به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 آبان 93 [ 21:16]
    سطح
    1
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تفاوت فرهنگی در ازدواج

سلام من سالگی همش 24 سالمه کارمندم هستم حدود یک ماهی میشه که یکی از همکارام بهم پیشنهاد ازدواج داده البته منظورم از پیشنهاد ازدواج اینکه مامانش زنگ زده خونمون و منو خواستگاری کرده وقتی مامانش و خواهراش اومدن به نظر من اصلا خوب نیومدن راستش اصلا از لحاظ کلاس بهمون نمیخوردن اصلا حتی لباس پوشیدنشونم با ما فرق داشت در ضمن عمه همکارمم اومده بود همشم میگفت ما خانوادمون اهل پز و قرتی بازی و اینا نیستیم ومهریه عروسم14 سکه بوده نمیدونم حالا چون ما باهشون فرق داشتیم فک میکرد ما پزیم یا چیز دیگه خلاصه من به مامانم گفتم نه اما مامانم میگفت خب کارش خیلی خوبه درامدش خوبه تحقیق کردیم گفتن خیلی پسره خوبیه و قرارشد پسره یه روز بیاد خونمون که باهم حرف بزنیم بار دوم که اومدن و حرف زدیم من واقعیتش مشکلی با پسر ندارم اما با خانوادش اصلا نمیتونم کنار بیام فکر اینکه تو مجلس عروسیم دوست و فامیل اینا رو ببینن داره دیونم میکنه من دوس دارم خانواده همسرم بهمون بخوره دوس دارم از رفت امد باهاشون خوشحال باشم نه اینکه همش قایمشون کنم از اینو اون اصلا طرز حرف زدنشون طرز لباس پوشدنشون حتی شغلایی که شوهر خواهراش و اعضای خونوداش دارن اصلا به ما نمیخوره یه مشکل دیگم که دارم اینه که پدر همکارم یک دستش معلوله مثلا نمیتونه رانندگی کنه یا چیز سنگین بلند کنه من میترسم اگه ما باهم ازدواج کنیم کارای زندگی اونا هم روی دوش پسرشون باشه چون تک پسره
    شما میگین با این اوصاف من چکار کنم چون ما همکارم هستیم اگه بهش بگم برای بار سوم بیان خونمون دیگه اونا و خنواده خودم همه چی رو تموم شده میدونن اگه بگمم نه همه چی تموم شده
    در ضمن اینکه هر روز میبینمشم منو آزار میده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    سلام صنم جان.
    میشه بیشتر توضیح بدی؟ مثلا خانواده ی خواستگارت چطوری حرف میزنن یا چطوری لباس میپوشن که تو فکر میکنی به شما نمیخوردن؟ میشه با مثال برای ما توضیح بدی؟ شغل شوهرخواهراش مثلا چیه؟ جزییات رو لازم نیست بگی راجع به شغل. به طور کلی بگو شغلشون چیه؟ منظورت از تفاوت فرهنگی چیه؟ تفاوت تحصیلی؟ محل زندگی؟ یا تفاوت اعتقادی؟ کدومش؟ توی دیدگاه تو آدمها چطور از هم متفاوت میشن؟ همسرت چقدر شبیه خونواده اش هست؟ به همسرت به تنهایی میتونی افتخار کنی و قایمش نکنی؟
    ویرایش توسط نیکیا : یکشنبه 06 مهر 93 در ساعت 01:57

3. 4 کاربر از پست مفید نیکیا تشکرکرده اند .

