به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 84
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array

تصمیم قطعیمو برای رسیدن به هدفم ( ازدواج ) گرفتم

سلام به همه دوستای خوب همدردیم
    میدونم الان میگید اااه مائده باز اومد با یه داستان جدید که میخوام ازدواج کنم منم میگم متاسفانه بله مائده بازم اومد
    توی این چند وقت وقتی با خودم فکر کردم دیدم 2 راه بیشتر ندارم
    1.بسوزم و بسازم و کسی باشم که ذاتا" نیستم اونطوری باشم که خانوادم میخواد حالا چطوری
    کارکنم.خرج خودمو بدم.درس بخونم.اسم شوهر تا 7 سال دیگه نباید بیارم.تو خونه ای که دوست ندارم باید زندگی کنم.یه سری از مشکلات خونمون رو بهتون میگم 1.چند وقت پیش قفل خونه رو عوض کردیم طبق معمول خالم خونمون بود مامانم اولین نفر کلید به اون داد .2.دیشب دوستم خونمون بود با دخترخالم مامانمم نبود داییم زنگ زد خونمون تا فهمید دوستم خونمون تلفن رو قطع کرد و گفت اومدم 1 دقیقه دیگه جلو درمون بود آبروم پیش دوستم رفت.همه تو زندگی ما دخالت میکنن ..خاله...مادربزرگ...دایی و ... همشم به خاطر مادرم و درست هم نمیشه )یه چیزی ناگفته نماند مادرم نه خودش ازدواج میکنه نه اجازه میده دخترش ازدواج کنه
    2.اون راهی رو که خودم دوست دارم رو انتخاب کنم .. من به دلایل زیادی میخوام ازدواج کنم
    1.تکامل که در دلایل منطقی خلاصه میشه
    2.اختیار زندگی داشتن.اونطوری که خودم دوست دارم زندگی کنم.کسی تو زندگیم اجازه ندم دخالت کنه.فشار زندگی روی من خیی زیاده(مالی).من اصلا دوست ندارم برم سرکار.خواستگارای قبلی دست بردار نیستن همش اذیتم میکنن.وقتی میبینم توی 22 سالگی دارم جوری زندگی میکنم که همه چیزش خلاف میلم افسرده میشم.اطرافیانم همش بهم میگن چرا واسه خواستت نمیجنگی چرا خودتو از این عذاب و سردرگمی راحت نمیکنی؟

اما بحث اصلی ...
    تصمیم گرفتم پای هدفم بمونم و بخاطر هدفم بجنگم مردی که میخوام بهش تکیه کنم باهاش زندگی کنم صادقانه عاشقانه عارفانه

اما نمیدونم بحث رو چطوری تو خونه بندازم و بتونم دل سنگ باشم و بجنگم
    خواهش میکنم سرزنشم نکنید فقط راهنمایی میخوام که الان چطوری به هدفم برسم
    ممنون از راهنمایی هاتون ببخشید که طولانی شد

2. 2 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

Nilofar mordab (شنبه 29 شهریور 93), آرام دل (شنبه 29 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 دی 93 [ 01:58]
    سطح
    39
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    555

تشکرشده 496 در 196 پست

Array
    سلام مایده جان یه سوال برام پیش اومده آیا دلایلت برای ازدواج همینه که شرایط خونه و خونوادت باب میلت نیست و برای فرار از اون میخای ازدواج کنی یا دلایل دیگه ای هم داری؟مثلا کسی هست که دوسش داشته باشی و بتونی بهش تکیه کنی بقیه شرایط ازدواج رو داری؟
    زندگی زیباست ای زیبا پسند

4. 3 کاربر از پست مفید Nilofar mordab تشکرکرده اند .

maedeh120 (شنبه 29 شهریور 93), آرام دل (شنبه 29 شهریور 93), اثر راشومون (شنبه 29 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    سلام نیلوفر جون
    نه تنها دلیلم اینا نیست اصلا من قصد فرار از خونه رو ندارم ....
    فقط دنبال ارامشم
    بله من معیارهام رو توی تاپیک قبلیام ذکر کردم و ایشون تقریبا با معیارهای من مطابقت داره و من میتونم به عنوان مرد زندگیم به ایشون تکیه کنم ... اخلاقشون هم باب میله

6. کاربر روبرو از پست مفید maedeh120 تشکرکرده است .

