به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 بهمن 96 [ 22:55]
    سطح
    31
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

نقص جسمی و تاثیر آن در ازدواج

سلام،
    پسری هستم 33 ساله و مجرد، کارشناس ارشد یکی از رشته های مهندسی هستم؛آدمی هستم که از نظر مالی سعی کردم فقط به خودم متکی باشم، به همین خاطر حالا بعد از حدود 6 سال کار و پس انداز و جمع و حور کردن خودم ، قصد ازدواج دارم،شغل خوبی دارم با درآمد مناسب برای شروع یک زندگی مستقل تو این دوره زمونه.دغدغه ذهنی ام مشکل جسمی ام در مورد یکی از چشمامه(تو پرانتز بگم که با وجود این مشکل ظاهری ام، همیشه بخاطر همه نعمتهای زیادی که خدا بهم داده شکرگذارم و همیشه خودمو تو مراحل مختلف زندگی مشمول عنایت خدا حس کردم، پس نمیخوام حرفام حمل بر ناشکری بشه) این مشکل جسمی تو اعتماد به نفس و ارتباطاتم تاثیرگذار بوده و همیشه با خودم میگم ایا واقعا خانم سالمی ممکنه منو با این محدودیتم بپذیره چرا که فکر میکنم اگه خودم مشکل جسمی نداشتم حاضر نبودم با چنین فردی ازدواج کنم.
    به نظرتون باید برم سراغ کسایی که مثل خودم مشکل جسمی داشته باشن یا نه پیدا میشن کسایی که با در نظرگرفتن فاکتورهای دیگه از کنار نقص ظاهری بگذرن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین تا تو انتخابم خودم دست پایین نگیرم.

2. کاربر روبرو از پست مفید alimohz تشکرکرده است .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    این تاپیک را ببینید. مورد یک خانم است.
    اگر نظرتون را براش بنویسید بد نیست.

چقدر مشکل جسمی برای پسرا اهمیت داره؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

4. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 21 شهریور 93), کاربر19 (جمعه 21 شهریور 93), معاون کلانتر (جمعه 21 شهریور 93), دختر بیخیال (جمعه 21 شهریور 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط leo نمایش پست ها
    به نظرتون باید برم سراغ کسایی که مثل خودم مشکل جسمی داشته باشن یا نه پیدا میشن کسایی که با در نظرگرفتن فاکتورهای دیگه از کنار نقص ظاهری بگذرن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین تا تو انتخابم خودم دست پایین نگیرم.
    بستگی به خودتون داره .
    شما چی ؟ آیا حاضرید با کسی ازدواج کنید که "نقص ظاهری" داره؟ یا چنین دختری رو "دست پایین" میگیرید؟ شایدم فکر میکنید ممکنه جنس بهتری گیرتون بیاد!! ، یه جور نگاه بازاری به "زن".
    احتمالا سالهای زیادی رو صرف کردید ،توانایی های زیادی رو در خودتون بوجود آوردید حالا با تحصیل، کار و ... ولی همچنان عزت نفس ندارید،چرا؟ خیلی سادست چون با همون فکری که به دختری که نقص فیزیکی داره نگاه میکنید ،به خودتونم نگاه میکنید و این باعث میشه خودتونو بی ارزش بدونید. با این تفکر عملا هیچ وقت از خودتون راضی نمیشید.
    بیاید این فکر رو رها کنید به جای اینکه به خودتون صفر بدید ، تمام نقاط مثبتو منفیتونو بذارید کنار هم و به برآیند همشون یه نمره بدید توانایی ها و دستاورداتونو ببینید به خاطر این به اصطلاح "نقص" خط قرمز رو خودتون نکشید و همین طور روی دیگران.
    اگه بتونید این نگاه رو عوض کنید دیگه براتون فرقی نداره دختر عیب فیزیکی داره یا نه ،ضمنا پارامترهای زیادی برای ازدواج باید در نظر بگیرید ،شاید صد تا دختر باشند که به قول شما سالم اند ولی هر کدومشون یه مشکلی داره، اخمو،خیلی جدی،فوق العاده احساسی،بی مسئولیت،تنبل ،بداخلاق،عصبی،اختلافات دینی،دیدگاههای تحصیلی،ثروت،جهانبینی و... ولی یکیشونه که از این نظرا با شما کاملا تطبیق داره ولی پاش مشکل داره همشونم بهتون بله رو دادند،شما کدومو انتخاب میکنید؟ کدومشون به شما آرامش بیشتری میده ؟ اصلا هدف شما از ازدواج چیه؟

من فکر میکنم شما باید روی عزت نفستون کار کنید که برای این مورد میتونید هم به مشاوره ی حضوری مراجعه کنید هم به عضویت انجمن آزاد در بیاید ضمنا باید بیشتر درباره ی ازدواج،اهداف و معیارهاش تحقیق و بررسی کنید.

