به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 تیر 94 [ 18:26]
    سطح
    14
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    62

تشکرشده 22 در 14 پست

Array

New 2 اعتماد به نفس نداشتن در خرید

من هیچ وقت نمیتونم چیزایی که میخوام و احتیاج دارم را انتخاب کنمو بخرم.همیشه یکی باید همراهم باشه تا کمک کنه و کلا اون برام انتخاب کنه.
    دلیلش شاید این باشه:
    1- هر وقت تنهایی چیزی خریدم بقیه با دیدن اون وسیله یا لباس مسخرم کردن -یا دعوام کردن این چیه خریدی -در نتیجه زده شدم و حتی اون چیزی که خریدم انداختم دوروازش استفاده نکردم.
    2-هر وقت تنهایی چیزی خریدم یه کلاه بزرگ سرم گذاشتن.مثلا یه بار با ذوق و شوق رفتم برا مامانم یه لباس بافتنی براش هدیه بخرم.از دوستم خاستم یه پاساژ خوبو معرفی کنه رفتم و اون زمان گرونترین لباس که 40 هزار تومن بود را خریدم.فروشنده کلی تعریف کرد که خارجیه و از این لافا-منم گیج- فقط از ظاهرو جنس لباس خوشم اومدو خریدم.مامان تا دید شوکه شد که اینقدر گرون خریدم.و مارک لباس چینی بود-خب توذوقم خوردو عصبی شدم..روز بعدش با هم رفتیم بازار دقیقا همون لباس را 26 هزار تومن می فروختن !!!!!!کلی گریه کردمو گفتم میرم پسش میدم مامان نذاش اما هیچ وقتم اون لباسو نپوشید.
    3-احساس گناه-من احساس گناه میکنم اگه بخام برای خودم یه لباس و وسیله گرون قیمت بخرم . میگم بابام گناه داره به سختی کار میکنه ما را تامین کنه بنابراین همیشه دنبال ارزون ترین هام.گرچه به خاطر این هم مورد مسخره خاص و عامم.
    فعلا این چند تا دلیل تو ذهنم بود که نوشتم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    سلام عزیزم
    به نظر من هر وقت واسه خودت چیزی میخری اصلا به حرف دیگران توجه نکن.... اگر چیزی هم گفتن میتونین بگین من دوسش داشتم و خوشم اومد خریدم...این مسئله نشون میده شما شاید کلا تو تصمیم گیری هاتون به نظر دیگران زیاد توجه میکنید.. سعی کنید نظر همرو بشنوین اما اخرش تصمیم گیرنده خودتونید.. ببینید چی خوشحالتون میکنه برای خودتون زندگی کنید ...
    عزیزم هیج کس حق نداره انتخاب شما رو مسخره کنه این سلیقه شماست.. اگر این اتفاق میوفته یا اجازه ندین یا اصلا براتون مهم نباشه...
    در مورد اینکه به فکر پدرتون هستین هم خیلی خوبه .. این خوبه که مراعات میکنین .. انشالا اگر برای خودتون درامد ایجاد کنین راحتتر میتونین هر چی خواستین بخرین...
    در مورد اینکه میخواین چیزه گرونتر بخرین هم میتونین پولاتونو جمع کنید جای دو دفعه خرید کردن یه دفعه یه چیز بهتر بخرین هم دوومش بیشتره هم خب قشنگتر شاید باشه...
    کلا هر چیزی که حس بهتری بهتون میده انتخاب کنید به قیمتشم کار نداشته باش صرفا چیز ارزون نمیتونه بد باشه... میتونین تو سایتا بگردین با توجه به اندامتون و رنگ پوست و... اون چیزی که بهتون میادو تهیه کنید حتی با لباس های با قیمت کمتر هم میتونین کاملا بدرخشین ...

