به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

جرا ازدواج می کنیم...؟؟؟

[/color]از نظر تاریخی ازدواج امری ضروری برای تولید نسل است. در گذشته هدف ازدواج بچه دار شدن و تعهد زن وشوهر نسبت به یگدیگر بود ولی حالا با گذشت چندین سال چطور[color=#FFFF00.؟ ایا هدف فقط همون تولید نسله؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 مرداد 90 [ 22:24]
    سطح
    51
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    82

تشکرشده 85 در 57 پست

Array

RE: جرا ازدواج می کنیم...؟؟؟

سلام نقاب
    تولید نسل اونقدر مهم نیست که به عنوان یک هدف برای ازدواج انتخاب بشه .
    به نظر من هدف ازدواج رسیدن به آرامش روحی و تکامل انسانه .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

به نظر من هم تولید نسل دلیل خوبی برای ازدواج نیست و با نظر پارمیس عزیز موافقم.
    ازدواج یه جور پیشرفتن در عرض زندگیه. من از وقتی که ازدواج کردم خیلی بیشتر از اینکه همسرم رو بشناسم، خودم رو شناختم، با ظرفیت های خودم بیشتر آشنا شدم، فهمیدم نقاط ضعفم کجاست، در مورد چه مسائلی قدرت دارم و در مورد چه مسائلی احتیاج به کمک. بدون ازدواج به این نتایج نمی رسیدم چون مشکلات متأهل بودن بهم کمک کرد که در جهت رفع مشکلاتم بر بیام.
    البته مشکلاتم کم نیست، اما هیچ وقت پشیمون نیستم، چون در بدترین شرایط روحی، در بدترین بحث هایی که با همسرم دارم، باز هم احساس خوشبختی می کنم و حتی همان دقایق هم از اینکه کنار همسرم هستم لذت می برم. یعنی من از دست کسی ناراحت و یا خوشحال می شم که پیمان مقدس ازدواج بینمون بسته شده و کسیه که دوستش دارم و دوستم داره.
    این رابطه هم لحظات خوبش هم لحظات بدش، فقط مختص دو نفره، دو نفری که نیرو و توان شاد کردن و ناراحت کردن همدیگه رو دارن. وقتی با دیدن همسرمون خوشحال می شیم وقتی از دست همسرمون ناراحت می شیم یعنی هنوز دوستش داریم و وقتی همسرمون با دیدن ما لبخند روی لبهاش میاد و وقتی از دستمون ناراحت میشه یعنی هنوز دوستمون داره.
    ازدواج فراتر از این حرفهاست. نباید فقط به تولید نسل محدودش کنیم این اشتباه خیلی بزرگیه!

4. کاربر روبرو از پست مفید shad تشکرکرده است .

Pooh (چهارشنبه 06 آذر 92)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

مرسی از نظرتون. منم معتقدم که هدف ازدواج امروزه علاوه بر تولید نسل .فرار دخترو پسر از تنهایی است.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

با درود
    پیش از هر سخنی این امر را گوشزد نمایم که نظر من،نظر عقلی و طبیعی است و خارج از هرگونه عقیده یا قالب عرفی می باشد:
    نخستین دلیل و کشش ما برای ازدواج نیروی جنسی است تا آن را در چهارچوب مورد پذیرش قانون محل زندگی خود روی کره زمین ارضا نماییم که این مورد درباه پسرهاست و در مورد دخترها نیز جنبه های عاطفی و رمانتیکی مسئله مهم هستند که هر دو مورد تنها برای لذت هستند و بس.
    دوم،احساس استقلال فردی است و نیز جهت گرفتن زندگی هر فرد در راستای احساس خوب توانایی درونی است که هویت ساز است و آدمی را از زیر نفوذ و استیلای مادی و احساسی والدینش در می آورد که خوب روشن است بیشتر پسرها ین جوریند و دخترها در بیشتر دنیا زیر کنترل شوهر خود می روند..
    سوم،تقلید است که چون ننه و بابایمان و اطرافیانمان همه ازدواج می کنند،پس ما هم باید ازدواج نماییم.نکته مهم آن است که هیچگاه به این نیندیشیده ایم که می توان ازدواج نکرد و تا آنجا این فکر تداوم دارد که ازدواج را یک ضرورت می دانیم.
    چهارم،به علت تنهایی است که دوست گرامی ما بیانش نمودند.این مورد و مورد اول را می توان در بیرون از ازدواج نیز یافت،البته بز می گویم که سخن من بیرون از قوانین است.
    پنجم،داشتن ایده آل گرایی و تصاویر خیالی لذتبخش از زندگی مشترک است که به دلی فیلمها و داستانهای رمانتیک است..
    ششم،بدون دلیل و همین جوری است که ازدواج همین جوری در 50% موارد اتفاق می افتد.
    البته در هر دین،فرهنگ و جامعه بسته به باورها و عادات آنها ازدواج یک امر عادی تا ضروری است.گاهی اوقات به دلیل تضاد اندیشه نسل جوان و در شرف ازدواج با آنچه عرف نامیده می شود و نیز مهیا نبودن شرایط مادی که برای ازدواج لازم است،ازدواج امری تقریباً محال است.
    **نکته بسیار بسیار مهم این است که ازدواج اولاً بر پایه اندیشه و خرد باشد و نه همین جوری یا به علت دوستی ها و عشق ورزی های بچه گانه و دوماً سختی های ازدواج را که اتفاقاً در هر شرایطی از آسانی ها و شیرینی های آن بیشتر است،مد نظر داشته باشیم و سوماً تنها با وجود رابطه با آگاهی خاتواده ها+یادگیری مهارتهای فردی+مشاوره در مدت شش ماه تا یک سال ازدواج نماییم(در کشور خودمان) و به چند کیلو میوه و شیرینی خوردن و چند لیتر چای خوردن و رودربایستی و حرفهای الکی بی هدف در چند جلسه جهت مهمترین تصمیم زندگی خود که ازدواج است،بسنده ننماییم.
    خداوند عاقبت پسران و دختران ما را ختم به خیر گرداند.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 مهر 99 [ 23:11]
    سطح
    71
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 192
    دستاوردها:
    تشکرها
    150