آرام دل (شنبه 29 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 آذر 93 [ 13:22]
    سطح
    14
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 173 در 57 پست

Array
    سلام مائده

امکانشو داری به ادامه تحصبل توی یک شهر یا کشور دیگه ای فکر کنی ؟ این طوری هم می تونی یه زندگی مستقل و موفق داشتی باشی و برای ازدواجم عجله نکنی ...
    مواظب باش از چاله تو چاه نیفتی

8. 2 کاربر از پست مفید فرشته آسمان تشکرکرده اند .

maedeh120 (شنبه 29 شهریور 93), فرشته اردیبهشت (شنبه 29 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته آسمان نمایش پست ها
    سلام مائده

امکانشو داری به ادامه تحصبل توی یک شهر یا کشور دیگه ای فکر کنی ؟ این طوری هم می تونی یه زندگی مستقل و موفق داشتی باشی و برای ازدواجم عجله نکنی ...
    مواظب باش از چاله تو چاه نیفتی
    عزیزم این چیزی که شما میگین برای من امکان پذیر نیست و من به فکرش نیستم اگر میشه لطفا پست اولم رو یکبار دیگه مطالعه کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 دی 93 [ 01:58]
    سطح
    39
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    555

تشکرشده 496 در 196 پست

Array
    سلام مایده جان اگر این اقا ملاکهای شما رو دارند و شما از خودتون اطمینان دارید که احساسی برخورد نکرده اید هم درمورد این اقا و هم درمورد ازدواج. میتونید با خانوادتون صحبت کنید و ازشون بخاید به خانواده این اقا خبر بدن تا جواب مثبت شما رو اعلام کنند و مراسمات دیگر انجام بشه . ولی اینطور که ازصحبتاتون پیداست میگید مادرتون نمیذارند ازدواج کنند و نمیخان خودشونم ازدواج کنند شاید بخاطر ترس ازتنها شدنه یا بخاطر نگرانی ازایندهشما باشه میتونی باهاشون منطقی و قاطع صحبت کنید و نظرتون رو بگید و بخاید که همراهیتون کنند
    زندگی زیباست ای زیبا پسند

11. کاربر روبرو از پست مفید Nilofar mordab تشکرکرده است .

maedeh120 (شنبه 29 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nilofar mordab نمایش پست ها
    سلام مایده جان اگر این اقا ملاکهای شما رو دارند و شما از خودتون اطمینان دارید که احساسی برخورد نکرده اید هم درمورد این اقا و هم درمورد ازدواج. میتونید با خانوادتون صحبت کنید و ازشون بخاید به خانواده این اقا خبر بدن تا جواب مثبت شما رو اعلام کنند و مراسمات دیگر انجام بشه . ولی اینطور که ازصحبتاتون پیداست میگید مادرتون نمیذارند ازدواج کنند و نمیخان خودشونم ازدواج کنند شاید بخاطر ترس ازتنها شدنه یا بخاطر نگرانی ازایندهشما باشه میتونی باهاشون منطقی و قاطع صحبت کنید و نظرتون رو بگید و بخاید که همراهیتون کنند
    بله عزیزم مشکل من تنها و تنها مادرم هستش
    میترسه از تنها شدن میترسه من اگه ازدواج کنم اون میخواد چیکار کنه چطور زندگی کنه اما اطرافیان میگن اگه ازدواج کنی مادرتم تو فکر ازدواج میفته .... نمیدونم
    نه اصلا احساسی نیست شاید 20% پای علاقه وسط باشه خود ایشون هم به من میگن که خیلی دارم از منطق استفاده میکنم یعنی زیاده روی میکنم ....
    ایشون گفتن اگر مادرتون مخالفتشون رو کنار بزارن تا 2 ماه دیگه قرار عقد میزارن اما من متاسفانه حتی جرات نمیکنم دوباره بحث تو خونه راه بندازم ... خیلی دلگیرم که حتی پیش مادرم نمیتونم حرف دلمو بزنم ...بابامم با اینکه از ما جداست اما اصلا منو دوست نداره از من بدش میاد گفته اجازه نمیدم مائده ازدواج کنه ...اااای خداااااا

