به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 08 خرداد 94 [ 12:17]
    سطح
    12
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 8 در 5 پست

Array

آیا ازدواج من به عنوان تک فرزند با یک تک فرزند بهتر هست ؟

سلام وقت به خیر به نظرتون ازدواج دو نفر که هر دو تک فرزند خانواده هستند با هم چه مزایا و معایبی دارد؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام
    در حالت کلی هیچ ارتباطی نیست!
    لطفا یکم از خودتون و ایشون صحبت کنید:
    اهداف و دلائل ازدواج
    معیارای ازدواج (رفتاری اخلاقی تیپ شخصیتی ظاهری مهارتها کار تحصیلات مالی مذهب و ... طرف مقابل)
    خصوصیات شخصیتی خودتون (درون گرایی برونگرایی اعتماد به نفس مهارتهای ارتباطی و....)
    تلقی خودتون از خودتون
    وضعیت اقتصادی و تامین مالی زندگی مشترک

یکم اینا رو توضیح بدین تا بشه دید بهتری پیدا کرد و این مورد رو در کنار بقیه ی پارامترها بررسی کرد. نظر خودتونم بگید.
    ضمنا سوالتون رو در مورد خودتون مطرح کنید نه به صورت نظرسنجی.
    شما در هر 24 ساعت 3 پست میتونید ارسال کنید.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

3. 3 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

mansor (چهارشنبه 16 مهر 93), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 17 مهر 93), شیدا. (چهارشنبه 16 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 8 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.reza91 نمایش پست ها
    سلام
    در حالت کلی هیچ ارتباطی نیست!
    لطفا یکم از خودتون و ایشون صحبت کنید:
    اهداف و دلائل ازدواج
    معیارای ازدواج (رفتاری اخلاقی تیپ شخصیتی ظاهری مهارتها کار تحصیلات مالی مذهب و ... طرف مقابل)
    خصوصیات شخصیتی خودتون (درون گرایی برونگرایی اعتماد به نفس مهارتهای ارتباطی و....)
    تلقی خودتون از خودتون
    وضعیت اقتصادی و تامین مالی زندگی مشترک

یکم اینا رو توضیح بدین تا بشه دید بهتری پیدا کرد و این مورد رو در کنار بقیه ی پارامترها بررسی کرد. نظر خودتونم بگید.
    ضمنا سوالتون رو در مورد خودتون مطرح کنید نه به صورت نظرسنجی.
    شما در هر 24 ساعت 3 پست میتونید ارسال کنید.

والا من خودم تک فرزندم خیلی وقته تو ذهنم افتاده که فقط و فقط باید با تک فرزند ازدواج کنم به دلایلی که دارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 30 مهر 95 [ 23:31]
    سطح
    34
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 132
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    80

تشکرشده 113 در 52 پست

Array
    سلام

آخه اینم شد معیار؟

میشه دلایلتون رو بگید؟

6. 2 کاربر از پست مفید mansor تشکرکرده اند .

SpecialBoy (دوشنبه 28 مهر 93), شیدا. (چهارشنبه 16 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 8 در 5 پست

Array
    :من تک فرزند نسبت به کسایی که چند تا خواهر برادر هستن در رابطه با پدر و مادر داری و خدمت به پدر مادر وظیفم زمین تا آسمون از کسایی که خواهر برادر دارن بیشتره نظر من اینه کسی که تک باشه خودشم این وظیفه را داره پس بهتر میتونم باهاش مچ بشم تو این زمینه

2 : ازدواج 2 تا تک فرزند با هم میتونه یه جورایی آینده مالی بچشون و آینده مالی زندگیشون را تضمین کنه

3 :بدون رودرواسی تک فرزندا یه اخلاقای خاصی دارن لوس ترن از این نظر هم بهتر با هم مچ میشن 2 تا تک

