به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 مهر 93 [ 14:20]
    سطح
    1
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

مشکلات با خواهرم و همسرم

سلام من 8 ماه ازدواج کردم هنوز خونه خودم نرفتم ، هر وقت که عیدی مراسمی چیزی میشه خانواده شوهرم برام کادو میارن ،اما خواهرم همیشه غر میزنه و از کادوهایی که برای من می یارن ناراحته و می گه تو ارزش خودتو پایین میاری با این کادو ها چرا به شوهرت نمیگی که چی برات بیارن که لازم داری چیزهای الکی نیارن . من هم چون دوست ندارم به کسایی که برام کادو یی میدن بگم خوشم نیومده یا لطفا عوضش کنین ، هیچی نمی گم و هر دفعه که برام چیزی میارن غر میزنه . من از این موضوع خیلی ناراحتم ، من خانواده شوهرم و خیلی دوست دارم چون من عروس اولشون هستم خیلی منو دوست دارن . اما چون مادر من سکته مغزی کردی کرده و دیگه توان بعضی از کارهارو نداره و پدر هم پیر هستن همه کارهای من دست خواهر بزرگتر من هست، نمی خوام ناراحتش کنم یا بهش بی احترامی کنم هر دفه بعد این اتفاق بهش می گم برای من هدیه گرفتن خیلی هم خوبه من دوست دارم شما غصه نخور بهش هم زیاد فکر نکن بلعخره هر کسی یک جور اخلاقی داره . خواهر من خیلی مادی نگر و تجملاتیه و من اصلا شبیه اون نیستم . همسرم از بیشتر کارهای خواهرم رنج می بره و بد بیراه می گه ، همش می گه که خواهرات به تو حسودیتون می شه . من هم نمی تونم بعضی مواقع خیلی طرفداری خواهرام رو بکنم .
    به تازگی قراره برای مراسم شب چله و یک سری خریدهای عروسی با مادرشوهرم و شوهرم برم البته اگه خواهرم بیاد که بهتره . من برای یک سری از خرید ها به همسرم گفتم که من از محلی که شما می خوایین خرید کنین دوست ندارم خرید کنم محلش چیزهای بنجل داره و اون به من گفت چرا تو انقدر پر توقعی. من هم گفتم حالا که می خوایم بگیرم یک چیزی خوب بگیریم از یک جایی که جنس خوب داشته باشه . آخه خودش همیشه چیزی که می خره یک جنس خوب می گیره که چندین سال بپوشه اما حالا برای من می خواد بدرد ن خور بگیره .من هم دوست دارم اگه چیزی قراره خریده بشه طبق سلیقه من یاشه . از اینا بگزریم چند وقت پیش پدر شوهرم بدون اینکه به من بگه رفت و تیکه ای که از عقد مونده بود رو رفت گرفت و فرستاد من و خواهرم خیلی ناراحت شدیم که چرا جاهاز عروس باید با عروس باشه و اونا رفتن خریدن و فرستادن . من از دست شوهرم خیلی ناراحت شدم و اون یک سری دلایل آود که من قانع شدم و از خیر این مسئله گذشتم اما خواهرم همش داره این موضوع رو می گه . و من از اختلا ف همسرم و خواهرم خیلی ناراحتم .
    ببخشید اگه خیلی در هم برهم حرف زدم .

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 28 مهر 93 [ 18:36]
    سطح
    1
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 29 در 9 پست

Array
    راستش من که اصلا نفهمیدم مشکلت چیه
    سر پرتوقع بودن که خب بستگی به اوضاع مالی شوهرت و خانواده شوهرت باید عمل کنی سعی کن به شوهرت بگی که شوهرت به پدرش بگه مثلا پدرجان تو پول رو بده بعد ما خودمون خرید میکنیم
    تو به دلخواه خودت یا همشو خرید میکنی یا پس انداز میکنی

در مورد خواهرت هم به نظرم اصلا ربطی به خواهرت نداره که چی میخرن البته بی احترامی نکن به خواهرت همینکه برات میخرن کلات رو بنداز هوا این یعنی دوستت دارن حالا کادو هر چی باشه مهم نیست قیمتش مهم نیست مهم اینه که دوستت دارن
    اگه از کادوهاشون خوشت نمیاد مثلا به شوهرت بگو چی دوست داری که شوهرت به خانوادش بگه که مثلا تو فلان چیز رو دوست داری همون رو برات بخرن
    زندگی رو تلخ نکن بخاطر این مسائل ساده

