به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 01 مرداد 95 [ 00:03]
    سطح
    40
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    305

تشکرشده 145 در 59 پست

Array

درخواست همسرم رو برای فروش طلاهام قبول کردم و انچه که اتفاق افتاد..حالا چیکارکنم؟

سلام دوستان...این لینک تایبیک قبلی منhttp://www.hamdardi.net/thread-33303.html

مامقدارزیادی اجاره میدادیم که به بیشنهاد همسرم یه خونه باقیمت کم رهن کامل کردیم تا بتونیم اون هزینه اجاره رو قسط وام بدیم...ولی باکلی جمع وجور کردن بازهم 2-3 ملیون برای رهن خونه کم اوردیم ومن ازطلاهام گذاشتم بی هیچ منتی وباشور وعلاقه..شوهرم هم گفت این فداکاریتو فراموش نمیکنم ولییی...

ازشانس بد همون موقع که ما به خونه جدید اومدیم وهزینه ی قسط های سنگین وام برای خرید خونه رو اماده کردیم بانک شرایط اون وام رو برداشت و فعلاامیذی به خرید خونه نیست...

این دوماه یه سری مشکلاتی بیش اومد که هزینه ای که هرماه برای قسط وام میخواستیم کنار بذاریم خرج میشد ...من به همسرم بیشنهاد دادم الان که نمیتونیم اون وام رو بگیریم ماهانه همین مقدار رو بذاریم تو بانک تا لااقل جمعش کنیم..

همسرم هم اول بااطمینان گفت که اره همین کاررو میکنیم دیگه...ولی یواش یواش داره به فکر خریدن گوشی های گرون یا دوربین عکاسی حرفه ای و... میوفته ..چیزای که دوست داشته بخره ولی پول نداشته...

اما یکبار هم نمیگه لااقل من بذارم جای طلاهام(البته من الان اصلا چنین انتظاری ندارم )

اون درواقع نمیتونه پول پس انداز کنه...اون اعتمادی هم که تو این زمینه بهش پیدا کرده بودم داره خدشه دار میشه..

الان من چیکار کنم؟
    یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند ٬ طلب عشق ز هر بی سروپایی نکنیم.....

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    یعنی ما مردها عجیب موجوداتی هستیم خدایی

خیلی راحت بگم بهتره سریع دنبال وام جدید باشی بدووووو تا پولها تمام نشده منم جای شوهرت بودم همینکارو میکردم کلا مردها اینجروی هستند.ولی امر و نهی نکن سعی کن اقتدارشو بهش بدی برای تصمیم گیری از طریق احساساتش وارد شو مظلوم نمایی هم خوبه ولی مقایسه نکن شوهرتو یا زندگیتو با بقیه زندگی ها.کلا با زبان نرم باهاش حرف بزن و با احترام.یه جنب و جوش از خودت نشان بده برو دنبال تهیه وام اینجوری بخوای جلو بری هیچی پس انداز باقی نمیماند و اینکه خانه توی این مملکت هرسال گرانتر میشه به شوهرت هم بگو بعنوان سرمایه گذاری بهش نگاه میکنیم.

ولی همه تلاشتو کن به رابطه خوب یکه دارید صدمه ای وارد نشه این مهمترین نکته هستش.خرید خانه برای اینه که آرامش بیشتری داشته باشید پس اولویت اولت زندگیت باشه در درجه دوم خرید خانه.
    سعی کن از چنتا موسسه و بانک سوال کنی و بعنوان یه پیشنهاد دهنده باشی تصمیم گیر اصلی شوهرت باشه
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

3. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

واحد (سه شنبه 29 مهر 93), yasna1990 (دوشنبه 28 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 فروردین 94 [ 22:07]
    سطح
    24
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    203

تشکرشده 153 در 66 پست

Array
    سلام عزیزم دقیقا منم مشکل تو دارم اما نمیتونم کاری کنم منم طلاهامو واسه رهن بیشتر واجاره کمتر فروختم همسرم هم قول داد تیکه تیکه جای گذین کنه اما الان دوماه گذشته شاید خیلی چیزا که واجب نبوده خریده باشه اما واسه من یه طلای صوت هم نخریده. به روش میارم ولی فقط ابراز شرمندگی میکنه منم فقط سکوت میکنم بنظر من مرد باید خودش درکش را پیدا کنه نمیشه با دعوا وقهر کاری کرد چون اونموقع هم طلا برات بی ارزش میشه هم ارزش فداکاری که واسه زندگیت کردی برای مردت پایین میاد
    البته این نظر خودم رو با زندگی خودم میسنجم

5. 2 کاربر از پست مفید pbsm تشکرکرده اند .

aye (سه شنبه 29 مهر 93), yasna1990 (دوشنبه 28 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    305

تشکرشده 145 در 59 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    یعنی ما مردها عجیب موجوداتی هستیم خدایی

