به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مهمان شوهر

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 مهر 93 [ 17:54]
    سطح
    7
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 4 پست

Array

مهمان شوهر

سلام دوستان خوبم مشکلی دارم که امیدوارم با کمک شما عزیران حل بشه.4ساله که ازدواج کردم خانواده همسرم شهرستان زندگی میکنند.من و شوهرم مهمان دوست هستیم ولی شوهرم خیلی بی ملاحظه است بدون اینکه با من هماهنگ کنه مهمون دعوت میکنه بعد به من میگه .فامیلاش ماهی 1بار 3_4 روز میان میمونن واقعا خسته شدم.همش کارم شده اشپزی.جالبه وقتی میان دوبار در روزم باید ببریم بگردونیمشون.وقتی میرن تا 1هفته مریض میشم از خستگی.وقتی میان رفتار شوهرم با من مثل یه خدمتکاره دایم دستور میده.هر دفعه هم بدتر میشه جوری رفتار میکنه که انگار من وظیفمه به مهموناش خدمت کنم.چه کار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 اسفند 93 [ 16:58]
    سطح
    29
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 86
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    88

تشکرشده 496 در 145 پست

Array
    برخورد شما با مهمانهای همسرتون چجوری هستش؟
    بعد از اینکه میرن چطور هستش؟
    آیا تا به حال در این مورد باهاش صحبت کردین؟ برخورد ایشون چی بوده؟
    یه مقدار از خصوصیات اخلاقی همسرتون و خودتون بیشتر توضیح بدین؟ مثلاً چند سالتونه؟ تحصیلاتتون چیه و ...؟

3. 2 کاربر از پست مفید مو فرفری تشکرکرده اند .

SpecialBoy (سه شنبه 08 مهر 93), شیدا. (سه شنبه 08 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 مهر 93 [ 17:54]
    سطح
    7
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    تا الان هیچ بی احترامی بهشون نکردم و هروقت اومدن بهشون خوش گذشته.شوهرم از برخورد من باهاشون کاملا راضیه ولی من خودم اذیت میشم.تا الان باهاش صحبت نکردم آخه رو این مسایل جدیه و براش مهمه واقعا میترسم مشکل بزرگی پیش بیاد.شوهرم فوق لسسانس 29و من لیسانس و خانه دار و 27 سالمه.

- - - Updated - - -

تا الان هیچ بی احترامی بهشون نکردم و هروقت اومدن بهشون خوش گذشته.شوهرم از برخورد من باهاشون کاملا راضیه ولی من خودم اذیت میشم.تا الان باهاش صحبت نکردم آخه رو این مسایل جدیه و براش مهمه واقعا میترسم مشکل بزرگی پیش بیاد.شوهرم فوق لسسانس 29و من لیسانس و خانه دار و 27 سالمه.

5. 3 کاربر از پست مفید nazly تشکرکرده اند .

SpecialBoy (سه شنبه 08 مهر 93), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 08 مهر 93), شیدا. (سه شنبه 08 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    عزیزم خب شمای لیسانسه نشستی توی خونه و خانه داری میکنی معلومه که همسرتون ازتون ی همچین توقعی پیدا میکنه
    بنظرم برا تنوع هم که شده چند ماهی بیرون از منزل شاغل باش اینطوری فامیل شوهرتم کم کم این عادت بد رو ترک میکنن و جای دیگه ای رو بعنوان پاتوق انتخاب میکنن
    ولی درکل وقتی میبینی همسرت این موضوع انقده براش مهمه پس سعی کن همیشه راضی نگهش داری از طرفی میتونی خیلی منطقی مشکلت رو هم با ایشون در میون بذاری ممکنه اصلا ایشون متوجه این نیست که شما اذیت میشی
    موفق باشی

[SIGPIC][/SIGPIC]

