به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 خرداد 95 [ 21:46]
    سطح
    32
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    132

تشکرشده 135 در 56 پست

Array

برای انتخاب همسر قیافه تا چه حد می تونه تاثیر گذار باشه؟

سلام و احترام خدمت دوستان گرامی
    خیلی وقت هست که نوشته های دوستان رو مطالعه می کنم و خیلی چیزها از پست های کاربران و مدیرها یاد گرفتم. جا داره که اینجا یک تشکر به خاطر پستهای مفیدتون بکنم.

اما اصل مطلب اینه که خواستگاری یک دختر رفتیم و ایشون از همه لحاظ اون چیزی هست که می خوام (اینکه با یه جلسه به این نتیجه رسیدم نیست، منظورم سطح توقعاتش و ملاک هایی که داره و ضمن اینکه معرف همسایه مون بوده که خودش دوتا از خواهرهای این خانم رو برای پسرهاش گرفته و به نوعی شناختشون کامل هست).

اما قیافه ش به دلم ننشسته، قیافش قشنگه ولی این دل رو نمی دونم چی کارش بکنم!! مخصوصا پدرم که به شدت مشکل پسند هست همه جوره داره قیافش رو تایید می کنه. خلاصه بد جور دو دل شدم.

ملاک خودم هم اخلاق، خانواده و قیافه هست که دو مورد خانواده و اخلاق مورد تایید هستند و این سه ملاک هم در یه سطح قرار داره و نمی تونم اولویت براشون تعیین بکنم.

حالا می خوام بدونم که ممکنه، گذر زمان پارامتر قیافه رو کمرنگ بکنه یا تا آخر عمر همش دنبال آدم میاد و همیشه توی ذهن هست؟

2. 2 کاربر از پست مفید برسرک تشکرکرده اند .

Eram (جمعه 11 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط برسرک نمایش پست ها

حالا می خوام بدونم که ممکنه، گذر زمان پارامتر قیافه رو کمرنگ بکنه یا تا آخر عمر همش دنبال آدم میاد و همیشه توی ذهن هست؟
    مطمئن باش کمرنگ نمیشه اونم برای شما که قیافه در اولویتهای اولتون قرار داره!
    پس خودتون گول نزنید تا واقعا به دلتون ننشسته قدمی برندارین!
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

4. 15 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

anisa (جمعه 11 مهر 93), asemaneabi222 (جمعه 11 مهر 93), elham.e (شنبه 12 مهر 93), Eram (جمعه 11 مهر 93), inventor (شنبه 19 مهر 93), mohammad6599 (دوشنبه 14 مهر 93), paniz93 (جمعه 11 مهر 93), pasta (جمعه 11 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 12 مهر 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 11 مهر 93), معاون کلانتر (جمعه 11 مهر 93), اثر راشومون (جمعه 11 مهر 93), برسرک (جمعه 11 مهر 93), دختر بیخیال (شنبه 12 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 17:34]
    سطح
    94
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 848
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام

یادتون باشه اگرشما اون دختر رو برای ازدواج انتخاب کنید اون دختر قطعا فکرمیکنه شما عاشق باطن و نیز ظاهرش هستین .برای دخترها بسیار مهمه که همسرشون عاشق ظاهرشون هم باشه علاوه برباطن.
    اگر بعدازدواج بفهمه شما از اول ظاهرش رو دوست نداشتید دچارشکست عاطفی بدی میشه.چون زنها بسیار روی این قضیه حساس اند.تاکید میکنم بسیاااااااااارررررررررررر ررررر .

توجه کنید: همانطورکه شما حق دارید با دختر دلخواهتان(هم ازنظر ظاهر و هم باطن)ازدواج کنید اون دختر هم حق داره باکسی ازدواج کنه که هم عاشق اخلاق و ویژگی های رفتاریش باشه و هم عاشقانه از چهره و زیباییش تعریف کنه.

این حق رو نه از خودتون و نه از ایشون دریغ نکنید.

موفق باشید...

