به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 آذر 93 [ 13:22]
    سطح
    14
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 173 در 57 پست

Array

@@سوالای من تو خواستگاری ته کشیده!!!

سلام بچه ها

من چند جلسه ای هست با آقایی آشنا شدم که تقریبا" 90 % معیارای منو دارن تمام سوالات مذهبی . خانوادگی . تحصیلی و مالی و غیره رو از ایشون پرسیدم . واقعا" موندم دیگه چی بپرسم....

می خوام با اخلاقشون آشنا شم ولی نمیدونم دقیقا" چی بپرسم؟
    من کلا" آدم کم حرفیم و چون تو همه ی خواستگارای قبلیم سر معیارای اصلیم به تفاهم نرسیدیم الان که به اینجا رسیدم واقعا" نمیدونم چه سوالایی مطرح کنم که بیشتر ایشون و بشناسم یا از خودم چی بگم ....

یعنی می شه واقعا" مصباح الهدی بیاد کمک

2. کاربر روبرو از پست مفید فرشته آسمان تشکرکرده است .

فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 03 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,880 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام فرشته آسمان

تو سایت سرچ کنی دستت میاد منم برات چندتا لینک گذاشتم .
    میدونی ادم وقتی با کسی ادامه میده خود به خود سوال پیش میاد یعنی هر جلسه که باهاش حرف میزنی یسری مسایل پیش میاد که بعدا میخوایی بپرسی.خوب فکر کن بشین با زرنگی سوال در بیار
    مثلا همون سوالات مذهبی و فرهنگی و .... که میگی پرسیدی اگه دقت کنی شاید کلی پرسیده باشی بشین مثلا مصداق های مذهبی بودن رو پیدا کن و به شکل سوال درش بیار و بپرس ،نه اینکه فقط بپرسی ایا شما مذهبی هستید یا خیر و ایشون هم بگن بله و تمام .
    هرچند منم موقعیت شما رو داشتم سوالام ته کشیده بودندمیدونم چی میگی.
    اینها رو بخون شاید فرجی شد.

چه سئوالاتی در جلسه خواستگاری بپرسیم؟!

http://www.hamdardi.net/thread-31014.html

دانلود سخنرانی روانشناسی - دانلود سمینار ازدواج موفق (دکتر شاهین فرهنگ)

http://www.hamdardi.net/thread-16046.html

- - - Updated - - -
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

4. 2 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

دختر بیخیال (پنجشنبه 03 مهر 93), عشق آفرین (پنجشنبه 03 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    خب عزیزم بگو بله دیگه
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

6. کاربر روبرو از پست مفید maedeh120 تشکرکرده است .

رزا (پنجشنبه 03 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام عزیز.
    خیلی چیزها هست که میشه پرسید و به خصوصیات طرف غیر مستقیما پی برد.

مثلا اولین سوالی که معمولا هر دختری از خواستگارش میپرسه اینه که هدفش از ازدواج چیه؟
    آیا فقط در پی اینه که عرف رو به جا بیاره و از تنهایی رها شه یا واقعا احساس میکنه از یک جایی به بعد لازمه آرمان هاشو در چارچوب خانواده عملی کنه و برای زندگی مشترکش برنامه داره.

سوال دیگر اینکه محدوده ی آزادی های شما در زمینه ی خانوادگی، اجتماعی، مالی و ... چیه؟ آیا خسیسه، ولخرجه، مستقله، آیا دوست داره هر شب برید خونه مامانش اینا یا متعادله، آیا به شما استقلال لازم رو برای حضور در خانواده ی خودتون، حضور در اجتماع، مسافرت و ... میدن؟ مستبد هستند یا مشورت پذیر، لجوج هستند یا منعطف این سوال ها رو بهتره غیر مستقیم پرسید.

سوال دیگر اینکه دیدگاهشون نسبت به یک خانوم و مسئولیت های او چیه؟
    دیگر اینکه از نظر ظاهری بیرون خونه، درون خونه، چه جور تیپی میپسندن و چه تیپی دارند.