موفق باشید.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

6. 9 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (چهارشنبه 26 شهریور 93), khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), فرهنگ 27 (جمعه 21 شهریور 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 21 شهریور 93), کاربر19 (جمعه 21 شهریور 93), مصباح الهدی (جمعه 21 شهریور 93), تیام (جمعه 21 شهریور 93), دختر بیخیال (جمعه 21 شهریور 93), شیدا. (شنبه 22 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 اردیبهشت 94 [ 23:45]
    سطح
    26
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 220 در 97 پست

Array
    من هم با نظر اقای رضا موافقم که باید روی خودتون و عزت نفس و تصور درست از ادمها فکرکنید هم با حرفای اقای کلانتر که میگن حقیقت رو باید پذیرفت
    اما نظر سومی هم دارم؛خوبه که اینقدر وجود داشتید که خونه نشین نشدید و دست به کار وفعالیت زدید و خوبه که دنبال زندگی هستید
    قرار نیست حتما سراغ ادم معیوب برید و البته قرار هم نیست عیب ها رو بزرگ کنید ،شما دختر بچه نیستید که اگه جواب رد ازکسی یا کسانی گرفتید ناامید بشید و گریه زاری کنید و قید ازدواج رو بزنید
    شما نه خودتودتون رو دست بالا بگبرید نه دست پایین ،اگه گزینه ای رومناسب دیدید برید خواستگاری چندجا برید خواستگاری تا کلا دید مردم رو عملا ببینید و بعدا نگید کاش که سراغ بهتر رفته بودم
    معیارهاتون روهم درست کنید
    اما چندتاچیزو درنظر داشته باشید با خانواده ای وصلت کنید که تو هرسطح اقتصادی یا تحصیلات و زندگی عزت نفس داشته باشند ،بخصوص دختری رو انتخاب کنید که اینطوری باشه ،اونوقت نه اون خانواده مثلا بخاطر شوهر نکردن دخترشون به شما زن میدن و نه نگران حرف مردم هستن ،برای پسر پیدا کردن چنین ادمی خیلی راحت تر از برای دختره ،اونوقت نیاز ندازید خودتون رو پایین بیارید برای ضعفتون یا بالا ببرید ،روی این هم کارکنید که طوری زندگی کنید که هیچوقتکسی رو به خاطر ضعفش تحقیر نکنید تا روزی خودتون به خاطر ضعفتون تحقیر بشید ،
    سعی کنید خوب باشید و به ضعف ها نگاه نکنید چه توی خودتون و چه توی دیگران
    مثال :توی فامیل ما پسری بود لب شکری و عینکی که با دختری که فقط یه عینک ساده داشت ازدواج کرد
    دختری هم داشتیم که تحصیلکرده بود ولی مشکلی داشت ولی با مردی سالم ازدواج کرد البته توی دختر احساس ضعف رو میشه حس کرد ،پس حتما باید روی اینکه احساس ضعف نکنیند کار کنید

8. 2 کاربر از پست مفید کاربر19 تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), شیدا. (شنبه 22 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 02 مهر 95 [ 23:41]
    سطح
    39
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    128

تشکرشده 312 در 128 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa نمایش پست ها

مثال :توی فامیل ما پسری بود لب شکری و عینکی که با دختری که فقط یه عینک ساده داشت ازدواج کرد
    دیگه فکر نکنم عینک داشتن هم عیب محسوب بشه!!!اینجوری حساب کنیم نصف مردم نقص دارن
    اگه اینقدر سختگیرانه بخوایم در نظر بگیریم که عینکی بودن و دندون پر کرده و جوش صورت و استفاده از لنز و عمل بینی و ....هم نقص حساب شن پس دیگه نصف بیشتر مردم (شایدم تمامشون) نقص جسمی دارن!!!!!!!
    ویرایش توسط gisooo : جمعه 21 شهریور 93 در ساعت 16:44