4 :از نظر عاطفی 2 تا تک فرزند نزدیک ترن به هم

5:نحوه زندگی 2 تا تک فرزند تو خونه پدر مادر بیشتر شبیه به کسایی هستش که چند تا خواهر برادرن منظورم از نظر تجملات و امکاناته .از این جهت نیز میتونن رفتارهای خاصی بروز بدن که وقتی 2 تا تک باشن بهتر به هم میخورن

6 : شاید این حرف اشتباه باشه اما حس میکنم اگه برم تو یه خانواده ای که زنم خواهر برادر داشته باشه من احساس غربت بکنم چون خواهر برادری ندارم

7 : در آینده میترسم از اینکه بچه من عمه و عمو نداره جلوش خجالت زده بشم در صورت اینکه همسرم تک نباشه و بچم خاله و دایی داشته باشه .ولی اگه هردو تک باشیم این مورد به وجود نمیاد.

8 : نظر خودم اینه شایدم اشتباه باشه اما میگم تک فرزند بودن یه امتیاز خیلی مثبته بعد اگه من با دختری ازدواج کنم که تک نباشه احساس این بهم دست میده که حقم خورده شده

9 :میترسم در صورت ازدواج با یکی که چند تا خواهر برادر داشته باشه و رفتن تو اون خانواده من به خاطر سبک زندگیم و طرز تربیتم به عنوان یه تک فرزندناخواسته رفتارهایی داشته باشم که باعث بشه از نظر اونا چیز جالبی نباشه و قابل قبول نباشه یا شخصیتم پایین بیاد ولی 2 تا تک این مشکل هم برطرف میشه چون مثل همن

10 : من همیشه خونمون خلوت بوده و تنها بودم ترس دارم از اینکه برم تو خانواده ای که شلوغ باشن که مثلا زنم خواهر برادر داشته باشه نتونم با شلوغی کنار بیام

11 : خیلی ها میگن ازدواج 2 تا تک فرزند باعث میشه که هردو خانواده چون یه اولاد بیشتر ندارن نظارت خیلی بالایی داشته باشن رو زندگی بچشون .به نظر من این مشکل هم کاملا حل شده است چون خودم همیشه اهل مشورت بودم چه اشکالی داره پدرزن و مادر زنم تو کارها و تو سبک زندگی بهمون مشورت بدن؟ و همچنین پدر مادر خودم البته دخالت نه مشورت مثلا فلان کاری را میخوایم بکنیم مادر زنم بگه من نظرم اینه بنا بر تجربم فلان کارو اینطوری انجام بدید چه اشکالی داره؟ چون اصلا ذره ای دوماد بازی ندارم کاملا با این قضیه کنار اومدم

8. کاربر روبرو از پست مفید sam127 تشکرکرده است .

رزا (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 30 مهر 95 [ 23:31]
    سطح
    34
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 132
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    80

تشکرشده 113 در 52 پست

Array
    دلایل خوبی گفتید.
    ولی اینطوری باید خیلی صبر کنید تا کیس مورد نظر شما پیدا بشه. اولاً تک فرزند باشه ثانیاً سایر معیارهای شما رو هم داشته باشه.

مواظب باشید صرف تک فرزند بودن، چشم شما رو به ملاکهای دیگه نبنده.

البته طبق دلایلی که شما گفتید تا حدودی برام توجیه شد که دو نفر تک فرزند خیلی معیارهاشون می تونه به هم نزدیک باشه ولی این کافی نیست.

براتون آرزوی خوشبختی دارم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    والا من خودم تک فرزندم خیلی وقته تو ذهنم افتاده که فقط و فقط باید با تک فرزند ازدواج کنم به دلایلی که دارم
    شما آقا هستین یا خانوم؟
    میشه دلایلی که بخاطرشون ترجیح دادین با تک فرزند ازدواج کنین، بیشتر توضیح بدین؟

معیارهای ازدواج زیاد هستن، این مهم نیست که طرفتون تک فرزند باشن یا نباشن، مهم اینه که این شخص معیارهای شماروداشته باشن و هم کفوتون باشن.