از نظر احساسی چه جور شخصی هستند؟ آیا به راحتی میتونن ابراز علاقه کنند یا خیر؟ آیا خجالتی هستند یا نه؟ منفعل هستند یا مقتدر
    آیا منزوی هستند یا اجتماعی، در خانواده شون چطور با ایشون رفتار میشه، مورد احترام هستند یا نه؟ اینها چیزهایی هست که باید با سوالات غیر مستقیم و هدف دار پرسیده بشه.

بررسی کنید که آیا در شغلشون استمرار دارند یا شاخه به شاخه میپرند؟ دل میدن به کار و مسئولیت یا شانه خالی میکنند .

علایقشون چی هست. تفریحاتشون، دوستانشون، از غذا و رنگ و موسیقی مورد علاقه گرفته تا به آخر... همه اینها مشخص میکنه چقدر میتونید با هم تعامل داشته باشید. به نظر من هیچ چیز به اندازه ی اینکه افراد علایق مشابه داشته باشند، نمیتونه در آینده میونشون صلح و آرامش ایجاد کنه. نه به این معنا که علایق عین هم باشه، اما این مهمه که با علایق هم مشکل نداشته باشید. همچنین علایق نشان دهنده ی ساختار شخصیتی فرده. سنتیه، مدرنه، احساسی هست، خشن هست، منطقی هست، شوخ طبع هست یا جدی... اینها چیزهایی هست که در قدم اول پیش پا افتاده جلوه میکنه ولی بعد خودشو نشون میده.

آداب و رسوم های خانوادگی خیلی مهمه در موردش صحبت بشه.

از سلامت جسمی هم بهتره پرسیده بشه.

در مورد تربیت فرزند و ... پرسیده بشه که معیارشون برای تربیت فرزند چیه. آیا بر پایه مذهبه ، یا تحصیل، یا دنیای نوین...

در مورد حساسیت هاشون خیلی مهمه جویا بشید. هر کسی اصل هایی در زندگی داره که بیش از دیگر موارد براش مهمه. مثلا من شاید خیانت و دروغ و غیره رو بتونم تحمل کنم و ببخشم. اما اگه کسی سرم داد بزنه یا بدتر از اون بخواد دستشو حتی به نشانه ی تهدید بالا ببره.... هیچی دیگه، روحش شاد و یادش گرامی!

به هر حال یکم سر صحبت باز کنید، ایشون هم سوالاتشون رو مطرح میکنند، چیزهای بیشتری به ذهنتون میرسه. الکی نیست تو نامزدی ملت 12 شب تا 6 صبح صحبت میکنند. حرف حرف میاره.
    همچنین بد نیست قبل ازدواج مشاوره برید!
    به هر حال موفق باشید.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.
    ویرایش توسط عشق آفرین : پنجشنبه 03 مهر 93 در ساعت 12:11

8. 2 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

mobin31080 (پنجشنبه 24 مهر 93), دختر بیخیال (پنجشنبه 03 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام عزیزم

من اسمتون چند وقتی تو تالار میبینم خیلی آرامش بخشه دوستش دارم!

من سوالات خانوم sarkesh خوندم ، حرفایی که میخواستم بزنم بعضیاش با سوالات خانوم سرکش یکی بود، خب پس من از حرفای مشابه فاکتور میگیرم ، تا وقتتون صرف حرفای تکراری نشه.

من چند جلسه ای هست با آقایی آشنا شدم که تقریبا" 90 % معیارای منو دارن تمام سوالات مذهبی . خانوادگی . تحصیلی و مالی و غیره رو از ایشون پرسیدم . واقعا" موندم دیگه چی بپرسم....

90 درصد معیارهارو دارن؟چند جلسه با ایشون ، جلسه آشنایی داشتین؟
    این جلسات چند ساعته و درچه مکان هایی برگزار شده؟
    اگه امکانش هست بصورت تیتر وار معیارهاتون هم مشخص کنین؛ تا بهتر بشه بهتون کمک کرد.
    چند تا مثال بزنین که چی ازشون پرسیدین؟ در چه غالب هایی ؟
    مثلا مذهبی بودن یک معیار کلیه ، چه سوالات جزیی پرسیدین متوجه شدین 90 درصد معیارهاتون و دارن، آخه این درصد ، درصد بسیار بالاییست از نظر هم کفو بودن دو انسان نسبت بهم دیگه! پس باید خیلی اطلاعات دقیق و جزیی پرسیده باشین که به این درصد رسیده باشین.

