به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 مهر 87 [ 04:11]
    سطح
    37
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

Arrow قبول دارید شکاک بودن دختر به پسر از دوست داشتن بیش از حده؟

سلام.دلم میخواد اینجارو اینقدر صمیمی بدونم که یه سری مشکلات شخصی یا سوالاتی که تو دلمه و در اطراف خودم میبینم و براشون هیچ جواب منطقی ای نتونستم پیدا کنم اینجا بیان کنم...
    من و نامزدم چندسال هست که باهم آشناشدیم و الان 2سال میشه که عقد کردیم البته هنوز سرخونه زندگی خودمون نرفتیم.همسرم پزشک و من دانشجوی هنرهای تجسمی(نقاشی)هستم.ازونجاییک همسرم رو خیلی دوست دارم و بهم خیلی علاقه مندیم تقریبا"اگه درطول روز نبینمش چه وقتی در محل کارش باشه چه منزل مرتبا"باهاش تماس میگیرم!شاید روزی حدود 20_30بار بلکه بیشتر...مثلا"وقتی محل کارش هست ودر حال ویزیت کردن بیمار,باهاش تماس میگیرم و بهم میگه که الان نمیتونم صحبت کنم چون مریض دارم و من در جواب بهش میگم پس گوشیرو نگه میدارم...البته باید بگم که چرا این جمله رو میگم...چون احساس میکنم اون مریضی که کنارشه نکنه بخواد یه دختر جوون باشه وبخواد از همسرم سوء استفاده کنه(البته باید این نکته روهم بگم که من هیچ چیز بدی تا به حال ازش ندیدم یه پسر با ایمان وبا خانواده که نه هیچوقت دوست و رفیق باز بوده و همیشه بهترین تفریحش میتونه کتاب خوندن باشه)اما با چندباریکه من به محل کارش رفتم وبا برخورد با همکارای خانوم(ماما-پرستار) مریضا و مراجعه کننده هاش کم کم این حس درمن به وجود اومد که چقد ارتباطای این افراد باهم صمیمانه است...مخصوصا"با همکارهای خانوم....کاش میدونستین چقدر برام تحمل این موضوع سخته که ببینم همکار خانوم همسرم بخواد برای یکی از بیماریهاش بیاد پیش همسرم و ازش بخواد که معاینش کنه....همسرم فوق العاده روراسته و هیچ چیز مخفی بین من و اون نیست هر اتفاقی توی طول روز براش بیوفته به من میگه و منو بهترین دوست خودش میدونه چون همیشه من براش بهترین راهنما بودم و هستم.مدتیه متوجه شدم بیش ازینکه بخوام احساسات و عواطفمو بهش نشون بدم دارم 24ساعته سوالاتی ازین قبیل ازش میپرسم:امروز چنتا مریض داشتی(که البته این یه پیش زمینه برای پرسیدن اینکه آیا مریض جوون هم داشتی که دخترم
    باشه؟)....البته بعضی اوقات با مهربونی و آرامش جوابمو میده اما اکثرا"احساس میکنم اصلا"خوشش نمیاد ازین سوالم!!!...یا امروز خانومx که همکارشه باهات حرفی نزد؟!اصلا"اومد توی اتاق تو؟چی گفت؟!چنددقیقه پیشت بود؟!
    شاید فکر کنین من چقد باید شکاک یا مریض باشم که اینارومیگم...ولی باورکنین تا توی موقعیت من نباشین منظور کاملمو متوجه نمیشید.خودم دلم نمیخواد از صبح که همسرم بیدار میشه منم همراهش بیدار بشم صرفا"برای اینکه هر لحظه با موبایلش تماس بگیرم تا ببینم کجاست و ...آخه میدونین؟!بعضی ازین مریضا که پیش همسرم برای ویزیت میان برای مشکلات زنانگی و معاینه میان!