به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 مهر 93 [ 23:14]
    سطح
    1
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

New 1 اهمیت سن و شرایط خود آدم در ازدواج

سلام به همه دوستان

من به تازگی و اتفاقی با این سایت آشنا شدم و نظرات خیلی از دوستان رو که خوندم خیلی مفید بودن و خواستم که درباره مشکلات خودم هم با مشاوران و متخصصان و عزیزان پاسخگو مشورت کنم.

ببینید دوستان من یک پسر 21 ساله هستم و عمده مشکل من فی الحال به این ختم میشه که به خیلی دوس دارم ازدواج کنم و اساسا ازدواج رو در شرایط سنی مناسب و جوانی بیشتر میپسندم و تجربه زندگی و کنار هم بودن ووو رو دوس دارم تا جوونم کنار همسرم داشته باشم ولی این وسط یک سری مشکلاتی هست .

با هر کسی راجع به مبحث ازدواج صحبت کردم اقرار کردن که بار علمیم درباره هدف و خواسته ام از ازدواج و بلوغ فکری در این مورد خوبه و در حد قابل قبولیه علیرغم سنی که دارم هستن کسایی که تا وقتی سنم رو نمیدونن فک میکنن که 24 25 سالی لااقل دارم در حالیکه اینطور نیست ..

خلاصه کلام بیشتر مشکلم درباره مادیات و کار و در آمد و ازینجور مسائل هست
    دانشجو هم هستم و دانشجوی ترم 5 . و ذهنیتی که جدیدا بهش تمایل پیدا کردم اینه که تا موقع لیسانس بتونم با کسی اشنا بشم و بعد اتمام درسم برم خدمت و بعد بیام و زندگی رو شروع کنم .
    این ی حالت روتینیه که خیلی ها وقتی میشنون میگم خب مشکل کجاست ؟؟ اینکه شدنیه ؟؟
    اما جوابم اینه که بله شدنیه ولی باید باری بسته باشی که ادعا کنی بعد از 3 4 سال به لحاظ اقتصادی حرفی برای گفتن درباره ازدواج داری وگرنه نشدنیه یا شدنیه ولی ی جور حماقته !!

جواب کلیشه ای اینه که خب برو کار کن و پول دربیار منتظر چی هستی ؟؟
    اما سوال من اینجاست : با توجه به مشکلات اقتصادی که فی الحال وجود داره و روز به روز هم بیشتر میشه چطور میشه حتی حداقل لوازم رو برای برپایی یک نامزدی یا ازدواج ترتیب دید ؟؟
    آیا با 2 3 حتی 4 سال کار کردن پی در پی و بی وقفه من همه مشکلات اقتصادیم برای حداقل های زندگی حل میشه ؟؟ (با توجه به اینکه فقط 2 سال تا پایان دانشگاهم وقت دارم و 2 سال باید در سربازی باشم)
    آیا روشی که من پیش رو میگردم منطقی و عاقلانه هست ؟؟ که تا چن سال دیگه مثلا 25 26 سالگی بتونم در اوج جوانی ازدواج کنم ؟؟

ی نکته ای رو لازمه یگم : حمل بر خودستایی نباشه اما فیدبک هایی که از اطراف داشتم درباره نظر کلیشون درباره خودم این بوده که بیشترشون اذعان داشتن که عمده شرایط رو دارم هستم از هر جهتی و مشکلات فعلی و جلو راهم کار و درآمد و خدمت سربازی هست ...
    حتی با پدر و مادرم هم صحبت کردم ایشونم گفتند اگر پول بیاری و بدونیم میتونی زندگی اداره کنی همین الان برات میریم خواستگاری ... این رو گفتم تا بدونید به خیلی از بلوغ ها رسیدم و شاید ساده تر بگم شخصیتی که دارم باعث میشه راحتتر قبولم کنند دخترا تو خواستگاری !!

از طرفی این فاصله ای که دارم تا موقع تشکیل خانواده نمیخوام که گناه کنم و لغزش داشته باشم چیکار کنم به نظرتون ؟؟

خوشحال میشم دوستان نظرشون رو بدن تا به یک جمع بندی مناسب برسم . ممنون

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 2 پست

Array
    دوستان کسی نیست ؟؟؟؟

کسی نیست کمکی بکنه راهنمایی بکنه نظر بده ؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array

سلام...

شما هرچقدر هم که شرایط مساعدی برای ازدواج داشته باشید ولی این مساله که نقش کار و درآمد مناسب در ازدواج و تداوم زندگی مهمه قابل چشم پوشی نیست..

ضمن اینکه شما نه بخاطر سنتون بلکه به خاطر نداشتن شغل مناسب نمیتونید برای ازدواج پاپیش بذارید..

