به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

چرا و چگونه در انتخاب عشق اشتباه مي كنيد؟!!!

سلام به اعضاي تالار همدردي :
    اين كلمات رو هممون شنيديم ، من عاشق فلاني هستم ، من عشقم رو دوست دارم ، اون معشوق منه

عشق ، عاشق ، معشوق

یکی از مواردیکه پدر صاحاب دخترها و پسرها را در آورده است عاشق شدن آنها می باشد. امکان ندارد کسی را پیدا کنید که عاشق نشده باشد و روزی 2000 مرتبه به خود بد و بیراه نگفته باشددلیل اصلی آن عدم شناسایی عشق از جاذبه طرفین به دلیل کم تجربگی آنان میباشد.اینکه میبینیدهمواره پسرها دخترها را متهم به بیوفایی میکنند و می خواهند از آنان انتقام بگیرند و دخترها هم پسرها را نامرد میخوانند!(در همين تالار هم مشهود هست) ،همه مرگش همین موردیه که گفتم…عوامل دیگری نیز وجود دارد ولی موارد زیر مراحل و عوامل غلطی هستند که شما را از حقیقت دور میکنند و نمی گذارند فکر کنید.مسلماً یک رابطه که بر پایه بنیانی کج قرار گرفته نمی تواند چیز سالمی باشد…ولی اکنون شما آنها را خواهید شناخت و با کمی تمرین می توانید چشمانتان را باز کرده و خود را کنترل کنید..با بیاد داشتن این موارد دیگر براحتی اشتباه نمی کنید….
    1-مکان اشتباه…در این گونه عشقها مکان آشنایی یک محل عمومی مثل کافی شاپ ، پارک ، خیابان و غیره و یا مکانهایی مثل مهمانی ، عروسی و نظایر اینها میباشد.نکته اصلی اینجاست که شما در هیچیک از این مکانها نمی توانید آزادانه با هم حرف بزنید و اگر هم بتوانید بدلیل اتفاقی بودن برخورد مختان کلید کرده و دستخوش هیجان میباشد.

2--غیبت معشوق…جمله ای از آلن وجود دارد که میگوید : قدرت عشق در غیبت آن میباشد.شما بعد از برخورد یا به معشوق دسترسی ندارید یا یک دسترسی کوتاه مثل تماس تلفنی یا 2 دقیقه دیدار سر کوچه!!!..شما وقتی امکان برخورد و یا تبادل نظر ندارید امکان ندارد بتوانید بگویید که طرف برای شما مناسب است یا خیر..فقط یک واقعیت وجود دارد وآن هم اینکه شما نقاط ضعف وی را نمیبینید و تمام آنچه را که دوست دارید فرد مورد علاقه تان داشته باشد برای او فرض میکنید!!!!شما از او یک شخصیت می سازید و آن را میبینید نه آنچه که واقعاً او هست…
    3-دروغگویی…این عامل بیشتر از جانب پسرهاست.آنها بمحض آشنایی با فردی می دانند که وی را نمی خواهند ولی برای یک استفاده جنسی شروع به پرت و پلا گویی میکنند.دخترها هم مسلماً نمی خواهند که اسباب لذت باشند پس مقاومت می کنند.در نتیجه یک حباب از رابطه شکل میگیرد که بسرعت میترکد و چیزی جز پاره ای ضربات روحی باقی
    نمی گذارد…
    4-تلقین…شما در برخورد اولیه عموماً جذب صورت و اندام طرف میشوید.شما مدام به هم عادت میکنید و خواهان یکدیگر میشوید در حالیکه در باطنتان گرایش چیز دیگریست.مثل انسان تشنه برای آب به هر دری میزنید و بعد از سیرابی چشمانتان را باز میکنید.مقوله ها را لطفاً با هم قاطی نکنید…سر حد یک رابطه عاشقانه می تواند یک رابطه جسمی باشد ولی یک خواهش جسمی در پناه عشق بزودی شما را با لگد از خواب بیدار میکند…
    5-چشمان بسته…در ملاقاتها و دیدار ها آنچنان تو کف لعبتی که تور زده اید میروید که دیگر نه هیچ چیز میشنوید نه میبینید!!!بعد از یک چنین ملاقاتهایی اگر به شما بگویند چی شد؟؟شما فقط دری وری خواهید گفت!!پس این ملاقاتها هیچ نکته مثبتی ندارد.
    6-تقلای بیمورد..شما برای تور کردن طرف مورد علاقه از همه چیز و همه کار میزنید و تمام تمرکزتان را برای بدست آوردن معشوق جمع میکنید.بعد که تلاشهای شما به اشتباه از سمت وی علاقه شدید معنی شد و شما خیالتان راحت شد ، بادتان می خوابد و دوباره خودتان میشوید..حالا بامبول در میارین…چون دچار یک نارضایتی پنهان از تلاشی که کرده اید میباشید..رابطه شما بزودی از هم میپاشد…
    7-…پسرها و دخترها از سنین پایین شروع به یافتن همسر میکنند.در زمانی که هیچ آمادگی اجتماعی ندارند.آنها یک نیاز ساده دوستی با جنس مخالفرا که بدلیل بلوغ شکل میگیرد را به غلط عشق تعبییر میکنند..با مغزی خام به هم تعهداتی میدهند.غافل از اینکه زمان ، شرایط واقعی را برایشان آشکار میکند و آنها براحتی ضربه روحی می خورند…این ضربات آنقدر تاثیر دارد که در سنین بالا بدور خود دیواری از بی اعتمادی بکشند و همان دیوار باعث تنهائی شان بشود