تشکرشده 92 در 34 پست

Array

فواید جالب ازدواج کردن

محققان پس از سالها تلاش به نتایجی رسیده اند که سالها پیش خداوند خصوصا در قران به آن اشاره کرده است. موفقیت در ازدواج تنها در تامین مادیات خلاصه نمی شود بلکه باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. تحقیقات گویای این مطلب هستند که تمام افراد خانواده در یک زندگی مشترک سالم سعادتمند و کامل از مزایای آن بهره مند خواهند شد همه ما می دانیم که خداوند به مزایای زندگی مشترک آگاه است و به همین دلیل بوده که زن ها و مرد ها را تشویق به ازدواج کرده و نتیجه این تحقیقات چیزی جز سخنان خداوند نیست.

مزایای ازدواج برای کودکان و نوجوانان.
    تحقیقات نشان می دهد که کودکانی که در آغوش گرم خانواده بزرگ می شوند برتی بیشتر نسبت به سایرین دارند. از آن جمله می توان موارد زیر اشاره کرد.
    - احتمال ورود آنها به مدارج بالاتر علمی بیشتر است.
    - از نظر آکادمیک بچه های موفق تری هستند.
    - از نظر جسمی سالم تر هستند.
    - از نظر عاطفی سالم تر هستند
    - احتمال خودکشی در آنها کمتر است
    - ناآرامی های کمتری را در مدرسه از خود نشان می دهند.
    - احتمال کمتری وجود دارد که قربانی سو استفاده جنسی شوند
    - کمتر از الکل و مواد مخدر استفاده می کنند
    - کمتر مرتکب جنایت می شوند
    - ارتباط بهتری با پدر و مادر خود دارند
    - وقتی ازدواج کردند. احتمال طلاق کمتر است
    - در ففر بزرگ نمی شوند

مزایای ازدواج سالم برای خانم ها
    تحقیقات نشان می دهد که خانم هایی که در یک ازدواج سالم هستند نسبت به خانم هایی که از ازدواج نا موفق هستند نسبت به خانم هایی که در ازدواج ناموفق هستند مزایای بیشتری دارند از جمله:
    - از ارتباط خود راضی هستند
    - از نظر احساسی سالم تر هستند
    - از نظر مالی غنی تر هستند
    - کمتر قربانی خشونت سو استفاده های جنسی و یا سایر جرم ها می شوند
    - تلاش کمتری برای خودکشی انجام می دهند.
    - از الکل و مواد مخدر استفاده نمی کنند
    - زیر خط فقر به سر نمی برند
    - با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار می کنند
    - از نظر جسمانی سالم تر هستند

مزایای ازدواج سالم برای مردها
    تحقیقات مزایای بسیار زیادی را در مورد مردانی که در یک ازدواج سالم هستند نسبت به سایر آقایان پیدا کرده است به نمونه زیر توجه کنید
    - عمر طولانی سلامت جسمانی تامین مالی اشتغال بلند مدت
    - دستمزد بالا ریسک کمتر در روی آوردن به مواد مخدر مشروبات الکلی داشتن ارتباط بهتر با فرزندان احتمال کمتر به ارتکاب به جرم و جنایت. احتمال کمتر در خودکشی

