به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    امروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,045 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

بیش از 30 دارم ولی خواستگار ندارم!

با عرض سلام و خسته نباشیدمن دختری 35 ساله هستم .فوق لیسانس ،مذهبی ، هنرمند ، تا حدی زیبا که خیلی کمتر از سنم نشان میدهم ...و با خانواده خوب و مذهبی و ساکن یکی از مناطق تهران...

اینکه چرا با این ویژگی ها که تقریبا ایده آل اغلب پسرهاست ، تاکنون مجرد مانده ام باور کنید خودم در حیرتم!!!!!!!!! راستش تاکنون خواستگارانی داشته ام که هر کدام که مرا پسندید از او خوشم نیامد و برعکس هر کدام را که من پسندیدم ، او از من خوشش نیامد...

باورکنید دیگر کلافه شده ام ..از طرفی تازگیها نمیدانم چرا با هر که (مردان 40 به بالا)جلسه اول صحبت میکنم..به جلسات بعدی کشیده نمیشود..از آن جنس دخترهایی نیستم که برای یافتن همسر وارد رابطه دوستی با آقایان شوم...اصلا این کار را ضدعقل می دانم... از آنطرف هم شغلی دائمی تاکنون نداشته ام که در برخورد با آقایان باشد و در واقع بتوانم در جامعه دیده شوم...

راستش وقتی خودم را با دوستان متاهلم مقایسه میکنم میبینم انصافا از خیلی جهات شرایطم از آنها بهتر است ولی آنها با زرنگی و سیاست توانستند مورد مطلوبشان را بیابند ...اما من همچنان نتوانستم گلیم خود را از آب بیرون بکشم.. بخدا دیگر کلافه شده ام ...

خواهش میکنم بمن بگویید ایراد کارم کجاست؟ باور کنید دیگر خسته شده ام...انگیزه ای برای زندگی ندارم تا کی باید صبر کنم؟ خواهش میکنم صادقانه بگویید آیا امیدی به ازدواج من هست؟ حاضرم هر کاری کنم تا زودتر بتوانم ازدواج کنم...

خودم فکر میکنم مشکل اساسی من در طرز فکرم بوده...همیشه فکر میکردم که ازدواج مثل مرگ و زندگی هر انسان صد در صد دست خداست... و اوست که تقدیر دو نفر را بهم گره میزند.. پس ما در هر جای دنیا که باشیم وقتش که برسد بالاخره قسمتمان خواهد رسید... و خداست که سبب ساز است و با واسطه هایش بالاخره دو نفر را بهم میرساند... اما حال که در هر گوشه از اینترنت سرک میکشم میبینم که مشاوران میگویند دختر نباید نقش منفعل داشته باشد و باید دیده شود..خودم فکر میکنم مشکل اساسی من همان دیده نشدنم تاکنون بوده....

اما حالا برای این دیده شدن چه باید بکنم... من در برخی محیطهای زنانه تدریس کرده ام .... اما خانم ها و همکاران خانم وقتی میخواهند دختری را برای پسر نزدیکشان در نظر بگیرند خیلی به سن اهمیت میدهند...آنها حتی به دختر همسن یا یکی دو سال بزرگتر راضی نمیشوند...

من بارها موردهایی داشتم که چون سنم از پسر کمی بیشتر بوده مرا نخواستند...بحدی که دیگر امیدی به مکانهای زنانه ندارم... حال نمیدانم چگونه خودم را در مکان کاری مردان قرار دهم و چگونه خود را در مکانی قرار دهم که مرد مجرد مطلوب من در آنجا یافت شود ؟؟

راستش یکبار در سایت همسریابی شرکت کردم اما احساس امنیت نکردم... و بیرون آمدم ... آیا میتوان به این سایتهااعتماد کرد ؟؟؟ به تازگی با سایتی آشنا شده ام که برای ثبت نام 110 هزار تومان ابتدا میخواهند و برای هر بار مشاوره و دیدار هم پولی دیگر طلب میکنند... گویا خیلی از مراحل آنها حضوری است و باید دختر و پسر همدیگر را در مکان موسسه ببینند و با آگاهی خانواده ها باشد....

