به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 مهر 94 [ 16:26]
    سطح
    22
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array

ازدواج با همکار..لطفا کمک..

سلام
    من قصد دارم از همکارم خواستگاری کنم.خواهش میکنم راهنماییم کنید
    1- از کجا بفهمم با کسی دوست نیس؟ تو وایبر فعاله و زیاد با گوشیش کار میکنه برا همین فکر میکنم با کسی دوس باشه.
    2- چجوری نظرشو راجه به خودم بفهمم؟
    3- اگه جوابش منفی باشه سر کار بد نمیشه؟
    4-ما سر کار صمیمی هستیم ناراحتم میکنه یکم مثلا همدیگه رو با اسم کوچیک صدا میزنن(من خودم هیچوقت خانوما رو با اسم کوچیک صدا نزدم)
    5-کلا نظرتون راجه به ازدواج با همکار چیه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین خیلی دو دلم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 آذر 93 [ 09:24]
    سطح
    15
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 94
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 82 در 34 پست

Array
    شما ميتونيد اول از همه مدتي در مورد ايشون تحقيق كنيد و بعد از اطمينان از تحقيقاتتون بهشون پيشنهاد بدين

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    تو کار اخلاق و رفتارشون چطوریه؟
    در مقابل مشکلات کاری صبوره ؟
    ارتباطش با همکارای مرد و زنش چطوره؟
    اهل زیراب زنی هست یا نه؟

4. کاربر روبرو از پست مفید maedeh120 تشکرکرده است .

آونگ (سه شنبه 25 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array
    چجوری میتونم درموردش تحقیق کنم. ما 6 ماهه همکاریم
    تو شرکت ما چند تا تیم 4-5 نفره هستیم که این خانوم هم تو تیم ماست
    اخلاقش خوبه. به نظر مهربون و با حوصله س.اگه مشکلی داشته باشم ازش بپرسم وقت زیادی میذاره تا حل کنه. در حالی که خود من اینجوری نیستم و انقد حوصله ندارم مثلا اگه کسی سوالی بپرسه یکم فکر میکنم اگه تونستم جواب میدم اگه نه میگم نمیدونم
    اهل زیر آب زنی نه! کلا تو شرکت همچین آدمی نداریم.محیط دوستانه س
    ارتباطش با خانوما خوبه با آقایون هم در حد شوخی وخنده های معمولی. اما راستش نمیدونم بتونم این خنده و شوخی هار و قبول کنم یا مثلا اینکه با اسم کوچیک صداش میکنن
    نماز میخونه حجابشم مانتویی ولی خوبه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام چقدر سوالاتون زیاد بود....ازدواج با همکار یه سری مزایا و معایب خودش رو داره مثلا از مزیتش اینه که وقتی شما با همکارتون ازدواج میکنید هم دیگر رو و شرایط هم رو بهتر درک میکنید و چون ساعت زیادی رو با هم میگذرونید رو هم شناخت بهتری پیدا میکنید و دیگه تو کاراتون مدیریت بهتری دارید.....و معایبش یکی همینکه خودتون گفتید یعنی جواب نه شنیدن یا اگر با هم ازدواج کردید اگر فرضا ببینید خانمتون تو محیط کاری با آقایی گرم گرفتند چون با چشم خودتون دارید میبینید ممکنه براتون ناراحت کننده باشه و بالعکس یا مثلا اگر دعوایی باهم کرده باشید این کشمکش به محیط کاری ممکنه کشیده بشه...اینا همه مواری هست که باید بسنجید.. و امادر مورد سوالی که پرسیدید اگر جوابش منفی باشه بد نمیشه؟ بستگی به خودتون داره اولا به نظر من اصلا این مساله رو هم شماو هم خانم با همکاران دیگتون در میون نذارید و کاملا خصوصیش کنید چون ممکنه باعث دخالت سایرین بشه و دوما قبل از خواستگاری با خودت فکر کن که جوابش چی میتونه باشه مثلا ممکنه امکانش خیلی ضعیف باشه که بهتون جواب مثبت بده پس شما هم رو پیشنهادت بیشتر فکر کن.. در مورد دوست پسر هم که نمیشه تنها به این موردی که اشاره کردید بسنده کرد چون استفاده زیاد از گوشی همراه دلیل صد در صدی برای شک شما نیست...کلا دامنه تحقیقاتتون رو خیلی بیشتر کنید و بعد اقدام به خواستگاری کنید

7. کاربر روبرو از پست مفید رزا تشکرکرده است .

terme00 (یکشنبه 30 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array
    ممنون از همه دوستان راستش انتظار داشتم بشتر از این کمکم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام.
    اقای محترم قبل از هر چیز باید ببینید در صورت شنیدن جواب رد طوری هست از فرداش می رید سر کار روحیتون خراب نباشه و.. نگید وای چه بد شد و.. اگه مردش هستید پس

اولا از ایشون یادتون باشه بدون استفاده از هر پیک و قاصد و.. باید خواستگاری کنید.. چطوریشو خودتون بلدید...کافیه ببنید وقت خروج از محل کار در چه مسری هستند و میرند از کجا به بعد تنها میشند اون موقع باهاشون صحبت کنید.. البته میتونید مثلا از ایشون یه موقع بعد خروج از کار اجازه بگیرید که مثلا فلان روز با هم صحبت کنیم ولی این طوری بدتره !!! ممکنه اون خانم فکر کنه ایا میخواد برای دوستی باهام قرار بزاره اگه فردا همکارا بفهمند برام بد میشه و.. اگه نه قرار باشه ایشون قبول کنند راحت که احتمالش بعیده که باید کمی تردید کنید در انتخابتون... پس بهترین راه همونویه روز غافل گیرانه ولی خیلی محترمانه از ایشون خواستگاری کنید و بگید میخواید نظرشون رو نسبت به خودتون جویتا باشید اگه شرایط نسبی مد نظر اون خانم رو داشتید و.. بعدش میخواید با خانواده و .. اقدام کنید..

