به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 آذر 93 [ 09:45]
    سطح
    6
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    38

تشکرشده 28 در 9 پست

Array

1 دنبال راهی عملی برای کنترل خشم و عصبانیت میگردم

سلام دوستان
    من دنبال راهی برای کنترل خشم و عصبانیت می گردم اینکه چطور میشه ادم بتونه زود رنج نباشه و اون مواقعی که لازمه بتونه خونسردیشو حفظ کنه و عصبانی نشه
    البته ازهمه دوستای که قصد کمک به منو دارن خواهش می کنم مقاله های توی اینترنتو برام کپی نکنین چون من نود درصد اونها رو خوندم و الان فقط دنبال راه های عملیم
    اگه امکان داره از تجربه های شخصیتون بگین از اینکه شما موقع عصبانیت چیکار می کنین و آیا با روشهایی که به کار می گیرین تونستید خشمو عصبانیتتون و به موقع کنترل کنین یا نه
    واقعا به کمکتون نیاز دارم
    ممنون

2. 3 کاربر از پست مفید پریا666 تشکرکرده اند .

Mohammad! (دوشنبه 31 شهریور 93), آرام دل (یکشنبه 30 شهریور 93), شیدا. (یکشنبه 30 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام عزیزم...ببین عصبانیت و حتی پرخاشگری تا حدی طبیعیه چون گاهی اوقات ما برای دفاع از مواضع خودمون لازم هست عصبانی بشیم امممما کنترل شده....کلا پرخاشگری و عصبانی شدن ربط خیلی زیادی هم به نوع تربیت هم داره مثلا اگر شما تو خانواده ای تربیت شده باشی که همه عجول اند و سریع عصبی میشن خوب مسلما رو شما هم تاثیر میذاره ولی کنترلش دست خودته ..بهترین کار موقع عصبانی شدن اینه که محل رو ترک کن تا دیدی که داری از کنترل خارج میشی سریع از محل درگیری و بحث دور شو ..من خودم همیشه از این روش استفاده میکنم و نتیجه هم گرفتم ..البته خیلی چیزهای دیگه هم ست که مطمئنا خودت هم مطالعه کردی مثل کشیدن نفس عمیق یا قدم زدن که فوق العاده موثره ..البته یه چیزه مهمه دیگه اینه که اکثر افرادی که زود رنج اند و زود عصبانی میشن مهارت ارتباطی خوبی ندارند یعنی سر فرصت درباره مشکلشون صحبت نمیکنن پس رو خودت زیاد کار کن هیچ وقت نذار
    حرفات جوری تو دلت جمع بشه که موقع عصبانیت به زبون بیاریشون و خدای نکرده تصمیمات غیر منطقی بگیری...کلاس های یوگا هم اگر وقت و حوصله اش رو داشته باشی بینظیره من خودم از وقتی یوگا میرم خیلی آرامش بیشتری دارم و صبرم خیلی زیاد شده

4. 4 کاربر از پست مفید رزا تشکرکرده اند .

hamed-kr (دوشنبه 31 شهریور 93), paniz93 (یکشنبه 30 شهریور 93), پریا666 (یکشنبه 30 شهریور 93), شیدا. (یکشنبه 30 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 28 در 9 پست

Array
    ممنونم رزا جان از راهنماییتدوستان اگه تجربه و راهكاری دارن خوشحال میشم منو راهنمایی كنن

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    سلام پریا خانوم
    من تجربه خودمو بهتون میگم... من خیلی زود عصبانی میشدم و رفتارم کاملا از چهرم مشخص میشد و اینکه شاید تو یه لحظه همه چیزو با عصبانیت خراب میکردم.. هرچند به 10 دقیقه نمیکشید که پشیمون میشدم... خلاصه اینکه من هر وقت که الان عصبانی میشم اول نفس عمیق میکشم و یه ذکر خیلی کوتاه میگم مثل اسم خدا .. یا هر چیز که راحتی اونقدر تکرار میکنم تو ذهنم تا آروم بشم و خیلی برام موثر بوده... همونطور که خانوم رزا هم فرمودن منم کلاس یوگا خیلی بهم کمک کرد..البته مدیتیشن برام موثر تر بود ذهن انسان خیلی آروم میشه و کلا هم صبور تر میشین هم آروم تر... البته اگر آدم هیجانی هستین مشاورم بهم گفت که ورزش هایی که انرژی رو خالی میکنه مثل ایروبیک یا موارد مشابه بهتره....و نکته دیگه اینکه من خودم سعی کردم هر آدمیو هر طور که هست بپذیرم و دوست داشته باشم که این خیلی سخت بود چون من کلا ادم عصبی بودم... اما اینم با تمرین درست میشه . من الان خیلی خودمو کنترل میکنم... امیدوارم شما هم اینطور بشین

7. 4 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

hamed-kr (دوشنبه 31 شهریور 93), پریا666 (یکشنبه 30 شهریور 93), رزا (یکشنبه 30 شهریور 93), شیدا. (یکشنبه 30 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    سلام
    لطفا بیشتر توضیح بدین
    مشکل شما زود رنجی هست یا عصبانیت
    زمانهایی که عصبانی میشید چه رفتاری دارید،پرخاشگرانه ،منفعلانه ،و.... لطفا مثال بزنید

موفق باشید.

