به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array

Post نیاز به همفکری برای چگونگی دریافت دستمزد اولین پروژه ی کاریم یا رد آن

سلام دوستان

یه درگیریه فکریه کوچیک برام بوجود اومده که ممنون میشم لطف کنید و کمکم کنید.

من هفته ی گذشته رویه یه پروژه کار میکردم . پروژه رو دوستم بهم داده بود و اول قرار به تولید طرح بود

ولی متاسفانه الان که نمونه ی اولیه رو ساختم متوجه شدم دوستم نقش یه دلال رو داره که تازه با یه

دلال دیگه وصل میشه به سفارش دهنده ی اصلی !

حالا پروژه قراره 20 میلیون فروخته بشه که سهم من 25% و بقیه مال دو تا واسطه ! در حالی که همه

ی بار کار رویه من بوده و میتونم بگم شاید ده روز اخیر استرس زیادی رو داشتم تا به نتیجه برسه و

این دوست من تنها کاری که میکرد تماس میگرفت برای اینکه ببینه پروژه تو چه مرحله ایه که این تلفنها

هم به خاطر تماسای دلال اول بوده!

مساله ی دیگه اینکه طرح اگه استاندارد بشه درآمدای زیادی میتونه برای شرکتی که طرح قراره بهش

فروخته بشه داره(پروژه یه سیستم تشخیص سقوط آسانسور برای فعال کردن ترمز اضطراریش

هست).

یکم الان ذهنم درگیره که چی کار باید بکنم؟ از یه طرف احساس میکنم ازم داره سوءاستفاده میشه از

یه طرف الان واقعا حتی به همین پول برای پیشبرد برنامه های زندگیم احتیاج مبرم دارم و میبینم اگه

تحویل ندم همینم از دست میدم ؛چون اگه بخوام خودم طرحو ثبت کنم هم احتیاج به شرکت چند

میلیاردی هست، که نیست!هم یه جورایی دور زدن همه است! و جدای این اصلا تشریفات اداریش و

... نمیدونم چیه! فرصت یادگیریشم نیست.

نهایتا:

الان دو تا انتخاب دارم ؛یا طرح رو بدم و همین 5 میلیونو بگیرم یا کلا ندم و این پولم از دست میدم و همچنان در نقطه ی صفر.

اگه جای من بودید چی کار میکردید؟

از وقتی که برای خوندن این پست گذاشتید، سپاسگزارم.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

2. 5 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

maryam240 (دوشنبه 25 خرداد 94), meinoush (سه شنبه 29 مهر 93), reihane_b (سه شنبه 29 مهر 93), بانوی آفتاب (شنبه 10 آبان 93), تیام (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    این اگرها به حرف ساده است. در عمل ثبت و استاندارد کردن و ... کار راحتی نیست.
    اون شرکت دسترنج شما را نمی خوره.
    درآمد سرمایه اش، تجربه اش، شبکه هایی که بهش وصله و تواناییهایی که الزاما آکادمیک نیست ... همون چیزایی که برای رسیدن بهش باید یک عمر زحمت بکشی.

به نظر من طرح را تحویل بده و پولت را بگیر.
    طبق همون قراری که از اول داشتید.
    فقط اگر می خواهی راهی برای خودت باز کنی، میتونی یه جوری واسطه های بین راه را کمی کنار بزنی. مثلا یه قسمتی از کار را طوری ارائه بده که مجبور بشن بهت برگردن و بگو که باید حضوری توضیح بدی یا ... طوری که نقشت برای سفارش دهنده اصلی کار مشخص بشه و تو را ببینن و بشناسن. شاید برای پروژه های بعدی و کارهای آشناهاشون این بار مستقیم باهات تماس بگیرند. به هر حال طرحت را رها نکن. باهاش برو جلو، حتی اگر بدون پول باشه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

4. 7 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

asal2013 (سه شنبه 29 مهر 93), gelareh55 (جمعه 02 آبان 93), m.reza91 (سه شنبه 29 مهر 93), maryam240 (دوشنبه 25 خرداد 94), mobin31080 (سه شنبه 29 مهر 93), reihane_b (سه شنبه 29 مهر 93), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array
    سلام. اگر پروژه رو شروع نکرده بودید و یا اینکه به این مقدار مبلغ هم نیازی نداشتید، عاقلانه ترین کار لغو قرارداد است. اما به نظرم این پروژه رو تحویل بده و از این تجربه برای بعد استفاده کن. هر چند که واقعا" خوشایند نیست زحمتش با شما باشد و دستمزدش برای دیگران
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