3. 4 کاربر از پست مفید Nargesjoon تشکرکرده اند .

reihane_b (یکشنبه 27 مهر 93), SpecialBoy (یکشنبه 27 مهر 93), واحد (سه شنبه 29 مهر 93), رزا (یکشنبه 27 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام شما باید مدیریتت خیلی قوی باشه
    و مشکلات بین خودت و همسرت رو هرگز تو خونه نگی
    از طرفی از یه سری مسائ که خواهرت خوشحال میشه صحبت کنی و هر وقت صحبت از خانواده همسر میشه از خوبیاشون و محبتاشون بگی تا خیال خواهرت راحت شه

- - - Updated - - -

وخیلی خوب و محترمانه بدون دلخوری از خواهرت بخوا که راجه به همسرت و خانوادش اینطوری نگه چون نظراتش رو شما و رفتارهاتون تاثیر می ذاره
    و بگو که از زندگیت راضی هستی
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

5. 4 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

reihane_b (یکشنبه 27 مهر 93), SpecialBoy (یکشنبه 27 مهر 93), واحد (سه شنبه 29 مهر 93), رزا (یکشنبه 27 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    مهیس جان شما وقتی واستون کادو میارن،حتی اگه دوستش نداشته باشی باید جلوی خودشون استفاده کنی لااقل(مثلا اگه لباس هست بپوشی)... تا بهشون احترام گذاشته باشی

برای کادو گرفتن هم اگه با همسرت میرن، ایشون حتما سلیقه شما رو میدونه و میتونه به مادرش کمک کنه توی انتخاب،لازم نیست شما بگید چی واسم بخرید چی نخرید! چون کسی که هدیه رو نمیگه چی میخوام همونو بخرید! مخصوصا اگه خانوادش واست میخرن نه خود همسرت

همونطور که زندگی موفق عزیز گفتن پیش خواهرت از خانواده همسرت تعریف کن، هیچوقت از مشکلات بین خودت و همسرت یا خانوادش به خواهرت چیزی نگو. اگرم خودت دوست داری مثلا کادوی بهتری بیارن ولی پیش خواهرت نگو
    بگو خیلیا اصلا کادو نمیبرن! ببین اونا همیشه به فکر من هستن، حتما وسعشون بیشتر از این نرسیده و ....

پیش همسرت هم از خواهرت و صحبتاش چیزی نگو، بینشون رو مدیریت کن تا کمتر مشکل پیش بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mehis نمایش پست ها
    از اینا بگزریم چند وقت پیش پدر شوهرم بدون اینکه به من بگه رفت و تیکه ای که از عقد مونده بود رو رفت گرفت و فرستاد من و خواهرم خیلی ناراحت شدیم که چرا جاهاز عروس باید با عروس باشه و اونا رفتن خریدن و فرستادن . من از دست شوهرم خیلی ناراحت شدم و اون یک سری دلایل آود که من قانع شدم و
    ببخشید من این قسمتو متوجه نشدم!! تیکه ای از عقد؟؟؟
    یعنی وسایل خونتون رو خودشون گرفتن؟ همسرت هم همراهشون نبوده؟
    همه چی رو گرفتن یعنی؟ یا مثلا فقط یکی از وسایل،مثل یخچال،تی وی ...؟؟

عزیزم مهمتر از همه این هست که از الان باید تمرین کنی و نذاری هیچکس توی زندگیت دخالت کنه، میدونم خواهرت هم دوست داره و واسه شما بهترینا رو میخواد،
    ولی خیلی وقتا این دوست داشتنا به دخالت های ناخواسته منجر میشه که بعدا مشکلات زیادی پیش میاره
    نذار هیچکس چه خانواده خودت چه خانواده همسرت، کمک کردناشون شکل دخالت پیدا کنه...
    امیدوارم زندگی خوبی داشته باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 01 فروردین 94 [ 05:19]
    سطح
    14
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 72 در 24 پست

Array
    مشخص هست که خانوم فهمیده ای هستید.

اول تعداد دندان های اسب پیشکشی رو نمی شمارند. هدیه هدیه است و نشانه ی علاقه ی طرف مقابل به شما. بنابراین اینکه بخواد عنوان بشه که هدیه های شما کیفیت نداره یا خوب نیست اصلا اخلاقی نیست و خوشبختانه شما هم بخوبی متوجه این موضوع شده اید.