می خوام با اخلاقشون آشنا شم ولی نمیدونم دقیقا" چی بپرسم؟

راه های متفاوتی وجود داره برای آشنایی با اخلاقیات یک انسان، شما اول باید از اخلاقیات خودتون آشنایی کاملی داشته باشین ، و خطوط قرمز زندگیتون هم معین کنین.
    هر انسانی صفت های خوب و بد و باهم داره! شما اول باید برای خودتون مشخص کنین که چه صفت هایی و میپسندین ، چه صفت هایی مورد پسند شما نیست و خیلی به ندرت باهاشون میتونین کنار بیاین.(یعنی مطمعنا هیچ آدمی در کره زمین وجود نداره که صفت بدی نداشته باشه. هرآدمی به یک نسبتی کم یا زیاد صفت های بد و درخودش داره! دیگه این بستگی به میزان حساسیت و درجه تحمل شما و میزان شدت این صفت در این آدم و... داره )

بعد از مشخص کردن این صفت ها ، و میزان تحمل و حساسیتتون ، باید سوالاتتون و درخصوص این صفت ها مشخص کنین، یا سوالاتتون و میتونین در قالب یک داستان یا یک موقعیت مشابه برای خواستگارتون مطرح کنین.

و سپس پاسخ ها و واکنش هاشون ، بررسی کنین.

مثلا صفت های بدی که من اینجا اکثرا خوندم ، که خانوم ها نتونستن با اینها کنار بیاین، صفتی مثه ، بددهنی، عصبی بودن، خساست ، یا برعکسش عدم آینده نگری درست مرد و ولخرجی زیاد، و عدم رعایت حد وحدود مناسب در خصوص رفتار با نامحرمو.......

شما علاوه بر مشخص کردن میزان صبر و تحملتون در صورت مواجه شدن با این صفت ها! باید میزان مدیریت خودتون هم مشخص کنی. مثلا ممکنه یک آدم کلی ویژگی های مثبت داشته باشه ، اما آدمی باشه که زود عصبی میشه، اگه شما دختری حساس و زودرنجی باشین ، و نتونین این رفتارها و مدیریت کنین ، پس این آدم اگه 90 درصد معیارهاتون هم داشته باشه بخاطر همچین موردی زندگی باهاشون برای شما خیلی سخت و دشوار میشه.

عصبی بودن یک آدم و میشه با قرار دادنشون در موقعیت های متفاوت متوجه شد، یا مثلا وقتی جلسات آشناییتون بیرون برگزار میشه ، بیشتر میتونین به میزان عصبی بودنشون پی ببرین.
    مثلا پشت چراغ قرمز ها، یا زمان های شلوغ و پر ترافیک ، میتونین از واکنش هایی که نشون میدن متوجه بشین چه مقدار بر اعصابشون مسلط هستن.
    حتی میتونین یک مکان شلوغ و پر ترافیک و خودتون انتخاب کنین .

تا ، تاحدودی نسبت به شخصیتشون پی ببرین.

یا مثلا درمورد میزان خرج و مخارجشون ، میتونین بعد از چند جلسه ای که در خونه گذاشتین ازشون بخواین جلساتی هم بیرون خونه گذاشته بشه و از ایشون بخواین مکانش و زمانش و خودشون تعیین کنن، یجورایی میزان خرج کردن ایشون وسلیقه اشون دستتون میاد ، اما اینها یسری ملاحظات هم داره ، اولا اصلا خوب نیست زیادتر از حد جیبشون خرج کنن چون این نشون میده اصلا آینده نگر نیستن ، خوب هم نیست .دوما اینم درنظر بگیرین که معلوم نیست شما در آینده همسرشون بشین پس انتظار زیادی هم از نظر مخارج نباید ازشون داشته باشین. اما یک دید کلی این امر از نظر خرج کردن و سلیقه ای آقا بهتون میده.

