به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 15 آذر 93 [ 21:23]
    سطح
    14
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    958

تشکرشده 757 در 256 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

جواب متلک رو چه جوری باید داد؟

سلام.

قبلنا زیاد ناراحت میشدم و گریه میکردم.هر کی هر چی بهم میگفت میریختم تو دلم .

الان عصبانی میشم و خودخوری میکنم.

امروز اینقدر عصبانی شدم که دستام و کل بدنم میلرزید و الان ساق پای چپم مور مور میشه از صبح

اینجوریه . هنوز اعصابم آروم نشده. قبلا خیلی وقت پیش اینجوری شده بودم.

سر متلک انداخت نای خواهرم و خالم .

هیچ وقت شادی تو زندگی من جایی نداره. همش غم و غصه. تا چند وقت دیگه دیونه هم میشم.

چه جوری جواب متلکاشونو بدم؟ بلد نیستم حرف بزنم.

2. 2 کاربر از پست مفید تیام تشکرکرده اند .

Mohammad! (دوشنبه 31 شهریور 93), عشق آفرین (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو میشه لطف کنید یکم توضیح بدید در این مورد چنتا مثال بزنید تا بهتر آشنا بشیم.
    بنظرت دلیل اصلیش چی میتونه باشه؟

تاوقتی خوشبختی ما گره به چیزی یا کسی می خوره ، ما باید دنبال آن کس و چیز بدویم و التماس کنیم که همانجایی بروند که ما می خواهیم. در حالیکه در پاسخ من تاکید کرده ام باید روی افکار و ذهن خود کار کنید. ما نمی توانیم آدمهای دنیا را آنطور که می خواهیم و آن هم در کوتاه مدت چنان تغییر دهیم که رفتارشان طبق میل ما باشد.
    تو اهمیت را از بیرون خودت کم کن و به خودت اهمیت بده. مثالی می زنم خوب توجه کن:
    اگر شما گردنبند طلایی گرانبها و اصلی داشته باشی. خیلی به حرف دوستات که با پوزخند میگویند بدلی هست توجه نخواهی کرد. چون قیمت واقعی در دل خود این طلاست. لذا ارزش آن درون آنست و با تعریف کردن و توجه کردن دیگران هیچ ربطی ندارد. و اگر هم دیگران نپذیرند و از آن تعریف نکنند، از ارزش این طلا کم نمی شود یا طلا از چشم شما نمی افتد.
    اما اگر شما شک داشته باشید که این گردنبند طلاست، و مرتب در چشم این و اون به دنبال ارزش آن باشی. با هر متلک ، خنده و بی توجهی به خودت و این گردنبند شک می کنی. کافیست که ارزش واقعی این گردنبند را بدانی تا خودت قیمتش را دانسته و دنبال تعریف و توجه های دیگران به آن نباشی.
    البته این یک مثال است. ولی نکته ای که مهم است ، این است که طبق پاسخهای قبلی ( که امیدوارم این بار به قصد عمل کردن به آن فکر کنی)، شما لازم است ارزش واقعی خودت را بدونی، ( حالا می خواهد مادر شوهر توجه و صحبت و ... با شما داشته باشد یا نه). اما رفتار شما نیز با آنها تابع ارزشها و معیارهای خودت هست. اگر شما فردی خود ساخته و خودانگیخته باشید. می توانید طبق معیاری که درست می دانید رابطه مودبانه ای با آنها داشته باشید. ولی خیلی برای اخمها و بی توجهی ها اصلا ارزش قائل نباشی . از طرفی هم آنقدر ضعیف نباشی که تحت تاثیرات آنها فراموش کنی که ارزشهایت چیست و واکنشهایی شبیه خود آنها به آنها نشان دهی.
    تمام این مطالب با فرض اینست که شما خوب مطلق و آنها بد مطلق باشند.( که بنده به این مطلق ها زیاد اعتقاد ندارم) و عقیده دارم اگر شما بتوانید طبق شناخت خود و ارزشهای درونی خود درست رفتار کنید به مرور شاهد تغییرات مثبتی در زندگی خود خواهید بود.
    نقل قول از جناب مدیر.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

4. 8 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 26 شهریور 93), Mohammad! (دوشنبه 31 شهریور 93), omidoooo (چهارشنبه 26 شهریور 93), roozbeh220 (چهارشنبه 26 شهریور 93), salehe92 (چهارشنبه 26 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 26 شهریور 93), شیدا. (پنجشنبه 27 شهریور 93), عشق آفرین (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    958