9. کاربر روبرو از پست مفید hamed-kr تشکرکرده است .

پریا666 (یکشنبه 30 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 28 در 9 پست

Array
    ممنونم از راهنماییتون
    در مورد خودم باید بگم تا ی حدی زود رنج هستم که این زود رنجیم بیشتر در برخوردام با همسرمه و بلافاصله عصبانی و پرخاشگر میشم
    برای مثال چند روز پیش شوهرم ازمحل کارش اومد خونه و غذاشو براش اماده کردمو تا بخوره من تازه تلویزونو خاموش کرده بودمو همسرم اصرار داشت که دوست داره همراه با غذاش اخبارم نگاه کنه یعنی کاملا یک موضوع بی اهمیت و پیش پا افتاده
    (البته الان ب این نتیجه رسیدم ) خلاصه اون چند بار اصرار کرد که روشن کنو منم تو یه لحظه نفهمیدم چرا بیخود عصبانی شدم که چرا اون رو حرف من حرف زده با پا زدم به کنترل که اونم خورد به ظرف غذاشو بیشترش ریخت روی زمین
    واقعا وقتی اون صحنه رو دیدم از خودم و رفتارم تعجب کردم که این چه کاری بود من انجام دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    رفتم توی اتاق و شوهرم پشت سرم اومدو گفت واقعا این رفتارت درسته اما منکه دلم نمیخواست قبول کنم کارم اشتباه بوده گفتم مقصر تو بودی !!!!!!!!!!!!
    میبینید یه موضوع خیلی مسخره!!! اما منو تو اون لحظه به اوج عصبانیت رسوند که بعدا خودمم از رفتارم تعجب کردم که این آیا واقعا من بودم که این کارارو کردم
    تو لحظه عصبانیت فک و صورتم به شدت درد میگیره
    از بچگی حاضر جوابی می کردم و متاسفانه به سن و سال طرف مقابلمم اصلا توجه نمیکردم که خدارو شکر اینقدر مادرم بهم توصیه کرد تا یاد گرفتم نباید به بزرگترا بی احترامی کرد اما همیشه تو جمع هم سنای خودم حس حکمرانی داشتم برای بودن و نبودن بچه ها توی جمع بازی مجوز صادر می کردم مرتب خودمو قاطی بازیای پسرونه می کردمو اگه اونا نمیخواستن بازیم بدن هر چی تو دهنم میومد نثارشون میردم و ذره ای از موضعم نمیومدم عقب
    و متاسفانه این اخلاقای بد الانم در من مونده با کوچکترین مخالفتی بخصوص در رابطه با همسرم از خودم عکس العمل نشون میدم که خوب بعدش همیشه پشیمونم همسرم خیلی مراعات منو می کنه اما واقعا ازش شرمندم
    خواهش می کنم کمکم کنید تا کنترل خشمو یاد بگیرم البته راه کارایی که دوستان تا اینجا دادن خیلی مفید بوده اما بازم ازتون راهنمایی می خوام
    واقعا به همفکریتون احتیاج دارم

11. 3 کاربر از پست مفید پریا666 تشکرکرده اند .

hamed-kr (دوشنبه 31 شهریور 93), رزا (یکشنبه 30 شهریور 93), شیدا. (یکشنبه 30 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    سلام
    ممنون که مثال زدید.
    قبل از هر چیز باید یه موضوع رو باهاتون درمیون بذارم که نقطه ضعف خیلی از آدم ها از جمله خودم هست.