یا میتونین ازشون بپرسین، چه جشن هایی تو خانواده اشون مرسومه، مثلا روز مادر و پدر روز تولدو روز عیدو...
    این جشن ها خودمونیه و کوچیکه یا نه همه فامیل جمع میشن و خیلی هم بزرگه ، (یک نکته ای و بگم اصلا فکر نکنی اگه بگن نه ما همه مناسبت هارو جشن میگیریم، و همه فامیل هم دعوت میکنیم، پس این یعنی خسیس نیستن و این خیلی خوبه، نه ! باید ببینی این خانواده افراطی عمل نکنن، متناسب با جیبشون خرج کنن.و جشن بگیرن. یعنی نه افراطش خوبه نه تفریطش! حد وسط و متناسب خوبه)

روزهای مادر و پدر و تولداشون و یادشونه، چه کارهایی این روزها براشون انجام میدن؟ چه هدیه ای میگیرن؟ یا اصلا اکثرا یادشون نیست و هدیه ای هم نمیخرن.
    ارزش هدیه از نظر مالی مهم نیست(البته بازم این قضیه به خودتون مربوطه ، این قضایا نسبیه باید دید تا چه حد به شما و خانواده نزدیک هستن)

اما مثلا من معمولا به میزان احساساتشون اهمیت میدم ، ممکنه یک نفر بگه من صبح که از خونه میرم بیرون یک شاخه گل میخرم میرم به مامانم میدم و روزو بهشون تبریک میگم و از زحماتشون کلی تشکر میکنم و اونروز و سعی میکنم خیلی بهشون کمک کنم ، این جملات برای من کفایت میکنه. همین که بدونم قدر مادر و پدرشونو میدونن و اهل ابراز احساسات هستن و قدرشناس هستن، کفایت میکنه. اما ممکنه برای یکی دیگه میزان و ارزش مالی کادو هم خیلی مهم باشه. خب پس اینطوری میتوینن بفهمین ایشون در اینجور موارد چه خرج هایی میکنن.

درمورد ارتباطشون با نامحرم ، اینمورد و من خودم همیشه باهاش مشکل داشتم ، زیاد صداقت ندیدم ، یعنی حرف با اونی که من همیشه درظاهر میدیدم متفاوت بود البته دلیلشم میدونم بخاطر این بوده که من هیچوقت نخواستم طرف مقابلم متوجه میزان دقیق سخت گیری من در این معیار بشن چون خواستم خود واقعیشون و نشون بدن.

بنابراین من خودم این مورد و زیاد تو پرسشام متوجه نمیشم معمولا تو دیدن ها در شرایط مختلف متوجه میشم.

مثلا دیدن این فرد تو محیط کار ، و ارزیابی برخورد اون شخص با نامحرم در محیط درسی یا کاری، یا خانوادگی.
    دیگه میدونین این مورد کاملا نسبیه ، و بخود شما بستگی داره.

مثلا خانواده ی یک نفر دختر خاله و عمو و عمه و زن داداش و... نامحرم نمیدونه ، اهل دست دادن باهاشون هست از اون طرف هم این دخترا اهل اینکه حجاب رعایت نکنن هم هستن. همیشه هم اینطور نیست که فکر کنین این مورد و لازم نیست بپرسم چون خانواده های باز اینکارا و میکنن و اینجوری هستن ، نه من خانواده ای و میشناسم که خانوم هاشون در محیط بیرون چادری هستن ، و خانواده ای مذهبی ، اما دختر خاله ها مثلا پسر خاله ها رو داداش خودشون میدونن و جلوشون بی حجاب هستن.

پس این مورد اگه براتون مهمه حتما ازشون بپرسین ، چه کسانی و در خانواده نامحرم میدونن، و میزان رفتارشون با نامحرم تا چه حدیست! حتی حد حجاب نامحرم جلوشون هم میتونین بپرسین.