تشکرشده 757 در 256 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    دلم میخواد بمیرن. مطمئنم اگه چاقو دم دستم بود میزدمشون. اونقدر حالم بده که همش احساس میکنم الانه که بمیرم. سرم داره میترکه. دنیا جلو چشمم بالا و پایین میره. به خدا نفسم

بالا نمیاد. از ته دلم از خدا میخوام همین جور که دل منو میشکنن خدا هم دلشونو بشکنه. اگه اینکارو نکنه خودم یه بلایی سرشون میارم. به خدا یه کاری دستشون میدم.

من نمیدونم از جونم چی میخوان. نمیدونم چرا اینقدر منو بیشعور فرض میکنن. نمیدونم چیکار کردم که اینجوری میکنن.

ازشون پرسیدم چه مرگتونه که با من اینجوری رفتار میکنید. میگن چه رفتاری؟

به من میگن تووووو!!!! مشکل روحی داری اصلا ما با تو نیستیم. در حالی که بعضی موقع ها که حرفاشونو محل نمیذارم میان مستقیم میگن!!!! تو خونه ی ما من مجردم خواهرم از من

کوچیکتره نامزد کرده.برادرم هم چون شانس آورده پسره!!!! چقد خدا دوستش داشته. مگه من چه گناهی کردم دختر شدم؟؟؟؟

ببینید من اگه یه خواستگار خوب داشته باشم صددرصد ازدواج میکنم. اما خوب ندارم ایهاااااااالناس من چون خواستگار خوب ندارم ازدواج نمیکنم.

شما حاضرید با هر کی که از در خونه تون رد میشه ازدواج کنید؟ قسم میخورم اگه مجبورم کنن خودمو میکشم. هدفشون فقط همینه. میخوان منو به کشتن بدن.

هر هفته خونمون یه برنامه اینجوری واسه دق دادن من هست.

دلم میخواد از این خونه فرار کنم. چرا اصلا به دنیا اومدم؟ چرا اینا خانواده ی منن؟ به خدا اگه میتونستم و از آبرو نمیترسیدم فرار میکردم.

شما تا حالا تو عمرتون دختر لاغر ندیدین؟ خوب الان اکثر دخترا به جز دخترای فامیل ما!!! همه لاغرن. آخه اینم شد عیب؟ چه غلطی بکنم برم هورمون بخورم خیلی شانس دارم جا به جا کلیه

هام نابود شه!!!. خوب الان شما به من بگید گناه من چیه؟

خالم روانیم کرده. هر هفته خونه ی ما سر شماری ترشیده های جهانه!!! به بابام میگه تو این دخترو بدبخت کردی!!! حالا کی میخواد بیاد اینو بگیره!!!

الان مشکلات کل جهان تموم شده مونده مشکل ازدواج من. منم نمیگم ازدواج نمیکنم که!!! میگم با آدمی ازدواج میکنم که حداقل آدم باشه. طرفو میبینم جلو چشام باباش سه تا زن داره

خودشم عوضیه چرا باید باهاش ازدواج کنم آخه؟؟؟ چون مجرد بودن گناهه؟؟؟؟ همه میدونن این پسره دیوانه اس از الان دست بزن داره!!! بابام میگه بهتر از این گیرت نمیاد!!!خود دانی!!!

چرا من نمیمیرم آخه. دیگه چه جوری میخوان تحقیرم کنن!!! من چه گناهی کردم؟

6. 3 کاربر از پست مفید تیام تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 26 شهریور 93), khaleghezey (پنجشنبه 27 شهریور 93), roozbeh220 (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 تیر 96 [ 02:16]
    سطح
    33
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    101

تشکرشده 87 در 39 پست

Array
    حالا مگه چند سالته شما ؟

حرف مردم باد هواست آبجی خودتو اذیت نکن اینا شعور ندارن بی خیال

8. 3 کاربر از پست مفید the boy تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 27 شهریور 93), roozbeh220 (چهارشنبه 26 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    958

تشکرشده 757 در 256 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    23 سالمه. آخه حرف یه روز دو روز نیست که بی خیال شم!!! اتفاقا میخوام بی خیال شم نمیتونم!!!. بلد نیستم جواب بدم بدون اینکه دعوا بشه.