خیلی راحت بگم بهتره سریع دنبال وام جدید باشی بدووووو تا پولها تمام نشده منم جای شوهرت بودم همینکارو میکردم کلا مردها اینجروی هستند.ولی امر و نهی نکن سعی کن اقتدارشو بهش بدی برای تصمیم گیری از طریق احساساتش وارد شو مظلوم نمایی هم خوبه ولی مقایسه نکن شوهرتو یا زندگیتو با بقیه زندگی ها.کلا با زبان نرم باهاش حرف بزن و با احترام.یه جنب و جوش از خودت نشان بده برو دنبال تهیه وام اینجوری بخوای جلو بری هیچی پس انداز باقی نمیماند و اینکه خانه توی این مملکت هرسال گرانتر میشه به شوهرت هم بگو بعنوان سرمایه گذاری بهش نگاه میکنیم.

ولی همه تلاشتو کن به رابطه خوب یکه دارید صدمه ای وارد نشه این مهمترین نکته هستش.خرید خانه برای اینه که آرامش بیشتری داشته باشید پس اولویت اولت زندگیت باشه در درجه دوم خرید خانه.
    سعی کن از چنتا موسسه و بانک سوال کنی و بعنوان یه پیشنهاد دهنده باشی تصمیم گیر اصلی شوهرت باشه
    واقعا؟؟؟یعنی همه مردها اینجورین؟ به شما جسارت نباشه ولی راستش اینجور رفتارها اون اقتدار مردونگیش رو برام میشکنه واحساس میکنم این رفتارهاش بچگونه وناپخته هست.

درمورد وام هم ما ماهانه این پول به دستمون میرسه یعنی فقط میتونیم قسط بدیم یا اینکه جمعش کنیم درحالی که برای وام هایی که الان هست باید پول پیش داشته باشی...براهمین موندم چیکار کنم...

نقل قول نوشته اصلی توسط pbsm نمایش پست ها
    سلام عزیزم دقیقا منم مشکل تو دارم اما نمیتونم کاری کنم منم طلاهامو واسه رهن بیشتر واجاره کمتر فروختم همسرم هم قول داد تیکه تیکه جای گذین کنه اما الان دوماه گذشته شاید خیلی چیزا که واجب نبوده خریده باشه اما واسه من یه طلای صوت هم نخریده. به روش میارم ولی فقط ابراز شرمندگی میکنه منم فقط سکوت میکنم بنظر من مرد باید خودش درکش را پیدا کنه نمیشه با دعوا وقهر کاری کرد چون اونموقع هم طلا برات بی ارزش میشه هم ارزش فداکاری که واسه زندگیت کردی برای مردت پایین میاد
    البته این نظر خودم رو با زندگی خودم میسنجم
    مرسی از همدردیت عزیزم..ولی شوهر من حتی نمیشه به روش اورد..اگه درمورد طلاها چیزی بگم مبذاره به حساب منت و... که ارزش کارم هم ازبین میره ولی ازطرفی خودش هم هیچی نمیگه وتو فکرد خریدن چیزای مورد علاقه خودشه...

7. کاربر روبرو از پست مفید yasna1990 تشکرکرده است .

pbsm (دوشنبه 28 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 فروردین 94 [ 22:07]
    سطح
    24
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    203

تشکرشده 153 در 66 پست

Array
    بهارجون امیدوارم یه وام دیگه براتون جور بشه هرچه زودتر صاحب خونه بشین که لطف تو در حق شوهرت بی ثمر نشه.از نگرانهای ایندت برای شوهرت بگو؛ نکنه پولمون خرج بشه بی خونه بمونیم یا بهش پیشنهاد کن از پولی که دستتونه بذارین بانک یه وام از رو پولتون بگیرین با نرمی مهربونی طوری که انگار داری پیشنهاد میکنی نه امرونهی ایشالا که جواب میده. برات ارزوی موفقیت دارم..

9. کاربر روبرو از پست مفید pbsm تشکرکرده است .

yasna1990 (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    بهار جان خوشحالم که شما با همسرت همدلی . میدونم خانمها طلا دوست دارند دیگه نمیشه انکارش کرد منم اول زندگیم حتی یکسال هم از ازدواجم نگذشته بود که طلا هام رو برای پیش خرید خونه فروختم . درسته با مشقت فراوان بالاخره تونستیم خونه بگیریم . ولی چون ثبت نام اولیه اش با پول طلاها بود همسرم از این موضوع قدردانه که اگه همکاری تو نبود نمیتونستیم خونه دار بشیم . ده سال طول کشید تا من دوباره بتونم طلا بخرم . و تو این مدت نه تنها هیچوقت طلا نخواستم باور کن اصلا وقتی از جلو طلا فروشی رد میشدیم به طلا ها نگاه هم نمیکردم تا مبادا همسرم ناراحت بشه و فکر کنه من طلا دوست دارم . چون میدونستم امکان خریدنش رو نداره . ولی بعد از ده سال و به محض اینکه تونست چند برابر بهتر از قبلی رو برام خرید . دستش درد نکنه . ولی قلب مهربونش بیشتر از همه طلاهای دنیا برام ارزش داره . امیدوارم شما هم هرچه زودتر خونه دار بشید . و مهمتر از اون اینکه همیشه شاد و عاشقانه زندگی کنید .
    ویرایش توسط واحد : سه شنبه 29 مهر 93 در ساعت 12:49

