به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 مهر 93 [ 10:33]
    سطح
    6
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 17 در 5 پست

Array

Gadid اخلاقای بد و سلطه طلبانه خانوممم

سلام روزتون بخیر
    من همسرم متاسفانه رغم نکات مثبتی که داره در برخورد با من به شدت خوی مدیریت مابانه و سلطه گری داره و در این راه حتی گاه از توهین و دخالت در روابط من با دیگران هم فروگذار نمیکنه. ایشون از دوسال پیش پاشو خونه پدر و مادرم نگذاشته. همه چیز از یه دعوت به افطاری شروع شد که ایشون به بهانه اینکه مادرت با بی میلی مارو دعوت کرده پاشو کرد تو یه کفش که نمیام و بعد هم اون روز من تنها رفتم. تازه هم طلبکار بود که چرا رفتی و مارو تنها گذاشتی؟ این درحالیه که ایشون علی رغم اینکه من تمایل ندارم روزهای متوالی در خانه آنها به سر ببرم و تنشهایی پیش بیاد به زور دعوا و داد و فریاد منو مجبور به حضور در خانه خودشون می کرد.
    به هر حال مقصر اصلی این میان من هستم که قاطعیت لازم رو در برخورد با ایشون نداشتم و یه جورایی عنان زندگیم رو دادم دست ایشون.
    امروز که مادرم با وجود اینکه من به ایشون و خواهرام تا لحظه تولد دخترم چیزی نگفته بودم با شنیدن خبر پاشدن اومدن و چقدر کادو و چقدر خوشحال. حالا من و ایشون غذاب وجدان گرفتیم و حتی مادرش هم منو سرزنش کرد. ولی ایشون یه غرور بدی داره که نمیخواد تحت هیچ شرایطی به اشتباهاتش اعتراف کنه و من مجبورم همیشه با مماشات و غیرمستقیم از کنار مسائل بگذرم. این دفعه خیلی جدی بهش گفتم که مقصر اصلی من هستم و بعد هم خودت ولی ایشون تا اینو گفتم برآشفته شد و شروع کرد به جر وبحث و توهین به من و خانوادم. خیلی رفتارش زشته و هرچی گفتم که جلوی مادرت این کار رو نکن و تنش رو بیشتر نکن به خرجش نرفت. اون فقط میخواد تاییدش کنم.
    البته خانواده من هم متاسفانه کمی بی عاطفه اند ولی الان مقصر رو خودم و بعد ایشون می دونم. چرا که تحت هر شرایطی نباید با خانوادم قطع رابطه می کردم.
    لطفا به من راهنمایی کنید که با این اخلاقای بد زنم چه کنم؟ ایشون به شدت لجباز و عنود هستن و تا مرز رسوایی و هرچی بشه میره تا حرف خودش به کرسی بنشینه و تازه بعدش هم که پشیمون میشه کسی جرات نداره بهش بگه اشتباه کرده. ولی من دیگه تصمیم گرفتم از پشت نقاب مماشات و سانسور خودم و امیالم بیرون بیام و بی توجه به کارهای اون کار خودم رو بکنم

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دادا خلاصه بهت بگم

بقول قدیمیا مرد هستش و سیبیلش.
    سیبیل حرمت داره قدیما میزاشتن گرو باهاش خرید میکردن.

به همسرت بی احترامی نکن بهش احترام بزار بهش محبت کن دوسش داشته باش براش یه شوهر خوب باش.

ولی این همیشه یادت باشه مرد باش نه فقط بخاطر خودت بلکه بخاطر حفظ زندگیت بخاطر فرزندانی که بعدها به خانواده شما اضافه میشن اینکه یاد بگیرن جایگاه پدر کجاست.مردی که ابهت نداشته باشه بنظر من در منزل هیچی نداره
    کاری با قشرق بازیش نداشته باش وقتی میبینی حرفت درسته کارت درسته پس همان کار را انجام بده محکم و قوی باش.اگه یاد گرفته اینجوری به هدفش برسه بهش یاد بده این قرتی بازیها برای وقتی بود که مجرد بود و توی خونه باباش الن دیگه فرق کرده.

جایگاه مردانه خودتو پس بگیر داداش تا دیر نشده
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

3. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

معاون کلانتر (سه شنبه 18 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 مهر 93 [ 10:33]
    سطح
    6
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 17 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    درود دادا خلاصه بهت بگم

بقول قدیمیا مرد هستش و سیبیلش.
    سیبیل حرمت داره قدیما میزاشتن گرو باهاش خرید میکردن.