هزینه تشکیل یک زندگی فقط محدود به جشن نامزدی و عروسی نیست این فقط بخش کوچیکی از مخارج رو در بر میگیره..
    همه آبهای دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند

مگر اینکه در داخل کشتی نفوذ کنند

بنابراین

تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت

مگر اینکه شما اجازه بدهید...

4. 4 کاربر از پست مفید رزا تشکرکرده اند .

Farid71 (پنجشنبه 24 مهر 93), reihane_b (جمعه 25 مهر 93), SpecialBoy (پنجشنبه 24 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 26 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط رزا نمایش پست ها

سلام...

شما هرچقدر هم که شرایط مساعدی برای ازدواج داشته باشید ولی این مساله که نقش کار و درآمد مناسب در ازدواج و تداوم زندگی مهمه قابل چشم پوشی نیست..

ضمن اینکه شما نه بخاطر سنتون بلکه به خاطر نداشتن شغل مناسب نمیتونید برای ازدواج پاپیش بذارید..

هزینه تشکیل یک زندگی فقط محدود به جشن نامزدی و عروسی نیست این فقط بخش کوچیکی از مخارج رو در بر میگیره..
    درسته حرفتون متینه ولی برای رسیدن به شرایط ایده آل اونموقع فک نمیکنید خیلی سخت میشه و زمان بر ؟؟
    منکر هزینه های زندگی نمیشم و منکر وجود و اهمیت شغل کاری هم نمیشم ولی فک نمیکنید خیلی داره سخت گرفته میشه به آقایون ؟؟
    آخه چقدر باید کار کنه ی آقا که بتونه خونه مستقل ماشین و زندگی حتی خوب از نظر رفاهی ایجاد بکنه ؟؟
    بازم میگم حداقل ها و لوازم زندگی رو فراموش نمیکنم ولی قبول کنید خیلی سخت شده اونم در شرایط اقتصادی فعلی ....
    سوالی که داشتم میخواستم نظرتون رو بدونم ..... آیا به نظر شما اینکه گفتم تا تا موعد سربازی با کسی نامزد کنم یا مثلا حرفش رو بزنم و بعد خدمت عاقلانه هست ؟؟ نظرتون ؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    ببنید هرکسی معیارهای متفاوتی برای انتخابش تو ازدواج داره..

معیار ها با هم فرق داره شاید چیزی که برای من تو اولویته برای یک خانم دیگه اصلا مهم نباشه..

من از صحبت های شما اینطور برداشت کردم که شاید شما به کسی علاقه دارید و یا کسی تو زندگیتون هست وگرنه تا تموم شدن درستون و رفتن به سربازی و پیدا

کردن شغل خیلی هم زمان بر نیست...
    همه آبهای دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند

مگر اینکه در داخل کشتی نفوذ کنند

بنابراین

تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت

مگر اینکه شما اجازه بدهید...

7. 2 کاربر از پست مفید رزا تشکرکرده اند .

Farid71 (جمعه 25 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 26 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط رزا نمایش پست ها
    ببنید هرکسی معیارهای متفاوتی برای انتخابش تو ازدواج داره..

معیار ها با هم فرق داره شاید چیزی که برای من تو اولویته برای یک خانم دیگه اصلا مهم نباشه..

من از صحبت های شما اینطور برداشت کردم که شاید شما به کسی علاقه دارید و یا کسی تو زندگیتون هست وگرنه تا تموم شدن درستون و رفتن به سربازی و پیدا

کردن شغل خیلی هم زمان بر نیست...
    درسته . همونطور که معیارهای بنده برای ازدواج ممکنه با معیارهای کس دیگه ای فرق داشته باشه ....

ببینید دوست گرامی ، من کسی رو در حال حاظر ندارم منتها مد نظرم اینه که ی برنامه ای لااقل داشته باشم که طبق اون جلو برم ... اینکه برام مهمه آیا درسم رو ادامه بدم یا نه برم

سربازی ، خب بستگی به این داره که کسی رو زیر نظر داشته باشم یا نه ؟؟ شرایط ازدواج رو دارم یا نه ؟؟

معیارها درسته متفاوته ولی حداقل ها که برای همه یکسان هست نیست ؟؟ اینکه دوران نامزدی و مراسم عروسی و یک سری لوازم خانگی زندگی یا داشتن شغل برای همه یکسانه

دیگه درست میگم ؟؟ مثلا کمتر دختری حاظره بگه من فقط فقط خودت رو میخوام هیچی هیچیم نداشته باشی میگذرونیم ...

نه به نظرم نشدنیه و دو طرف ی جایی کم میارن ولی خب آسان گرفتن ازدواج معنیش متفاوته با این قضیه ......