با این سوال کلی که اعلام کردین، فقط میشه گفت معمولا میگن تک فرزند ها وابستگی زیادی به خانواده دارن و خانواده هم وابستگی زیادی رو بچه ها دارن!

ولی بازم اصلا معیاردقیقی نیست.ممکنه یکی باشه تک فرزند نباشه اما وابستگی زیادی بخانواده داشته باشه. یکی باشه که تک فرزند باشه اما اصلا وابستگی زیادی نداشته باشه و انسانی انعطاف پذیر باشه.

یا میگن در آینده فرزندانتون از خاله و عمو و عمه و دایی و فرزنداشون محروم میشن.
    ولی در کل اینا اصلا ملاک خوبی نیست، شما با قرار دادن این معیار برای خودتون متاسفانه خیلی بیش از حد دایره انتخابتون محدود میکنین.

بببینین ما معیارهای خیلی مهمتر و سازنده تری تو زندگیمون داریم، با همین ملاک ها هم خیلی سخته بتونین فرد مورد نظر پیدا کنین خصوصا اگه خانوم باشین و براتون قراره خواستگار بیاد نه اینکه خواستگاری برین.
    یعنی اصلا ممکنه براتون خواستگار تک فرزند نیاد و شما الکی مورد های خوب از دست بدین.

اگه پسر هم باشین، بازم کم پیش میاد که بتونین کل معیاراتونو تو مورد هایی که در نظر دارین، پیدا کنین. یعنی باز هم دایره انتخابتون خیلی محدود میشه.

چند تا از معیار مهمتون برای انتخاب شریک زندگیتون و میتونین ذکر کنین.؟
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

11. 4 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

mobin31080 (پنجشنبه 17 مهر 93), SpecialBoy (دوشنبه 28 مهر 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 16 مهر 93), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 17 مهر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    6 : شاید این حرف اشتباه باشه اما حس میکنم اگه برم تو یه خانواده ای که زنم خواهر برادر داشته باشه من احساس غربت بکنم چون خواهر برادری ندارم

10 : من همیشه خونمون خلوت بوده و تنها بودم ترس دارم از اینکه برم تو خانواده ای که شلوغ باشن که مثلا زنم خواهر برادر داشته باشه نتونم با شلوغی کنار بیام
    منزوی؟

13. 3 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

SpecialBoy (دوشنبه 28 مهر 93), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 17 مهر 93), دختر بیخیال (پنجشنبه 17 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    به همدردی خوش اومدید

به نظر میاد(شاید نطرم اشتباه باشه) با این انتخابی که میخواهی داشته باشی داری از یه سری ضعف هات فرار می کنی وگرنه مساله خواهر برادر همسر نیست درسته؟
    مثلا دوست نداری با جمع روبرو بشی می ترسی

با این کار فقط دنیای خودت رو محدود می کنی دایره انتخابت رو کوچیک می کنی .
    به نظرم بیشتر به علت این بپرداز که چرا از رو به رو شدن با خانواده و خواهر و برادر همسر احتمالی واهمه داری؟
    دقیقا چی باعث ترست شده؟
    کلا با هر جمعی مشکل داری؟ یا اجتماعی هستی و قدرت بیان خوبی داری؟
    مگه چه تصوری از خانواده همسر داری؟
    ایا فکر میکنی اون ها با خواهر و برادر میخوان قشون کشی کنن؟ یا تیم تشکیل بدن و شما تنها بمونی؟

اتفاقا اینطوری اگه با تک فرزند ازدواج کنی دورو ورتون خیلی خلوت و بی شور و حال میشه
    من اگه تک فرزند بودم حتما دوست داشتم همسرم خواهر برادر داشت .