ومن اصلا"نمیتونم فکرشو هم بکنم که همسرم یه دختر جوون رو برای معاینه اونم بخاطر مشکلات زنانگی روی تخت بخوابونه و...هرچند که همسرم توی مطب همچین ویزیتی نمیکنه و این کارو ماما انجام میده اما بعد از اون ماما باید مشکل اون خانوم رو به پزشک ارجاع بده تا order دارویی بده...واینکه اون ماما چی میگه به همسرم بابت مشکل اون مریض و چه شکلی توصیف کردنش منو رنج میده!نمیتونم بیخیال این قضایا بشم!وازینکه این حالات روحی رو دارم دارم واقعا"اذیت میشم. ازطرفی دلم نمیخواد همسرم فکرکنه که من بهش شک دارم!همه جوره بامن و با این اخلاقم کنار میاد اما بعضی وقتها واقعا"کم میاره و از کوره در میره و عصبی میشه...بهش میگم وقتی داری باهام تلفنی صحبت میکنی مریض میاد تو قطع نکن بزار من صداتونو بشنوم وخودم زود قطع میکنم اما بعضی وقتها قبول نمیکنه گوشیشو خاموش میکنه و...وخدا میدونه توی این مدت که گوشیش خاموشه من چه فکرایی که نمیکنم.....دلم میخواد اون لحظه لحظه ی مرگم باشه!
    با خودم میگم چرا قطع کرد؟!!!چرا نزاشت گوش کنم!!!با اینکه بارها بهش گفتم با این کارت حساسیت منو بیشتر میکنی فقط خودت میتونی بهم کمک کنی این اخلاقمو کنار بزارم واگه اینجوری برخورد کنی من بیشترازونچیزیکه فکرشو میکنی اذیت میشم باز کارشو تکرار میکنه!البته به ندرت...
    همسرم ازهیچ کاری برای اینکه بهم ثابت کنه دوستم داره کم نمیزاره.تک تک کاراشو با نظرخواهی من شروع میکنه و تو همه ی موارد چه شغلی چه درسی(چون داره فوق تخصص میگیره)بامن مشورت میکنه.وقتی توی کلاس دانشگاه هستم یکی از بزرگترین آرزوم اینه که بتونم بیام از کلاس بیرون و بهش زنگ بزنم ببینم چی کار داره میکنه!!لازم به ذکر هستش که اینکارای من باعث شده که تمام همکارانش هم متوجه حساسیت من به شوهرم بشن!طوریکه روز پزشک که بود من فردای اونروز محل کار همسرم رفتم چون جشن داشتن و یکی از همکارای خانوم همسرم که من به شدت ازطرز برخوردش با همسرم متنفرم(چون وحشتناک صمیمانه باهمسرم برخورد میکنه)البته شاید من اینجوری فکر میکنم.روبه من کردو گفت:دیروز میخواستم به آقای دکتر اس ام اس بزنم و روز پزشک رو بهش تبریک بگم اما گفتم شاید شما خوشتون نیاد....خوب معلومه که خوشم نمیاد!!!!
    من همسرمو بینهایت دوست دارم!اما مدتیه به من کم توجه شده!ازکارام خسته شده!هنوز جشن عروسی نگرفتیم و زیریه سقف زندگی نمیکنیم!نمیخوام فکرکنه همیشه دارم میپامش!فکرکنم تا حدودی تونستم منظورمو از مشکلم بیان کنم!هرچند که خیلی پیچیده ترازین حرفاست اما اگه بخوام جزء به جزء حساسیتامو بیان کنم اندازه ی یه رمان میشه...من به دلگرمی احتیاج دارم!احساس تنهایی میکنم منو راهنمایی کنین خواهشا"...
    (این متن یکی از مشکلاتی هست که ممکنه خیلی از ما باهاش مواجه باشیم ومشکلاتی ازین قبیل ...)مگه غیرازینه که این خانوم از دوست داشتن بیش از حد به همسرش میخواد همیشه برای خودش باشه؟!...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 اردیبهشت 88 [ 10:09]
    سطح
    52
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    80