10. 2 کاربر از پست مفید gisooo تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), فرهنگ 27 (جمعه 21 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 اردیبهشت 94 [ 23:45]
    سطح
    26
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 220 در 97 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط gisooo نمایش پست ها
    دیگه فکر نکنم عینک داشتن هم عیب محسوب بشه!!!اینجوری حساب کنیم نصف مردم نقص دارن
    اگه اینقدر سختگیرانه بخوایم در نظر بگیریم که عینکی بودن و دندون پر کرده و جوش صورت و استفاده از لنز و عمل بینی و ....هم نقص حساب شن پس دیگه نصف بیشتر مردم (شایدم تمامشون) نقص جسمی دارن!!!!!!!
    منم منظورم این بود که بای ه دختر سالم ازدواج کرد!! خوبه بعضیا بلدن غلط بگیرن فقط!

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط gisooo نمایش پست ها
    دیگه فکر نکنم عینک داشتن هم عیب محسوب بشه!!!
    leo،میبینید؛تلقی افراد جامعه از اونچه که بهش نقص جسمی میگند متفاوته! چرا این حالت بوجود میاد!؟ به این دلیل که الان عینک داشتن یه چیزه عادیه و برای افراد این فکر جا افتاده که "عینک داشتن عیب جسمی نیست" پس نمیتونند اینو به عنوان عیب بپذیرند دقت کنید به خاطر شایع بودنش نیست به خاطر فکریه که می کنند!! وگرنه عینک هم یه ضعف جسمی میتونه باشه ولی اونچه که باعث میشه شما نسبت به یه آدم عینکی زجر بکشید ،فقط و فقط ذهنیتتونه!
    پس من یه باره دیگه تاکید میکنم که شما هم باید افکارتون رو اصلاح کنید این تنها حقیقتیه که باید بهش بپردازید و نیاز نیست با چیز تلخی کنار بیاید چون اصلا این چیز تلخ یه توهم ذهنیه و وجود خارجی نداره بلکه ریشه در ذهن شما داره.
    مولانا میگه:
    ای برادر تو همه اندیشه ای/ما بقی خود استخوان و ریشه ای
    گر گل است اندیشه ی تو، گلشنی/ور بود خاری تو هیمه ی گلخنی
    با آرزوی موفقیت
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

ویرایش توسط m.reza91 : جمعه 21 شهریور 93 در ساعت 18:15

13. 3 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), واحد (جمعه 28 شهریور 93), شیدا. (شنبه 22 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام.
    دوستانی که به شما ایراد می گیرند که باید نگاه خودتون رو عوض کنید فراموش می کنند که خودشون به عنوان افراد جامعه موجب به وجود آمدن این نوع نگاه و احساس ضعف شدند.
    اگر دقت کنید می بینید که در برنامه های تلویزیون ، خصوصا برنامه های کودک همیشه افراد خبیث و بد به نوعی با مشکل جسمی نمایش داده شده اند.
    معمولا دزدان دریایی یک چشم ندارند بجای پنجه دستشون قلابه ، یک پاشون چوبیه . قاتلین نیمه شب ، نیمی از صورتشون سوخته و از بین رفته. یا گوژپشت هستن. در فیلمهای کمدی آدمای احمق و ساده لوه چشمانی لوچ دارن. حتی انسانهای کودن از بین افراد چاق انتخاب میشن. گاهی دلقک ها و ملیجکها کوتوله هستن.
    در عوض فرشته ها و پری مهربون همیشه زیبا و طناز نشون داده میشن. شاهزاده ها صورتی رویایی دارن. قهرمانها جذابند.
    ببینید همینها باعث میشه که همه به افرادی که دارای نقص جسمی دارند نگاه منفی داشته باشند. تا حدی که خود این افراد هم از پذیرش افراد مشابه خودداری می کنند.
    اما دوست عزیز. به عقیده من هیچگاه اجازه نده مشکلت بر تو غلبه کنه. سعی کن با تقویت و جدیت در باقی امور زندگی این ضعف رو از بین ببری.
    در کارت بهترین باش. در ورزش از همه جلوتر . در دوستی صادق ترین و در جامعه مفید ترین.
    این باعث میشه که اولا از خودت و عمل کردت رضایت خاطر بدست بیاری و انسانهای فهیم و باشعور اطرافت نیز نگاه بهتری نسبت به شما داشته باشن. و زمانی که از شخصی خاستگاری کردی انقدر صفات خوب و مثبت در تو وجود داشته باشه که مشکل جسمی اون دور دورا اصلا به چشم نیاد.
    خود من در مقابل یکی از همین افراد معلول که در زندگیم به عنوان یک الگو وجود داشته تا کمر خم میشم. "بانو هلن کلر"
    موفق باشی
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک

15. 6 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

abi.bikaran (چهارشنبه 26 شهریور 93), Amir_23 (جمعه 21 شهریور 93), khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), واحد (جمعه 28 شهریور 93), معاون کلانتر (جمعه 21 شهریور 93), شیدا. (شنبه 22 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 19 مرداد 98 [ 22:19]
    سطح
    53
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 187 در 78 پست

Array
    قبل از هر چیز باید بگم خیلی کار خوبی کردی که اومدی اینجا مشاوره بگیری. این باعث میشه بعدا جلوی تجربه تلخ یا شکست گرفته بشه. ( بقول معروف پیشگیری بهتر از درمان هستش)

------------------------------------------------------------------------------------------

اما عزیز همانطور که گفتن، ادم باید واقعیت ها رو قبول کنه هر چند که تلخ باشند.

متاسفانه باید بهت بگم که دختر خانم ها به ظاهر و قیافه به شدت توجه می کنن. ( که البته همین موضوع باعث شکست و تجربه های تلخ زیادی براشون شده ولی متاسفانه هنوز هم این اشتباه رو می کنن)

وقتی یک دختر خانم برای توصیف ویژگی های دوست پسرش اول از هر چیز به قیافه و ظاهرش عالیش اشاره می کنه ، باید خودت متوجه این وضع بد بشی.
    تن دانشمندان و بزرگان الان باید توی قبر بلرزه که ظاهر و قیافه تبدیل به ارزش شده!!!

متاسفانه هستن پسر هایی که حتی تمام اعضای بدن شون کاملا سالم هستش ولی خب دختر خانم می فرمایند " که قیافه اقا پسر به دلم نمی شینه!"

واقعا ناعادلانه هستش و به چیزی خیلی توجه می کنن که خدا دادی هستش ، ارزش خاصی نداره و در طول زمان هم به شدت افت می کنه و بدتر از همه چیزی که نمیشه چندان تغییرش داد

----------------------------------------------------------------------------------------------------

عزیز من کاملا درکت می کنم. فقط بدون که تو تنها کسی نیستی که می خوای ازدواج کنی و یک مقدار سختی برای ازدواج داری. پسر های دیگه ای هم هستن که مشکل مشابه شما رو دارن.

نا امیدت نمی کنم. اما فعلا برای ازدواج زود اقدام نکن که خدایی نکرده غرورت شکسته نشه.

مورد های مناسب برای شما هم وجود داره که یک مقدار شرایط خاصی دارند:

- مثلا دختر خانم هایی که بالای 30 هستند. خودشون و خانواده شون دوست دارند که ازدواج صورت بگیره.
    - مثلا خانم هایی که یک مقدارمتفاوت تر هستند. مثل موردی که دوستان گفتن که خانم بچه دار نمیشه یا خانمی که مثلا یک عضو بدنش یکم نقص داره.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 بهمن 96 [ 22:55]
    سطح
    31
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    ممنون از همه دوستاني كه ديدگاههاي خودشون رو مطرح كردند.زاويه اي كه هر كدوم از عزيزان به موضوع نگاه كرده بودند برام مفيد بود، نكته ناراحت كننده اينجاست كه وقتي به پيشنهاد ازدواجت جواب منفي ميدن و دليل خاصي رو براي اين "نه "مطرح نميكنن ، دم دستتي ترين دليلي كه به ذهنت ميرسه همون مشكل جسميه در حاليكه شايد واقعا دليل ديگه اي در كار باشه، همينه كه تو موارد بعدي يكم دست و دل ادمو سست ميكنه، وگرنه اونچه كه مشخصه من خودم با محدوديتم مدتهاي زياديه كه كنار اومدم و پذيرفتم و مشكلم هم فقط نمود ظاهري اش مهمه و هيچ محدوديتي در كار و زندگيم برام بوجود نياورده، علي ايحال ممنون بابت راهنماييها و مشاوره هاتون.

18. 2 کاربر از پست مفید alimohz تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), شیدا. (شنبه 22 شهریور 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)