6. 4 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

m.reza91 (سه شنبه 29 مهر 93), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 29 مهر 93), بانوی آفتاب (شنبه 10 آبان 93), شیدا. (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    با 5 میلیون مخالفت کن و بگو یه تماس داشتی که حاضره 10 میلیون ازت بخره - بگو این سهم زحمت تو نیست -بگو من کار کردم من زحمت کشیدم حالا سهم من با کسی که 4 تا تلفن کرده(دلال ) نمیشه یکی باشه اصلا زیر بار نرو
    باید ریسک کنی
    اگه قبول نکردن پروزه را کامل تحویل نده

((((((((((((تا به قول شیدا دوباره مجبور شوند بهت مراجعه کنند ))))))))))))))
    اگه حاظر شدند 10 میلیون بهت بدهند بگو بریزن به حسابت وقتی اس ام اس امد و مطمئن شدی پول تو حسابت هس بعد باز همون ناقص را تحویل بده
    به هر حال دوستت با تو صادق نبوده و بهت نگفته کار داره از طریق واسطه انجام میشه پس تو هم لازم نیست با کسی که دروغ میگه صادق باشی

چرا حالا که وقت پول دادن رسیده حرف واسطه را اورده ؟؟؟؟؟
    اول گفته 10 میلیون حالا می خواد نصف مبلغی را که حرفش را زده بهت بده ؟!!!!!!!!!
    حالا مطمئن هستی که اون دو تا واسطه واقعا وجود دارن ؟ یا از خودش در اورده که بهت پول نده؟

تا انجایی که من می دونم ثبت شرکت اصلا کار سختی نیست یه سری به اداره صنایع شهر خودت بزن ضرری نداره مراحل اداری اش را خودت شخصا بررسی کن
    به نظر من حالا سر این پروزه هر چی امد و هر کار که کردی در هر حال شما یه شرکت به نام خودت ثبت بده ضرری نداره برا روز مبادا روزایی مثل الان احتمالا باز هم برات پیش میاد پس ار الان تو فکر باش

زندگی ریسک کردن هست -نمیشه تو کار اما و اگر اورد باید پا پیش گذاشت و محکم به سمت هدف بریم من مطمئن هستم ادما به همه خواسته هاشون میرسن با دو شرط 1- محکم به سمت خواسته هاشون برن و اصلا شک به دل راه ندهند 2- سعی نکنند از راه غلط به چیزی برسن

من
    با نظر دوستان که میگن پروزه را تحویل بده و پولت را بگیر اصلا موافق نیستم پس جایگاه تلاش برای گرفتن حقت کجاست ؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

با 5 میلیون مخالفت کن و بگو یه تماس داشتی که حاضره 10 میلیون ازت بخره - بگو این سهم زحمت تو نیست -بگو من کار کردم من زحمت کشیدم حالا سهم من با کسی که 4 تا تلفن کرده(دلال ) نمیشه یکی باشه اصلا زیر بار نرو
    باید ریسک کنی
    اگه قبول نکردن پروزه را کامل تحویل نده

((((((((((((تا به قول شیدا دوباره مجبور شوند بهت مراجعه کنند ))))))))))))))
    اگه حاظر شدند 10 میلیون بهت بدهند بگو بریزن به حسابت وقتی اس ام اس امد و مطمئن شدی پول تو حسابت هس بعد باز همون ناقص را تحویل بده
    به هر حال دوستت با تو صادق نبوده و بهت نگفته کار داره از طریق واسطه انجام میشه پس تو هم لازم نیست با کسی که دروغ میگه صادق باشی

چرا حالا که وقت پول دادن رسیده حرف واسطه را اورده ؟؟؟؟؟
    اول گفته 10 میلیون حالا می خواد نصف مبلغی را که حرفش را زده بهت بده ؟!!!!!!!!!
    حالا مطمئن هستی که اون دو تا واسطه واقعا وجود دارن ؟ یا از خودش در اورده که بهت پول نده؟