6. 14 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 11 مهر 93), anisa (جمعه 11 مهر 93), asemaneabi222 (جمعه 11 مهر 93), elham.e (شنبه 12 مهر 93), inventor (شنبه 19 مهر 93), mohammad6599 (دوشنبه 14 مهر 93), pasta (جمعه 11 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 12 مهر 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 11 مهر 93), اثر راشومون (جمعه 11 مهر 93), برسرک (جمعه 11 مهر 93), دختر بیخیال (شنبه 12 مهر 93), رزا (جمعه 11 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,880 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    می خوام بدونم که ممکنه، گذر زمان پارامتر قیافه رو کمرنگ بکنه یا تا آخر عمر همش دنبال آدم میاد و همیشه توی ذهن هست؟
    سلام

در مورد قیافه و ظاهر حداقلش اینه که به دل بشینه در موردش تو دلت کلنجار نری که من اینو میخوام یا نه ایا خوشم میاد یانه؟
    کسی که به دل میشینه میدونی که نشسته وقتی دودلی یعنی ننشسته .این تجربه رو داشتم

ازدواج ریسک نیست دوست عزیز که شما رو گذر زمان حساب کنی با شاید ..... امکان داره ....انشالا......قضیه حل نمیشه .
    اگر الان نمیتونید دلتون رو راضی کنی قیدش رو بزنین .

البته موردهایی هست که با یک جلسه نمیشه قضاوت کرد اگر همه ملاک هاتون رو دارن بهتره دوسه جلسه وقت بذارین اگر نطرتون عوض نشد کلا قیدش رو بزنید .
    ادامه در صورتیه که نسبت به طرف مقابل خنثی هستی و میخایی ببینی با اشنایی بیشتر روند مثبته یا منفی .

یه خانم انتظار داره کاملا از ته دل از طرف همسرش ستایش بشه نه اینکه خودش رو مجبور کنه .
    در بحث ازدواج اجبار و زور زدن هیچ جایی نباید داشته باشه .

موفق باشید.
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : جمعه 11 مهر 93 در ساعت 22:29

8. 14 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 11 مهر 93), anisa (جمعه 11 مهر 93), asemaneabi222 (جمعه 11 مهر 93), elham.e (شنبه 12 مهر 93), Eram (جمعه 11 مهر 93), inventor (شنبه 19 مهر 93), mobin31080 (شنبه 12 مهر 93), mohammad6599 (دوشنبه 14 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 12 مهر 93), مصباح الهدی (جمعه 11 مهر 93), برسرک (جمعه 11 مهر 93), دختر بیخیال (شنبه 12 مهر 93), رزا (جمعه 11 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام

اگر واقعا چهره این دختر خانم به دلتون نمیشینه بهتره ریسک نکنید..چون چهره این خانم

بعد از ازدواج تغییر نمیکنه و همینی که هست باقی میمونه و تو بهترین حالتش

اینه که واستون عادی میشه.....اگر نمیتونید باهاش کنار بیاید پس هم آینده خودتون و هم این خانم رو تباه نکنید

شما الان حق انتخاب داری و میتونی ردش کنی ولی اگر ازدواج کردید دیگه نمیتونید به این قضیه فکر کنی که حالا میتونم ادامه بدم یا نه؟!
    همه آبهای دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند

مگر اینکه در داخل کشتی نفوذ کنند

بنابراین

تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت

مگر اینکه شما اجازه بدهید...

10. 5 کاربر از پست مفید رزا تشکرکرده اند .

Eram (جمعه 11 مهر 93), mohammad6599 (دوشنبه 14 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 12 مهر 93), برسرک (جمعه 11 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 دی 93 [ 11:58]
    سطح
    6
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 282 در 96 پست

Array
    سلام
    ببین دوستم من خودم کیف میکنم که شوهرم رو جایی میبرم و نشون میدم
    هیچ وقت در مورد ظاهرش نگران نیستم
    چون حتی وقتی به خودش نمیرسه چهره اش خوب و مورد پسند منه
    نمیگم زیباترین انسان روی زمینه ولی میگم از لحاظ ظاهری و شان اجتماعی سلیقه ی منو ارضا میکنه

شمام اگه موردی داری ببین از اینکه توی جمع کنارت راه بره و یا فرزندت شبیه اون بشه احساس خوبی داری یا نه؟
    حالا لازم نیست که چهره اش بی عیب باشه ولی به هر حال بایستی در سطح توقع خودت باشه

12. 7 کاربر از پست مفید aye تشکرکرده اند .

elham.e (شنبه 12 مهر 93), Eram (جمعه 11 مهر 93), inventor (شنبه 19 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 12 مهر 93), برسرک (جمعه 11 مهر 93), رزا (جمعه 11 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    کاملا بستگی به شخصیت خودتون داره. بعضی ادم ها هستند که جزئیات اونها رو از کل زده نمی کنه و پذیرش براشون راحته اما بعضی ادمها هم هستند که اگر جزء مورد رضایتشون نباشه کم کم کل نیز براشون غیر قابل تحمل میشه. باید ببینید در مسائل دیگر چطور هستید و چه مقدار از ذهنتون در برخورد با مسائل اختصاص به جزییات پیدا می کنه و چه مقدار اختصاص به کلیات.
    مثال خودم رو میزنم که به کسی برنخوره. من آدمی هستم که مقدار خیلی خیلی کمی ذهنم وارد جزئیات میشه. وقتی می خوام لباس بخرم وقتی به تنم اندازه باشه در اولین مغازه دیگه به اینکه آستینش الان اونی نیست که می خوام یا یقش دوست داشتم ایستاده باشه ولی نیست فکر نمی کنم. این شخصیت من در تمام مسائل زندگیم حتی در انتخاب همسر هم تعمیم پیدا کرد.