3. 2 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

parvaneh7 (جمعه 28 شهریور 93), آویژه (سه شنبه 25 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    سلام پروانه عزیز:

اغلب برای خانم ها خرید یک کار مفرح و لذت بخشه. هی از این مغازه به اون مغازه و از این پاساژ به اون پاساژ. ولی خیلی ها حواسشون نیست که به قیمت پیدا کردن یک جنس با عالیترین قیمت، چه چیزهایی رو دارن از دست می دن :

1- وقت هدر رفته که می تونست بهتر استفاده بشه.
    2- هزینه برای این طرف و اون طرف رفتن
    3- انرژی که از دست رفته و دلمشغولی و کلافگی ایجاد شده
    4- کلی چک و چونه زدن غیر ضروری با غریبه ها

من هم قبلا این مدلی بودم. تا نفس داشتم و پاهام راه می رفت!، مغاره ها رو می گشتم تا بهترین ( و در عین حال خوش قیمت ترین) رو بخرم و هی با نهایت شک و وسواس، خریدم رو عقب می انداختم. هر کس همرام بود از دستم دیوانه می شد! آخرش هم معمولا اونقدر خسته بودم که نمی تونستم از هیچی لذت ببرم و تازه گاهی هم پیش می اومد که بعد از خرید، یه جنس بهتر به چشمم می خورد که پشیمونم می کرد. یا یک قیمت پایین تر که دیگه واویلا. چون همه دغدغه ام رو گذاشته بودم واسه این موضوع.

اما یک روز خسته شدم از این همه گشتن واسه یه جنس چندرغازی! تهش این همه صرفه جویی، چقدر منو جلو می نداخت؟! چقدر وقتم صرف هیچ و پوچ شده بود؟! ...

حالا چیکار می کنم؟ :

الف) دقیقا مشخص می کنم میخوام چی بخرم و واسه همون میرم بیرون و فقط هم دنبال همون می گردم.

ب) میزان بودجه ای که می خوام اختصاص بدم رو مشخص می کنم. مثلا صد تومن. درنتیجه اذیت نمی شم که گرون خریدم. چون از قبل برنامه ریزی شده همه چی.

ج) از قبل تو اینترنت یه قیمت می گیرم تا حدود قیمت دستم باشه.

د) یک مرکز خرید متوسط انتخاب می کنم و سعی می کنم با وسوسه "گشتن بیشتر" به شدت مقابله کنم.

ه) تقریبا اولین چیزی که دیدم و خوشم اومد و با هزینه ام جور بود می خرم .

و) چون خریدم راحت تر بوده، حال لذت بردن ازش رو دارم و درنتیجه بهم خیلی هم خوش می گذره

ز) به محض اینکه خریدم تموم شد، چشمم رو می ذارم رو هم و مرض "قیمت کردن و چک کردن ویترین ها " رو می ذارم کنار. می گم خرید من همینه که هست. شاید گرون تر خریدم، ولی راحت تر خریدم و دوسش داشتم و بهم خوش گذشته. بعدشم مگه یه جنس رو چقدر می خوای استفاده کنی که این همه واسش ارزش قائل بشی؟!!

ح) چون با دلیل ( هدر ندادن وقت و هزینه و بی دغدغه ) خرید کردم، هرکسی هم بیاد بگه " این زشته، گرونه، سرت کلاه گذاشتن و ... " واسم مهم نیست ابدا.

شما هم خودت رو خلاص کن
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا
    ویرایش توسط آویژه : سه شنبه 25 شهریور 93 در ساعت 12:40

5. 3 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

ida bahrami (سه شنبه 25 شهریور 93), parvaneh7 (جمعه 28 شهریور 93), نیکیا (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 تیر 98 [ 10:02]
    سطح
    49
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    161

تشکرشده 223 در 103 پست

Array
    منم قبلا مثل شما بودم، خريد برام يه كابوس بزرگ بود. به عنوان مثال كيف پولم رو گم كرده بودم و شيش ماه طول كشيد كه بتونم يه كيف پول انتخاب كنم كه همه ويژگي هايي كه ميخوام رو داشته باشه! الان كمي بهتر شدم، تعداد دفعات خريد رو زياد كردم و با آزمون و خطا ، خيلي چيزا دستم اومده . همچنين حساسيتهام كم شده. اينم بگم با اين روش ،لباسايي تو كمد لباسم جا خشك كردن كه اسمشون رو گذاشتم "شكست خريدي" . البته هميشه با خنده و شوخي اين اسم رو ميگم.شايد بخاطر مورد 3 نتوني اين روش رو عملي كني ولي اميدوارم يه منبع درآمدي براي خودت دست و پا كني. خريد كردن با پول خودت خيلي لذتبخشه.