آقای خاله قزی خودمم احساس کمبود میکنم که بهم برمیخوره احساس کمبودم نداشته باشم یه جوری حالیم میکنن کم دارم. همش رو من عیب و ایراد میزارن!!! دیگه عرضه ندارم تنهایی

جایی برم!!!

رسم فامیل ما هم اینه که زود ازدواج میکنن. 18 سال دیگه آخرین مهلته. من کلی با دعوا خودمو به اینجا رسوندم. در ضمن میگن اگه ارشد بخونی دیگه هیچ کی نمیگیردت!!! سوادت خیلی

میره بالا و دختر نباید این همه با سواد باشه!!!! خدایااااااا

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 مهر 94 [ 12:10]
    سطح
    22
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 56.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    487

تشکرشده 191 در 73 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط تیام نمایش پست ها
    23 سالمه. آخه حرف یه روز دو روز نیست که بی خیال شم!!! اتفاقا میخوام بی خیال شم نمیتونم!!!. بلد نیستم جواب بدم بدون اینکه دعوا بشه.

آقای خاله قزی خودمم احساس کمبود میکنم که بهم برمیخوره احساس کمبودم نداشته باشم یه جوری حالیم میکنن کم دارم. همش رو من عیب و ایراد میزارن!!! دیگه عرضه ندارم تنهایی

جایی برم!!!

رسم فامیل ما هم اینه که زود ازدواج میکنن. 18 سال دیگه آخرین مهلته. من کلی با دعوا خودمو به اینجا رسوندم. در ضمن میگن اگه ارشد بخونی دیگه هیچ کی نمیگیردت!!! سوادت خیلی

میره بالا و دختر نباید این همه با سواد باشه!!!! خدایااااااا
    سلام دوست من

به هیچ وجه تن به ازدواج با کسی که خودت نمیخای نده تحت هیچ شرایطی........

و بقول خودت چون تو فامیلتون ی سری حرفای پوچ و کنایه زده میشه

پدرت میگه از این بهتر گیرت نمیاد در صورتی که شمارو بدبخت خواهد کرد اول اینکه به اعصاب خودتون مسلط باشید و درستون هم ادامه بدید

تعجبم رو چه منطقی میگن دیگه گیرت نمیاد ارشد بخونی اتفاقا اینطوری موردهای بهتری رو هم خواهی داشت اصلا شک نکن

شما کار خودتو بکن به حرف های بی ربط هیچکس هم گوش نکن که فقط دل شما رو خالی میکنن دیگه من تا خط اخر نخوندم فهمیدم قضیه از چه قراره

فقط میخواهند شمارو تضعیف روحیه کنن و با تحریک کردن شما به هدفی که میخواهند برسند یعنی طبق میل خودشون شمارو پیش ببرند

شما این وسط خودتو داری از بین میبری چون به حرفاشون اهمیت میدی عزیز من وشایدم بعضی وقتا باخودت حرفاشونو میخری که بیشتر عذاب میکشی

بالاخره داره با روان شما بازی میشه و اولین کار باید خود شما اروم باشید و به در بی اهمیتی بزنید این خودش خیلی مهمه

ادم به حرفای بی منطق و پوچ که فکر نمیکنه ک باز بخاد جوش بزنه

و خودشو ناکار کنه/ خودتو اذیت نکن

واسه این حرفا من تره خرد نمیکنم چی برسه ب ذهنم راه بدم و بخام در موردش فکر کنم
    ویرایش توسط roozbeh220 : چهارشنبه 26 شهریور 93 در ساعت 21:11

11. 7 کاربر از پست مفید roozbeh220 تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 26 شهریور 93), khaleghezey (پنجشنبه 27 شهریور 93), parvaneh7 (جمعه 28 شهریور 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 27 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 26 شهریور 93), رزا (پنجشنبه 27 شهریور 93), شیدا. (پنجشنبه 27 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 آبان 93 [ 14:19]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    500 Experience PointsTagger Second Class1 year registered
    تشکرها
    58

تشکرشده 135 در 50 پست

Array
    وای فقط 23 سالته.
    23 که اصلا سنی نیس.

الان شما مشکل لاغری هم دارین؟

- - - Updated - - -

وای فقط 23 سالته.
    23 که اصلا سنی نیس.