2. کاربر روبرو از پست مفید erfan25 تشکرکرده است .

asemani (چهارشنبه 14 فروردین 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 شهریور 91 [ 12:07]
    سطح
    56
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 174
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    87

تشکرشده 88 در 46 پست

Array

RE: چرا و چگونه در انتخاب عشق اشتباه مي كنيد؟!!!

من همه ی حرفاتونو اقا عرفان قبول ندارم حتما تا الان عاشق نشدین

سینه ی تنگ من و بار غم او هیهات مرد این بار گران نیست دل مسکینم

در دلم گرد ستمهاست خدایا مپسند که مکدر کند ایینه ی دل تمکینم

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

خانم دانا قرار نيست كه همه در انتخاب عشق اشتباه كنند و ........ هستند كساني كه راه صحيح عشق و عاشقي رو انتخاب كردند و مي كنند و اميدوارم شما هم جزو كساني باشين كه در انتخاب عشقشون با ديد باز و آگاهي لازم گام بر مي دارند .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 مهر 87 [ 04:11]
    سطح
    37
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

سلام!
    خسته نباشید!
    وای که چقدرازین جمله ها بدم میاد!!!((من عاشق فلاني هستم ، من عشقم رو دوست دارم ، اون معشوق منه))...
    به مراتب اینا قشنگترین جمله های ممکنه میتونن باشن!!اما کیه که معنای واقعیشو درک کنه!!!..اصلا"عاشق ومعشوق واقعی مگه پیدا میشه؟!!!
    از پستتون خیلی استفاده کردم دستتون دردنکنه آقا عرفان.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    56
    دستاوردها:
    تشکرها
    87

تشکرشده 88 در 46 پست

Array

خانم اندیا مگه بده ادم عاشق یکی باشه مگه بده معشوقشو دوست داشته باشه البته به قول اقا عذرفان همون عشقی که با اگاهی به وجود اومده باشه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    56
    دستاوردها:
    تشکرها
    87