میدونید دوست عزیز ازدواج دوستی نیست که بخوایی طرفت یک نفر باشه و راحت از هر رابطه جانبی باشی نه ازدواج روابط اجتماعی رو گسترش میده و لازمه که بتونی مهارت های لازم رو به دست بیاری و رابطه خوبی باخانواده و دوستان همسرت داشته باشی .

ازدواج که رقابت نیست بخواییم همه چی عین هم باشه برای شروع .
    چرا فکر می کنی هر دو لوس باشن بهتر باهم کنار میان یا هردو منزوی باشن راحتترن؟

معمولا داماد پیش خواهر زن ها عزیزه و مثل خواهر می مونن براش . شما چرا نمیخوایی؟!

تک فرزند بودن یه امتیاز خیلی مثبته بعد اگه من با دختری ازدواج کنم که تک نباشه احساس این بهم دست میده که حقم خورده شده

از نظر همه اینطور نیست مثلا من ترجیحا نمیخام با تک فرزند ازدواج کنم یجوری امتیاز منفیه برام .نمیشه گفت امتیازه ربطی نداره .

در آینده میترسم از اینکه بچه من عمه و عمو نداره جلوش خجالت زده بشم در صورت اینکه همسرم تک نباشه و بچم خاله و دایی داشته باشه .ولی اگه هردو تک باشیم این مورد به وجود نمیاد.

فکر کنم یه حس رقابتی با همسر اینده ات داری مسابقه که نیست مثلا بچه بشینه بگه دو تا خاله دارم سه تا دایی .. عمو و عمه ندارم . مامان برنده است و شما ببازی!!!

- - - Updated - - -

شاید این لینک هم به دردتون بخوره.
    http://www.hamdardi.net/thread-1739.html
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : پنجشنبه 17 مهر 93 در ساعت 00:27

15. 3 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

asal2013 (سه شنبه 29 مهر 93), SpecialBoy (دوشنبه 28 مهر 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 17 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    :من تک فرزند نسبت به کسایی که چند تا خواهر برادر هستن در رابطه با پدر و مادر داری و خدمت به پدر مادر وظیفم زمین تا آسمون از کسایی که خواهر برادر دارن بیشتره نظر من اینه کسی که تک باشه خودشم این وظیفه را داره پس بهتر میتونم باهاش مچ بشم تو این زمینه

این میشه همون قضیه وابستگی، که شامل حال همه تک فرزند ها نمیشه.
    پس شما در واقع کسی و میخواین که این وابستگی و قبول کنه و وظایفی که شما در قبال پدر و مادرتون دارین و بپذیره و در این زمینه مانعتون نشه
    .

2 : ازدواج 2 تا تک فرزند با هم میتونه یه جورایی آینده مالی بچشون و آینده مالی زندگیشون را تضمین کنه

منظورتون اینه که هم پدر و مادر شما هزینه های اولیه زندگیتونو تامین کنن هم پدر و مادر همسرتون؟ منظورتون کمک های مالی ایست که بهتون میشه؟
    این قضیه هم ربطی به تک فرزند بودن نداره!
    منظور کلی شما اینه که کسی و میپسندین که از نظر مالی تامین باشه و خانوادش هم بتونه تامینتون کنه!
    !

3 :بدون رودرواسی تک فرزندا یه اخلاقای خاصی دارن لوس ترن از این نظر هم بهتر با هم مچ میشن 2 تا تک

دختری و میشناسم تک فرزند نیست، حتی فرزند آخر هم نیست، اما خیلیم لوسه! ! هرکس میبینتش فکر میکنه یا فرزند آخره یا تک فرزند.
    اصلا به این حرفا نیست، مهم
    تربیت خانواده است.
    کسیو میشناسم ک تک فرزند هست اما اصلا دختر لوسی نیست اتفاقا بسیار دختر خودساخته ایست
    .