دوم فکر نمی کنم مسائل شخصی زندگی شما هیچ ربطی به خواهرتون داشته باشه که در این مسائل دخالت می کنند. با این حال شما برای اینکه به قول خودتون ایشون رو ناراحت نکنید یک گوشتون رو در کنید و دیگری رو دروازه و با کمال احترام با خانواده ی همسرتون برخورد کنید. و اگر دیدید خواهرتون دست بردار نیست ابتدا بصورت غیر مستقیم و در صورت اثر نکردن بصورت مستقیم بهشون این مسئله رو بگید. زندگی شما به خودتون مربوط هست نه کس دیگری

سوم در مورد درخواست هایی که از شوهرتون دارید ابتدا شرایط و وضعیت مالی او را در نظر بگیرید. سپس در صورتیکه در این زمینه مشکلی نیست خواسته ی خود را با احترام عنوان کنید. نه به این صورت که چیزای خوب رو برای خودت می خری و بد ها رو برای من چون بجای اینکه اثر مثبت داشته باشه بشدت مضر هست.

8. 2 کاربر از پست مفید nikon تشکرکرده اند .

reihane_b (دوشنبه 28 مهر 93), واحد (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    خواهر خوبم واضحه شما دختر فهمیده ای هستید پس نگذارید حرفهای خواهرتون در شما تاثیر گذار باشه .منم نفهمیدم تکه ای از عقد مونده بود رو گرفتن یعنی چی ؟ ولی همه ما قبول داریم که ما وقتی خرید میکنیم مجبوریم در حد وسعمون خرید کنیم . شما هم مجبورید توان مالی همسرتون رو در نظر بگیرید نه خواسته دیگران رو . نمیگم ناراحتش کنید ولی از همین حالا نباید اجازه دخالت به خواهرتون بدید . دو نفر وقتی ازدواج میکنند باید بتونند حریم استقلالی برای خود ترسیم کنند . و اجازه دخالت به هر کسی رو ندهند . در مورد خرید های اعیاد هم که رسم هست برای تازه عروس کادو میگیرند و خانواده داماد خودشون رو مقید میبینن که حتی اگه دستشون هم تنگ باشه اینکار رو میکنن . شما میتونید به همسرتون بگید که نیازی به اینکار نیست و به جای چند تا چیز شما میتونید یک چیز ولی در حد نیازتون و چیزی که دوست دارید بگیرید . مثلا برای خرید شب چله اگه میخواهند برای شما لباس و چکمه و میوه و شیرینی بفرستند شما میتونید بگید که اینها لازم نیست و من فقط یه جفت چکمه میخرم . بدون تشریفات اون چیزی که دوست داشید رو بخرید . سلیقه شما هم دستشون میاد . جمله طلایی رو فراموش نکنید ( اگه همسرت رو دوست داری باید خانواده اش رو هم دوست داشته باشی )

10. کاربر روبرو از پست مفید واحد تشکرکرده است .

reihane_b (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 فروردین 95 [ 23:28]
    سطح
    20
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    66

تشکرشده 35 در 18 پست

Array
    دوست عزیز همین که خانواده همسرتون بهتون احترام میزارن و براتون در مناسبت ها هدیه می گیرن باید خدارو شکر کنید.در همین تالار اگه سرچ کنید خیلی مواردو می بینید که خانواد پسر هیچ کاری برا عروسشون نمی کنند.نمیگم به خواهرتون بی احترامی کنید چون اونم صلاحتون و می خواد و دوستون داره وگرنه اگه براش مهم نبودید هیچی نمی گفت ولی خوب ملاکاش با شما متفاوته(مادی نگر و تجملاتی) می تونید دوستانه براش توضیح بدین که ملاکهای شما تو زندگی چیزهای مهمتریه و ازین که خانواده همسرتون به فکرتون هستن خوشحالین و دوست ندارین کسی ازشون بد بگه همونطور که دوست ندارین کسی از خانواده ی خودتون بد بگه.. و همین طور برای همسرتون هم توضیح بدین که بدلیل شرایط موجود در منزل خواهرتون یه جورایی نقش مادر رو داره براتون و حرفایی که میزنه از سر حسادت نیست.از همسرتون بخواید که رو این مسائل زوم نکنه،بهش یادآوری کنید که شما در اینده ای نزدیک با هم زیر یه سقف میرید و دیگه اونوقت کسی اجازه دخالت تو زندگیتونو نداره.پس تو این دوران به جای حاشیه سازی باهم خوش باشید.

12. کاربر روبرو از پست مفید mari1 تشکرکرده است .

واحد (یکشنبه 11 آبان 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)