نمیدونم سوالم رو درست میرسونم یا نه ؟؟ به نظر خودم و بقیه تقریبا همه مشکلاتم برای ازدواج ناشی از مسائل مالی و پولی و سربازی میشه وگرنه تو بقیه موارد حداقل ها رو دارم

از طرفی دوس دارم که زود ازدواج کنم .... آیا این معقولانه هست که با کسی پیمان ببندم که مثلا 3 4 سال به خاطرم تحمل کنه تا شرایطم رو برسونم به نرمش؟؟

آیا اصلا دخترا این شرایط رو متحمل میشن یا نه به محض پیدا کردن یک فرد بهتر با شرایط بهتر قید اولی رو میزنن ؟؟

9. کاربر روبرو از پست مفید Farid71 تشکرکرده است .

رزا (پنجشنبه 24 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 2 پست

Array
    دوستان هر کس نظری داره لطف میکنه بگه ؟؟

هدفم از ایجاد این تاپیک گرد و خاک خوردنش نبودا ..... سوالم رو پرسیدم نظرات رو هم بدونم دیگه ....

ممنون میشم کمکم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام
    فکر کنم جواب شما خیلی سخت نباشه!
    پسری که میخواد ازدواج کنه بلوغ فکری و اجتماعی و... که باید بهش رسیده باشه، بعدش تازه میرسه به بلوغ اصلی که میشه اقتصادی!
    که همونطور که خودتون میگید تنها مشکل همینه ، خب مشکل تقریبا تمام پسرهای همسن و سال شما و حتی بزرگتر از شما هم که تا الان مجرد موندن همینه دیگه!

ذهنیتی که جدیدا بهش تمایل پیدا کردم اینه که تا موقع لیسانس بتونم با کسی اشنا بشم و بعد اتمام درسم برم خدمت و بعد بیام و زندگی رو شروع کنم .
    هیچکس اینجا به شما نمیگه برید با کسی قرار ازدواج برای چند ساله دیگه بذارید، همه میگن وقتی شرایطش رو داشتی اقدام کن...
    که خودتون هم میگین همه از نظر بلوغ فکری شما رو تایید میکنن، پس دیگه میدونید که باید صبر کنید علی رغم همه علاقه ای که برای ازدواج دارید، صبر کنید و تو این چند سال هم به همه شرایطی که لازم هست برای ازدواج برسید
    بعدش انشاله میتونین برای خواستگاری اقدام کنید،و همسرتون رو پیدا کنید

من پسر جوون اطرافم زیاد هست،داداش هم دارم، واسه همینه میگم صحبتای شما اصلا تازه و مختص شما نیست، حرف خیلی از پسرا تو همین سن و سال هست واقعیتش
    ولی خب راهش هم همینه که خودتون میدونید، صبر کردن تا فراهم شدن شرایط

موفق باشید

12. 3 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

Farid71 (جمعه 25 مهر 93), mobin31080 (جمعه 25 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 26 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    با سلام

این پست و سوالاتو من در این تاپیک از صاحب تاپیک پرسیدم، فرق ایشون با شما این است که کسی و درنظر دارن اما متاسفانه از نظر شرایط مالی و شغلی وضعیت قابل قبولی ندارن.

حال بنظرم شما هم اینرا بخوانین و اگه خواستین به سوالات پاسخ دهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر بیخیال نمایش پست ها

بیاین از دیدگاه منطقی تر ی به موضوع نگاه کنین!

فرض کنین ، شما تونستین پدر و مادرتون راضی شدن با شما به خواستگاری دختر خانوم بروند،
    پدر مادر دختر خانوم هم به این وصلت رضایت دادن

دختر خانوم هم مطابق به سال قبل همچنان به شما علاقه مند باشن و شمارو مورد قبول بدونن و جواب مثبت به شما بدهند.

اگه این سه کار انجام شد اونم در خوشبینانه ترین حالت ممکن! خب قرار عقد گذاشته میشه ، هزینه های عقد که با خانواده ی عروس خانوم هست، اینها بکنار، فرض هم کنیم کل هزینه های هدایایی که قراره از خانواده شما به عروس خانوم داده بشود از طریق پدر شما تامین شود.

حال این دختر خانوم دیگر همسر شماست، حتی اگه فرض کنیم دوران عقدتون طولانی مثلا 3 الی 4 سال درنظر گرفته بشود، باز هم این دختر خانوم همسر شما محسوب میشود.