مزایای ازدواج سالام برای اجتماع
    زمانی که در جامعه درصد افرادی که در یک ازدواج سالم هستند بیشتر شود مزایای بی شماری به همراه آنها با اجتماع وارد می شود .
    -داشتن شهروندان سالم از نظر فیزیکی
    دارا بودن شهروندان سالم از نظر احساسی
    بالا رفتن درصد افراد تحصیلکرده
    کاهش خشونت های خانوادگی
    کاهش امار جرم و جنایت
    کاهش میان ارتکاب به جرم در نوجوانان و حوانان
    کاهش میزان مهاجرت
    افزایش ارزش دارایی های افراد
    کاهش نیاز به خدمت مشاوره خانوادگی

به نقل از : http://www.binandeh.com

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

ازدواج یكنواخت

وقتی ازدواج كرده اید، همسرتان را از ته قلب دوست می‌داشته اید. اما، با گذشت زمان و درگیر شدن شما با مسائل و مشكلات روزمره، بچه ها و سایر فعالیت ها، از همدیگر دور شده اید. شما به ندرت همدیگر را می‌بینید، این اشكالی ندارد، اما آرزو داشتید كه می‌توانستید زمان بیشتری را با هم گذرانده و چیزی بیشتر و فراتر از هزینه های خانه را با هم شریك می‌شدید.

همانطور كه جدا شدن و دور شدن شما از یكدیگر، زمان برده است، نزدیك شدن دوباره به همدیگر هم نیازمند گذشت زمان است. پس نترسید و مطمئن باشید كه اگر همه تلاشتان را به كار گیرید همه چیز مثل روز اول خواهد شد.

با پیدا كردن ساعاتی كه بتوانید آن را در كنار همسرتان بگذرانید شروع كنید. باید دوباره كشف كنید كه همسرتان چقدر موجودی شگفت انگیز است و چقدر دوستش دارید. به چیزهای مورد علاقه همسرتان، علاقه نشان دهید، تا بتوانید زمانی را در كنار یكدیگر به خوبی و خوشی بگذرانید.

به دنبال موقعیت هایی باشید كه بتوانید در خلوت كنار همسرتان بگذرانید تا دوباره از نزدیك با خصوصیات عالی او آشنا شوید.

ازدواج سوء استفاده گرانه

این ازدواج ازدواجی است كه در آن شما چه جسماً و چه روحاً مورد سوء استفاده طرف مقابلتان قرار می‌گیرید. در بسیاری از موارد، این عادتی است كه از دوران كودكی در فرد ایجاد می‌شود. ازاینرو، از بین بردن آن نیازمند عشق و مشاوره فراوان است.

هیچ كس نباید تصور كند كه به چنین ازدواجی تعلق دارد، همه شایسته یك ازدواج و زندگی زناشویی عالی بدون هیچگونه سوء استفاده می‌باشند.

باید برای خودتان و فرد سوء استفاده گر از متخصص كمك بگیرید. اگر طرف مقابلتان تمایلی به انجام اینكار نشان نداد، آنگاه باید از متخصص بخواهید كه به شما كمك كند كه چطور با چنین موقعیتی كنار بیایید. باید بدانید كه اگر این سوء استفاده و بدرفتاری ها ادامه پیدا كرد، آگاه تنها راه چاره شما ترك آن زندگی است.

ازدواج مقام و عنوان

البته مهم است كه با مردی ازدواج كنید كه بتواند از عهده نیازهای شما برآید، اما اگر با كسی فقط به خاطر ثروت یا مقام او ازدواج می‌كنید . هیچ وجه اشتراكی با هم ندارید، خیلی زود متوجه خواهید شد كه همیشه هم پول همه چیز نیست.

اگر ازدواج شما یكی از این نوع ازدواج ها باشد، چه باید بكنید؟ مطمئن باشید كه هیچوقت دیر نیست و همیشه می‌توانید چیزهایی جدید درمورد همسرتان كشف كنید كه بتواند او را در قلبتان جای دهد. سعی كنید به كارهای مثبتی كه همسرتان برای شما و بچه ها انجام می‌دهد فكر كنید. از او به خاطر آن نقاط مثبت تشكر كنید و سعی كنید به چیزی فرای مقام یا وضعیت مالی او فكر كنید.

برای شناختن همسرتان وقت بگذارید و رابطه ای عمیق تر با وی بسازید.

ازدواج همسر غایب

در اینگونه ازدواج ها سر همسرتان آنقدر به كار و فعالیت های خارج خانه گرم است كه شما هیچوقت همدیگر را نمی بینید.