چیزی که خیلی از ما آدم ها با اون درگیر هستیم این هست که با این که ضعف هامون رو میبینیم و مدام از اونها لطمه میخوریم ولی چون اقدام وعمل برامون سخت و هزینه بر هست به یک تلاش سطحی برای توجیه خودمون بسنده میکنیم که بگیم نگاه کن من تلاش کردم نشد.
    درواقع ما برای حل مشکلمون اصلا جدی نیستیم، واگرنه وقتی راهکار تصحیح اشتباه رو می فهمیدیم دیگه دست به عمل می زدیم ، نه این که دوباره و چندباره برای قانع کردن خودمون، بخوایم با این که به راهکار قبل عمل نکردیم ،راهکار جدیدی دریافت کنیم.
    این مثل این میمونه که کسی به بیماری خودش اهمیت نمیده بعد برای این که دهن بقیه رو ببنده و احساس عذاب وجدان خودش رو هم کم کنه به دکتر های مختلف میره و هی نسخه روی نسخه میذاره ، وهمین که کسی اعتراضی کنه اسناد توجیه تلاش خودش برای حل مشکل رو رو میکنه بدون این که به یکی شون عمل کرده باشه.
    دقت کنید شما اگر واقعا احساس تشنگی داشته باشید اگر کسی یه لیوان آب دستتون بده ، نمیگید آب چیه شربت بیار،بعدش که شربت آوردن بگید ،دلم هوس آب یهویی کرد و....... نخیر آدم تشنه به محض دیدن چیزی که تشنگی اش رو برطرف میکنه اون رو لاجرعه مینوشه و بهانه گیری هم نمیکنه.

نکته مهم: تغییر خلق و خو نیاز به صبر و زمان و تمرین داره و نمیشه یک شبه درخت ریشه دار یک خلق رو توی وجودمون به وجود بیاریم یا از ریشه بکنیم،پس برای حل اون باید صبور باشید

خودتون رو تنبیه کنید و به خودتون پاداش بدید:
    مثلا یک خوراکی رو که خیلی دوست دارید مثلا پستههر وقت که موفق شدید که وقت عصبانیت محل رو ترک کنید به عنوان پاداش چند تا دونه به خودتون هدیه بدید ، نگید این کار مال بچه هاست و ما بزرگ شدیم، تن مون بزرگ شده اگه روحمون هم بزرگ شده بود چنین ضعف هایی نداشتیم(خودم رو هم میگما جسارت نشه) و مثلا هر وقت موفق به ترک موقعیت نشدید و عصبانیت تون رو اعمال کردید یه تنبیه برای خودتون در نظر بگیرید ، مثلاََ مبلغی رو برای صدقه از جیب خود خودتون کنار بذارید(شنیدید که پول عزیز تر ازجونه)

برای رهایی از نا امیدی برای حل مشکلتون بازه زمانی بزرگی رو در نظر بگیرید:
    مثلا نگید من تا یک ماه آینده باید این مشکل رو رفع کنم ،بگید پریا خانم من به تو یک سال وقت میدم که آرام آرام و البته با مداومت این مشکل رو حل کنی

نمودار موفقیت خودتون رو رسم کنید و به خودتون نمره بدید
    هر وقت موفق به کنترل خشم شدید یه بیست کله گنده توی یه دفتری که برای ثبت موفقیت هاتون در نظر گرفتین به خودتون بدید ،یا شاید هم کامل موفق نشدید نمره کمتری بدید یا حتی شاید لازم شد یه صفر کله گنده تر به خوتون بدید،در پایان هر هفته معدل نمراتتون رو بگیرید و نمره شو توی نموداری که محور عمودیش صفر تا بیست برای ثبت معدلتون هست و محور افقی اش شماره هفته ها هست معدلتون رو ثبت کنید ،تا با یه نگاه سریع نمودار پیشرفتتون رو ببینید و ان شاالله که خیلی نمودارتون خوب باشه و کلی کیف کنید.

مژده:
    اگر موفق به این کار بشید نه تنها بر خشم تون غلبه میکنید بلکه چون ذهن حالت پیوسته ای داره و با تقویت یک موضوع قسمت های دیگه هم قوی میشه محصول خیلی بیشتری از فقط کنترل خشم برداشت میکنید،چیزهایی مثل آرامش ،تمرکز فکر ، افزایش دقت، افزایش اراده و....

موفق باشید.

13. 4 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

ida bahrami (سه شنبه 01 مهر 93), پریا666 (سه شنبه 01 مهر 93), سپیده ی تاریک (سه شنبه 01 مهر 93), شیدا. (سه شنبه 01 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 28 در 9 پست

Array
    سلام دوستان از راهنمایی همتون ممنونم بخصوص شما آقای حامد ك دقیقا منو متوجه خودم كردید بله شما حق دارید جواب مشكل من به اون سختیا هم نیست ك فكر میكنم شایدم چون عوض شدن كار سختیه با این توجیهات تو همه ی زندگیم میخواستم اول شرایط عوض بشه بعد من ولی الان فهمیدم هر تغییری اول و آخر از درون باید شروع بشه
    شما خیلی خوب و جامع راهكارای لازمو برام شرح دادید و امیدوارم خداهم بهم كمك كنه تا بتونم موفق بشم ممنونم

15. کاربر روبرو از پست مفید پریا666 تشکرکرده است .

شیدا. (سه شنبه 01 مهر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)