و شما وظایف یک همسر و به خوبی میدونین درسته؟

یکی از این وظایف ، تامین هزینه های همسرتون هست! شما خودتون در حال حاضر تا چه حد توانایی تامین هزینه های روزانه یا حتی ماهانه خودتون و دارین؟
    تا چه حد مستقل از خانواده هستین؟

ببینین اشتباه برداشت نکنین من خودم به شخصه اصلا انسان مادی نیستم، خانواده ام هم همینطور ، اتفاقا اخلاقیات برایم نسبت به مادیات دراولیویت های خیلی بالایی قرار دارد اما معتقدم همسر آینده ام حداقل باید توانایی یک زندگی مستقل و داشته باشه.

وقتی ازدواج کنم از همسرم انتظار دارم، بتونه از نظر مادی از خانواده اش مستقل باشه! به میزان سرمایه هاش کار ندارم، به این کار دارم که بدونم جربزه کار کردن دارن یا خیر؟
    انسانی تنبل نباشن، انسانی مسولیت پذیر باشن، بشود بهشون تکیه کرد!
    اگه بخواهیم نگاهی آینده نگرانه ای به شغلشون داشته باشیم جای برای پیشرفت داره یاخیر؟

نمیشود که شما بااین خانوم ازدواج ، بعد این خانوم هم چون در دوران عقد هست و در خانه پدری، هزینه های زندگیشون همچنان با پدرشون باشد، چه بسا باز هم خیلی هزینه ها با خانواده دختر دردوران عقد هست، اما باز هم بخشی از هزینه ها برعهده مرده، شما تا چه حد این توانایی و درخودتون میبینین؟

بنظرم حتی درست نیست که شما برای تامین هزینه های همسر از پدر خودتون کمک بگیرین! چون یک جور حس بدی برای همسرتون ایجاد میشه که انگار شما مستقل نیستین ،
    براش سوال پیش میاد وقتی همسرم توانایی حتی همین مقدار هزینه هارو نداشته و قرار بود من هم سربار خانواده ایشون بشوم ، خب پس چرا برای ازدواج اقدام کرده!

اگه واقعا در حال حاضر هزینه های زندگی شمارو ، خانواده تامین میکند، من بهشون حق میدم که نخواین شما در این سن ازدواج کنین، چون دید آینده نگرانه ای دارن، نمیخواین فردا منت حرف خانواده دختر پشت سرشون باشه!
    نمیخواین علاوه بر فرزندانشان ، هزینه ی زندگی یک فرد دیگه هم روی دوششون باشه.

میشه دقیقا جواب سوالات بالا رو بدین ، تا هم خودتون متوجه بشین در چه مرحله ای هستین، هم دوستانی که بعدا پستتونو میخوانند، و قصد راهنمایی دارند بتونن درسترین راهنمایی داشته باشن.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

14. 2 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 11 تیر 95 [ 17:12]
    سطح
    39
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    221

تشکرشده 334 در 103 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farid71 نمایش پست ها

ببینید دوستان من یک پسر 21 ساله هستم و عمده مشکل من فی الحال به این ختم میشه که به خیلی دوس دارم ازدواج کنم و اساسا ازدواج رو در شرایط سنی مناسب و جوانی بیشتر میپسندم و تجربه زندگی و کنار هم بودن ووو رو دوس دارم تا جوونم کنار همسرم داشته باشم ولی این وسط یک سری مشکلاتی هست .

خلاصه کلام بیشتر مشکلم درباره مادیات و کار و در آمد و ازینجور مسائل هست
    سلام . خسته نباشین.

صحبتی که شما میکنی ماله 7 سال پیش منه. منم همه شرایطم مهیا بود غیر ازسربازی و شغل و درآمد. البته من درسم تقریبا تموم بود.

اونوقتا میتونستم ازدواج کنم چون بابا از نظر مالی کامل هوامو داشت. شاید خوب بود که این کارو میکردم. اما هرچی گذشت شرایط بدتر شد طوری که چند سال اصلا بهش فکر نکردم.

حالا یکی دوسالی میشه که یه مقدار شرایط رو به بهبود هست طوری که بشه یه زندگی ساده رو اداره کرد. اما الان توی 31 سالم و بعضی وقتا که به گذشته نگاه میکنم حس میکنم اشتباه کردم.

البته امیدوارم شرایط برای شما بهتر از من باشه و مجبور نباشی تا 30 سالگی مجرد بمونین.

براتون آرزوی موفقیت دارم
    عاشق شدن ساده است، در عشق ماندن هم دشوار نیست

تنهایی انسان سببی کافی برای این مهم است.

اما تلاش سختی که به زحمتش می ارزد

پیدا کردن یاریست که به لطف حضور مستمر او

بتوانیم کسی بشویم که میخواهیم.

16. 2 کاربر از پست مفید mobin31080 تشکرکرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)