به همسرت بی احترامی نکن بهش احترام بزار بهش محبت کن دوسش داشته باش براش یه شوهر خوب باش.

ولی این همیشه یادت باشه مرد باش نه فقط بخاطر خودت بلکه بخاطر حفظ زندگیت بخاطر فرزندانی که بعدها به خانواده شما اضافه میشن اینکه یاد بگیرن جایگاه پدر کجاست.مردی که ابهت نداشته باشه بنظر من در منزل هیچی نداره
    کاری با قشرق بازیش نداشته باش وقتی میبینی حرفت درسته کارت درسته پس همان کار را انجام بده محکم و قوی باش.اگه یاد گرفته اینجوری به هدفش برسه بهش یاد بده این قرتی بازیها برای وقتی بود که مجرد بود و توی خونه باباش الن دیگه فرق کرده.

جایگاه مردانه خودتو پس بگیر داداش تا دیر نشده
    خاله قزی گرامی
    مرسی از راهنماییت. بله قطعا بخشی از مشکل از محکم نبودن منه و این البته ریشه داره. ولی سوال من اینه که خوب به هر حال خانواده من هم اشتباهاتی دارن و یکیشون همین بی توجهی و بی محلی به منه. شما ببینید چی باعث شد که من امروز تو روش واستم و حرفمو بهش رک بگم چون خانواده ام با کارشون من رو حمایت عاطفی کردن که زبانم بلند شد. مشکل اینه که ایشون با اولین کم محلی خانواده ام فوری زبانش دراز میشه روم که دیدی هیکلتو خراب کردن. خوب شد و دلم خیلی خنک شد. همین الان زنک زدم جلوی زنم به خواهرم و تشکر دوباره که اومدن ولی انقدر سرد و بی روح برخورد کرد که حالم گرفته شد و اگر بروز می دادم زنم دوباره اوج میگرفت.

- - - Updated - - -

وافعا مبخوام برای چندمین بار برم و از خانومم دلجویی کنم. خانواده من واقعا تمایلی به ارتباط با ما ندارن. واقعا ندارن. این کاراشون هم فقط برای رفع تکلیفه. اشتباه قطعا از من بوده

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ameo نمایش پست ها
    من دیگه تصمیم گرفتم از پشت نقاب مماشات و سانسور خودم و امیالم بیرون بیام و بی توجه به کارهای اون کار خودم رو بکنم
    سلام دوست عزیز،

مراقب باشید اینبار از اینطرف بام نیفتید! چون عواقبش دوبل میشه (هم عواقب خودمحوری، هم تغییر ناگهانی سیستم).

تا حالا حرف حرف خانومتون بوده، حالا قراره شما خودتون تصمیم بگیرید، پس کی قراره "ما" بشید؟

اینجا یه تاپیک هست به اسم "چگونه منفعل نباشیم" حتما مطالعه کنید. به جای اینکه از انفعال به پرخاشگری تغییر حالت بدید، تمرین جراتمندی کنید.

الان دیگه فرزندتون هم هست، شما مسئولید که یه فضای آرام برای رشدش فراهم کنید. هیچ ظلمی بالاتر از این نیست که اون طفل معصوم بی پناه رو در یه فضای پرتنش قرار بدید، چون یه عمر باید تاوان تلاطم های درونیش رو بده!

موفق باشید.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

6. کاربر روبرو از پست مفید میشل تشکرکرده است .

معاون کلانتر (سه شنبه 18 شهریور 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    خودتان دارید می گویید خانواده من هیچ گونه تمایلی به ارتباط با ما ندارند و به سردی و بی محبتی خانواده خودتان اذعان دارید. من یک سوال می کنم. آیا خانواده شما تمایل به دیدن شخص شما که پسرشان هستید دارند یا نه ؟ یعنی اگر بدون همسر و فرزند خود به دیدن خانواده بروید باز هم با شما بدرفتاری می کنند یا نه ؟
    سوال دوم من این است که ازدواج شما چگونه بوده است. آیا سنتی بود یا دوستی ؟ خانواده موافق بودند یا مخالف ؟

8. 2 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

معاون کلانتر (سه شنبه 18 شهریور 93), بالهای صداقت (چهارشنبه 19 شهریور 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)