از طرفی بپرسین از شما چه انتظاراتی دارن، شما باید جلوی افراد نامحرم از نظر پوشش چگونه باشین؟

خب وظایف یک خانوم و اینکه هدف از ازدواج چیه و... که خانوم sarkesh فرمودن، دیگه من این موارد و تکرار نمیکنم حالا من میگم ، علاوه بر سوالات خانوم سرکش ،

باید ببینین ، تا چه میزان ایشون در مورد خانومها اطلاعات دارن، و میزان انعطاف پذیریشون در ارتباط با خانوم ها تا چه حدیست.

به خودشون از نظر میزان اطلاعاتشون چه نمره ای میدن، و آیا فکر میکنن اطلاعاتشون و باید خیلی بیشتر کنن، برای کسب این اطلاعات باید چکار کنن، اینارو از ایشون بپرسین، مثلا شما خودت عزیزم تو این تالار بودی ، حالا من نمیدونم فعالیتتون چقدر بوده، اما اگه سعی کرده باشی از روحیات آقایون اطلاعاتی کسب کنی یا مقالاتی خونده باشی ، این نشون میده شما آدمی هستی که برای آینده زندگی متاهلیت برنامه داری ، ایده داری و میخوای برای هرچه بهتر شدن کیفیت زندگیت تلاش کنی.

حالا بد نیست بدونی که آقاایی که قراره باهاشون ازدواج کنی تا چه حد علاقه مندن تا از میزان روحیات همسر آینده اشون اطلاعات داشته باشن.
    تا چه میزان علاقه مند هستن که مهارت های لازم ارتباطی و زناشویی و یاد بگیرن.(حالا یا از طریق کتاب یا مقاله یا کلاس)

یا میتونین ازشون بپرسین ، تا چه میزان در کارهای خانه به مادرشون و خانواده کمک میکنن در چه کارهایی کمک میکنن! برخی آقایون هستن در شرایط نیاز خانواده حتی تو غذا درست کردن و تمیزکاری خونه خیلی کمک میکنن، حتی اگه ببینن خانواده نیاز به کمک در تمیزکاری یا آخر هفته ها داره ، از برنامه تفریحیشون بخاطر خانواده میگذرن.

یا میتونین ازشون بپرسین ، مثلا همسرتون مریض احوال شده ، نمیتونه غذا درست کنه، شما چکار میکنین.
    یا مثلا همسرتون کلی مهمون دعوت کرده تو خونه هم کلی کار دارین ، شما از چند هفته قبل قرار گذاشته بودین با دوستانتون برین تفریح ، شما چکا ر میکنین؟

همسرتون مریض احواله یا اصلا خسته هست حوصله کار خونه و غذا درست کردن و مهمون داری نداره، شما سرکار بودین اومدین خونه دیدین خونه کثیف و غذا هم ندارین ، مادرتون زنگ زده میخواد بیاد خونتون شما چه جوابی به مادرتون میدین و بعد چکار میکنین؟

یا مهمون دعوت کردیم قرار بوده کسی بیاد خونه به همسرتون کمک کنه، شما هم از قبل قرار تفریح با دوستانتون گذاشتین، مهمونی زنونه بوده ، نیازی به حضور شما نبوده، اما کسی که قرار بوده بیاد خونه به همسرتون کمک کنه نیومده، کلی خرید دارین و کلی کار و تمیز کاریو..... شما در اینجا چکار میکنین؟

شما سرکار بودین ، مادرتون بهتون زنگ زده دعوتتتون کرده بیرون خونه اشون شام، از سرکار برگشتین دیدین همسرتون سرش درد میکنه و داره استراحت میکنه. واکنش شما چیه؟

کلی سوالللللل داریم عزیزم همه رو میتونی بپرسی؟!اینا دریک حوزه بود من نوشتم، بازم خواستی درخدمتیم .

راستی به تنوع سوالات در یک جلسه دقت کن!!!

شما که همه سوالاتتو و یجا و یروز نمیتونی بپرسی، خب باید سوالاتت هرجلسه رو مشخص کنی، مثلا شما معیارهای کلیتونو مشخص کردین دیگه، بعد اینارو جزیی کردین، مثلا سوالات بخش وابستگی به خانواده ، بخش میزان مذهبی بودن، بخش عصبی، بخش مستقل بودنو.....