باور کنید اگر بدانم که قطعا این موسسه میتواند برایم همسر خوب و مناسب را پیدا کند حاضرم چند برابرش را بپردازم ولی از نظر شما واقعا میشود به آنها اعتماد کرد؟؟؟؟ آیا واقعا مشاوره ای در کار هست؟

متاسفانه تاکنون صحبت با مشاوران حاذق را در مورد چگونگی همسریابی ام مورد نیاز نمیدیدم...اما حال دریافتم که اگر قبلتر از اینها با مشاوری دلسوز صحبت میکردم بالاخره با توجه به سنم و شرایطم میتوانست راهی پیش پایم بگذارد.... افسوس... من 40 راه همسریابی را هم در سایت شما خواندم ولی خواهش میکنم با توجه به سن و شرایطم بمن مشاوره بدهید..از لطف شما بینهایت سپاسگذارم...موفق باشید

با سلام و احترام ضمن عرض معذرت و شرمندگی به خاطر تاخیری که در ارسال پاسخ شد.

بنده دقیقا متوجه شدم که اکنون چه احساس و چه شرایطی دارید. لذا بدون حاشیه نکات مورد نظر را برایتان می آورم. امیدوارم با دقت به همه بندها و نه فقط بعضی بندها بتوانید آرامش بیشتری پیش رو داشته باشید.

1 - صحت نظرات قبلی و اشتباه بودن نظرات فعلی شما.
    باید بدانید آن چنان هم که تصور می کنید نظرات قبلی شما اشتباه نبوده است. "اینکه دست و پای زیادی برای اینکه دیده شوید، نزده اید" ریشه مشکل شما نیست. و به این خاطر نیست که ازدواج نکرده اید. دختران زیادی هستند که دست و پای زیادی کردند و به جای ازدواج یک طلاق را در کارنامه خودشان دارند.
    مقالاتی مثل 40 موضوع در یافتن شوهر، به این معنی نیست که برای ازدواج باید به آب و آتش زد. در واقع در این مقالات روش صحیح اجتماعی معرفی می شود. یعنی نه انزوا و در اتاق قایم شدن، نه دوستی و ارتباط در محیطهای مردانه.
    پس خواهش می کنم از چاله در نیایید و به چاه نیفتید.
    یعنی کلا اینکه بخواهید به محیط مردانه بروید تا جوانان مجرد مطلوب شما ، شما را ببینند یک ذهنیت اشتباه هست. و چنین فرایندی به مشکلات بیشتر ختم می شود تا ازدواج!!!!

2 - ساده گیری به همراه دقت در همسر گزینی.
    معمولا وقتی سابقه مفصل مراجعان مجرد را می گیریم، متوجه می شویم معمولا سخت گیری هایی در انتخاب دارند. که البته خودشان باور ندارند.
    البته این سخت گیری ها غالبا از سن 16 سالگی شروع می شود و با شیب ملایم کم و کمتر می شود و البته در سن 35 سال ممکن است به سهل گیری بینجامد. اما در گذشته سخت گیری بوده است.
    اکنون باید فقط پارامترهای اساسی و مهم را لحاظ کنید و از بعضی معیارهای قابل تحمل گذر کنید.