شما هم بهتره ببینید چه نوع شخصیتی دارید.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند
    ویرایش توسط deljoo_deltang : جمعه 11 مهر 93 در ساعت 22:56

14. 5 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

elham.e (شنبه 12 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), میشل (شنبه 12 مهر 93), مصباح الهدی (جمعه 11 مهر 93), برسرک (جمعه 11 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط برسرک نمایش پست ها
    سلام و احترام خدمت دوستان گرامی
    خیلی وقت هست که نوشته های دوستان رو مطالعه می کنم و خیلی چیزها از پست های کاربران و مدیرها یاد گرفتم. جا داره که اینجا یک تشکر به خاطر پستهای مفیدتون بکنم.

اما اصل مطلب اینه که خواستگاری یک دختر رفتیم و ایشون از همه لحاظ اون چیزی هست که می خوام (اینکه با یه جلسه به این نتیجه رسیدم نیست، منظورم سطح توقعاتش و ملاک هایی که داره و ضمن اینکه معرف همسایه مون بوده که خودش دوتا از خواهرهای این خانم رو برای پسرهاش گرفته و به نوعی شناختشون کامل هست).

اما قیافه ش به دلم ننشسته، قیافش قشنگه ولی این دل رو نمی دونم چی کارش بکنم!! مخصوصا پدرم که به شدت مشکل پسند هست همه جوره داره قیافش رو تایید می کنه. خلاصه بد جور دو دل شدم.

ملاک خودم هم اخلاق، خانواده و قیافه هست که دو مورد خانواده و اخلاق مورد تایید هستند و این سه ملاک هم در یه سطح قرار داره و نمی تونم اولویت براشون تعیین بکنم.

سلام جناب برسرک

نظر سایرین درست هست اما من می خوام از زاویه دیگه هم موضوع شما را ببینم.

شما فقط یک جلسه ایشون را دیدین.درسته؟
    شما می گید قیافش قشنگه ولی به دلتون ننشسته. ببینید نمی دونم ها! ولی یه احتمال هم می دم که شاید قیافه ایشون برای شما جدید بوده .مثلا شما یه جور قیافه می پسندیدین و تو ذهنتون داشتین بعد وقتی با یه قیافه دیگه مواجه شدین چون براتون و ضمیر نا خوداگاهتون جدید بوده، به دلتون ننشسته.

دکتر شیری می گن اگر جلسه اول به دل ننشست می شه جلسه دوم رفت. هم اینکه آدم وقتی دفعه اول یکی را می بینه نا خوداگاه ممکنه مقایسه بی موردی بکنه.
    هم اینکه چون دفعه اوله آدم یه استرسی داره.مخصوصا بعضی دختر خانوم ها که دفعه اولشون باشه یا زیاد تجربه نداشته باشند این استرس و نگرانی تو چهرشون نشون داده می شه. یعنی حس خوبی تو چهرشون نیست و ممکنه اون حس بد به شما منتقل بشه و به دل شما نشینه. چون حس مثبت تو به دل نشستن چهره هم موثره دیگه. نه؟

دارم با توجه به این می گم که هم خودتون و هم پدرتون می گین قشنگه ولی به دلتون ننشسته.

1.مساله دیگه اینکه آیا مادر و خواهر شما ایشان را بدون حجاب دیدند؟
    2.بعد هم آیا شما عیب خاصی در چهره ایشان دیدین که بدتون بیاد؟
    3.راستی می تونید به ما بگید چرا می گید قشنگ هستند؟ و چهره خاصی مد نظر شماست؟
    4.دختر محجبه هست؟
    5.آیا شما سابقه خواستگاری رفتن دارید؟

یه چیزی گاهی بعضی چهره ها مثلا با رنگ خیلی فرق می کنند. مثلا دختر روسری رنگی می پوشه چهرش فرق می کنه و به نظر شما خوب نمیاد.چون درواقع شما حواستون نیست که این رنگه را دوست نداشتین یا این رنگ چقدر رو چهره تاثیر داره. بعد جلسه بعد که یه رنگ دیگه می پوشه می بینید چقدر هم خوشتون میاد.