الان شما مشکل لاغری هم دارین؟

ببخشید منظورم این بود که با لاغریتون مشکل دارین؟

13. 4 کاربر از پست مفید niki.69 تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 26 شهریور 93), khaleghezey (پنجشنبه 27 شهریور 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 27 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    958

تشکرشده 757 در 256 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    مرسی آقای روزبه منم همیشه همین کارو کردم. الان سرم داره ذوق ذوق میکنه انگار یکی داره میکوبه روسرم الان اونا دارن کیف میکنن وشام میخورن من حالا تا یه هفته اگه غذا از گلوم

پایین رفت اسممو عوض میکنم. در ضمن شبا هم خوابم نمیبره از ناراحتی. اتفاقا همیشه هم بهشون میگم ناراحتم میکنن ولی ....

من همش تلاش میکنم فراموش کنم دو روز نشده دوباره این اتفاقا تکرار میشه و روز از نو روزی از نو. نمیدونم چرا این همه روم اثر داره حرفاشون.

نیکی جان من لاغرم و کمی هم ناراحتم اما نه در حد خودکشی!!! مشکلمم با غذا خوردن حل میشه. بیشتر از این ناراحتم که سنم پایین تر از خودم نشون میده مثلا حدودا الان 18-19 ساله

بهم میگن.

دکتر رفتم مشکلی نداشتم فقط اشتها ندارم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 آبان 93 [ 14:19]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    500 Experience PointsTagger Second Class1 year registered
    تشکرها
    58

تشکرشده 135 در 50 پست

Array
    وااای توروخدا بی خیال حرف خاله و خواهر و .......... یه گوشتو بکن در،یه گوش دروازه.
    حتی اگه ناراحت میشی،جلوشون بروز نده.حتما اونا فکر میکنن میتونن با حرفاشون اثری روت بزارن که زودتر ازدواج کنی و .......
    از ایندفعه دارن چیزی جلوت میگم،تظاهر به گوش دادن کن ولی تو فکرت،مشغول فکرهای مثبت باش :)
    انقد خودتو مشغول کن که اصلا فرصت نداشته باشی پای صحبت همچین آدمهایی بشینی.
    بهتره ذهنت رو یه شست و شو بدی،ذهنت رو پاک کن از هر چیزه منفی که از توش عبور میکنه
    هیچ وقت شادی تو زندگی من جایی نداره. همش غم و غصه. تا چند وقت دیگه دیونه هم میشم.
    به جای اینجور منفی حرف زدن بگو :
    به لطف خدا زندگی من سرشار از شادی و خوشیه.فقط اتفاقهای خوب تو زندگی من وجود داره.
    شاید این جمله ها یکم به نظرت مسخره بیاد ولی یکم که با خودت تکرار کنی،تاثیرشو میبینی.
    اتفاقا منم همه میگن کمتر از سنم نشون میدم :) به هرکی میگم 23 هستم،تعجب میکنه

16. 5 کاربر از پست مفید niki.69 تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 27 شهریور 93), roozbeh220 (پنجشنبه 27 شهریور 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 27 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 26 شهریور 93), شیدا. (پنجشنبه 27 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    وقتی بهت این حرفارو میزنن بهشون بخند . جای اینکه انقد حرص بخوری موقعی که این حرفارو میزنن برو یه غذا بیار بشین بخور که هم حرص اونا در بیاد هم خودت چاقتر شی.

شما اگه با 23 سال سن ترشیدی پس ما الان بوی گندمون همه جا پخش شده که تازه خوبی بالا رفتن سن اینه که ادم اضافه وزنم پیدا میکنه

اعتماد به نفست کمه حقم داری ولی مشکلت اینه که خیلی به حرفاشون بها میدی .
    همیشه یادت باشه کیفیت زندگی مهمه نه کمیت . جای گوش دادن به این مزخرفات (ببخشید) ببین چه کاری دوست داری اگه دلت میخواد ادامه تحصیل بدی حتما اینکارو بکن اگرم دلت میخواد کار کنی برو دنبالش کلا ببین علاقت چیه .... نگران نباش اگه موقش بشه ازدواجم میکنی مخصوصا اینکه عقلت میرسه و هر کسیو قبول نداری.
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

18. 8 کاربر از پست مفید anisa تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 27 شهریور 93), Mohammad! (دوشنبه 31 شهریور 93), saba02 (پنجشنبه 27 شهریور 93), sara 65 (یکشنبه 30 شهریور 93), Somebody20 (پنجشنبه 27 شهریور 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 27 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 26 شهریور 93), شیدا. (پنجشنبه 27 شهریور 93)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)