7. 3 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

SpecialBoy (سه شنبه 08 مهر 93), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 08 مهر 93), شیدا. (سه شنبه 08 مهر 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazly نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم مشکلی دارم که امیدوارم با کمک شما عزیران حل بشه.4ساله که ازدواج کردم خانواده همسرم شهرستان زندگی میکنند.من و شوهرم مهمان دوست هستیم ولی شوهرم خیلی بی ملاحظه است بدون اینکه با من هماهنگ کنه مهمون دعوت میکنه بعد به من میگه .فامیلاش ماهی 1بار 3_4 روز میان میمونن واقعا خسته شدم.همش کارم شده اشپزی.جالبه وقتی میان دوبار در روزم باید ببریم بگردونیمشون.وقتی میرن تا 1هفته مریض میشم از خستگی.وقتی میان رفتار شوهرم با من مثل یه خدمتکاره دایم دستور میده.هر دفعه هم بدتر میشه جوری رفتار میکنه که انگار من وظیفمه به مهموناش خدمت کنم.چه کار کنم؟
    1- هر وقت که بدون هماهنگی با شما دعوت کردند، به همسرت با مهربونی و لبخند بگو که عزیزم ای کاش قبلش به من گفته بودی و با هم هماهنگ می کردیم.
    من دوست دارم بهترین پذیرایی را از مهمونهامون بکنم. اگه از قبل بدونم زمان مناسبی را انتخاب می کنم. مثلا باید ملافه ها را بشورم یا می خوام مواد غذایی لازم را آماده کنم (سبزی سرخ کردن یا ... یه چیزایی بگو) که وقتی مهمونها می آن بیشتر بتونم کنارشون باشم و بهمون خوش بگذره.

2- نگو مهمان شوهر. با این عبارت، خودت داری به دیگران و خودت تلقین می کنی که مهمان کس دیگری هستند و شما فقط خدمتکاری (ببخشید).
    اونها مهمان خانواده ی شما دو نفر هستند. اقوام نسبی شوهرت و سببی خودت.

3- مهمانی که چند روز می مونه، دیگه نباید مثل مهمان یک وعده ای باهاش رفتار کرد. از خودشون کمک بگیرید. محترمانه و جراتمندانه. مخصوصا اگر خانم جوان همراهشون هست برای آشپزی و اگر کمی مسن یا بیمار هستند برای کارهایی مثل سالاد درست کردن و ... ازشون کمک بخواهید.
    یه بار که یکیشون می گه من ظرفها را می شورم، شما تشکر کن و بعد بگو خیلی ممنون که کمک می کنید. از این به بعد شما ظرفهای نهار را بشور و من ظرفهای شام را.

4- وقتی همسرت دستور نامناسب می ده یا خسته هستی، مودبانه بگو عزیزم الان خیلی خسته ام. یک ربع دیگه بلند می شم انجام می دم. اگر خواهرشوهر جوان تر یا مهمان جوان تری که بی ادبی نشه توی خونه هست، می تونی بگی ... جان می شه لطفا میوه ها را بیاری یا ...

و مهم تر از همه این که اگر زودتر اقدام نکنی تبدیل می شه به وظیفه و عادتی که تغییر و ترکش خیلی سخته.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

9. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

SpecialBoy (سه شنبه 08 مهر 93), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 08 مهر 93), هم آوا (سه شنبه 08 مهر 93), خیال تو (چهارشنبه 09 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    مهمانی که در ماه 3-4 روز خانه شما هستند دیگر شما بهتر است تکلف و تشریفات را در پذیرایی کنار بگذارید تا اینطور نشود که تا یک هفته بعدش مریض باشید. اگر ساده بگیرید و با آنها هم انقدر صمیمی بشوید که کمک حالتان شوند خوب به نظرم 3-4 روز در 30 روز نباید خستگی زیادی را به دنبال داشته باشد.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

11. 5 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

SpecialBoy (سه شنبه 08 مهر 93), فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 09 مهر 93), هم آوا (سه شنبه 08 مهر 93), شیدا. (سه شنبه 08 مهر 93), صبا_2009 (چهارشنبه 09 مهر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)