aye (یکشنبه 06 مهر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 06 مهر 93), هم آوا (یکشنبه 06 مهر 93), شیدا. (یکشنبه 06 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 آبان 93 [ 21:16]
    سطح
    1
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیکیا نمایش پست ها
    سلام صنم جان.
    میشه بیشتر توضیح بدی؟ مثلا خانواده ی خواستگارت چطوری حرف میزنن یا چطوری لباس میپوشن که تو فکر میکنی به شما نمیخوردن؟ میشه با مثال برای ما توضیح بدی؟ شغل شوهرخواهراش مثلا چیه؟ جزییات رو لازم نیست بگی راجع به شغل. به طور کلی بگو شغلشون چیه؟ منظورت از تفاوت فرهنگی چیه؟ تفاوت تحصیلی؟ محل زندگی؟ یا تفاوت اعتقادی؟ کدومش؟ توی دیدگاه تو آدمها چطور از هم متفاوت میشن؟ همسرت چقدر شبیه خونواده اش هست؟ به همسرت به تنهایی میتونی افتخار کنی و قایمش نکنی؟
    سلام
    خب مامانش با لهجه روستایی حرف میزد خب خونواده من همشون فرهنگی ان و کارمند ولی اونا شغل آزاد دارن مثل کشاورزی و معماری
    نه همکارم کاملا با خونوادش فرق داره از لحاظ لباس پوشیدن و حرف زدن اصلا من تعجب کردم که اینا خونوادشن
    معمولا تو خواستگاری تا چند جلسه نگذره کسی حرف از سکه نمیزنه و لی برای اینا انگار همون جلسه اول همه چی تموم شده بود داشتن از سکه حرف میزدن
    در کل دیدین یه عده از مردم تو خواستگاری میگن اوه سخت نگیرینو دیگه همه باید عروس شنو داماد به این خوبی سر 2 جلسه عقد میکنن اینا اون جوری بودن
    در ضمن من نمیگم خدای نکرده کسایی که روستایی ان یا شغل آزاد دارن ادمای بدی هستن من دارم از تفاوت حرف میزنم لطفا دوستان جبهه نگیرن

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 آبان 93 [ 21:34]
    سطح
    5
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 20 در 12 پست

Array
    متاسفانه اين يه مشكل خيلي بزرگ هست كه هيچ وقت حل نميشه ! اصلا فكر نكنيد با خانوادش فرق داره تجربه تلخ ما رو تكرار نكنيد حتي بچه هاتون هم از اين موضوع اسيب ميبينن ! و هميشه از اين وضع خجالت ميكشن ! تفاوت به نظر فقط در ظاهر و شغل هست ولي چند سال كه بگذره تازه متوجه اشتباهتون ميشيد ، البته تصميم نهايي رو خودتون ميگيريد ولي من نتيجه همچين ازدواج غلطي هستم ! من هيچ وقت همچين كاري رو خودم انجام نميدم ، اميدوارم خوشبخت بشيد

6. 3 کاربر از پست مفید Asalasal تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 07 مهر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 06 مهر 93), هم آوا (یکشنبه 06 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 دی 93 [ 11:58]
    سطح
    6
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 282 در 96 پست

Array
    سلام عزیزم
    یعنی عین منی
    من همین مشکلات رو داشتم
    ولی من خودم خیلی خاکی ام
    میرم خونشون تو روستا نه دستشویی درست حسابی دارن نه میتونن در حد مامان اینای من پذیرایی کنن نه خواهر شوهرام لحن جالبی دارن
    همش تیکه می اندازن الکی
    نمیدونم چرا وقتی منو میبینن یا جاریمو میخوان بگن ما از شما بهتریم
    ما که روستایی هستیم کلی هنر داریم شهریا اینجورین اونجورین کلاس میزارن و .... همینجور الکی بخدا
    هیچی تو عروسی مون کمک نکردند
    همه ی پولهای مجردی شوهرم رو گرفتند و یه کادو هم به من نمیدن عیدها

امااااااااااااااااااااااا ااا
    امااااااااااااااااااااااا اااااااااااااا
    امااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا شوهرم بسیار آقاست. رفتارش مثل شهری هاست. بی پوله ولی مودبه. عصبانی نمیشه هیچوقت. خوجمله. افتخار میکنم که به کسی نشونش بدم.
    پدر و مادرش بسیار مهربونن
    ندارن کمک کنن ولی متواضعند
    اونها اصل کاری اند.
    به درک که خواهراش نیش میزنن. به درک که تو عروسی ام نصف عروسی دهاتی بودند. به درک که کمکمون نکردند. به درک که غیر اصل کاری هاش ایده آل من نیستن.