تشکرشده 88 در 46 پست

Array

ببخشید اقا عرفان

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

ببخشيد آقاي عرفان ولي شما مطئنيد كه همه ي پسر ها فقط و صرفا براي سو استفاده از دختر ( مخصوصا جنسي )‌ دروغ ميگن؟البته دروغگويي يك كار خيلي زشت و پستي هستش ولي من هميشه اين حرفتون رو قبول ندارم كه ميگين دروغ ميگن تا بخوان از دختر سو استفاده كنن البته اكثرا اينطوريه ولي هميشه نه!!!!....اين كلمات تور كردن و اينها كه به كار ميبريد.....
    خوب اگه منظورتون عشق و عاشقي از جانب دختر هاست كه تا يه حدي قبول دارم ولي اگه منظورتون از جانب پسرهاست قبول ندارم ..... چون پسري فكر ميكنه عاشقه كه معشوقش رو واسه اهداف پست و كثيف خودش نخواد و واقعا دوستش داشته باشه وگرنه كدوم پسري هست كه دختر رو صرفا واسه سو استفاده جنسي و لذت بخواد و بعدش هم فكر كنه كه عاشقه ؟؟؟؟ شايد بتونه ديگران رو گول بزنه ولي خودش رو چي ؟؟؟؟؟ خودش رو ميتونه گول بزنه؟؟؟؟؟
    در ضمن راجع به كشش گفتيد . من قبول ندارم كه اين كشش صرفا جنسي هستش .... كشش ميتونه روحي و عاطفي باشه هميشه كه بين دختر ها و پسر ها اين كشش جنسي نيست كه اونها رو خواهان همديگه كرده ؟؟؟؟؟؟؟؟(البته قبول دارم كه غالبا اينطوريه ..... ولي هميشه اينطور نيست . ممكنه عاطفي باشه يا احساسي باشه ولي مطمئن باشين هستن كساني كه هدفشان و كششون جنسي نيست.)
    قبول دارم كه اكثرا اينجوريه ولي اينكه شما اينها رو جمع ميبندين اين درست نيست.مگر اينكه بخواين بگين پسرها هيچ موقع عاشق نميشن و بخواين به دختر ها هشدار بدين وگرنه فكر نميكنم كه در مورد همه ي پسرها همه ي اينچيزهايي كه گفتين صدق كنه
    در ضمن اين مواردي كه شما گفتين صرفا واسه اين دوستي هاي مسخره است كه يك پسره دختره رو ميبينه و تورش ميكنه ولي هيچ هدفي جز خوش گذروني نداره ولي كساني هم هستند كه از دوستي شون قصد ازدواج دارن ( گرچه راهشون اشتباهه و نميدونن كه دارن راه رو اشتباه ميرن ) حتي اگه تو انتخاب عشقشون دچار اشتباه بشن يا بعضي از اين موارد رو رعايت نكنن ناشي از عدم اطلاعاتشون راجع به ازدواج باشه ولي نبايد همه رو مثل هم تصور كرد
    البته من خودمم نظرم نسبت به دوستي مساعد نيست و به كساني كه هنوز وارد اين راه ها نشدن پيشنهاد ميكنم كه هيچ موقع نشن كه اگه ضرر نكنن اكثرا سود هم نميكنن و قطعا راه پرخطري رو در پيش گرفتن كه احتمال اينكه ضربه بخورند خيلي بشتر از موفقيتشون هستش ولي واسه كساني كه حالا دچار عشق و عاشقي شدن توصيه ميكنم كه بيشتر مطالعه كنن و اول از عشقشون مطمئن شن و روش هاي صحيح شناخت همديگه و رفتار با هم رو ياد بگيرن و بعد در رابطه با عشقشون اقدام كنن
    البته اين نظر من بود ( و البته تا حدي دفاع از خودم بود كه من درسته كه راه رو اشتباه رفتم ولي نه من نه دوستم حداقلش اينه كه قصد لذت جويي مخصوصا جنسي از همديگه نداشتيم و درسته كه شايد حتي در عشقمون اشتباه كرديم و راه رو اشتباه ميرفتيم ولي از اون قصد و منظورهايي كه شما ميگين نداشتيم همش ناشي از عدم اطلاع كافي از شرايط ازدواج و .... بود )
    البته مطالب خوبي بود و خيلي به درد پسرها و مخصوصا دختر هايي ميخوره كه هنوز گرفتار اين عشق و عاشقي ها نشدن و ممنون از مطالبتون
    اميدوارم كه خدا همه ي پسرها و دختر ها رو به راه راست هدايت كنه كه در زندگيشون اشتباه تصميم نگيرن و راه رو اشتباهي نرن و با احساسات و عواطف همديگه بازي نكنن (آمين )

9. کاربر روبرو از پست مفید حنان تشکرکرده است .

حنان (پنجشنبه 24 تیر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آبان 89 [ 20:14]
    سطح
    29
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    26

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

خانم حنان دستتون درد نکنه ..جوابتان جالب بود...مرسی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)