تا انجایی که من می دونم ثبت شرکت اصلا کار سختی نیست یه سری به اداره صنایع شهر خودت بزن ضرری نداره مراحل اداری اش را خودت شخصا بررسی کن
    به نظر من حالا سر این پروزه هر چی امد و هر کار که کردی در هر حال شما یه شرکت به نام خودت ثبت بده ضرری نداره برا روز مبادا روزایی مثل الان احتمالا باز هم برات پیش میاد پس ار الان تو فکر باش

زندگی ریسک کردن هست -نمیشه تو کار اما و اگر اورد باید پا پیش گذاشت و محکم به سمت هدف بریم من مطمئن هستم ادما به همه خواسته هاشون میرسن با دو شرط 1- محکم به سمت خواسته هاشون برن و اصلا شک به دل راه ندهند 2- سعی نکنند از راه غلط به چیزی برسن

من
    با نظر دوستان که میگن پروزه را تحویل بده و پولت را بگیر اصلا موافق نیستم پس جایگاه تلاش برای گرفتن حقت کجاست ؟؟؟؟؟
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

8. 5 کاربر از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده اند .

asal2013 (سه شنبه 29 مهر 93), m.reza91 (سه شنبه 29 مهر 93), maryam240 (دوشنبه 25 خرداد 94), بانوی آفتاب (شنبه 10 آبان 93), شیدا. (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 11 تیر 95 [ 17:12]
    سطح
    39
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    221

تشکرشده 334 در 103 پست

Array
    سلام

رفتار طبق قول قرار اولیه منطقی ترین کاری است که میتونید انجام بدین. این که همه دردسر و کار پروژه با شما بوده و بیشترین سود نصیب واسطه میشه مسلما خوشایند نیست. شاید هنگام عقد قرارداد پروژه یا صحبتهای اولیه باید ابعاد مالی طرح رو بدون تعارف روشن میکردین.

نحوه صحیح صحبت، عملکرد و رفتار در هنگام عقد یک قرارداد کاری یا اخذ یک پروژه را با کمی مطالعه و جستجو میشه پیدا کرد ولی در این مواقع تجربه برگ برنده شماست . به این قضیه به شکل یک تجربه هم میتونید نگاه کنید.

جهان عرصه عبرت آموزی است
    شکست اولین گام پیروزی است

نکته دیگه اینکه تا زمانی که خودتون رسما دست به کار نشین و محل ثابت برای کار تعریف نکنین ( برداشتم این بود که به صورت حرفه ای وارد بازار کار نشدید) باید دنبال واسطه ها باشین و غالبا هم کار با واسطه ها این مشکلات رو داره.

این رو هم برای دوستانی که از کار واسطه ها عصبانی هستند عرض کنم که توانایی انجام خیلی از پروژه ها همیشه وجود داره و مشکل نبود کار و پروژه هست و طبیعتا این باعث افزایش نقش واسطه میشه.

خود ما توی شرکت هیچ پروژه ای رو رد نمیکنیم. یا خودمون انجام میدیم یا به شرکتهای همکار پیشنهاد میدیم.

امیدوارم در ادامه روند کاریتون موفق باشین
    عاشق شدن ساده است، در عشق ماندن هم دشوار نیست

تنهایی انسان سببی کافی برای این مهم است.

اما تلاش سختی که به زحمتش می ارزد

پیدا کردن یاریست که به لطف حضور مستمر او

بتوانیم کسی بشویم که میخواهیم.

10. 3 کاربر از پست مفید mobin31080 تشکرکرده اند .

m.reza91 (سه شنبه 29 مهر 93), بانوی آفتاب (شنبه 10 آبان 93), شیدا. (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

مقصر خودت بودی که به اندازه کافی ازش اطلاعات نگرفتی و قبول کار کردی.
    وقتی قبل از شروع کار سر درصد و شرایط تحویل کار صحبت و اتمام حجت نکردی الان دستت بجایی بند نیست.
    به نظر من هم بهتره این رو بذاری به پای تجربه و طبق راهنمایی شیدا جان پیش بری.
    پس اپولو این بوده! :)

موفق باشی.
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

12. 4 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

asal2013 (سه شنبه 29 مهر 93), m.reza91 (سه شنبه 29 مهر 93), بانوی آفتاب (شنبه 10 آبان 93), شیدا. (سه شنبه 29 مهر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)