کفه ی ترازو به سمت امتیازات همسر من سنگین تره.
    من یه کوه رو واسه ی آینده ام انتخاب کردم.
    پای همه ی کمبودها هم وایمیستم

شمام ببین می ارزه به بله گفتن یا نه؟؟؟
    سنگهاتو وا بکن باهاش قبل ازدواج. و بگو چه نگرانی هایی داری. اگه پذیرفت و تاییدت کرد و خواست که حامی ات باشه ارزش داره.

8. 3 کاربر از پست مفید aye تشکرکرده اند .

maedeh120 (دوشنبه 07 مهر 93), هم آوا (یکشنبه 06 مهر 93), رزا (یکشنبه 06 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    صنم جان ببخشید که توی پست قبلیم به جای واژه ی خواستگار از واژه ی همسر استفاده کردم. حواسم نبود...
    صنم عزیز من از دیدگاه خودم جواب میدم وممکنه با دیدگاه بقیه متفاوت باشه. منم توی یک خونواده ی تحصیلکرده بزرگ شدم و به جز مادرم که خانه دار هست تمام اعضای خونواده ام تحصیلات دانشگاهی و شغل های خیلی خوب دارن. اینکه نگران تفاوت فرهنگ بین خودت و خواستگارت هستی نگرانی کاملا به جایی هست اما این نگرانی رو از لهجه و مسایل اینچنینی عبور بده و به مرام و منش خوانواده ی همسرت توجه کن. آیا مادر خواستگارت زن مهربونی بود؟ یا اهل نیش و کنایه؟ خواهراش چطور؟ سلیقه ی لباس پوشیدنشون با تو فرق داشت یا پوشش شون؟ می ترسی کارای خونواده ی خواستگارت بیفته روی دوش شما؟ خب این دیگه به شخصیت خواستگارت و انتظارات خونواده اش بستگی داره. میتونی ازش سوال کنی این مورد رو. چقدر به خونواده اش وابسته است؟ هر چیزی که نگرانت میکنه رو ازش بپرس. شهامت داشته باش." از نظر من " لهجه داشتن مادرشوهر، شغل شوهر خواهر و برادر شوهر و.... اصلا دلایل خوبی برای رد کردن یک خواستگار خوب نیستند. مگر اینکه این تفاوت های ظاهری تفاوت های عمیق تری رو به دنبال داشته باشه. شما باید پروسه ی آشنایی رو بدون وابسته شدن و با جدیت،کمی طولانی تر کنید. سوالاتتون رو به طور شفاف و با شهامت از خواستگارتون بپرسید. سعی کنید با مرام و منش و خوی خوانواده ی خواستگارت و خود خواستگارت بیشتر آشنا بشی. و نکته ی مهم اینکه اگر خونواده اش رو همینطوری که هستند پذیرفتی باهاش ازدواج کن و اگر نتونستی و فکر میکنی بعدها ممکنه به خاطر خانواده اش به همسر آینده ات سرکوفت بزنی و مدام شغل و لهجه ی خونواده اش رو به روش بیاری و یا خودت رنج ببری و اذیت بشی "به نظر من" قید این ازدواج رو بزن.
    ویرایش توسط نیکیا : دوشنبه 07 مهر 93 در ساعت 00:51