تشکرشده 79 در 52 پست

Array

RE: قبول دارید شکاک بودن دختر به پسر از دوست داشتن بیش از حد میتونه

واقعا حساسی!!!
    مادر من ماما هست و تا اونجا که من بدونم نیازی نیست خود ماما پاشه بیاد توضیح بده! و همه چی رو تو کاغذ می نویسه و میده دکتر اونم در موارد نادر چون خودشم تقریبا همه ی دارو ها رو میده!
    و بهتره بدونی همکارای پزشک و ماما و پرستار و... خیلی باهم صمیمی نیستن! مگه محیط کاریشون اونطور باشه(البته مرد با زنش نه خانوما باهم)!
    شما هم با این کارا اونو از آینده می ترسونی و ممکنه واسه همیشه از دستش بدی!
    یه نکته هم بگم از صحبت های شما این برمیاد که احساس می کنید شوهرتون از شما سره و البته کمتر از شما محبت می کنه درسته؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 30 شهریور 88 [ 16:30]
    سطح
    39
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 16 پست

Array

RE: قبول دارید شکاک بودن دختر به پسر از دوست داشتن بیش از حده؟

سلام دوست عزیز
    به تالار همدردی خوش آمدی
    درست مثل منی؟ اما ازمن نصحیت زیاد بهش گیر نده چون بعد از یک مدت خسته میشه وخودت بیشتر اذیت میشی
    به خودت بفهمون که اون درحق شما نامردی نخواهد کرد،
    خودت را سرگرم کارهای روزانه کن تا کمتر به این موضوع فکر کنی.
    درست میفرمایین شما ما خانمها برای از دست ندادن آنها نگران هستیم چون خیلی دوستشون داریم
    اما تا حالا از خودت سوال کردی که خوب اونم منو دوست داره >
    بله عزیزم اونا هم ما را دوست دارن اما اعتماد کامل بهمون دارن اگرنه مردها که غیرتی تر هستن
    ما خیلی از دید منفی نگاه میکنیم
    شما هم دوست عزیز سعی نکن با این کارها بهش بفهمونی که اعتماد نداری نسبت بهش
    روزهای قشنگ زندگیت را با سوتفاهم از بین نبر
    امیدوارم موفق بشی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 شهریور 90 [ 18:24]
    سطح
    44
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 49 در 25 پست

Array

آنديا جان تا كي مي خواي اينجوري خودت رو عذاب بدي و زندگي رو براي خودت و شوهرت تلخ بكني . به هر حال بايد با شغل شوهرت كنار بياي .نمي توني جلوي ارتباطش رو با افراد مختلف كه به دلايل مختلف باهاشون سرو كار داره بگيري .اگه از شوهرت مطمئن هستي سعي كن به خودت آرامش بده .به نظر من هميشه باهاش تماس داشته باش ولي زياده روي نكن .آدم اگه خيلي به يه چيز بدبين باشه بالاخره چيزي كه ازش مي ترسه بر سرش ميآد .پس به نظر من بدبين نباش و فكر بد نكن .زياد هم سئوال پيچ نكن چون خودش گزارش روزش رو برات مي‌آره .در ثاني شوهرت متوجه شكاكيت يا حساسيت تو بشه مجبور مي شه پنهانكاري كنه چون نمي تونه ارتباطش رو با ديگران قطع كنه و اوضاع فكريت خيلي بد مي شه .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 مهر 87 [ 04:11]
    سطح
    37
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

سلام دوستای خوبم.خیلی ممنون ازینکه راهنماییم کردین.واقعا"احتیاج داشتم یکی کمکم کنه...باهام صحبت کنه!چون خودم میدونم کارم اشتباهه و میخوام دیگه تکرار نکنمشون...همیشه ازینکه یکی راهنماییم کنه آروم میشم و تاثیرپذیرم مطمئنم با صحبتای خوب و دلگرم کنندتون میتونم خودمو اصلاح کنم حداقل سعی خودمو خیلی میکنم...ازهمراهیتون بینهایت ممنونم...متشکرم mke عزیز.somi گلم.اسماء مهربونم....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 اردیبهشت 88 [ 10:09]
    سطح
    52
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    تشکرها
    80