اینها همه رو بخش های کلی و مشخص کن، جزیی هاشون و سوالاتی که مرتبط با اینهاست هم مشخص کن زیرشون بنویس، بعد بهشون اولویت بده، و از هربخش یکی یا دوتا رو بردار و تو یک جلسه بپرس، چون سوالات زیاده، مثلا وقتی سوال مذهبی و پرسیدی و خب ایشون ممکنه یک واکنشی داشته باشن یا جوابی بدن که مجبور بشین کلی بحث دراون مورد بکنین، اینجوری شما وقتی دوباره میری رو سوال بعدی که اتفاقا اونم مربوط به بخش مذهبی بودن ، یجورایی هم جلسه خسته کننده میشه ، هم خواستگارتون فکر میکنن شما خیلیییییییی روی این مسله سخت گیر هستین، یا ممکنه دلزده بشن، یا اینکه سعی کنن برای اینکه نظر شما رو جلب کنن الکی خودشون و خیلی مذهبی نشون بدن تا شما بیشتر راغب بشین. شما میخواین با شخصیت واقعی ایشون آشنا بشین نه اینکه ببنیین تا چه میزان بازیگر خوبی هستن.

بیشتری ها مطمعن باش دلزده میشن، یا مثلا اگه خیلیییی زیاد از میزان وابستگیشون به خانواده بپرسی و همه سوالاتت چه سوالات مستقیم چه غیر مستقیم در این خصوص باشه ، در 70 درصد موارد فرار میکنن فکر میکنن از همین اول میخوای از خانواده جداشون کنی، پس سعی کن
    تنوع سوالاتتون در موضوعات متفاوت زیاد باشه.
    نگران نباش وقت واسه سوال پرسیدن بسیار است.

من کلا" آدم کم حرفیم و چون تو همه ی خواستگارای قبلیم سر معیارای اصلیم به تفاهم نرسیدیم الان که به اینجا رسیدم واقعا" نمیدونم چه سوالایی مطرح کنم که بیشتر ایشون و بشناسم یا از خودم چی بگم ....

یعنی شما بیشتر درونگرا هستین تا برونگرا؟ خب این مسله و حتما مشخص کنین ، ببینین ایشون چطور؟ ایشون بیشتر برونگرا هستن یا درونگرا!

از نظر رفت و آمد هاتون مشخص کنین، خانواده شما بیشتر اهل رفت و آمد و مهمونی هستن، یا خانواده ایشون !هم کفو بودن از این لحاظ ها هم خیلی مهمه.

بازم میگم اگه معیارهای اصلیتون و معین کنین و ببنین تا کجاها و تفاهم رسیدین ، بیشتر میشه بهتون کمک کرد. چون هرکسی منحصر بفرده و متفاوته، باید نسبت بخودش بسنجه و مشخص کنه.

مثلا از سوالات تکراری فاکتور گرفتم ، باز ببین چقده طولانی شد

چقده این بیخیال پر حرفههههه!!!!با خودم گفتم ، میرم ، باز دوباره میام برات مینویسم، الان که یک نگاه به بالا میکنم ، حتما با خودت میگی روتم میشه بری باز بیای بنویسی
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : پنجشنبه 03 مهر 93 در ساعت 13:46

10. 5 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

maedeh120 (شنبه 05 مهر 93), mobin31080 (پنجشنبه 24 مهر 93), mohammad6599 (چهارشنبه 09 مهر 93), برسرک (پنجشنبه 03 مهر 93), عشق آفرین (پنجشنبه 03 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته آسمان نمایش پست ها
    سلام بچه ها

من چند جلسه ای هست با آقایی آشنا شدم که تقریبا" 90 % معیارای منو دارن
    عزیزم با این 90 درصد اینجا نباید باشی الان باید بری دنبال کارای جشن عروسیت دیگه سوالای خواستگاری میخوای چیکار