10. 2 کاربر از پست مفید نیکیا تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 07 مهر 93), maedeh120 (دوشنبه 07 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    عزیزم واسه منم 2 3 مورد اینجوری پیش اومد از محیط کارمم بود با اینکه خود فرد خیلی خوب بود ولی خوانوادش با ما فرق داشتن . من چون خودمو میشناسم تفاوت زیادو نمیتونم تحمل کنم اصلا قبول نکردم . بنظرمم خیلی کار عاقلانه ای نیست مگه اینکه شانسی طرف انقد خوب باشه که دیگه تفاوت فرهنگی به چشم نیاد . من طوری بودم که حتی قبول نکردم با پسره صحبت کنم که نکنه خیلی خوشم بیاد چون خوانوادشونو قبول نداشتم . بازم همه چیزو در نظر بگیر . امیدوارم تصمیم خوبی بگیری.
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

12. 2 کاربر از پست مفید anisa تشکرکرده اند .

maedeh120 (دوشنبه 07 مهر 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 07 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    راستش منم یه خواستگار دارم خودش خیلی خوب و مودبه اما پدر و برادرش خیلی لهجه دارن .. اما خواهر و یکی دیگه از برادراش تحصیلکرده ان ... البته تقریبا روشن فکرن برای روستا هم نیستن .. اما اقلیتی هستند که روی اصالتشون خیلی پایبندن .... تفاوت فرهنگ مشکل نیست فقط شاید تا طمانی که بخوای با فرهنگشون اخت بشی یکم سخت باشه همین ....
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

14. کاربر روبرو از پست مفید maedeh120 تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (دوشنبه 07 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام عزیزم

صنم جان این مواردی که شما گفتی تفاوت تو نوع پوشش و شغل و تحصیلات تفاوت فرهنگی فاحشی به حساب نمیاد... در واقع بهتره بگی سلایقمون بهم نمیخوره

شما میتونید از خاستگارتون درباره آداب و رسومشون بیشتر تحقیق کنی مثلا بعضی جاها هستن که شیر بها میگیرن ولی بعضی جاها اصلا عیب میدونن قضیه شیر بها

رو مثلا این نمونه ای از اختلاف فرهنگیه...

مشکل شما بیشتر سلیقه اییه که باید با خودت صادق باشی که من میتونم با این خانواده احساس راحتی داشته باشم یا از وجودشون خجالت زده نمیشم اگر تردید

داری و فکر میکنی نمیتونی باهاش کنار بیای پس ردش کن چون این احساس بعده ها تبدیل به کینه وعقده میشه برات
    همه آبهای دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند

مگر اینکه در داخل کشتی نفوذ کنند

بنابراین

تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت

مگر اینکه شما اجازه بدهید...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    همانطور که خودتونم میدونید تو جامعه ما وقتی دو نفر ازدواج میکنن در واقع دو تا خوانواده وصلت میکنند... شما نمیتونین آقا پسر رو از خونوادشون تفکیک کنید.. ایشون تو اون فرهنگ و خانواده بزرگ شدن و مسلما ریشه های تفکرشون مشابه هست... اگر چه ظاهر ممکنه بنا به شرایط فرق داشته باشه... شما باید بیشتر وقت برای شناخت بزارین و ببینین اصلا میتونین باهاشون کنار بیاین یا نه... این که در همین دو جلسه شغل اعضای خانوادشون براتون به عنوان یه اختلاف مطرح شده به احتمال زیاد برای انجام مراسمتون و ..... هم با استرس های زیادی مواجه میشین... من نمیتونم قضاوت کنم اما برداشتم اینه شما براتون اهمیت داره خیلی از این مسائل پس بیشتر فکر کنید برای تصمیم گیری تا خدایی نکرده بعدا براتون مشکل پیش نیاد...من نظرم اینه با خوانوادشون حتما قبل جدی شدن رفت و امد کنید تا روابطشونو با هم ببینید...نحوه زندگی کردن و اهمیت دادن به همسرشون... فقط اینو در نظر نگیرین که آقا پسر فرق داره حتما بررسی کنید...

17. 2 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 07 مهر 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 07 مهر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)