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh120 نمایش پست ها
    میدونم الان میگید اااه مائده باز اومد با یه داستان جدید که میخوام ازدواج کنم منم میگم متاسفانه بله مائده بازم اومد
    1.بسوزم و بسازم و کسی باشم که ذاتا" نیستم اونطوری باشم که خانوادم میخواد حالا چطوری
    کارکنم.خرج خودمو بدم.درس بخونم.اسم شوهر تا 7 سال دیگه نباید بیارم.تو خونه ای که دوست ندارم باید زندگی کنم.یه سری از مشکلات خونمون رو بهتون میگم 1.چند وقت پیش قفل خونه رو عوض کردیم طبق معمول خالم خونمون بود مامانم اولین نفر کلید به اون داد .2.دیشب دوستم خونمون بود با دخترخالم مامانمم نبود داییم زنگ زد خونمون تا فهمید دوستم خونمون تلفن رو قطع کرد و گفت اومدم 1 دقیقه دیگه جلو درمون بود آبروم پیش دوستم رفت.همه تو زندگی ما دخالت میکنن ..خاله...مادربزرگ...دایی و ... همشم به خاطر مادرم و درست هم نمیشه )یه چیزی ناگفته نماند مادرم نه خودش ازدواج میکنه نه اجازه میده دخترش ازدواج کنه
    2.اون راهی رو که خودم دوست دارم رو انتخاب کنم .. من به دلایل زیادی میخوام ازدواج کنم
    2.اختیار زندگی داشتن.اونطوری که خودم دوست دارم زندگی کنم.کسی تو زندگیم اجازه ندم دخالت کنه.فشار زندگی روی من خیی زیاده(مالی).من اصلا دوست ندارم برم سرکار.خواستگارای قبلی دست بردار نیستن همش اذیتم میکنن.وقتی میبینم توی 22 سالگی دارم جوری زندگی میکنم که همه چیزش خلاف میلم افسرده میشم.اطرافیانم همش بهم میگن چرا واسه خواستت نمیجنگی چرا خودتو از این عذاب و سردرگمی راحت نمیکنی؟

اما بحث اصلی ...
    تصمیم گرفتم پای هدفم بمونم و بخاطر هدفم بجنگم مردی که میخوام بهش تکیه کنم باهاش زندگی کنم صادقانه عاشقانه عارفانه

مائده جان کی گفته وقتی ازدواج کنی اونطوری که خودت دوس داری زندگی میکنی و اختیارت دست خودته ؟
    ازدواج زندگیه مشترکه . باید این گذشتو داشته باشی به خاطر طرف مقابلت از خیلی خواسته های خودت بگذری . و اگر فکر میکنی با ازدواج میتونی خودت برای زندگی خودت تصمیم بگیری سخت در اشتباهی .
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

14. کاربر روبرو از پست مفید anisa تشکرکرده است .

maedeh120 (شنبه 29 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    سلام آنیسا جان ممنون از نظراتت تو همه تاپیکام
    منظور من این بود که اجازه دخالت خاله و دایی و ... رو ندم همسرم که جزئی از زندگی منه و هرچی بگه اگه منطقی باشه چرا که بهش عمل نکنم ... من از این بدم میاد که ریز مسائل خواستگارای من چرا باید دست فامیل باشه .... چرا باید کلید خونمون رو خاله هام داشته باشن .... از این چیزا میسوزم ...