اگر بدتون نیومده و فقط دل شما هنوز خیلی جذبش نشده خب به نظر من می تونید یه جلسه دیگر هم برید و ببینید. و اگر این بار هم به دلتون ننشست دیگه ادامه ندین.

این هم بگم به دل نشستن معنیش این نیست که دل شما مثلا جابه جا بشه ها!

و در راستای اینکه بتونید به جوانب دیگه هم نگاه کنید و هم اینکه برای آیندتون هم خوب باشه؛ به نظرم تاپیک زیر را بخونید و همین طور تاپیک های توی اون را. بعد یه سری نکات در مورد تعریف به دل نشستن هم توی این تاپیک هست که فکر کنم براتون مفید باشه:
    تردید در انتخاب بعد از سه جلسه خواستگاری!

تاپیک زیر هم می تونه به شما کمک کنه تا ببینید از چه جنبه های دیگری هم باید به دل نشستن را دقت کنید:
    ظاهر و اندام دختری که به خواستگاریش رفتم اصلا شباهتی به ایده ال من نداره ولی ...

دقت کنید من اصلا نگفتم که قیافه ایشون را به خودتون بقبولونید!

فقط گفتم شاید تو یک جلسه نشه روی این حستان به خاطر دلایلی که گفتم قضاوت درستی کنید و بعد پشیمون بشید.
    پس بهتره ابتدا یکم با خوندن این تاپیک ها دیدتون را گسترده تر کنید و بعد دوباره یه جلسه دیگر هم ایشون را ببینید. این بار اگر به دلتون ننشست با خیال راحت جواب منفی بدین. به همین راحتی.

موفق باشید

- - - Updated - - -

گفتم شاید وقت نداشته باشید.تو این پست در مورد به دل نشستن توضیح داده شده: #33
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه
    ویرایش توسط مصباح الهدی : جمعه 11 مهر 93 در ساعت 23:09

16. 9 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

Amir_23 (شنبه 12 مهر 93), anisa (جمعه 11 مهر 93), inventor (شنبه 19 مهر 93), mobin31080 (شنبه 12 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 12 مهر 93), نیم پز (شنبه 12 مهر 93), میشل (شنبه 12 مهر 93), برسرک (جمعه 11 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    من با نظر مصباح الهدی عزیز موافقم . برای خودم هم پیش اومده بار اول ممکنه با قیافه ظرف نتونم ارتباط برقرار کنم اما وقتی بار دوم میبینم انگار برام آشناتره مخصوصا اگر شخصیتشو دوست داشته باشم .
    پیشنهاد میکنم یه بار دیگه ایشونو ببینید اگر باز هم دودل بودین ادامه ندین
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

18. 3 کاربر از پست مفید anisa تشکرکرده اند .

SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), مصباح الهدی (جمعه 11 مهر 93), برسرک (شنبه 12 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام برسرک عزیز

پسندیدن چهره با بعبارتی همون به دل نشستن موضوعی هست که نباید سرسری از کنارش رد بشی ... یک فرمول کلی برای این موضوع چه برای دختر خانم چه برای اقا پسر وجود داره که میگه :

اگه در اولین جلسه و اولین برخورد ظاهر طرف رو پسندیدید که جلسات اشنایی رو ادامه بدید تا اشنایی کامل و البته بدون دخیل شدن احساسات بخاطر ظاهر طرف....

اگر در اولین برخورد مردد بودید ، یعنی 50 -50 بودید و نه نسبت به ظاهر طرف مثبت بودید و نه منفی ، یک دو جلسه دیگه ادامه بدید چرا که این احتمال هست مهر ایشون بیفته در دل شما و ظاهر ایشون برای شما مقبول بشه .

و اگر هم در اولین جلسه ظاهر ایشون برای شما مطلوب و مقبول نبود اصلا ، بهتر هست دیگه جلسات رو ادامه ندید...

فراموش نکن که چهره دختر خانم ها بدون حجاب و بدون پوشش سر با حجاب متفاوت هست و مو برای دختر خانمها یکی از دو زینت هست ... پس برای این موضوع از مادر و خواهر خودتون هم مشورت بگیر و البته اگر قصد شما برای ازدواج جدی باشه و چند جلسه هم برگزار شده باشه طبق نظر برخی از مراجع میتونی بدون پوشش سر و قسمتهایی از بدن دختر خانم رو ببینی ...

به امید موفقیت.

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

20. 5 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

SpecialBoy (شنبه 12 مهر 93), فرهنگ 27 (شنبه 12 مهر 93), مصباح الهدی (شنبه 12 مهر 93), برسرک (شنبه 12 مهر 93), رزا (شنبه 12 مهر 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)