شغل هایی هست كه فرد مجبور است زمان زیادی را خارج از خانه و خانواده بگذراند. افرادی هم هستند كه برای كارشان بیشتر از خانواده شان وقت می‌گذارند. این مسئله ممكن است به خاطر حس منفی وفاداری به كارفرما باشد یا اینكه بخواهند در كارشان همیشه برتر و اول باشند.

بعلاوه، كارها و فعالیت های زیادی وجود دارد كه بتواند زمان و حواس افراد را از آنِ خود كند، اما اگر می‌بینید این كارها به بهای از دست دادن همسر و فرزنداتان تمام میشود، مراقب باشید چون ارزشش را ندارد.

دلیل این مشكل در زندگی شما هر چه كه باشد، دیگر زمانش رسیده است كه دست از آن بردارید و ببینید برای كم كردن زمانی كه خارج از منزل می‌گذرانید و اضافه كردن به زمانی كه كنار همسر و خانواده تان می‌گذرانید چه باید بكنید. ممكن است ابتدا شكل قربانی كردن خودتان را داشته باشد. اما اگر همراه با همسرتان تصمیم بگیرید كه برای رشد و توسعه ازدواج و زندگیتان چه می‌توانید بكنید، مطمئن باشید كه به لذت عمیقی دست پیدا خواهید كرد.

ازدواج بادوام

اینها ازدواج هایی هستند كه هر كسی رویای آن را در سر می‌پروراند. پیرمرد و پیرزنی را كه گاهی می‌بینید دست در دست همدیگر لبخند زنان در خیابان قدم می‌زنند چنین ازدواجی داشته اند.

این ازدواج ها اتفاقی به وجود نمی آیند. آنها با تلاش های مداوم، روزانه و مثبت به وچود می‌آیند. برای داشتن یك ازدواچ بادوام باید تلاش كرد. ازدواجی كه دربرابر مشكلات مالی و اقتصادی، بیماری ها، مشكلات فرزندان، شكستن قلب ها و خیلی مسائل و مشكلات دیگر طاقت بیاورد، ازدواجی بادوام است چون زوجین از تمام این مشكلات با كمك و همكاری یكدیگر گذشته اند. آنها برای گذشتن از سد مشكلات و موانع موجود بر سر راه خوشبختیشان دست در دست همدیگر تلاش می‌كنند. خنده هایشان، گریه هایشان، شادی ها و غصه ها و كارهایشان با هم و در كنار هم بوده است. آنها می‌دانند كه همیشه می‌توانند روی همدیگر حساب كنند.

چنین ازدواجی برای تك تك ما امكانپذیر است. فقط باید بخواهیم و هر روز، هر هفته، هر ماه و هر سال برای به دست آوردن آن تلاش كنیم.

ازدواج شما كدامیك ازاینهاست؟ آیا می‌خواهید همین وضعیت را حفظ كنید؟ یادتان باشد كه هیچوقت دیر نیست و اگر همدیگر را دوست بدارید و تلاش كنید، می‌توانید خوشبخت ترین زندگی را از آنِ خود كنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 05 بهمن 87 [ 19:18]
    سطح
    38
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 7 پست

Array

سلام به تمامی دوستان و خدا قوت

چرا ازداواج نکنیم ؟؟؟؟؟؟
    جراید : بر اساس آخرین امار :<< نسبت دختران دم بخت به پسران دم بخت ؛ پنج به دو می باشد >>

شبی دختر به بابا این چنین گفت // شده هنگام شوهر کردن من
    الهی که پدر داغت نبینم // رسید ه موقع در کردن من
    تو اکنون استین همتت را // بزن بالا برای خواستگاری
    و پیدا کن برایم شوهری را // که تا مرغ دلم گیرد قراری
    قبول افتاد استدعای دختر // و پیدا شد جوانی در میانه
    پدر عازم برای دیدن او // و دختر نیز همراهش روانه
    پسر با سینی چایی که آمد // دل دختر میان سینه لرزید
    و آرش با نگاهی دلبرانه // گل عشقی ز باغ آرزو چید
    پسر شرط و شروطش این چنین بود // جهاز دخترک فت و فراوان
    ویک ویلا و یک پاترول به نامش // مراسم در فلان تالار تهران
    هزار و سیصد و پنجاه سکه // برای مهر آرش شد مقرر
    یک حج عمره از باب تبرک // و دختر شادمانه گفت بر سر
    پدر خوشحال و سر بر سجده آورد // به درگاه خدای حی << سرمد >>
    که شد شوهر نصیب آرزویش // و بخت دخترش امشب درخشید .
    البته با عرض معذرت از تمامی خانمهای محترم و گرامی .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)