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 شهریور 93 [ 15:21]
    سطح
    1
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 12 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh120 نمایش پست ها

اما بحث اصلی ...

شرمنده،
    اول از همه از اونجایی که تیپ خانواده شما این شکلی هست بنده بهتون میگم که با مستقل شدن شما مشکلاتتون هم بیشتر میشه، باز اگر هم اون فرد مورد اطمینان رو هم پیدا کنید باید با خانواده شوهر هم بسازید (اون هم همین وضع رو متقابلا داره)
    اینکه مادرتون با فامیل همچین رفتاری رو داره از سادگی مادرتون هست (قضاوت نمیکنم بنده این تیپ آدم ها رو میشناسم چون تقریبا مثل خود من هستند)

تکامل در ازدواج صورت میگیره اگر، طرفتون انسان باشه، اگر تصمیم اشتباه بگیرید نه تنها اختیار زندگیتون رو از دست میدید بلکه محدودیت های بیشتری سراغتون میاد.
    همینکه شما با دوستانتون هستید ممکن هست که طرفتون مخالف باشه، مشکلی با این مورد ندارید؟ حتی اختیار این رو هم داره که شما رو در خونه حبس کنه میگی نه سوره 4ام قرآن چاپ های دهه 60 70 رو بخون ببین چی نوشته. شما به دنبال آرامش هستید ولی فکر باید بکنید که استقلال یک فرد هم میتونه باعث ایجاد مسئولیت های ثانوی بشه. شما با ازدواج کردن مسئول در قبال فرد دیگه ای هم میشید و جامعه نظرش نسبت به رفتار های شما تغییر میکنه.

در ایران جلو رفتن دختر رو بد میبینند و اگر هم دختری به پسری پیشنهاد بده هم از موضع ضعف برخورد میکنند و اکثر اوقات طرفتون هم تا چیزی میشه میزاره توی روتون که خودتون خواستید و اومدید جلو.

ازدواج که زوری نیست که میخواید به مادرتون تحمیل کنید، بعضی ها هستند که پایبند به عشق اولشون هستند که ارزش خیلی بالایی داره.
    شما جرات ندارید حرف دلتون رو به مادرتون که دوستتون داره بگید اون وقت در زندگی مشکلی پیش بیاد به شوهرتون چطور میخواید مساله رو بازش کنید ؟
    حالا بحثی که باید بشه این هستش که مادرتون رو تشویق کنید که دوست نداره که نوه دار بشه؟ خوشبختی دخترش رو نمیخواد؟ همه ماها میمیریم همین الان یا فردا معلوم نیست بعد از اون کی میخواد به شما برسه و ازتون مراقبت کنه؟
    کمی از خشونت صحبت هام کم کنم، پدرتون برای خودش حرف زده و خواسته شما رو بترسونه قانون پستی بلندی داره ولی در آخر با شماست.

برادرانه بهت میگم اگر شغل و درآمدی داری سرمایه ای برای خودت جمع کن که پشتیبانت در زندگی مشترک باشه از طرفت هم بهتره که تعهد بگیری که دست درازی به مالت نکنه و فردا نگه حقوقت رو بیار بخوریم.

من خودم به خاطر مسائل شخصی که برام پیش اومده ناراحت ام نمیتونم راهنمایی خوبی بهت بکنم همینکه وقتت رو گذاشتی و چرندیات منو خوندی هم امیدوارم چکیده ای ازش گرفته باشی که به دردت بخوره.

17. 2 کاربر از پست مفید یک خوشبخت تشکرکرده اند .

anisa (یکشنبه 30 شهریور 93), maedeh120 (شنبه 29 شهریور 93)

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)