تشکرشده 79 در 52 پست

Array

راستی یه آقا هم به من پی ام داد منو با شما اشتباه گرفته بود!
    میشه شما هم یه سر به تاپیک
    اینجوری چرا؟؟؟
    تو قسمت سوالات دختر و پسر بزنی؟ ممنون میشم آخه دوستان قدیمی مرامو یادشون رفته!

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 آذر 87 [ 23:34]
    سطح
    35
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

شما بی نهایت همسرتان را دوست دارید اما سعی نکنید با وسواس بیش از اندازه او را از دست بدهید به او اطمینان کنید وازصمییم قلب دوستش داشته باشیداو نیز مطمئنا شما را با هیچ کس عوض نمی کند در ضمن قبل از این که دچار مشکل جدی شوید حتما به یک روان شناس هم مراجعه کنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 تیر 91 [ 11:23]
    سطح
    57
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    تشکرها
    650

تشکرشده 657 در 204 پست

Array

برو این پست و کامل بخوون فکر کنم دست از کارات بر می داری
    عزیزم راه اشتباهی رو داری می ری همسرتو با سوالات خسته نکن تو عقد کرده ای اون متعلق به شماست پس دلیلی برای نگرانی وجود نداره
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=3701

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 اردیبهشت 92 [ 12:37]
    سطح
    62
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    تشکرها
    277

تشکرشده 281 در 126 پست

Array

دوست خوبم اگه به همین رفتارهایت ادامه بدی به زودی شوهرت از دستت می ره. شما از روز اول می دونستید ایشون پزشک هستند پس باید این واقعیت ها رو قبول می کردی. دوما دوست من قبل از وجود شما تمامی همکاران و بیماران همسرتون وجود داشتند. اگه می خواست به یکی از اونا دل ببنده پس چرا با شما ازدواج کرد؟؟؟
    عزیزم هر چه بیشتر این کارها رو بکنی بیشتر همسرت ازت فاصله می گیری. این رفتارهای شما یعنی خودتو باور نداری و فکر می کنی همسرت از تو لایق تره و زن های لایق تری هم دورش هستند ، پس اگه مواظب نباشی از دستت می ره !!! به نظر من کمی اعتماد به نفش خودتو بیشتر کن و سعی کن اول خودت بیش از هر کس دیگه ای خودت و زیبایی هاتو قبول داشته باشی . وقتی این حس که همسرت بهتر از تو نمی تونه پیدا کنه در تو تقویت بشه مطمئن باش کمی آرامتر می شی. عزیزم یک مشاور بهتر می تونه کمکت کنه. تا دیر نشده سعی کن این مشکل رو حل کنی.
    ما همه برات دعا می کنیم.
    روی هر پله که بایستی خدا یک پله ازت بالاتره. نه به خاطر اینکه خداست. به خاطره اینکه دستتو بگیره...

هر شب درانتهای شب نگرانیهایت را به خدا واگذار کن و آسوده بخواب. به هر حال او در تمام شب بیدار است ...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اسفند 89 [ 00:35]
    سطح
    47
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    تشکرها
    50

تشکرشده 74 در 28 پست

Array

آنديا جان منم دقيقا حساسيتهاي تورو داشتم.اگه پستهاي منو خونده باشي متوجه ميشي.ولي چي شد؟همسرم خسته شد و حالا زندگيم داره از بين ميره.دقيقا ميتونم درکت کنم عزيزم.ولي تو با اين کارات داري آزاديهاشو ازش ميگيري.اونم انسانه.احتياج به آزادي داره.نذار يه جوارايي اتفاقاتي که براي من افتاد براي تو هم تکرار بشه.توروخدا اينقدر حساس نباش.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)