اما یه چیزی... قبل این که با اون خانم صحبت کنید باید از تردید خارح بشید و الان شدیدا در تردید هستید... بعد این که اون خانم متوجه راز دل شما بشند دیگه فایده نداره تحقیق کنید و متوجه بشید ای دل غافل به درد هم نمی خورید .. هر چند بازم دیر نیست ولی چون همکار هستید خب چرا بی گدار به اب بزنید..پس قبل این موضوع خوب برید توی محلشون از توسط یه فرد ناشناس و ترجیحا از خانواده ی خودتون راجب اون خانم و خانوداشو شرایط زندگیشون تحقیق کنید..این که هر چقدر توی اون محله قدیمی تر باشند خب بیش تر میشه به حرف همسایه های استناد کرد و.....

بعدش می گید ایشون با همکارا راحت هستند و در حد اسم کوچیک..اگه بخوام بدون تعارف بگم من هر چی در محل های کار بهتری بودم و دقت کردم خانم هایی که سر سنگین تر بودند(سر سنگین نه به معنای اخمو و بد اخلاق بودندو..)منظورم این هست که حریم شخصی رو با همکاراشون رعایت می کردند و مخصوصا اقایون خیلی نمی دونم چطوری بگم سو تفاهم نشه..حداقل بیش تر مورد پسند من بودند و البته همه !! در صورتی که بعضی ها خب راحت تر هستند و. .. زیاد خوب نیست این طوری.. البته ببنید این موضوع رو میشه توی جلسات خواستگاری مطرح کرد و از ایشون بخواید که میتونند به خاطر شما یه سری چیز ها رو کم تر کنند و یا بیش تر رعایت کنند که اگهبه اون جا رسید خودش جای بحث داره

1- از کجا بفهمید با کسی دوست نیست کار سختی نیست !! کافیه یه مدت تحت نظرشون بگیرید.. !!! البته شاید خیلی ها این کار رو درست ندونند..ولی به نظر من ارزش یه عمر زندگی رو داره ... کافیه یه هفته ایشون رو یکی از افراد امین خانوادتون تحت نظر بگیرند قطعا با کسی دوست باشند به احتمال زیاد مشخص میشه.. و بحث فعال بودن توی وایبر هم از اون موضوع هاست که خودش جای بحث داره..

2--اینو گفتم توی همون خواستگاری که ازشون می کنید یا بهتره بگم مقدمه که میگید میخواید نظر ایشونو راجب خودتون بدونید و اگه مایل باشند خواستگاری و..

3-ببنید بستگی به اون خانم داره..تا این جا قرار شد شما طوری رفتار کنید کسی جز شما و اون خانم نفهمه.. و ازشون هم خواهش کنید به هیچ همکارتون چیزی نگند.. چه قبول کردند چه نکردند.. که اگه شرایطخوب پیش رفت موقع سر گرفتن وصلت همه می فهمند و.. اگه هم کلا اون خانم نظرش منفی بود خب فقط خودتون می دونید و اون خانم..و اون خانم اخلاق میگه باید نگند و برای هر دوتون بهتره.. البته اگه جواب ایشون منفی باشه یکم کار برای شما سخت میشه شک نکنید..چون باز توی گروه می بنیید از طرفی متوجه شدید ایشون نظرشون برای ازدواج با شما مثبت نبوده.. و.. البته اگه کارتون طوری هست چند وقت دیگه محیط عوض شه خب به طبع بهتره...

4 و 5- ببنید فکر کنم شما 24 یا 25 سالتون باشه (اگه میلادی متولد 90 باشید).. نمی دونم قبل تر ها توی محیطی بودید که خانم هم کنارتون بوده یا نه... ولی توی تجربه یا تجربه های اول زیاد فرق نداره اون طرف کی باشه ناخودگاه یه کششی پیش میاد.. ببنید شما الان یه اصولی دارید مثلا برای حریم ارزش قایل هستید.. به اسم کوچیک صدا نمی زنید.. اون خانم و سایر همکارا ما هم به نظرشون احترام میذاریم.. ولی مثلا میگن توی کار صمیمی باشیم و صمیمی یعنی به اسم کوچیک صدا بزنیم و.. طبیعتا هر کسی اصول خودشو داره.. قطعا اگه اصول متفاوتی داشته باشید این ها مشکل ساز خواهد شد.. اگه این تجربه ی اول شماست بهتون توصیه میکنم کمی خویشتن دار باشید و بیش تر صبر کنید ولی نه اگه تجربه اولتون نیست و.. خب همون کارایی که گفتم رو انجام بدید... چون فکر میکنم رفتار های خاص اون خانم توی جمع کوچیک و .. اینا همه دست به دست هم داده تا احساسات شما تحریک بشه.. و اگه اون خانم خیلی با اون چیزی که شما می خواید متفات باشند مشکل ساز میشه...با این حال ببنید منشا این علاقه چی بوده اون وقت میتونید بهترین تصمیم رو بگیرید چه فراموشی..چه خواستگاری به امید خدا...

راستی از سایت زیر سمینار ازدواج موفق دکتر فرهنگ رو دانلود کنید راجب تحقیق هم جواب سوالاتونو می گرید هر چند شاید لازم نباشه به اون شدت اقدام کنید..
    drfarhang.mihanblog.com/post/2
    ویرایش توسط فدایی یار : یکشنبه 30 شهریور 93 در ساعت 22:40 دلیل: لینک

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)