3 – انتظار هم زمان را طولانی و هم زندگی را سخت و هم یاس ایجاد می کند.
    اگرچه ازدواج یک نیاز هست . لیکن اینکه همه پتانسیل های ذهنی و فکری ما درگیر این مسئله باشد و مرتب به آن فکر کنیم لحظات انتظار را طولانی و خسته کننده می کند.
    در کنار اقداماتی شبیه آنچه در مقاله 40 راه همسریابی مطرح کردیم، ضمن حضور مفید در محیط کار و زندگی و خانواده و فامیل ، باید انرژی خود را در رشد و پرورش سایر استعدادهای خود بگذارید. و از تمرکز فکری روی این قضیه اجتناب کنید.
    بنده شاهد بوده ام فردی مجرد آنچنان شکوفا و امیدوار زندگی کرده است که صد متاهل به گرد پای او هم نمی رسیدند.
    اینها به معنی بی اهمیت بودن ازدواج یا بی خیال بودن آن نیست. بلکه صبر و تحمل در کنار روش درست زندگی کردن می توانید فشار این مسئله را کاهش دهد

4 – فشار زیاد و تمرکز زیاد روی ازدواج خطر انتخاب اشتباه را فراهم می کند.
    اگر این نیاز را در خود غنی سازی کرده و درشت کنید و افراطی به آن بپردازید موجب می شود در انتخابهای خود از آن طرف بوم بیفتید و خدایی نکرده ازدواجی کنید که مناسب شما نباشد.
    لذا باید از فکر کردن مکرر به این قضیه اجتناب کنید.

5 – سایت های همسرگزینی معمولا فاقد مجوز ، فاقد پشتوانه، فاقد نیت خیر ، و فاقد ابزارهای لازم برای انتخاب مطمئن هستند. اما به این معنی نیست که هیچ سایتی برای این کار وجود ندارد. لذا توصیه می کنم به جای سر زدن و دور زدن به سایتهای مختلف از این دست که مطمئن نیستند. انرژی خود را صرف کارهای دیگر بکنید.
    البته در ذیل لینکی به شما معرفی می کنم که برای سایت معظم تبیان هست و گروهی از کارشناسان و خبرگان با ابزارهای لازم به واسطه گری در همسریابی دختران و پسران به ویژه تهران اقدام می کنند. اما باید امیدتان به خدا باشد. جهت اطلاع بیشتر به لینک ذیل بروید:
    طرح همسان گزینی تبیان

6 – لینک ذیل درخصوص خواستگاری به شما معرفی می شود
    من خواستگاری ندارم

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

2. 34 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

-mehdi- (دوشنبه 26 مرداد 94), abi.bikaran (یکشنبه 04 آبان 93), ali -guilan (شنبه 17 آبان 93), anyy (شنبه 09 خرداد 94), Aram_577 (پنجشنبه 08 آبان 93), asal2013 (یکشنبه 04 آبان 93), Ascendant (پنجشنبه 07 مرداد 95), Eram (یکشنبه 12 مهر 94), fafa21 (یکشنبه 23 آذر 93), fahimeh.a (چهارشنبه 26 خرداد 95), Hadi99g (چهارشنبه 25 آذر 94), khaleghezey (دوشنبه 05 آبان 93), lord.hamed (پنجشنبه 05 بهمن 96), maryam240 (یکشنبه 01 شهریور 94), meinoush (یکشنبه 04 آبان 93), monir11 (دوشنبه 13 اردیبهشت 95), paiize (یکشنبه 18 آبان 93), parsa1400 (سه شنبه 06 آبان 93), Quality (دوشنبه 05 آبان 93), rayehe (یکشنبه 04 آبان 93), roya206 (شنبه 19 اردیبهشت 94), sia518 (شنبه 20 آذر 95), sookoot (شنبه 26 اردیبهشت 94), tanha67 (چهارشنبه 08 اردیبهشت 95), فرشته مهربان (دوشنبه 05 آبان 93), واحد (سه شنبه 06 آبان 93), آزرم (یکشنبه 04 آبان 93), افسونگر (دوشنبه 08 دی 99), امیرعلی15 (شنبه 27 آذر 95), رئوفه (یکشنبه 03 آبان 94), رزا (یکشنبه 04 آبان 93), طاهره (دوشنبه 05 آبان 93), عشق آفرین (دوشنبه 08 آذر 95), صبا_2009 (دوشنبه 05 آبان 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)