7. کاربر روبرو از پست مفید nahid-111 تشکرکرده است .

parvaneh7 (جمعه 28 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 دی 00 [ 01:50]
    سطح
    55
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 110
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 288 در 108 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    با سلام

یه لباس خریدن که اعتماد به سقف نمیخواد و بدتر از اون اینقدر فکرو خیال و فلسفه بافی ذهنی!!!

روش کار ابتدا تصمیم میگیری که بهترین لباس رو خواهی خرید و به این باور خودتو میرسونی که واقعا اینطور میشه
    بعد میری بازار و بدون اینکه حساسیتی داشته باشی همینکه چن مدل لباسو که دیدی یکی رو بدون حساسیت میخری
    تموم شد!!!
    تبریک بخاطر خرید عالیتون
    بزرگترین مشکلتون اینه که اصلا نمیدونید چی میخوایید بخرید و با این ذهنیت میرید خرید:

هر وقت تنهایی چیزی خریدم بقیه با دیدن اون وسیله یا لباس مسخرم کردن -یا دعوام کردن این چیه خریدی
    تنهایی چیزی خریدم یه کلاه بزرگ سرم گذاشتن
    حساس گناه میکنم اگه بخام برای خودم یه لباس و وسیله گرون قیمت بخرم
    این قانون یادتون باشه
    حساسیت بیش از اندازه در خرید = بدترین خرید

من احساس گناه میکنم اگه بخام برای خودم یه لباس و وسیله گرون قیمت بخرم . میگم بابام گناه داره به سختی کار میکنه ما را تامین کنه بنابراین همیشه دنبال ارزون ترین هام
    این احساس گناه شما خودش گناه بزرگتری هست هم در حق خودتون و هم در حق پدرتون!!!
    چون چیزی رو انتخاب میکنید که بدترین هست و خودتون ازار میبینید و سرتون کلاه بره و بدتر از اون مجبورید بعده مدتی دوباره برید یکی دیگه بخرید و از پول پدرتون خرج کنید!پس این تفکر اشتباه رو حذف کنید

هر وقت تنهایی چیزی خریدم بقیه با دیدن اون وسیله یا لباس مسخرم کردن -یا دعوام کردن این چیه خریدی
    از قبل رنگ ها و مدل هایی که بهش علاقه دارید و بهتون میاد در موردش تحقیق کنید و اطلاعات کسب کنید
    ببینید چه مدل لباس پوشیدنی به شخصیتتون میخوره و بر اساس همون مدل هایی در نظر بگیرید و برید خرید کنید

-هر وقت تنهایی چیزی خریدم یه کلاه بزرگ سرم گذاشتن.
    وقتی نمیدونید چی میخوایید قطعا هر چیزی بخرید سرتون کلاه میره
    مثالی از یه نمونه خرید:
    من علاقه دارم یه کمربند قهوه ای سوخته با یه کفش قهوه ای ست کنم(کفشو با کمربند ست کنی زیباست) بعد یه لباس تیره و سنگین انتخاب کنم اما چون هوا الان خیلی گرمه تریپ تیره زیاد بچشم ادما قشنگ نمیاد پس یکم روشن تر انتخاب میکنم و یکمم لفطش میدم که تابستون تموم بشه و هوا خنک تر بشه چن مدل پیراهنو گذری دیدم
    پس الان تقریبا میدونم چی میخوام و چقدر باید پول بدم بابتش و باید کی برم خرید

موفق باشید

9. کاربر روبرو از پست مفید احساس بهاری تشکرکرده است .

parvaneh7 (جمعه 28 شهریور 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)