4 :از نظر عاطفی 2 تا تک فرزند نزدیک ترن به هم

بیشتر منظورتون درک بیشتره؟ شما ممکنه از نظر عاطفی با یک غیر تک فرزند هم ارتباط نزدیکی پیدا کنین .مهم تک بودن و نبودن نیس، مهم اخلاقیات و روحیات اون شخص است که به شما بخورد.

پس بازم شما دنبال تک فرزند نیستین ، دنبال شخصی هستین که ازنظر عاطفی بتونین باهاشون ارتباط نزدیکی برقرار کنین.

5:نحوه زندگی 2 تا تک فرزند تو خونه پدر مادر بیشتر شبیه به کسایی هستش که چند تا خواهر برادرن منظورم از نظر تجملات و امکاناته .از این جهت نیز میتونن رفتارهای خاصی بروز بدن که وقتی 2 تا تک باشن بهتر به هم میخورن

چه رفتارهای خاصی؟
    بازم این موضوع فقط فقط به میزان اقتصاد خانواده مرتبطه!
    فکر میکنم اقتصاد خانواده همسر براتون خیلی معیار مهمیست؟ درسته
    ؟

این قضیه برمیگیرده به میزان برونگرا بودن و اجتماعی بودن خودتون ورگرنه اتفاقا ممکنه این خواهر و برادرا و مثه خواهر برادر نداشته خودتون ببینین!
    اتفاقا ممکنه تجربه شیرینی براتون باشه
    .

7 : در آینده میترسم از اینکه بچه من عمه و عمو نداره جلوش خجالت زده بشم در صورت اینکه همسرم تک نباشه و بچم خاله و دایی داشته باشه .ولی اگه هردو تک باشیم این مورد به وجود نمیاد.

این چه حرفیه؟؟؟ بجاش با کسی ازدواج میکنین که خواهر و برادر دارن و بچه هاتون دایی و خاله دارن. شما چون برادر و خواهر ندارین میخواین همسرتون هم نداشته باشن، فرزندتون هم در آینده از دایی و خاله محروم بشن؟؟
    لابد
    از خواهر و برادر هم محروم میشن؟
    کمی
    خودخواهی نیست
    ؟

8 : نظر خودم اینه شایدم اشتباه باشه اما میگم تک فرزند بودن یه امتیاز خیلی مثبته بعد اگه من با دختری ازدواج کنم که تک نباشه احساس این بهم دست میده که حقم خورده شده

اگه امتیاز مثبتیست اونم خیلی!
    پس چرا حس میکنین حقتون خورده شده؟
    من این قسمت و نفهمیدم
    . یعنی شما چون تک فرزند هستین به اونایی که تک فرزند نیستن از بالا به پایین نگا میکنین؟ یعنی فکر میکنین اگه همسر آینده تک فرزند نباشه انگار یک چیزی از شما کمتر داره؟ انگار شما خیلی بالاتر از ایشون هستین؟
    اگه اینطوره پس چرا از اینکه بعد ها بچه هاتون از وجود عمو و عمه محروم میشن اما دایی و خاله دارن احساس خجالت بهتون دست میده ؟ (این یعنی از نظر خودتون هم همچین تک فرزند بودن ویژگی مثبتی هم نیست.)

این مورد با مورد قبل کمی متناقضه! نیاز به توضیح بیشتری داره
    .

ولی اینو بدونین تک بودن یا نبودن، اصلا ملاک برتری آدم ها نیست ، مهم اخلاقیات و اعمال و رفتار ما انسان هاست!

9 :میترسم در صورت ازدواج با یکی که چند تا خواهر برادر داشته باشه و رفتن تو اون خانواده من به خاطر سبک زندگیم و طرز تربیتم به عنوان یه تک فرزندناخواسته رفتارهایی داشته باشم که باعث بشه از نظر اونا چیز جالبی نباشه و قابل قبول نباشه یا شخصیتم پایین بیاد ولی 2 تا تک این مشکل هم برطرف میشه چون مثل همن

همه ی تک فرزندا به یک شیوه تربیت نمیشن! ممکنه رفتار شما از نظر یک تک فرزند هم زیاد جالب نباشه. شما باید فقط به رفتار و روحیات مورد پسند و اخلاقیات شخصی که میخواین انتخاب کنین توجه کنین .