11. 3 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

marta (شنبه 03 آبان 93), yasna1990 (سه شنبه 29 مهر 93), سرگشته دوست (سه شنبه 29 مهر 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 18:46]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,390

تشکرشده 6,365 در 1,791 پست

Array
    سلام.معلومه تنگنایی که برای جورکردن قسط وام داشتید تغییرکرده وحالا شوهرت هم کم انگیزه شده.ازیه طرف که پول طلاهات جزو رهن کامل خونه ست وکاری فعلاباهاش نمیتونید انجام بدیدمهم اینه بعدازاتمام قرار داد این خونه پول رهنش رو حیف ومیل نکنید.احتمالا شما طوری برنامه ریزی کردیدکه ماهی چهارصدتومن پس انداز داشته باشید. وظاهرا هم پول یکجایی ندارید که داخل صندوق مسکن قراربدید.پیشنهادمن اینه با این پس اندازماهیانه هرماه اوراق مسکن بخرید و نگهش دار به احتمال زیادتا۶ماه یایکسال آینده میتونیدباهاش خونه بخرید تازمانی که تعداد اوراق به اندازه خرید یک خونه با استانداردبانک مسکن برسه.بعدامیتونید رهن فعلی رو هم باهاش جمع کنید و همون ۴۰۰یا۳۰۰تومنی که الان پس اندازمیکنید روبه عنوان قسط خونه آینده بدیدبانک.بهتره ازالان فریب آسون شدن شرایط رو نخوریدوحالا که اجاره ای پرداخت نمیکنید نهایت استفاده رو این یکسال برای آینده ببرید.ازطرف دیگه باتوجه به رکود بعضی کالاها داشتن پول نقد که همون رهن خونه هست درشرایط فعلی به نفع آیندتون هست.میتونی در مورداین پیشنهاد باشوهرت مشورت کنی احتمالابا پیداکردن هدف جدید ازخریدن دوربین وموبایل منصرف بشه.
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

13. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

واحد (پنجشنبه 01 آبان 93), yasna1990 (سه شنبه 29 مهر 93), سرگشته دوست (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    305

تشکرشده 145 در 59 پست

Array
    دوستای خوبم ازتون ممنونم.
    جناب امین ممنونم که سعی میکنید بهم راهکار بدید.

راستش قبل ازینکه پست شمارو ببینم باهمسرم یه جوری صحبت کردم که ماهانه اون پول روسکه بخریم تا از خرج شدن در امان باشه و ازطرفی هم یه سودی بگیره.

این اوراق مسکن که میگید چجوری هست? راستش پولی که میخوایم ماهانه پس انداز کنیم بیشتر 3برابر این هست.حالا این اوراق مسکن 400 تومنی هستن?
    بعد اینکه یعنی بعد از یک سال مثلا با12 تا اوراق مسکن 400 تومنی میشه خونه خرید? وام روش هست?

ممنون میشم جزییات بیشترش رو بهم بگید.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 18:46]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,390

تشکرشده 6,365 در 1,791 پست

Array
    سلام. با پوزش ازاینکه دیرجوابتون روارسال کردم.وارد سایت بانک مسکن میشید هراوراق ۲۰۰هزارتومن بایدبابتش پرداخت کنی وباهراوراق تا یک میلیون میتونی وام یعنی اگه بخوای ۲۰میلیون وام مسکن بگیری بایدبیست تا اوراق دویست هزارتومنی بخری.این اوراق مثل سرمایه گزاری توی بورسه یعنی اگه نخوای باهاش وام بگیری کم وزیادمیشه وبعدامیتونی بفروشیش وشایدسودکنه شایدضرر.ولی برای وام میشه روش حساب کرد.این اطلاعات من تایک ماه پیش بوده جدیدااگه تغییری شده خبرندارم..البته این پست من تقلب رسوندن وغیرمشاوره ای شایدباشه دراصل بایدبگم روی هدفت تمرکز کن جزییات وبرنامه رسیدن به هدفت رومشخص کن با اراده واطلاعات گام برداروشوهرت روباصحبت منطقی وحرف حساب با اهداف صحیح ومشترکت(خریدخونه)همسو کن_وحاشیه روی نکنید(خریدکالاهای غیرضروری)تازودتربه هدف اصلیت برسی
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

16. کاربر روبرو از پست مفید ammin تشکرکرده است .

yasna1990 (دوشنبه 05 آبان 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)