دختر بیخیال
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

ویرایش توسط abi.bikaran : پنجشنبه 03 مهر 93 در ساعت 13:41

12. 3 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

maedeh120 (شنبه 05 مهر 93), mohammad6599 (چهارشنبه 09 مهر 93), فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 09 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام فرشته جان

به نظر من می تونی ایمیل ایشون را بگیری و مثلا تست های شخصیت شناسی براشون بفرستی.
    یا یه سری سوالات را از این طریق ازش بپرسی که ببینی چه طوری به شما جواب می ده. اینم تو شناختش بهت کمک می کنه. مثلا نحوه مکاتبه اش چه طوریه...
    می تونی با هم مشاوره برید و روی صحبت های مشاوره با هم بحث کنید.
    می تونی کتابی در مورد ازدواج را به ایشون بدی. بگی مثلا من این قسمت هایش را خوندم شما هم لطفا بخونید. یا ته این کتاب یه تست داره می خواهید با هم بزنیم؟
    می تونید با هم یه جلسه بیرون برید و طبیعتا تو بیرون حرف های مختلف پیش میاد... مثلا یه بار زیارتگاه برید، یه بار یه جای دیگه برید... این طوری حرف های مختلف پیش میاد.
    می تونی سوالات موقعیتی ازش بپرسی. مثلا شما اگر منزل بیاید و غذا آماده نباشه چی کار می کنید. بعد چون این سوال موقعیتیه و حرف حرف میاره بحث ادامه پیدا می کنه...

می تونی بحث را به گفتن خاطرات بکشونی. مثلا دوران ابتداییتون کجا بود...
    من دوران کارشناسیم را خیلی دوست داشتم چون ... شما چه طور؟
    شما کجاها سفر کردین؟ و...

این ها باعث می شه روحیاتش را خوب بشناسی. مثلا اینکه می گه برون گراست یا درونگراست چه طوریه؟ این ها تو بیان احوالات این شخص مشخص میشه...

ان شاالله هر چی که خیره...
    دست منم سبکه ها! فکر کنم دیگه شما را فرستادیم خونه بخت!!!
    هر چی شد ما را هم خبر کن. چلو کباب بچه های تالار هم یادت نره! نپیچونی یه وقت!
    خوشبخت بشی.

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

14. 3 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

mobin31080 (پنجشنبه 24 مهر 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 04 مهر 93), معاون کلانتر (پنجشنبه 03 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 173 در 57 پست

Array
    سلام بچه ها

@فرشته اردیبهشت : لینکایی که گذاشتی خیلی عالی و خوب بود . مخصوصا" قسمتی که توضیح داده بود چه طوری از اخلاقیات با جزییات سوال بپرسیم . خیلی لطف کردی
    @sarkesh":مرسی ایده های خوبی دادین در مورد سوال در مورد سلیقشه و تفریحات و ... . دیشب ازش پرسیدم .

- - - Updated - - -

@دختر بیخیال: خیلی خوشحال شدم از اینکه برام پست گذاشتی . معلومه که خیلی وقت گذاشتی روش . نکته هایی که گفتی به ذهن خودم نرسیده بود . نمیدونم چه جوری ازت تشکر

کنم . خیلی ممنون . جواب سوالاتو می ذارم لطفا" بخون و اگه چیزی رو جا انداختم بگو که بگم . بازم برام بنویسیا من که از خوندن نوشته هات سیر نمی شم .

من از خودم تو یه تاپیک قبلیم توضیح دادم اگه دوست داشتی و وقت کردی یه نگاه بنداز بهش حالا معیارام " ( سعی می کنم یه ترتیب اولویت بگم ) . یه چیز دیگه اون 90% که گفتم توی این

معیارای کلی که دارم لیست می کنم :

1. اخلاق خوب ( توی مراحل اول از نظر ادب و احترام و طرز برخورد )
    2.خانواده خوب
    3. هم کفو بودن از لحاظ مالی
    4. هم کفو بودن از لحاظ مذهبی
    5.شغل مناسب
    6.تحصیلات
    7. اختلاف سن بین 3 تا 7 سال
    8. ظاهر خوب که به دلم بشینه
    ایشون با تحقیقاتی که کردیم و با سولات متعددی که مامانم تلفنی و توی جلسه خواستگاری پرسیدن توی معیارای اولیه 90% با این معیارا مطابقت کرده . ایشون یه جلسه با خانواده

اومدن خونه ی ما . چند شب تلفنی صحبت کردیم . قراره از هفته ی دیگه حضوری همدیگه رو ببینیم .