شما فردی منزوی و گوشه گیر هستین؟ یعنی بیشتر
    درونگرا هستین؟

11 : خیلی ها میگن ازدواج 2 تا تک فرزند باعث میشه که هردو خانواده چون یه اولاد بیشتر ندارن نظارت خیلی بالایی داشته باشن رو زندگی بچشون .به نظر من این مشکل هم کاملا حل شده است چون خودم همیشه اهل مشورت بودم چه اشکالی داره پدرزن و مادر زنم تو کارها و تو سبک زندگی بهمون مشورت بدن؟ و همچنین پدر مادر خودم البته دخالت نه مشورت مثلا فلان کاری را میخوایم بکنیم مادر زنم بگه من نظرم اینه بنا بر تجربم فلان کارو اینطوری انجام بدید چه اشکالی داره؟ چون اصلا ذره ای دوماد بازی ندارم کاملا با این قضیه کنار اومدم

مشورت با دخالت کردن فرق داره، در این مورد باید با همسر آینده به توافق برسین ربطی به تک بودن و نبودن نداره.
    ممکنه تک فرزندی وجود داشته باشه که فردی برونگرا و اجتماعی و خودساخته و مستقلی باشه و از تنهایی خسته شده باشه و شلوغی به تنهایی دوباره بیشتر ترجیح بده
    من یکی از دوستام تک فرزنده اما دقیقا برعکس شما فکر میکنه، پس ببینین همه ی تک فرزندا مثه شما فکر نمیکنن، پس اصلا تک فرزند بودن ملاک خوبی نیست
    .
    تک فرزند بودن فقط دایره انتخاب شمارو محدود تر میکنه!
    شما معیارهایی دارین که فکر میکنین تمام تک فرزندا همین معیار هارو دارن در صورتی که یک حکم درست و کلی ای نیست شما باید بگردین دنبال دختری که شما رو همینطوری با این معیارها قبول داره.نه اینکه دنبال تک فرزندا باشین.

اما من فکر میکنم شما قصد ازدواج ندارین، انگار بزور میخواین ازدواج کنین.
    یا یجورای ترس از ازدواج دارین.
    هنوز اون آمادگی و پختگی لازم برای ازدواج و کسب نکردین.
    آخه ازدواج کردن یعنی قبول مسولیت، یعنی من میخوام بگم اینقد بزرگ شدم که بتونم یک خانواده رو اداره کنم و مسولیت یک خانواده و بپذیرم!
    اما شما مثیکه هنوز نمیخواین مستقل بشین،درست مثه دوران قبل از ازدواج هنوز چشمتون بدنبال کمک های خانواده هاست.
    انگار دارین از مسولیت ها فرار میکنین؟ قصد ازدواج ندارین! و نمیخواین مسولیتی و بپذیرین.
    یا اینکه شناخت کافی از ازدواج ندارین.

شما چند سالتونه؟

پ ن: ببخشید درمورد پست قبلم ، من قبل از اینکه دلایلتونو بگین نقل قول زده بودم و براتون نوشته بودم اماارسال نکرده بودم، وقتی متوجه شدم ارسال نکردم ، هنوز ، کیلک ارسال و زدم ، بعد متوجه شدم شما این 11 دلیل و قبلا گفتین. یجورایی با پستتون همزمانی پیش اومد.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : پنجشنبه 17 مهر 93 در ساعت 01:20

17. 3 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

elham.e (پنجشنبه 17 مهر 93), SpecialBoy (دوشنبه 28 مهر 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 17 مهر 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)