به خودی خود این موضوع نه مثبت است و نه منفی. بلکه باید توجه کنی این موضوع چه حواشی را در زندگی برادرت ایجاد می کند. ببین آنها در زندگی اش موثر هست یا نه...

فرض می بینی گاهی خانواده هایی آبرومند و شریفی هستند که پدر را خیلی خوب حمایت می کنند و نگهداری می کنند... خب این انسانیت خانواده را نشون می ده...
    ولی گاهی ممکنه خانواده خودش نسبت به آن شخص دید بدی داشته باشه و از روی ناچاری یا حرف مردم اون فرد را حفظ کنه... این خانواده فرهنگش هم ممکنه پایین باشه و اصلا نتونه وجود چنین فردی را موجه جلوه بده.........

و این نکته کلی هم که از دکتر شیری یاد گرفتم را هم بهت می گم:
    این ما هستیم که تعیین می کنیم دیگران چه جوری درمورد ما قضاوت کنند... اگر خودمون یه مساله ای برامون جا نیفتاده باشه و نسبت بهش بدبین باشیم به طور ناخوداگاه دیگران هم چنین برخوردی دارند...
    اگر برادرتون با قدرت اون خانم را انتخاب کرده باشه طوری که اطرافیان بفهمند که اصلا این مساله تو زندگیش مهم نیست قضاوت دیگران بد نخواهد بود...

موفق باشی
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

17. 11 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

asal2013 (دوشنبه 19 آبان 93), love less (جمعه 16 آبان 93), sanjab (جمعه 16 آبان 93), فرهنگ 27 (جمعه 16 آبان 93), کیت کت (دوشنبه 19 آبان 93), گوش ماهی (جمعه 16 آبان 93), واحد (جمعه 16 آبان 93), هم آوا (جمعه 16 آبان 93), تیام (جمعه 16 آبان 93), شمیم الزهرا (دوشنبه 19 آبان 93), صبا_2009 (جمعه 16 آبان 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)