شبی که اومدن خونمون من با کت شلوار اومدم بیرون ایشونم بعدا" گفتن که معیار حجاب منم در همین حده مثل خواهرم و زن برادرم ( مانتو رو سری بودن عین خودم . مامانشون مانتو

روسری خیلی پوشیده ،بودن مثل مامانم . البته سوالای من تو زمینه مذهبی ادامه داره با جزییات مثل نطرشون در مورد دست دادن یا رفتار با نامحرمای نزدیک و دور ..تو این زمینه قبلا"

خیلی مطالعه کردم لینکای فرشته اردیبهشتم خوندم .) . بدون این که من بگم گفتن اهل نمازن . روی روزه خیلی حساسن و براشون مهمه که خانمشون پوشیده باشن .

ازشون راجع به دوستاشون پرسیدم که تعدادشون کم بودم عین من . رفت آمدشون با خانواده ی درجه 1 هستش چون بقیه فامیل ایران نیستن . ما هم رفت و آمدامون خانوادگیه خیلی

اهل دوست و رفیق نیستم . تفریحاتش فیلم دیدن و مسافرته . اهل ورزشه .می خواد تحصیلاتشو ادامه بده . وقتی ازش راجه به ادامه تحصیل خودم پرسیدم گفت خیلیم مشتاقه که منم

ادامه بدم .

فقط یه سوالی که من از شما دارم اینه که در مورد شرایط مالیش چه جوری بپرسم . مامانشون گفته بودن مسکنشون با ما هستش و قراره نزدیک خونه ی خودمون بخرن ( خونه هامون

خیلی نزدیکه ) . درسته که من تو جلسه های بعدی از درامدشون بپرسم اگه آره چه سوالی بپرسم .

بازم ممنون از وقتی که میذاری . مثل این که منم خیلی کم حرف نیستما

- - - Updated - - -

@مصباح الهدی : عزیزم خیلی ممنون شما همیشه منو با پستای خوبت شرمنده می کنی . در ضمن تاپیک خودتم تو لینکای فرشته بود خیلی ازش استفاده کردم خدایی کاغذ برده بودی با خودت ؟؟ چلو کبابم چشم حالا که هنوز خبری نیست به چ چلوکبابم نرسیدیم هنوز . دوستایی که میان لایک می کنن می رن از چلو کباب خبری نیستا . معاون کلانتر شما به خودت نگیریا!!!!!
    لطفا" سوالم در مورد سطح درامدشونو آقایونم جواب بدن ....
    من نمی فهم این فرهنگ تو تاپیک همه رفته یه سر به من نزده

- - - Updated - - -

در ضمن مصباح الهدی من اصلا" بلد نیستم غذا درست کنم که بخوام یه همچین سوالی بپرسم البته منظورتو فهمیدم یعنی واکنششو تو موقعیت با مثال بپرسم درسته؟

16. 3 کاربر از پست مفید فرشته آسمان تشکرکرده اند .

mobin31080 (پنجشنبه 24 مهر 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 04 مهر 93), مصباح الهدی (شنبه 05 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 173 در 57 پست

Array
    لطفا" سوالم در مورد سطح درامدشونو آقایونم جواب بدن...
    اگه بپرسم زندگی رو در چه حد می تونین اداره کنین که کلیه . چی بپرسم که ایشونم ناراحت نشن ؟؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    واقعا داری مو رو از ماست میکشی بیرون ها

سوالت یکم مبهمه منظورت دقیقا چیه؟
    همه آبهای دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند

مگر اینکه در داخل کشتی نفوذ کنند

بنابراین

تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت

مگر اینکه شما اجازه بدهید...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)